0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #40 -: Юли 16, 2008, 09:20:18 am »
Да ти кажа и на мен от ЖК по ЗК-никои нищо не ми е изписал.
Изписани са ми от лекаря ,които следи бременноста ми не по каса :) и при когото мисля да раждам.
Точно това ме притеснява. Д-р Владимиров го няма до началото на септември и ще трябва да ходя единствено на ЖК...нещо май им нямам голямо доверие :?
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #41 -: Юли 16, 2008, 09:21:13 am »
Отказах се от прегледите по ЗК още първите месеци. Толкова труд и при това рискова бременност - не мога да оставя нещата на кого да е. За витамините и другите добавки ме следят много строго и те са ми изписани от лекаря, при когото ще раждам. Единственото своеволие от моя страна беше да приемам марка мултивитамини и желязо по мой избор, а не тези, предписани от лекаря.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #42 -: Юли 16, 2008, 09:26:23 am »
Ходя на ЖК по ЗК единствено заради болничните. Но все пак трябва да се вясвам веднъж месечно там. Пък и сега като го няма моя си лекар не мога да се оставя два месеца без консултация :D Най-малко ще си помахаме с бебиня  :wink: :D
*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #43 -: Юли 16, 2008, 09:32:39 am »
Ходя на ЖК по ЗК единствено заради болничните. Но все пак трябва да се вясвам веднъж месечно там. Пък и сега като го няма моя си лекар не мога да се оставя два месеца без консултация :D Най-малко ще си помахаме с бебиня  :wink: :D
Хубаво поне , че по ЗК те гледат и на ехограф-щото мен са ме гледали ведъж при записването на ЖК.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #44 -: Юли 16, 2008, 09:41:44 am »
Хубаво поне , че по ЗК те гледат и на ехограф-щото мен са ме гледали ведъж при записването на ЖК.
Ааааааааа и мен веднъж досега, утре ще е вторият и последен път - нали имаме право на два пъти за цялата бременност :D :D :D
*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #45 -: Юли 16, 2008, 09:45:28 am »
мен док по ЖК през цялата бременност ме гледа през 2 седмици на ехограф, а сега вече всяка сряда, но пък ще трябва да си плащам изследванията сама, то не може всички екстри явно.

Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #46 -: Юли 16, 2008, 09:47:24 am »
Интересно. Не за пръв път чета тук, че болнични дават само при наблюдение по ЗК. Смутена съм, защото в Майчин Дом Варна ме следят срещу заплатен пакет услуги, но за болничните не съм имала никакъв проблем (дори и преди да забременя - при инсеминациите).
Няма ли практика наблюдаващият лекар при по-дълго отсъствие да се договори с колега, който да поеме пациентите му? Как повече от месец без отговорното наблюдение на запознатия с проблемите на пациента лекар?
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #47 -: Юли 16, 2008, 11:56:31 am »
Здравейте мацки!
Мари, стискам ти палци всичко да е наред! Би ли споделила, кое наложи ФМ в 22 г.с. при Марков. Питам, защото аз също съм пациент ан ад-р Тодорова, имам проблем с щитовидната и досега съм ходила на две ФМ: в края на 12 г.с. при д-р Марков и в 19 г.с. при д-р Томова за доплер и цялостно оглеждане на органите. казаха ми, че повече няма нужда да ходя на ФМ, само да си ме гледа моята гинеколожка. Затова питам кой и по кое време ти препоръчаха тазци ФМ. Аз утре съм на контрола при д-р Тодорова, може и нея да питам, но последния път не ми каза нищо.

А за витамините - аз пия от 20 г.с. по предписание на лекар. Не приемам калций, нито зимафлор. Разбрах, че по най-новите изследвания зимафлора не се препоръчва, но може би е въпрос на виждане на съответния гинеколог.
Успех на всички и приятен ден! :D
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #48 -: Юли 16, 2008, 11:56:41 am »
Здравейте, момичета! Аз се записах при вас в 27-ма тема с голяма радост, но....ви напускам. Моето ембрионче загина, вчера дойдох в София при моята докторка от клиниката на д-р Щерев, която потвърди. Бебчето беше с отпуснати ръчички и крачета и с личице обърнато надолу. Няма кръвоснабдяване, няма сърдечна дейност - мисед аборт. Днес ми взеха кръв за изследвания заради упойката и в петък ми е кюретажа. Сърцето ми плаче! Почти две години го чакахме...

Поздрави на всички! Пазете се! Надявам се скоро да се присъединя отново към вас.
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #49 -: Юли 16, 2008, 12:03:37 pm »
Здравейте, момичета! Аз се записах при вас в 27-ма тема с голяма радост, но....ви напускам. Моето ембрионче загина, вчера дойдох в София при моята докторка от клиниката на д-р Щерев, която потвърди. Бебчето беше с отпуснати ръчички и крачета и с личице обърнато надолу. Няма кръвоснабдяване, няма сърдечна дейност - мисед аборт. Днес ми взеха кръв за изследвания заради упойката и в петък ми е кюретажа. Сърцето ми плаче! Почти две години го чакахме...

Поздрави на всички! Пазете се! Надявам се скоро да се присъединя отново към вас.

Много, много съжалявам. Надявам се да намериш сили да преодолееш това изпитание и след някой-друг месец да се върнеш с положителен резултат и за дълго. :bighug: :bighug:
*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #50 -: Юли 16, 2008, 12:09:40 pm »
Здравейте мацки!
Мари, стискам ти палци всичко да е наред! Би ли споделила, кое наложи ФМ в 22 г.с. при Марков. Питам, защото аз също съм пациент ан ад-р Тодорова, имам проблем с щитовидната и досега съм ходила на две ФМ: в края на 12 г.с. при д-р Марков и в 19 г.с. при д-р Томова за доплер и цялостно оглеждане на органите. казаха ми, че повече няма нужда да ходя на ФМ, само да си ме гледа моята гинеколожка. Затова питам кой и по кое време ти препоръчаха тазци ФМ. Аз утре съм на контрола при д-р Тодорова, може и нея да питам, но последния път не ми каза нищо.

А за витамините - аз пия от 20 г.с. по предписание на лекар. Не приемам калций, нито зимафлор. Разбрах, че по най-новите изследвания зимафлора не се препоръчва, но може би е въпрос на виждане на съответния гинеколог.
Успех на всички и приятен ден! :D
Феталните морфологии са 3-като третата се прави 21-22г.с.
*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #51 -: Юли 16, 2008, 12:16:45 pm »
Здравейте, момичета! Аз се записах при вас в 27-ма тема с голяма радост, но....ви напускам. Моето ембрионче загина, вчера дойдох в София при моята докторка от клиниката на д-р Щерев, която потвърди. Бебчето беше с отпуснати ръчички и крачета и с личице обърнато надолу. Няма кръвоснабдяване, няма сърдечна дейност - мисед аборт. Днес ми взеха кръв за изследвания заради упойката и в петък ми е кюретажа. Сърцето ми плаче! Почти две години го чакахме...

Поздрави на всички! Пазете се! Надявам се скоро да се присъединя отново към вас.
Tanita13  съжалявам :(
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #52 -: Юли 16, 2008, 12:22:30 pm »
Благодаря mpia за бързия отговор. Искаш да кажеш, че съм закъсняла ли? Моята гинеколожка си ме гледа всеки месец много обстойно, мери всичко, вкл. и пулса н абебето и за мен това си  е почти ФМ. Е, не е като апаратите при Марков и Томова, но все пак е в частна клиника. Когато ходих при Томова и я питах кога да отида пак при нея следващия път, тя ми каза, че няма нужда повече. След мое настояване, ми каза ако искам към 30 г.с. И аз вече се обърках кого да слушам.
Някъде в този или съседен форум имаше информация колко ФМ се правят и на мен ми се е запечатало в главата някъде около 30 г.с. (при нужда!). Ще поровя и ще пиша пак, че почвам да се шашкам. Уж всеки ден се интересувам, чета, питам, наблюдават ме топ-специалисти и накрая ще се окаже, че нещо сме пропуснали.
Ще се гръмна вече 8O!!!  
*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #53 -: Юли 16, 2008, 12:26:50 pm »
Цитат
  В периода 16-20 г.с. се прави скрининга за хромозомни малформации във втория триместър, който включва биохимично и ултразвуково изследване, също както скрининга за хромозомни малформации в първия триместър /11-13,6 г.с./.
  В периода 18 - 22 г.с. се прави оценка на феталната морфология /оценка на структурата на плода/.
  Около 22-ра г.с. се прави изследване на феталното сърце.
   
Това е отговор на Д-р Даскалов.
*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #54 -: Юли 16, 2008, 12:28:19 pm »
Здравейте, момичета! Аз се записах при вас в 27-ма тема с голяма радост, но....ви напускам. Моето ембрионче загина, вчера дойдох в София при моята докторка от клиниката на д-р Щерев, която потвърди. Бебчето беше с отпуснати ръчички и крачета и с личице обърнато надолу. Няма кръвоснабдяване, няма сърдечна дейност - мисед аборт. Днес ми взеха кръв за изследвания заради упойката и в петък ми е кюретажа. Сърцето ми плаче! Почти две години го чакахме...

Поздрави на всички! Пазете се! Надявам се скоро да се присъединя отново към вас.
:bighug: :bighug: :bighug:
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #55 -: Юли 16, 2008, 12:43:04 pm »
Танита, страшно съжалявам :( :( :(
Бързо възстановяване и много късмет занапред! :bighug:
*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #56 -: Юли 16, 2008, 12:51:26 pm »
Танита :balk_144: :bighug:

*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #57 -: Юли 16, 2008, 13:07:29 pm »
Цитат
  В периода 16-20 г.с. се прави скрининга за хромозомни малформации във втория триместър, който включва биохимично и ултразвуково изследване, също както скрининга за хромозомни малформации в първия триместър /11-13,6 г.с./.
  В периода 18 - 22 г.с. се прави оценка на феталната морфология /оценка на структурата на плода/.
  Около 22-ра г.с. се прави изследване на феталното сърце.
   
Това е отговор на Д-р Даскалов.

В 32 седмица (според д-р В. Димитрова) се прави отново доплер. Особено важно е за такива бременни като Mary и мен, които имат проблеми с кръвоснабдяването на плода. Аз днес след малко съм на преглед, нищо че вече съм 35 седмица. Не бях в София и за това окъснях с прегледа.

Tanita13, надявам се, след като направиш необходимите генетични и  имунологични изследвания, отново да се присъединиш към темата. Не се отчайвай! :bighug:


*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #58 -: Юли 16, 2008, 13:12:44 pm »
Танита,  :bighug:!!! Бъди силна!!!


*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #59 -: Юли 16, 2008, 13:29:31 pm »
Цитат
В 32 седмица (според д-р В. Димитрова) се прави отново доплер. Особено важно е за такива бременни като Mary и мен, които имат проблеми с кръвоснабдяването на плода. Аз днес след малко съм на преглед, нищо че вече съм 35 седмица. Не бях в София и за това окъснях с прегледа.
gabi32 -успех на прегледа.