0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #60 -: Декември 14, 2006, 15:20:51 pm »
Абе тая Тиен е била голяма мърла само да знаете и с билките внимавайте:idea:, защото от иглотерапия умрели нама , но от натравяния с билки има, осабено често се случвало именно в Китай, не спозвали много добре дозировките. Това са ми го казвали лекари , които са работили с китаиски доктори и са били на посещения по китайски болници. Там също хигиената била на много ниско ниво. :dontknow:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #61 -: Януари 03, 2007, 14:37:59 pm »
Момичета, а някой ходил ли е при д-р Дзиенфън Нин? За този доктор знам от доста години. Неговата съпруга е българка, дъщеря на семейни приятели на баба ми и дядо ми.  Тя е била един от първите му случаи - излекувал я е от глухота, причинена от неправилно предписани антибиотици. От тогава за него се говори с почит сред роднините ми. Аз лично никога не съм го виждала и не съм чувала от други негови пациенти, били то доволни или не.
*

    смокиня

Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #62 -: Март 30, 2007, 13:48:32 pm »
Здравейте момичета, акопунктурата или иглотерапията помага много при хормонални проблеми и проблеми със забременяването. Наистина китайците са най-добрите, освен д-р Тиен има и други китайци, един от тях е най-добър. А що се отнася до иглите ще си купите ваши игли те се продават.
*

    смокиня

Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #63 -: Март 30, 2007, 13:52:08 pm »
Привет момичета,
Ако някъде вече е споменавана темата, се извинявам предварително.
Нямам време да ровя :?
В Германия, в много клиники за АРТ паралелно с IVF/ICSI се прилага акупунктура /преди и след трансфера/. Включително и в тази в Мюнхен, където аз правих ин витрото /акупунктура не съм правила де/. Пише по много сайтове, че това повишавало шанса да се достигне до бременност.
В тази връзка искам да ви попитам, някои говорил ли е нещо с лекаря си на тази тема, има ли такава практика в България?  Изобщо инфо по въпроса. Струва ми се, че в Бг клиниките не е засегнат много.
А, и една молба към момичетата от Варна - моля, препоръчайте ми лекар, който се занимава с акупунктура във Варна.
Във спортния център във Варна, стадиона, има китаец който прави акопунктура, като се обадиш на централата ще ти помогнат да намериш телефон за връзка или пък някой прати на място.
Благодаря и успех на всички.
*
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #64 -: Март 30, 2007, 14:35:41 pm »
Здравейте и от мен. Аз също по принцип съм скептична към всякакви алтернативни методи на лечение, но е факт, че когато бях 8 - 9 годишна, изкарах един курс на лечение, заради много силна поленова алергия.(Нашите явно са били съвсем отчаяни, та да ме пратят на иглотерапия, когато тя все още беше съвсем слабо известен в България метод  8O). Както и да е, оттогава имам съвсем слаби проявления на алергията, та си мисля, че може и да има някакъв ефект, разбира се, ако се практикува от специалист. Още повече повярвах, след като прочетох историята на Каси - правили са й иглотерапия по време на второто й ин-витро, и сега е бременна с близначета  :lol: И тъй като утре ще ходя в клиника Малинов по, ще разпитам и за иглотерапията - може пък и аз да се побоцкам малко... :lol:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #65 -: Март 30, 2007, 14:59:19 pm »
Искам да ти кажа само, че и аз правих такава терапия по същото време и при същия док и не съм бременна, статистиките сочат добри резултати след акупунктура, но това не бива да се преекспонира и да се смята за гаранция за успех.
Иначе ти желая успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #66 -: Март 30, 2007, 15:03:52 pm »
В България първия лекар (поне доколкото на мен ми е известно), който включва в някои случаи акупунктура с инвитро процедурата е д-р Стаменов. След такава терапия вече няколко момичета (освен Касси) забременяха. Мисля, че Kotaranka беше пуснала координатите на лекаря от клиника Малинов. Наистина е много добър и иглите при него се използват еднократно (не си ги носиш), просто ги отваря пред теб, това влиза в цената.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #67 -: Март 30, 2007, 17:00:00 pm »
Искам да ти кажа само, че и аз правих такава терапия по същото време и при същия док и не съм бременна, статистиките сочат добри резултати след акупунктура, но това не бива да се преекспонира и да се смята за гаранция за успех.
Иначе ти желая успех!
Мерси за пожеланията Evro, осъзнавам, че акупунктурата не би могла да е гаранция за успех, ама пусто нали понякога и за сламка се хващаме... Както казах, аз по принцип съм недоверчива към всякакви такива методи, и нееднократно съм отклонявала молбите на сестра ми да опитам с хомеопати, билки и т.н., че тя им е голям фен... Ама в случая, нали така и така ще посещавам често клиниката, нищо не пречи да опитам; поне се надявам да не навреди ... Много съжалявам за неуспеха ти, и аз по същото време правих инвитро при Стаменов, и при мен неуспешно... Желая и на теб много късмет, и дано следващият път успеем!(с или без акунктура  :D)
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #68 -: Март 31, 2007, 09:10:52 am »
Кассинката е на преднизолон 2*1, според мен това може би е помогнало повече, но както казвате - като няма да навреди, защо пък да не се пробва! :D

Успех на всички!! :D
Благодаря ти, Бени!







*

    shoshkata

  • **
  • 50
  • Пусть всегда будет солнце!
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #69 -: Юни 11, 2007, 01:06:54 am »
Здравейте, момичета
Съвсем нова съм тук. Относно акупунктурата - д-р Ликсов, работи съвместно с д-р Стаменов. Направих един курс преди да започна стимулацията за икси, сега очаквам пункцията и  след трансфера се разбрахме, че ще направим също.
От контакта си с д-р Ликсов мога да кажа, че е изключително внимателен, спокоен, подхожда индивидуално към пациента, което е практика за клиниката,и не на последно място общуването с него е много приятно. Не е болезнено, лежиш 30 минути, разпитвате се взаимно, доктора те разсмива и като бонус - хоп, взело че станало!  :D
*
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #70 -: Юни 11, 2007, 10:47:51 am »
Здравейте, момичета
Съвсем нова съм тук. Относно акупунктурата - д-р Ликсов, работи съвместно с д-р Стаменов. Направих един курс преди да започна стимулацията за икси, сега очаквам пункцията и  след трансфера се разбрахме, че ще направим също.
От контакта си с д-р Ликсов мога да кажа, че е изключително внимателен, спокоен, подхожда индивидуално към пациента, което е практика за клиниката,и не на последно място общуването с него е много приятно. Не е болезнено, лежиш 30 минути, разпитвате се взаимно, доктора те разсмива и като бонус - хоп, взело че станало!  :D

И аз бях много доволна от него. Не знам дали това е било причината, но факт е, че аз правих И акупунктура след ЕТ и съм бременна. Мисля, че със сигурност не може да навреди (стига нагласата ти за това да е положителна)!.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #71 -: Юни 11, 2007, 16:06:29 pm »
а вие сами ли пожелахте тази процедура или док. ви я предложи?и без това този път ще имам вливани и биопсии,да взема и една акупунктура да включа за пълна програма. :lol:па дано вече стане нещо
*
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #72 -: Юни 11, 2007, 17:01:34 pm »
а вие сами ли пожелахте тази процедура или док. ви я предложи?и без това този път ще имам вливани и биопсии,да взема и една акупунктура да включа за пълна програма. :lol:па дано вече стане нещо
Ами на мен док ми я предложи и се радвам, че го направи. Много добре се комбинира с вливанията  :wink: Успех ти желая!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #73 -: Юни 13, 2009, 23:10:51 pm »
а колко процедури се правят т.е. само един ден ли е цялата акупунктура?
*
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #74 -: Юни 13, 2009, 23:44:24 pm »
При мен бяха 2 процедури - едната веднага след трансфера,а другата 2 дни след трансфера.Цената им е 240лв.
Аз и при двата си опита(и двата неуспешни) правих акопунктура при д-р Ликсов.На мен не ми помогна,но не пречи да опитате.
Успех!
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #75 -: Юни 16, 2009, 19:57:12 pm »
Здравейте,

и аз правих и двата пъти акупунктура. При 1 опит правих, имаше бременност, но до 25 г.с. Сега пак правих, уж всичко беше идеално, но дори и до положетелен тест не се стигна.
Не знам дали с или без има значение, но ние се хващаме за всичко, само и само да постигнем заветната цел.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...