0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Акупунктура и IVF/ICSI
« -: Февруари 07, 2006, 11:59:57 am »
Привет момичета,
Ако някъде вече е споменавана темата, се извинявам предварително.
Нямам време да ровя :?
В Германия, в много клиники за АРТ паралелно с IVF/ICSI се прилага акупунктура /преди и след трансфера/. Включително и в тази в Мюнхен, където аз правих ин витрото /акупунктура не съм правила де/. Пише по много сайтове, че това повишавало шанса да се достигне до бременност.
В тази връзка искам да ви попитам, някои говорил ли е нещо с лекаря си на тази тема, има ли такава практика в България?  Изобщо инфо по въпроса. Струва ми се, че в Бг клиниките не е засегнат много.
А, и една молба към момичетата от Варна - моля, препоръчайте ми лекар, който се занимава с акупунктура във Варна.
Благодаря и успех на всички.

Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #1 -: Февруари 07, 2006, 12:02:47 pm »
ААА, темата трябваше да е акупунктура и IVF/ICSI
това последното що не е излязло???? :)

*
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #2 -: Февруари 07, 2006, 12:03:52 pm »
Бени, честно казано тук в България си е опасно, поне според мен - нали знаеш къв съм параноик, не се прави в нормални клиники (или поне аз не знам), не знам с какви игли се прави и от какви хора, дали изобщо са лекари или  ... Ако някой е чувал друго да сподели ама аз лично съм с огромни предубеждения към тези неща, поне в България.

П. П. ще го редактираш заглавието ли или аз да го направя?  :wink:
*
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #3 -: Февруари 07, 2006, 12:51:59 pm »
Преди 10-тина години имаше двама китайци в Баня Мадара. Единият от тях правеше акупунктура на баща ми и наистина имаше подобрения. Та китайтаците бяха дипломирани лекари и с доста опит. Дори се сприятелихме с единия от тях - изключително приятен човек, но за съжаление загубихме връзка след като се прибра в Китай. Незнам дали все още идват в София и какво е станало с банята само.
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #4 -: Февруари 07, 2006, 14:40:54 pm »
Албена, това практика ли е или си плащаш отделно?

Доколкото зная акупунктурата я препоръчват за подпомагане на образуването на качествени яйцеклетки и намаляване на стреса.
*
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #5 -: Февруари 07, 2006, 15:45:51 pm »
Цитат на: cygnus
Бени, честно казано тук в България си е опасно, поне според мен - нали знаеш къв съм параноик, не се прави в нормални клиники (или поне аз не знам), не знам с какви игли се прави и от какви хора, дали изобщо са лекари или  ... Ако някой е чувал друго да сподели ама аз лично съм с огромни предубеждения към тези неща, поне в България.



Донке, и аз съм параноик като теб, но смея да твърдя, че не всички са мошеници! ....все пак!
Аз ходих миналия февруари на акупунктура в София, при един лекар, който е невролог, но се занимава с алтернативна медицина и центърът си е съвсем нормален медицински център, където работят рехабилитатори, ирисов диагностик ( въпросният доктор), и лекари с различни специалности. Чисто е и иглите се ползват еднократно.
И аз четох в Интернет, че се препоръчва преди ин витро да се направи акупунктура, с което се увеличава шанса да е успешно. Смятам ако тръгна някой ден на вариант ин витро, задължително да комбиниран с иглите, няма да ми навреди и на фона на инвитрото си е направо без пари - към 80 лв за 10 сеанса.
Брат ми  ( който е лакр) ходи при един китаец ( имаше дискова херния) и също беше много впечатлен - каза че  много сигурно е определил положението на нерва и е поставил иглите.
The impossible is often the untried [/i]
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #6 -: Февруари 07, 2006, 16:20:44 pm »
Да споделя и аз моя опит - Направих 20 сеанса акупунктура, при което ФСХ-то ми падна от 55 на 16.86 при референтни граници 3-20. Факт.
Може да е случайно(аз съм си Тома Неверни), днес имам час при Гинеколога ми да видим той какво ще каже, има ли някакви надежди мързеливите ми яйчници да са проработили.
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #7 -: Февруари 07, 2006, 16:34:49 pm »
не е случайно. Дайте моля ви координати на тези лекари и на китаеца.
Имаше един "Акупунктурист" в дира, но много го нападаха и той се изгуби някъде.
*
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #8 -: Февруари 07, 2006, 17:46:09 pm »
на китаеца нямам координати, мога да ти дам на този лекар, при когото аз ходих
Центърът се казва Алфамедика, д-р Венелин Кьосев, тел.851 27 65
Намира се на ул Гладстон между Петте кьошета и Македония.
Успех!
The impossible is often the untried [/i]
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #9 -: Февруари 07, 2006, 18:12:02 pm »
Дони, благодаря за корекцията, ще почерпя :D Ама какво може да ми стане от тия игли бе човек? Те по задниците си нали не ги врат :D  :D  :D. Майтапя се.

Теди, аз моите опити ги правих, когато касата все още поемаше опитите, не съм правила паралелно акупунктура, но тя е извън конвенционалното лечение и не се поема от касата. Още по-малко от тази в която ние сме осигурени. Тка, че - да плаща се, колко е нямам представа, но като всичко в Германия, предполагам - изобщо няма да е евтино :). Относно за какво точно помага при ин витро - ами пише, че и за имплантацията помага.
Явно в Бг все още я няма тази практика, да се прилага паралелно ин витро и а-ра.

Ако искате, ще ги изровя тия статии и ще ви ги преведа, щото са на немски. Предполагам, че ако в гугъл се напише akupunktur and ivf  или нещо такова, ще излезят и на английски.

Хаjде някой от Варна да ми даде координати,  за София -  благодаря, ама не ми вършат работа

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #10 -: Февруари 07, 2006, 18:30:09 pm »
За тези които се страхуват от иглите - разполагам с книгата Зонова Терапия на ДжоузеФ Корво /  система за точков масаж/. Та има и специален такъв за забременяване и стимулиране на яйчниците. Ако се проявява интерес - мога да сканирам и да пратя на Дони или друго компетентно и на "ти" с компютрите лице, за да качи картинките , обясняващи точно точките на масажа.
Не е акопунктура, но е на същия принцип и без игли.
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #11 -: Февруари 07, 2006, 19:15:49 pm »
Лейди, плийз много ме интерсува.
Албена ще ти пиша на лични.
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #12 -: Февруари 08, 2006, 15:15:04 pm »
Здравейте момичета,
Вчера бях при гинеколога ми, но той с нищо не ме зарадва. Каза да отида пак след един месец и нищо повече. Обаче като диктуваше на сестрата чух следното - десен яйчник - фоликуларен. Някой може ли да ми обясни това означава ли, че имам фоликули, та дори и да са малки?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #13 -: Февруари 08, 2006, 18:47:46 pm »
Точно това означава - за тва и те е пратила по живо , по здраво.
*
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #14 -: Февруари 09, 2006, 09:25:35 am »
Цитат на: lady_11
За тези които се страхуват от иглите - разполагам с книгата Зонова Терапия на ДжоузеФ Корво /  система за точков масаж/. Та има и специален такъв за забременяване и стимулиране на яйчниците. Ако се проявява интерес - мога да сканирам и да пратя на Дони или друго компетентно и на "ти" с компютрите лице, за да качи картинките , обясняващи точно точките на масажа.
Не е акопунктура, но е на същия принцип и без игли.


не се стискаи, ами даваи. готова съм да се масажирам точково, само даи насоките.
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #15 -: Февруари 09, 2006, 10:21:49 am »
Книгата Зонова терапия може и да се закупи. Аз си я поръчах от Хеликон http://www.helikon.bg/book.php?book_id=45005
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #16 -: Февруари 09, 2006, 11:27:34 am »
Цитат на: lady_11
За тези които се страхуват от иглите - разполагам с книгата Зонова Терапия на ДжоузеФ Корво /  система за точков масаж/. Та има и специален такъв за забременяване и стимулиране на яйчниците. Ако се проявява интерес - мога да сканирам и да пратя на Дони или друго компетентно и на "ти" с компютрите лице, за да качи картинките , обясняващи точно точките на масажа.
   Лейди ,явно тук има някакво недоразумение.Зонова терапия или съкратено зонотерапия -това са точките по ходилото на човека.
 А това за което ти говориш е акупресура(шиацу е японската наука)-използват се същите точки като при акупунктурата,но вместо игла се прилага натиск с пръст.Специално с акупресура се занимавам от 7 години,макар че имам положен изпит за това преди 13 години.И само с картинки нищо не се получава.Има 14 меридиана по които тече енргията на тялото и над 1000 точки.Има и специфични за всеки човек мерни единици-наречени цунове.И затова не може да се постигне желаният  ефект ,ако например гледайки от картинките започнем да се самолекуваме.А отделно че има и различни похвати за прилгането на релаксираща и тонизираща акупресура,които трябва строго да се спазват.
    Аз обявих в чата ,че почвам лечение на съпруга ми с тази терапия миналата година към средата на ноември,но никой не се заинтересува.И към края на декември резултатите ни не закъсняха-
от обща бройка 15млн отскочи на 27млн
а бързоподвижните от 10%на 23 %
морфологията си остава същата -80%деформации
но,за нас е важно ,че имаме напредък по отношение на бройката и подвижността.
Така,че ако някой се заинтерсува ще отворим форум и ще дискутираме местоположение на точките,начини на стимулиране и ефекти
*
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #17 -: Февруари 10, 2006, 08:51:24 am »
С удоволствие бих дискутирала, обаче за зонова терапия чух преди 2-3 дни и много ми хареса идеята да се масажирам и да забременея.  :lol:  Аз и затова исках част от книгата (не мога да си я купя). След като Леиди сканира страничките, ще съм благодарна на коментарите ти, Илианче. Аз съм на етап, в които съм готова на всичко, пия билки, витамини, малко масажче няма да ми е зле.  :D
*
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #18 -: Февруари 10, 2006, 17:13:12 pm »
Цитат на: Kaffee
С удоволствие бих дискутирала, обаче за зонова терапия чух преди 2-3 дни и много ми хареса идеята да се масажирам и да забременея.  :lol:  Аз и затова исках част от книгата (не мога да си я купя). След като Леиди сканира страничките, ще съм благодарна на коментарите ти, Илианче. Аз съм на етап, в които съм готова на всичко, пия билки, витамини, малко масажче няма да ми е зле.  :D


И аз... и аз...се присъединявам към идеята за масажите.

Илиянче , не съм била в чата когато си казала че почваш масажите на мъжа. Резултатите наистина са доста добри. Аз също бих пробвала...пък ако знаете мъж ми как обича да го масажират...ау... с 2 ръце ще приветства идеята :balk_46:

С тази книга, ако си я купя, аз като НЕспециалист ще мога ли да се справя с въпросните точки или е много сложно.
Илиянче, ако има някое друго четиво, където да може лесно да се усвоят техниките (не за напреднали), моля те кажи й заглавието. Тия дни ще се пусна на обиколки по книжарниците.
Предлагам ви, ентусиастките за масажите, да отворим една тема в "Лек от природата", та да не разводняваме тази и там Илиянчето да ни дава съвети, а ние да питаме...питаме.. :roll:

Признавам си че за сефте чувам, че масажите могат толкова много да помогнат за забременявене и за подобряване показателите при мъжа. И доста ме впечатли идеята.
Бих пробвала и иглотерапията. За сега сме на етап инсеменации и бих се престрашила да ме набодат с игли като дойде момента.

Бени, стана ми интересно за тези практики за които казваш в Германия. ЩЕ ми е интересно и полезно да прочета тези статии, ако имаш възможност да ги преведеш и пуснеш тук.
Хрумна ми, че ако никой не ти даде адрес за акупункура във Варна, да звънеш 1 телефон на този център Алфамедика, и ги попитай тях. Със сигурност ще те насочат към техни колеги във Варна.
Желая ти много, много късмет и стиснати палци :crossfingers: от мен за успешен опит. :D :babyflips:
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #19 -: Февруари 10, 2006, 20:39:44 pm »
Момичета,да споделя и аз опит..Работила съм в кабинет по китайска традиционна медицина,лекарят беше страхотен специалист от Китай...Имахме пациент,на който вдигнахме нивото на подвижни сперматозоиди с 50%,освен това всякаква стимулация на жените е препоръчителна и е страхотна съпътстваща програма към традиционната медицина...Ако се съмнявате в иглите или в лекаря,може да потърсите същата терапия само че с лазер-или с ел.ток.Ефектът е малко по-малък,но все пак...Освен стимулиращата програма,иглотерапевтът винаги включва и точки ,които намалят напрежението и стресът и ефектът наистина е страхотен...
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #20 -: Февруари 13, 2006, 11:52:02 am »
Ромми, благодаря ти за конструктивното предложение, аз също уж имам конструктивно мислене ама тоя път нещо се изложих :)

Ето какво пише в общи линии в статиите:

Акупунктурата /А/ повлиява добре на хормоните, напр. при жени с хормонални проблеми, т. е. регулира ги. Влияе на GnRH например. Подобрява кръвоснабдяването на матката чрез повлияване на аутономната нервна система
При мъжете - подобрява мотилитета и бройката.
Паралелно с ин витро - проведено е следното изследване, при 160 жени, подложени на ин витро, половината с А /преди и след трансфера/, половината без. При тези с А се постига 43% бременност, при другите - 26%.
Понижава и стреса А разбира се, който никак не е малко при ин витро, а това също е фактор за успеха.
Ами това е в общи линни. В Германия във всеки случай се прилага в много центрове за АРТ.
И на тебе успех във всяко начинание :)

Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #21 -: Февруари 13, 2006, 12:02:01 pm »
Аз вече масажирам моя мъж. Ще видим как ще се повлияе.
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #22 -: Февруари 13, 2006, 13:45:18 pm »
Момичета, и мен супер много ме интересуват масажите... давайте повече инфо моляяяяя

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #23 -: Февруари 13, 2006, 14:43:41 pm »
teoha, къде е този лекар? как се казва? Въобще как да ги разберем кои са квалифицирани и кои не?

Албена в коя клиника правиш опитите?
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #24 -: Февруари 13, 2006, 14:56:20 pm »
За съжаление беше гостуващ лекар от Китай и си се прибра.Аз работих с него през далечната 1994 г. От работата си там,разбрах,че много шарлатани идват от китай и се правят на иглотерапевти ..А е опасно.Не съм сега много в час,но бих се доверила по-скоро на български лекар,специализирал акупунктура.Преди 4 години се бях запознала случайно с иглотерапевт в окръжна болница в сф,бях се объркала и налетях на болницата за чуждестранни граждани. Направи ми впечатление,че е много стерилно и чисто всичко там.Изискайте да видите диплома -не се доверявайте на случайни
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #25 -: Февруари 13, 2006, 15:09:32 pm »
Абсолютно съм съгласна. Нямаше ли един Емилов беше дето пише в 24 часа?
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #26 -: Февруари 13, 2006, 22:19:35 pm »
White_Raver правих  ги в Мюнхен,  при Болман, Брукнер и Нос.
3 ЕТ на  висококачествени бластоцисти. Да ама никой не се сети да ми изследва НК клетките.
И немските лекари са като нашите искам да ви кажа, 1 към 1.
Е, оказа се че са завишени /НК клетките де/, т. е. те отблъскват ембриона. :(

Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #27 -: Февруари 13, 2006, 22:32:03 pm »
Ох, какво да ти кажа. Май ние трябва да всичко да сме информирани и да не разчитаме 100% на тях. :(
*
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #28 -: Февруари 15, 2006, 11:10:21 am »
вчера говорих с моя лекар за акупунктурата. и тои на кратко каза, че в областта на фертилитета, акупуктурата деиства по същият начин като психогенен тренинг, иога, спорт, врачка, баене на ходжа (последните две са мои допълнения :lol: ), т.е. успокояват. Обаче само, ако вярваш в тях! При невярващи нямало ефект. Само спокоиствие трябва, а как ще го постигне, всеки решава сам за себе си.
*
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #29 -: Февруари 15, 2006, 11:39:08 am »
Цитат на: Kaffee
вчера говорих с моя лекар за акупунктурата. и тои на кратко каза, че в областта на фертилитета, акупуктурата деиства по същият начин като психогенен тренинг, иога, спорт, врачка, баене на ходжа (последните две са мои допълнения :lol: ), т.е. успокояват. Обаче само, ако вярваш в тях! При невярващи нямало ефект. Само спокоиствие трябва, а как ще го постигне, всеки решава сам за себе си.

ааайдеее, пак някой скептик! освен че може да действа успокояващо, основното в акупунктурата е раздвижването на енергиите, може да действа тонизиращо, може и да лекува ( в областта на фертилитета- примерно влияе върху хормоните, а оттам върху цикъла и редовната овулация, подобрява кръвоснабдяването на матката чрез влияние върху автономната нервна система , което увеличава шанса от забременяване.
Изследвания потвърждават и добри резултати при мъжки стерилитет- увеличава се жизнеността и подвижността на сперматозоидите.
Все пак липсват ( според статията, която открих набързо и преразказвам в най-общи линии) представителни изследвания, но определено си заслужава да се опита. ето, за знаещите немски или за тези, които биха имали време да я преведат цялата:

http:// http://www.wunschkinder.net/demo/akupunktur.htm
The impossible is often the untried [/i]
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #30 -: Февруари 15, 2006, 14:29:44 pm »
Аз отказах цигарите с акопресура. Пушех по кутия на ден, че и отгоре. Мъжът ми пушеше минимум по 2 кутии(само като спеше не пушеше). И той също ги отказа по същия начин. След като една баба ми натиска едни точки, като запалих след това цигара чувството беше все едно палиш за първи път-гадно. После трябваше да се постарая да не паля поне 3 дни. Иначе напълнях-качих 8 килца, ама сега поне не пуша. Но..повечето хора пропушват отново заради килограмите, а те се свалят..
Та имах предвид, че не може да се каже, че няма влияние това нещо. Малко крайно ми се вижда и не мисля, че може да се сравнява с ходенето по врачки...
*
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #31 -: Февруари 15, 2006, 16:00:52 pm »
Цитат на: Tutto
Аз вече масажирам моя мъж. Ще видим как ще се повлияе.


Кои точки третираш?
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #32 -: Февруари 15, 2006, 17:49:10 pm »
Цитат на: iccvesi
Да споделя и аз моя опит - Направих 20 сеанса акупунктура, при което ФСХ-то ми падна от 55 на 16.86 при референтни граници 3-20. Факт.
Може да е случайно(аз съм си Тома Неверни), днес имам час при Гинеколога ми да видим той какво ще каже, има ли някакви надежди мързеливите ми яйчници да са проработили.



това, което си написала за падането на нивото на твоето FSH е направо Страхотно. Би ли написала при кой лекар и точно къде ходи, защото аз имам проблем с високото ниво на същия хормон и наистина от всичко, което съм прочела до момента вярвам в тези неща.


Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #33 -: Февруари 15, 2006, 19:33:15 pm »
Някой няма ли най-сетне да напише тея точки? :?  :lol:
д-р Тиен
« Отговор #34 -: Февруари 16, 2006, 08:59:40 am »
Ами няма проблем, ето сайта на д-р Тиен, там ще намерите координати   http://www.health-dr-tian.dir.bg/ForDrTianBg/Dr.TianBG.html

Обаче аз не ви я препоръчвам и ще ви кажа защо. Тя работи с общи игли върху всички пациенти, разбира се държи ги в някакъв дезинфекционен разтвор. Аз лично и казах че държа на индивидуални игли, купих си такива, но въпреки всичко тя се опива да ми слага от общите...Всеки път и напомням и всеки път се започва спор, дали може да се заразя от нещо с общите игли...Ама е упорита като магаре, омръзна ми да се карам с нея. Но пък от друга страна резултатите ме обнадеждават.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #35 -: Февруари 16, 2006, 09:13:13 am »
Аз съм правила акупунктура.
Радавам се само, че не се заразих с нещо, или не се парализирах.
Опасна и безсмислена процедура.
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #36 -: Февруари 16, 2006, 10:53:34 am »
Lali, защо се изказваш по този начин? Това е един от най-древните методи за постигане на излекуване на някои заболявания. Не бъди скептична спрямо неща, само защото при теб е нямало повлияване. В крайна сметка зависи от акупунктуриста. Миналата седмица даваха едно изследване по ББС и показаха филм в който доказаха обезболяващ аспект на акупунктурата. Дадоха операция на сърце при което нямаше никаква медикаментозна анестезия, а само акупунктура.
Аз съм убедена, че действа, въпроса е кой ти я прилага.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #37 -: Февруари 16, 2006, 13:46:07 pm »
А ти как мислиш? Като ме познаваш бих ли се хвърлила на първият срещнат акупунктурист?
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #38 -: Февруари 16, 2006, 15:15:09 pm »
Убедена съм, че не си. Твоето неверие не пречи на моята вяра, както и обратното, така, че всеки да действа според убежденията си. :D
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #39 -: Февруари 18, 2006, 09:38:46 am »
Цитат на: Lali
Аз съм правила акупунктура.
Радавам се само, че не се заразих с нещо, или не се парализирах.
Опасна и безсмислена процедура.

Лали,не те насилвам да провярваш.В края на краищата както всяка права има 2 края-начало и край,така винаги ще има за и против определена теория.Ние тук говорим за акупресурата -пръстов натиск.Ефекта се постига 2-3 пъти по-бавно от акупунктурата,но поне няма риск от заразяване вследствие на ползване на общи игли от недобросъвестни доктори.
А специално за акупресурата мога да споря ,че е един от най-добрите методи.Безоперативен ,без лекарства,но ефекта винаги се получава(освен ако не е от заболяванията при които е противопоказна).
Но факта,че тая наука,се е предавала от векове наред и се е запазила и дори и съвременната медицина използва методите й ,за лечение на болести ,при наличие на толкова добри лекарства означава колко добра е.Другото което е ,че с лекарствата се навлиза масово в биохимията на самия организъм и много често това води до различни странични ефекти и зачатъци на нови заболявания.ДОкато при акупресурата и акупунктурата се влияе директно на енргията течаща в във въпросният меридиан ,отговаряща за съответният орган.
 А между другото защо мислиш ,че китайците са толкова много като бройка?Ето ти и отговора:"Понастоящем в Китай и особенно в Япония (учението е познато като Шиацу)се смята,че здравето на човека до голяма степен е израз на сексуалната му мощ,от което зависи жизнената сила,дълголетието и продължителната младост.В тези две страни  почти от детска възраст са запознати с източните масажи и владеят методите за поддържане на добра сексуална сила чрез акупресура."
  Или с други думи казано-по тоя начин те предотвратяват появата на болести от рода на хормонален дисбаланс ,фригидност и импотентност,
наслаждават се на удоволствието от секса и естественно се размножават безпроблемно.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #40 -: Февруари 18, 2006, 09:45:37 am »
Правя разлика между акупунктура и акупресура.
Темата е както за акупунктура, така и за акупресура.
Пробвала съм и двете.
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #41 -: Февруари 18, 2006, 11:15:36 am »
Acupuncture can have a number of beneficial effects on fertility, including an increase in uterine blood flow(It makes it easier for the embryos to take hold), endorphin production, and fertility hormones, as well as a decrease in stress hormones. It also can normalize the hypothalamic-pituitary-ovarian axis and have a positive impact on women with polycystic ovarian syndrome.
 Impact on plasma levels of the fertility hormones: follicle-stimulating hormone (FSH), luteinizing hormone (LH), estradiol (E2), and Progesterone (P)

 Акупунктурата може да има много изгодни ефекти върху плодовитостаа,включвайки увеличение: на кръвоснабдяването в матката(което уленява задържането на ембриона при настъпила бременност),производството на ендорфини и хормоните на плодовитостта.От друга страна се наблюдава намаляване нивото на хормоните на стреса.Също може да се нормализира хипоталамусо-хипофизната-яйчникова ос и има положителен ефект при жени със СПКЯ .
 Въздейства се и върху плазменните нива на хормоните на плодовитостта:ФСХ.ЛХ,естрадиол и Прогестерон.
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #42 -: Февруари 18, 2006, 12:41:50 pm »
Така,значи започваме със акупресурата за повишаване мобилитета и броя на плувците.
Започва
http://mail.dir.bg/~iliyanas/Scan0001.tif
http://mail.dir.bg/~iliyanas/Scan0002.tif
хайде това е за днес,утре продължаваме с още 2 страници по същият въпрос :balk_105:
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #43 -: Февруари 18, 2006, 15:03:59 pm »
Бе супер е. Само пари да имаш, че не е евтино удоволствие.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #44 -: Февруари 22, 2006, 18:43:32 pm »
Цитат на: ALFI
на китаеца нямам координати, мога да ти дам на този лекар, при когото аз ходих
Центърът се казва Алфамедика, д-р Венелин Кьосев, тел.851 27 65
Намира се на ул Гладстон между Петте кьошета и Македония.
Успех!


ALFI при теб тези сеанси оказахали някакъв ефект? Имаше ли някакви проблеми от боцканията с иглите. Моля те напиши, защото тази тема живо ме интересува.


Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #45 -: Февруари 22, 2006, 18:46:12 pm »
iliyanas, линковете не се отварят.
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #46 -: Март 01, 2006, 15:23:23 pm »
Цитат на: iccvesi
Да споделя и аз моя опит - Направих 20 сеанса акупунктура, при което ФСХ-то ми падна от 55 на 16.86 при референтни граници 3-20. Факт.
Може да е случайно(аз съм си Тома Неверни), днес имам час при Гинеколога ми да видим той какво ще каже, има ли някакви надежди мързеливите ми яйчници да са проработили.


Съжалявам мацки, явно наистина е било грешка в лабораторията. Днес, един месец по късно и след още 20 сеанса ФСХ-то ми пак е 37...Идва ми да се застрелям.
Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #47 -: Март 01, 2006, 16:03:44 pm »
Цитат на: White_Raven
iliyanas, линковете не се отварят.


отварят се, но зареждат бавно...трябва да почакаш малко :P
*
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #48 -: Декември 10, 2006, 20:42:16 pm »
Връщам тази тема, защото преди поредното ми (3-то) икси съм решила да направя всичко което зависи от мен за да помогна на ембриончетата да се хванат! Мили момичета прочетох всичко което сте написали до тук и видях, че има доста привърженички на този метод. Пробвахте ли акупунктурата и имаше ли положителени резултати? :ask:
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #49 -: Декември 11, 2006, 14:43:22 pm »
Аз ходих преди месец на акопунктура, но тя е специалист по нервната система и болестите свързани с нея, а науката е доста обширна и няма как да знае всичко, хем е специалист с доста опит и практика и още от социализма и до днес ходи по Германия, Китай, Русия, Корея и наистина ми помогна за нервите. Тя извади някакви книги и чете за да намери за забременяване и ми приложи някаква схема. Но този месец нещо пропуснах, другия ще ходя пак. Каза че в Германия тази наука е доста млада - там едва от 10 години прилагат акопунктура и нямат много добри специалисти и често викат от БГ доктори с практика, там прилагат акопунктура дори и на бременни, но не било много препоръчетелно, само ако е наложително, защото заради убожданията и сензитивността на конкретния човек може да доведе до аборт. Иначе тя лично е успяла да помогне да се обърне бебе за да се роди нормално в 9-ти месец. Помагала е на няколко бездетни жени, но са малко в практиката и каза че 5 от 9 са забременяли, но дали от това или нещо друго не е ясно. Науката за точките и акопунктурата съществува от хилядолетия в Китай и има основания да и се вярва но е много важно, този който я прави да е специалист в областта. Аз лично смятам че акопунктурата при специалист помага и не пречи. Ако иска някой координатите и да ми пише на личния.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #50 -: Декември 12, 2006, 14:04:25 pm »
Ако има някой,който е правил скоро и е доволен-нека сподели..Аз също съм навита да пробвам преди второто инвитро,но май е доста скъпа процедура
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #51 -: Декември 12, 2006, 19:00:51 pm »
Не е скъпо изобщо, на зъболекар ако идеш ще ти смъкнат доста повече от 15-те дни иглотерапия, на мен ми излизаше по 10 лв, чувала съм и за по 8 лв, а има варианти да ходиш веднъж и да ти сложат мини игли на ушите с които си седиш 1-2 седмици, но не е толкова резултатен и ефективен,  докато другиия е по-добър, при него се използват и точките по тялото не само на ушите. :lol:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #52 -: Декември 12, 2006, 20:16:05 pm »
Здравейте,мили моми4ета
Много интересна теми4ка сте заформили.
6те споделя с вас,моят "пресен" опит с акупунктурата и китайската медицина.
То4но преди месец,слу4айно попаднах на една китайка,която от дълги години практикува този вид ле4ение и аз се оказах в нейният кабинет.Но моята болка е друга,освен опитите за забременяване имам и проблем е ръката.Оперирана съм преди година на лявата ръка,вид "нерв" И сухожилие премахнати,ако мога така да се изразя и от тогава не мога да си движа нормално пръстите и имам изтръпване на цялата ръка.И така запо4нах сеансите при китайката,един път седми4но в продължение на месец.Доста ме бе6е страх от иглите,но мога да ви гарантирам,4е не се усе6та никаква болка,само леко убождане.Стра6но съм доволна,едновременно с това тя ми каза,4е имам проблеми със яй4ниците(това си го знаех де)и имам киста,и наистина бе6е така.Потвърди ми диагнозата и ми каза 4е няма проблем с няколко сеанса вси4ко 6те е ок,и цикълат ми 6те се нормализира и няма дори да усе6там кога ми идва.
И така стана,кистата ми из4езна,не усетих болки по време на мензис(а от малка имам много болезнен цикъл),и ве4е си движа спокойно ръката моми4ета :lol:Просто о6те не мога да повярвам,колко добре се 4увствам,не съм нервна и напрегната и ...какво да ви кажа,ако имате възможност и попаднете на специалист по китайска медицина,не се колебайте.Пробвайте,мили дами
Желая ви много късмет и успех :babyflips:
Извинете ме за дългият постинг



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #53 -: Декември 12, 2006, 23:41:59 pm »
Здравей, Ели!
Би ли ни казала името на китайката, от която си доволна и къде се намира кабинетът й?
Благодаря за информацията! :D
*
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #54 -: Декември 13, 2006, 07:23:57 am »
  Предполагам, че Ели говори за д-р Тиен за която по-назад писа  iccveci. Тя има кабинет в кв.Изток.
   Проблема с тези китайци е, че използват общи игли, които киснат в дезинфекционен разтвор без да се изваряват. Това според мен е недопустимо. При днешните болести могат да те заразят с какво ли не.  
« Последна редакция: Декември 13, 2006, 10:34:09 am от solei »
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #55 -: Декември 13, 2006, 15:44:15 pm »
Здравейте моми4ета,
За съжаление китайката не е в България,аз живея в 4ужбина.
За иглите,както казва6 Солей,тази е много прецизна и ползва еднократни игли,разпе4атва ги пред мен и после като свър6и сеанса ги хвърля.
Но сигурно и в БГ има добри специалисти по акупунктура.
Поздрави



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #56 -: Декември 13, 2006, 15:48:44 pm »
  Предполагам, че Ели говори за д-р Тиен за която по-назад писа  iccveci. Тя има кабинет в кв.Изток.
   Проблема с тези китайци е, че използват общи игли, които киснат в дезинфекционен разтвор без да се изваряват. Това според мен е недопустимо. При днешните болести могат да те заразят с какво ли не. 
  И аз се бях засилила за тази китайка, но като разбрах, че не сменя иглите се отказах! :( Чакам само да се опарича малко и ще ида да я видя невроложката дето Марина  я препоръча! :D  Ако някой има и други предложения казвайте...(нещо за промивка на мозъка) :balk_600:
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #57 -: Декември 13, 2006, 17:30:06 pm »
Аз първо се бях засилила при д-р Емилов, той се води също много добър специалист и дори минах на консултация при него, но в последствие като споделих с колежките за тази си идея и ме посъветваха , да не ходя , защото налитал на пациентки и освен ако не искам до се отзова в "обятията му"  :lol: и специално разпитваха и ми припоръчаха тази докторка при която ходих. Който иска мога до му кажа и неговите координати-може само да е набеден , но аз не посмях да отида не ми беше до разни изпълнения.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #58 -: Декември 14, 2006, 13:05:59 pm »
Можете да си купите игли и да ги ползвате само за себе си.
Къде е тая китайка в кв. Изток?
*
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #59 -: Декември 14, 2006, 13:11:55 pm »
  Ето ти сайта й: http://www.health-dr-tian.dir.bg/
  Там пише адреса и тел.
  Много голяма скъпчийка е обаче - 35лв. е една процедура. Тоа е много според мен.
« Последна редакция: Декември 14, 2006, 13:14:49 pm от solei »
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #60 -: Декември 14, 2006, 15:20:51 pm »
Абе тая Тиен е била голяма мърла само да знаете и с билките внимавайте:idea:, защото от иглотерапия умрели нама , но от натравяния с билки има, осабено често се случвало именно в Китай, не спозвали много добре дозировките. Това са ми го казвали лекари , които са работили с китаиски доктори и са били на посещения по китайски болници. Там също хигиената била на много ниско ниво. :dontknow:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #61 -: Януари 03, 2007, 14:37:59 pm »
Момичета, а някой ходил ли е при д-р Дзиенфън Нин? За този доктор знам от доста години. Неговата съпруга е българка, дъщеря на семейни приятели на баба ми и дядо ми.  Тя е била един от първите му случаи - излекувал я е от глухота, причинена от неправилно предписани антибиотици. От тогава за него се говори с почит сред роднините ми. Аз лично никога не съм го виждала и не съм чувала от други негови пациенти, били то доволни или не.
*

    смокиня

Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #62 -: Март 30, 2007, 13:48:32 pm »
Здравейте момичета, акопунктурата или иглотерапията помага много при хормонални проблеми и проблеми със забременяването. Наистина китайците са най-добрите, освен д-р Тиен има и други китайци, един от тях е най-добър. А що се отнася до иглите ще си купите ваши игли те се продават.
*

    смокиня

Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #63 -: Март 30, 2007, 13:52:08 pm »
Привет момичета,
Ако някъде вече е споменавана темата, се извинявам предварително.
Нямам време да ровя :?
В Германия, в много клиники за АРТ паралелно с IVF/ICSI се прилага акупунктура /преди и след трансфера/. Включително и в тази в Мюнхен, където аз правих ин витрото /акупунктура не съм правила де/. Пише по много сайтове, че това повишавало шанса да се достигне до бременност.
В тази връзка искам да ви попитам, някои говорил ли е нещо с лекаря си на тази тема, има ли такава практика в България?  Изобщо инфо по въпроса. Струва ми се, че в Бг клиниките не е засегнат много.
А, и една молба към момичетата от Варна - моля, препоръчайте ми лекар, който се занимава с акупунктура във Варна.
Във спортния център във Варна, стадиона, има китаец който прави акопунктура, като се обадиш на централата ще ти помогнат да намериш телефон за връзка или пък някой прати на място.
Благодаря и успех на всички.
*
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #64 -: Март 30, 2007, 14:35:41 pm »
Здравейте и от мен. Аз също по принцип съм скептична към всякакви алтернативни методи на лечение, но е факт, че когато бях 8 - 9 годишна, изкарах един курс на лечение, заради много силна поленова алергия.(Нашите явно са били съвсем отчаяни, та да ме пратят на иглотерапия, когато тя все още беше съвсем слабо известен в България метод  8O). Както и да е, оттогава имам съвсем слаби проявления на алергията, та си мисля, че може и да има някакъв ефект, разбира се, ако се практикува от специалист. Още повече повярвах, след като прочетох историята на Каси - правили са й иглотерапия по време на второто й ин-витро, и сега е бременна с близначета  :lol: И тъй като утре ще ходя в клиника Малинов по, ще разпитам и за иглотерапията - може пък и аз да се побоцкам малко... :lol:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #65 -: Март 30, 2007, 14:59:19 pm »
Искам да ти кажа само, че и аз правих такава терапия по същото време и при същия док и не съм бременна, статистиките сочат добри резултати след акупунктура, но това не бива да се преекспонира и да се смята за гаранция за успех.
Иначе ти желая успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #66 -: Март 30, 2007, 15:03:52 pm »
В България първия лекар (поне доколкото на мен ми е известно), който включва в някои случаи акупунктура с инвитро процедурата е д-р Стаменов. След такава терапия вече няколко момичета (освен Касси) забременяха. Мисля, че Kotaranka беше пуснала координатите на лекаря от клиника Малинов. Наистина е много добър и иглите при него се използват еднократно (не си ги носиш), просто ги отваря пред теб, това влиза в цената.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #67 -: Март 30, 2007, 17:00:00 pm »
Искам да ти кажа само, че и аз правих такава терапия по същото време и при същия док и не съм бременна, статистиките сочат добри резултати след акупунктура, но това не бива да се преекспонира и да се смята за гаранция за успех.
Иначе ти желая успех!
Мерси за пожеланията Evro, осъзнавам, че акупунктурата не би могла да е гаранция за успех, ама пусто нали понякога и за сламка се хващаме... Както казах, аз по принцип съм недоверчива към всякакви такива методи, и нееднократно съм отклонявала молбите на сестра ми да опитам с хомеопати, билки и т.н., че тя им е голям фен... Ама в случая, нали така и така ще посещавам често клиниката, нищо не пречи да опитам; поне се надявам да не навреди ... Много съжалявам за неуспеха ти, и аз по същото време правих инвитро при Стаменов, и при мен неуспешно... Желая и на теб много късмет, и дано следващият път успеем!(с или без акунктура  :D)
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #68 -: Март 31, 2007, 09:10:52 am »
Кассинката е на преднизолон 2*1, според мен това може би е помогнало повече, но както казвате - като няма да навреди, защо пък да не се пробва! :D

Успех на всички!! :D
Благодаря ти, Бени!







*

    shoshkata

  • **
  • 50
  • Пусть всегда будет солнце!
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #69 -: Юни 11, 2007, 01:06:54 am »
Здравейте, момичета
Съвсем нова съм тук. Относно акупунктурата - д-р Ликсов, работи съвместно с д-р Стаменов. Направих един курс преди да започна стимулацията за икси, сега очаквам пункцията и  след трансфера се разбрахме, че ще направим също.
От контакта си с д-р Ликсов мога да кажа, че е изключително внимателен, спокоен, подхожда индивидуално към пациента, което е практика за клиниката,и не на последно място общуването с него е много приятно. Не е болезнено, лежиш 30 минути, разпитвате се взаимно, доктора те разсмива и като бонус - хоп, взело че станало!  :D
*
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #70 -: Юни 11, 2007, 10:47:51 am »
Здравейте, момичета
Съвсем нова съм тук. Относно акупунктурата - д-р Ликсов, работи съвместно с д-р Стаменов. Направих един курс преди да започна стимулацията за икси, сега очаквам пункцията и  след трансфера се разбрахме, че ще направим също.
От контакта си с д-р Ликсов мога да кажа, че е изключително внимателен, спокоен, подхожда индивидуално към пациента, което е практика за клиниката,и не на последно място общуването с него е много приятно. Не е болезнено, лежиш 30 минути, разпитвате се взаимно, доктора те разсмива и като бонус - хоп, взело че станало!  :D

И аз бях много доволна от него. Не знам дали това е било причината, но факт е, че аз правих И акупунктура след ЕТ и съм бременна. Мисля, че със сигурност не може да навреди (стига нагласата ти за това да е положителна)!.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #71 -: Юни 11, 2007, 16:06:29 pm »
а вие сами ли пожелахте тази процедура или док. ви я предложи?и без това този път ще имам вливани и биопсии,да взема и една акупунктура да включа за пълна програма. :lol:па дано вече стане нещо
*
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #72 -: Юни 11, 2007, 17:01:34 pm »
а вие сами ли пожелахте тази процедура или док. ви я предложи?и без това този път ще имам вливани и биопсии,да взема и една акупунктура да включа за пълна програма. :lol:па дано вече стане нещо
Ами на мен док ми я предложи и се радвам, че го направи. Много добре се комбинира с вливанията  :wink: Успех ти желая!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #73 -: Юни 13, 2009, 23:10:51 pm »
а колко процедури се правят т.е. само един ден ли е цялата акупунктура?
*
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #74 -: Юни 13, 2009, 23:44:24 pm »
При мен бяха 2 процедури - едната веднага след трансфера,а другата 2 дни след трансфера.Цената им е 240лв.
Аз и при двата си опита(и двата неуспешни) правих акопунктура при д-р Ликсов.На мен не ми помогна,но не пречи да опитате.
Успех!
Re: Акупунктура и IVF/ICSI
« Отговор #75 -: Юни 16, 2009, 19:57:12 pm »
Здравейте,

и аз правих и двата пъти акупунктура. При 1 опит правих, имаше бременност, но до 25 г.с. Сега пак правих, уж всичко беше идеално, но дори и до положетелен тест не се стигна.
Не знам дали с или без има значение, но ние се хващаме за всичко, само и само да постигнем заветната цел.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...