0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Акупунктура и IVF/ICSI
« -: Февруари 07, 2006, 11:59:57 am »
Привет момичета,
Ако някъде вече е споменавана темата, се извинявам предварително.
Нямам време да ровя :?
В Германия, в много клиники за АРТ паралелно с IVF/ICSI се прилага акупунктура /преди и след трансфера/. Включително и в тази в Мюнхен, където аз правих ин витрото /акупунктура не съм правила де/. Пише по много сайтове, че това повишавало шанса да се достигне до бременност.
В тази връзка искам да ви попитам, някои говорил ли е нещо с лекаря си на тази тема, има ли такава практика в България?  Изобщо инфо по въпроса. Струва ми се, че в Бг клиниките не е засегнат много.
А, и една молба към момичетата от Варна - моля, препоръчайте ми лекар, който се занимава с акупунктура във Варна.
Благодаря и успех на всички.

Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #1 -: Февруари 07, 2006, 12:02:47 pm »
ААА, темата трябваше да е акупунктура и IVF/ICSI
това последното що не е излязло???? :)

*
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #2 -: Февруари 07, 2006, 12:03:52 pm »
Бени, честно казано тук в България си е опасно, поне според мен - нали знаеш къв съм параноик, не се прави в нормални клиники (или поне аз не знам), не знам с какви игли се прави и от какви хора, дали изобщо са лекари или  ... Ако някой е чувал друго да сподели ама аз лично съм с огромни предубеждения към тези неща, поне в България.

П. П. ще го редактираш заглавието ли или аз да го направя?  :wink:
*
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #3 -: Февруари 07, 2006, 12:51:59 pm »
Преди 10-тина години имаше двама китайци в Баня Мадара. Единият от тях правеше акупунктура на баща ми и наистина имаше подобрения. Та китайтаците бяха дипломирани лекари и с доста опит. Дори се сприятелихме с единия от тях - изключително приятен човек, но за съжаление загубихме връзка след като се прибра в Китай. Незнам дали все още идват в София и какво е станало с банята само.
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #4 -: Февруари 07, 2006, 14:40:54 pm »
Албена, това практика ли е или си плащаш отделно?

Доколкото зная акупунктурата я препоръчват за подпомагане на образуването на качествени яйцеклетки и намаляване на стреса.
*
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #5 -: Февруари 07, 2006, 15:45:51 pm »
Цитат на: cygnus
Бени, честно казано тук в България си е опасно, поне според мен - нали знаеш къв съм параноик, не се прави в нормални клиники (или поне аз не знам), не знам с какви игли се прави и от какви хора, дали изобщо са лекари или  ... Ако някой е чувал друго да сподели ама аз лично съм с огромни предубеждения към тези неща, поне в България.



Донке, и аз съм параноик като теб, но смея да твърдя, че не всички са мошеници! ....все пак!
Аз ходих миналия февруари на акупунктура в София, при един лекар, който е невролог, но се занимава с алтернативна медицина и центърът си е съвсем нормален медицински център, където работят рехабилитатори, ирисов диагностик ( въпросният доктор), и лекари с различни специалности. Чисто е и иглите се ползват еднократно.
И аз четох в Интернет, че се препоръчва преди ин витро да се направи акупунктура, с което се увеличава шанса да е успешно. Смятам ако тръгна някой ден на вариант ин витро, задължително да комбиниран с иглите, няма да ми навреди и на фона на инвитрото си е направо без пари - към 80 лв за 10 сеанса.
Брат ми  ( който е лакр) ходи при един китаец ( имаше дискова херния) и също беше много впечатлен - каза че  много сигурно е определил положението на нерва и е поставил иглите.
The impossible is often the untried [/i]
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #6 -: Февруари 07, 2006, 16:20:44 pm »
Да споделя и аз моя опит - Направих 20 сеанса акупунктура, при което ФСХ-то ми падна от 55 на 16.86 при референтни граници 3-20. Факт.
Може да е случайно(аз съм си Тома Неверни), днес имам час при Гинеколога ми да видим той какво ще каже, има ли някакви надежди мързеливите ми яйчници да са проработили.
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #7 -: Февруари 07, 2006, 16:34:49 pm »
не е случайно. Дайте моля ви координати на тези лекари и на китаеца.
Имаше един "Акупунктурист" в дира, но много го нападаха и той се изгуби някъде.
*
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #8 -: Февруари 07, 2006, 17:46:09 pm »
на китаеца нямам координати, мога да ти дам на този лекар, при когото аз ходих
Центърът се казва Алфамедика, д-р Венелин Кьосев, тел.851 27 65
Намира се на ул Гладстон между Петте кьошета и Македония.
Успех!
The impossible is often the untried [/i]
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #9 -: Февруари 07, 2006, 18:12:02 pm »
Дони, благодаря за корекцията, ще почерпя :D Ама какво може да ми стане от тия игли бе човек? Те по задниците си нали не ги врат :D  :D  :D. Майтапя се.

Теди, аз моите опити ги правих, когато касата все още поемаше опитите, не съм правила паралелно акупунктура, но тя е извън конвенционалното лечение и не се поема от касата. Още по-малко от тази в която ние сме осигурени. Тка, че - да плаща се, колко е нямам представа, но като всичко в Германия, предполагам - изобщо няма да е евтино :). Относно за какво точно помага при ин витро - ами пише, че и за имплантацията помага.
Явно в Бг все още я няма тази практика, да се прилага паралелно ин витро и а-ра.

Ако искате, ще ги изровя тия статии и ще ви ги преведа, щото са на немски. Предполагам, че ако в гугъл се напише akupunktur and ivf  или нещо такова, ще излезят и на английски.

Хаjде някой от Варна да ми даде координати,  за София -  благодаря, ама не ми вършат работа

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #10 -: Февруари 07, 2006, 18:30:09 pm »
За тези които се страхуват от иглите - разполагам с книгата Зонова Терапия на ДжоузеФ Корво /  система за точков масаж/. Та има и специален такъв за забременяване и стимулиране на яйчниците. Ако се проявява интерес - мога да сканирам и да пратя на Дони или друго компетентно и на "ти" с компютрите лице, за да качи картинките , обясняващи точно точките на масажа.
Не е акопунктура, но е на същия принцип и без игли.
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #11 -: Февруари 07, 2006, 19:15:49 pm »
Лейди, плийз много ме интерсува.
Албена ще ти пиша на лични.
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #12 -: Февруари 08, 2006, 15:15:04 pm »
Здравейте момичета,
Вчера бях при гинеколога ми, но той с нищо не ме зарадва. Каза да отида пак след един месец и нищо повече. Обаче като диктуваше на сестрата чух следното - десен яйчник - фоликуларен. Някой може ли да ми обясни това означава ли, че имам фоликули, та дори и да са малки?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #13 -: Февруари 08, 2006, 18:47:46 pm »
Точно това означава - за тва и те е пратила по живо , по здраво.
*
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #14 -: Февруари 09, 2006, 09:25:35 am »
Цитат на: lady_11
За тези които се страхуват от иглите - разполагам с книгата Зонова Терапия на ДжоузеФ Корво /  система за точков масаж/. Та има и специален такъв за забременяване и стимулиране на яйчниците. Ако се проявява интерес - мога да сканирам и да пратя на Дони или друго компетентно и на "ти" с компютрите лице, за да качи картинките , обясняващи точно точките на масажа.
Не е акопунктура, но е на същия принцип и без игли.


не се стискаи, ами даваи. готова съм да се масажирам точково, само даи насоките.
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #15 -: Февруари 09, 2006, 10:21:49 am »
Книгата Зонова терапия може и да се закупи. Аз си я поръчах от Хеликон http://www.helikon.bg/book.php?book_id=45005
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #16 -: Февруари 09, 2006, 11:27:34 am »
Цитат на: lady_11
За тези които се страхуват от иглите - разполагам с книгата Зонова Терапия на ДжоузеФ Корво /  система за точков масаж/. Та има и специален такъв за забременяване и стимулиране на яйчниците. Ако се проявява интерес - мога да сканирам и да пратя на Дони или друго компетентно и на "ти" с компютрите лице, за да качи картинките , обясняващи точно точките на масажа.
   Лейди ,явно тук има някакво недоразумение.Зонова терапия или съкратено зонотерапия -това са точките по ходилото на човека.
 А това за което ти говориш е акупресура(шиацу е японската наука)-използват се същите точки като при акупунктурата,но вместо игла се прилага натиск с пръст.Специално с акупресура се занимавам от 7 години,макар че имам положен изпит за това преди 13 години.И само с картинки нищо не се получава.Има 14 меридиана по които тече енргията на тялото и над 1000 точки.Има и специфични за всеки човек мерни единици-наречени цунове.И затова не може да се постигне желаният  ефект ,ако например гледайки от картинките започнем да се самолекуваме.А отделно че има и различни похвати за прилгането на релаксираща и тонизираща акупресура,които трябва строго да се спазват.
    Аз обявих в чата ,че почвам лечение на съпруга ми с тази терапия миналата година към средата на ноември,но никой не се заинтересува.И към края на декември резултатите ни не закъсняха-
от обща бройка 15млн отскочи на 27млн
а бързоподвижните от 10%на 23 %
морфологията си остава същата -80%деформации
но,за нас е важно ,че имаме напредък по отношение на бройката и подвижността.
Така,че ако някой се заинтерсува ще отворим форум и ще дискутираме местоположение на точките,начини на стимулиране и ефекти
*
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #17 -: Февруари 10, 2006, 08:51:24 am »
С удоволствие бих дискутирала, обаче за зонова терапия чух преди 2-3 дни и много ми хареса идеята да се масажирам и да забременея.  :lol:  Аз и затова исках част от книгата (не мога да си я купя). След като Леиди сканира страничките, ще съм благодарна на коментарите ти, Илианче. Аз съм на етап, в които съм готова на всичко, пия билки, витамини, малко масажче няма да ми е зле.  :D
*
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #18 -: Февруари 10, 2006, 17:13:12 pm »
Цитат на: Kaffee
С удоволствие бих дискутирала, обаче за зонова терапия чух преди 2-3 дни и много ми хареса идеята да се масажирам и да забременея.  :lol:  Аз и затова исках част от книгата (не мога да си я купя). След като Леиди сканира страничките, ще съм благодарна на коментарите ти, Илианче. Аз съм на етап, в които съм готова на всичко, пия билки, витамини, малко масажче няма да ми е зле.  :D


И аз... и аз...се присъединявам към идеята за масажите.

Илиянче , не съм била в чата когато си казала че почваш масажите на мъжа. Резултатите наистина са доста добри. Аз също бих пробвала...пък ако знаете мъж ми как обича да го масажират...ау... с 2 ръце ще приветства идеята :balk_46:

С тази книга, ако си я купя, аз като НЕспециалист ще мога ли да се справя с въпросните точки или е много сложно.
Илиянче, ако има някое друго четиво, където да може лесно да се усвоят техниките (не за напреднали), моля те кажи й заглавието. Тия дни ще се пусна на обиколки по книжарниците.
Предлагам ви, ентусиастките за масажите, да отворим една тема в "Лек от природата", та да не разводняваме тази и там Илиянчето да ни дава съвети, а ние да питаме...питаме.. :roll:

Признавам си че за сефте чувам, че масажите могат толкова много да помогнат за забременявене и за подобряване показателите при мъжа. И доста ме впечатли идеята.
Бих пробвала и иглотерапията. За сега сме на етап инсеменации и бих се престрашила да ме набодат с игли като дойде момента.

Бени, стана ми интересно за тези практики за които казваш в Германия. ЩЕ ми е интересно и полезно да прочета тези статии, ако имаш възможност да ги преведеш и пуснеш тук.
Хрумна ми, че ако никой не ти даде адрес за акупункура във Варна, да звънеш 1 телефон на този център Алфамедика, и ги попитай тях. Със сигурност ще те насочат към техни колеги във Варна.
Желая ти много, много късмет и стиснати палци :crossfingers: от мен за успешен опит. :D :babyflips:
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #19 -: Февруари 10, 2006, 20:39:44 pm »
Момичета,да споделя и аз опит..Работила съм в кабинет по китайска традиционна медицина,лекарят беше страхотен специалист от Китай...Имахме пациент,на който вдигнахме нивото на подвижни сперматозоиди с 50%,освен това всякаква стимулация на жените е препоръчителна и е страхотна съпътстваща програма към традиционната медицина...Ако се съмнявате в иглите или в лекаря,може да потърсите същата терапия само че с лазер-или с ел.ток.Ефектът е малко по-малък,но все пак...Освен стимулиращата програма,иглотерапевтът винаги включва и точки ,които намалят напрежението и стресът и ефектът наистина е страхотен...
There's no way to happiness,
Happiness is the way!