0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

На прегледа след неуспешно ICSI док ми каза, че след като е видял стойностите на Prog.,е бил почти 100% сигурен, че няма да   настъпи бременност. Не ми е казал по време на процедурата, за да не ми отнемеи малкото надежда, която има. За съжаление бях толкова шокирана от инфото, че близо час след като излязох от кабинета не можех да се съвзема. Та въпросът ми към вас е: защо се изследва прогестерона по време на стимулация и какви трябва да са стойностите. Благодаря
*
Miii,прогестерона мисля,че е свързан с "индуметрия",както го наричат докторите.Плюс това поддържа лутеалната фаза...Естрадиола ,мисля показваше фазата на зреене на яйцеклетката.Ако се бъркам,нека ме поправят компетентните...

Ти при кой доктор ходиш.Дали все пак не е било редно,ако е имало показател,който да компрометира процедурата,последната да бъде прекратена.Не съм съвсем сигурна дали неуспешния опит е по-малко болезнен от прекратената процедура
Дидонче, аз съм при д-р Стаменов. Като цяло стимулацията ми продължи 8 дни, а изследване на прогестерона на 7-ят и 8-ят ден. Според док не е имало друга възможност, понеже фуликулите са били зрели. Вярвам на док и знам, че е направил най-доброто, но ще се "пръсна" от яд, че не успях да се мобилизирам и да си задам въпросите на  доки. Май стана малко объркано  :?
Прогестерон не съм изследвала по време на процедура - изследвала съм само естрадиол и LH. Учудих се за прогестерона - по време на стимулация или след пункция сте го изследвали?
Vanina_sss, по време на стимулация ми изследваха LH, E2 и Prog.
*
nieизследвахме прогестерон,ЛХ и Естрадиол през два дни.Следкато док види резултатите,тогава назначава дозата за следващите два дни.Аз утре съл в клиниката и мога да питам ,ако искаш.И без това редовно задавам въпроси там...  :wink:
Да и споделете защо го изследват - ще бъде полезно, може и другите момичета де се включат и споделят.
На мен са ми изследвали прогестерон на 7-ми ден /това беше при замразения ми трансфер/ , тогава док. ми обясни , че ако прогестерона се покачи преждевременно , процедурата е обречена на провал.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Значи, обикновено прогестерона се изследва при процедура на дълъг протокол, нивата му преди пункция трябва да са ниски и да бележат леко покачване, да речем че преди ЕТ трябва да е под/или до 2.
Високите нива на прогестерон в ранните изследвания идва да каже че лигавицата се подотвя по-рано от необходимото и тогава когато трябда да е най-рецептивна, тя ще е "престаряла".
Е2 се изследва при всички протоколи, ЛХ - при къс протокол, прогестерона и по къс и по дълъг /но обикновено при дълъг/.
flower76,  :hug2:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Благодаря ти Евро  :bighug: При мен последният ден от стимулацията прогестерона ми беше близо 4
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
До колкото си спомням гърците изследват прогестерона по време на стимулация, за да таймират пункцията по-точно, нивата му определят кога ще настъпи овулацията.

 При тях се изследва при всеки тип стимулация - къс и дълъг протокол.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Този месец д-р Стаменов прекрати моята стимулация заради висок естрадиол и прогестерон,от него знам,4е при прогестерон над 1 е невъзможна имплантация.
Аз бях по дълъг протокол и по време на стимулацията през два дена ми изследваха Е2,ЛХ и Прогестерон.Пациентка съм на д-р Владимиров.Но и аз не знаех защо се изследва,а и не знам какви са били стойностите му :(
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Този месец д-р Стаменов прекрати моята стимулация заради висок естрадиол и прогестерон,от него знам,4е при прогестерон над 1 е невъзможна имплантация.

Би ли написала стойностите на Е2, порегстерон и на кой ден са изследвани!

Имам позната, която е бременна а в края на стимулацията, преди пункцията и,стойностите на Прогестерона бяха някъде около 0.85mg/ml.

Явно логиката се покрива.   

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
На прегледа след неуспешно ICSI док ми каза, че след като е видял стойностите на Prog.,е бил почти 100% сигурен, че няма да   настъпи бременност. Не ми е казал по време на процедурата, за да не ми отнемеи малкото надежда, която има. За съжаление бях толкова шокирана от инфото, че близо час след като излязох от кабинета не можех да се съвзема. Та въпросът ми към вас е: защо се изследва прогестерона по време на стимулация и какви трябва да са стойностите. Благодаря


flower76, какви бяха твоите стойности на прогестерон?

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
deep, при мен стойностите дяха: на 7 ден от стимулацията 1.59, а на 8 ден т.е последният ден от стимулацията близо 4
11 ден от стимулацията - прогестерон 1.02, естрадиол 1610
12 ден от стимулацията (предпоследен ден от цялата стимулация)- прогестерон 1.20, естрадиол 2662. Това е 4 дни преди пункцията, предполагам до пункцията е нараснал още.
Бременност настъпи, при това се имплантираха 3 ембриона.
  09.11.2007
На 6 ден от стимулацията-прогестерон(1.4)естрадиол(2600) след два дни естрадиол близо (8000),но прогестерона не си спомням колко беше.Д-р Стаменов каза,че при такъв естрадиол няма как да ми бият прегнил,а фоликулите бяха още по 16 см.Още на 6 ден като ми видя прогестерона каза,че вероятно имплантация няма да има,защото трябвало да е до(1)                         
Охооо, аз къде съм тръгнала да се надявам при мойте стойности.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
На 6 ден от стимулацията-прогестерон(1.4)естрадиол(2600) след два дни естрадиол близо (8000),но прогестерона не си спомням колко беше.Д-р Стаменов каза,че при такъв естрадиол няма как да ми бият прегнил,а фоликулите бяха още по 16 см.Още на 6 ден като ми видя прогестерона каза,че вероятно имплантация няма да има,защото трябвало да е до(1)                         
При 8 000 Е2, вероятно си имала над 20-25 фоликула, а до достигането на зрялост за пункция - вероятно е щял да стане доста повече.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com