0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Да Evro,бяха над 20,но аз сьм с поликистоза и още от самото на4ало трьгват много фоликули,а уж бях сьс супер лека стимулация и док.каза по добре да спрем отколкото да лежиш в болница след това,не ставам и за ЕЦ защото не се образува доминантен фоликул,абе май нито един протокол не е подходящ за мен!                       
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Да Evro,бяха над 20,но аз сьм с поликистоза и още от самото на4ало трьгват много фоликули,а уж бях сьс супер лека стимулация и док.каза по добре да спрем отколкото да лежиш в болница след това,не ставам и за ЕЦ защото не се образува доминантен фоликул,абе май нито един протокол не е подходящ за мен!                       
Има, пиленце, има!
За съжаление това е поредното изпитание за теб!
Дано следващия ти опит се увенчае с успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Дано момичета!Всички го заслужаваме!
*
В Якентро се изследва задължително прогестерон и Е2 по време на стимулацията заедно с фоликуломерията.

Този месец д-р Стаменов прекрати моята стимулация заради висок естрадиол и прогестерон,от него знам,4е при прогестерон над 1 е невъзможна имплантация.

 8O Аз когато забременях прогестерона в деня преди пункцията ми беше 1.52ng/ml
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Хм... много интересно с тоя прогестерон... Дано пишат повече момичета да направим съпоставка.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Цитат
На 6 ден от стимулацията-прогестерон(1.4)естрадиол(2600) след два дни естрадиол близо (8000),но прогестерона не си спомням колко беше.Д-р Стаменов каза,че при такъв естрадиол няма как да ми бият прегнил,а фоликулите бяха още по 16 см.Още на 6 ден като ми видя прогестерона каза,че вероятно имплантация няма да има,защото трябвало да е до(1)

Вероятно става дума за нивото на Прогестерона на 8 ден от стимулацията.
И Д-р Стаменов иска Прогестерон и Е2 на всяка ФМ в стимулация.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
ок, значи при успешното ми инвитро Прогестерона се движеше така:

4-ти ден от цикъла  0.52 ng/ml
6-ти ден              0.82 ng/ml
9-ти ден              1.05 ng/ml
12-ти ден             1.52 ng/ml
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Значи ако сме прави че според поста на Angela, става дума за 8-ми ден и съпоставено с твойте стойности - има логика. При мен е бил под 1.
« Последна редакция: Юни 26, 2008, 16:31:06 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Значи ако сме прави че според поста на Angela, става дума за 8-ми ден и съпоставено с твойте стойности - има логика. При мен е бил под 1.
т.е ако е под 1 е зле, ако е над 1 пак зле  8O
оффффф, вече ми идва да се гръмна
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
...
т.е ако е под 1 е зле...

Защо да е е зле?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Хубаво е да е нисък, но пък, ако е над 1 да ти е обречена процедурата.........мисля, че до 2 е ок.
Айде забаременелите момичета, ако имат желание да споделят колко им е бил Прогестерона преди пункция.  :wink:
Моят определено е бил около 2, при положение че 4 дни преди пункция е 1.20, а като гледам стъпката за 1 ден е била 0.18.
  09.11.2007
...
т.е ако е под 1 е зле...

Защо да е е зле?
грешкака  :oops: Май съм чела между редовете
Да,за 8 ден става въпрос.Моята мисъл беше,че Прогестерона преди прегнила трябва да е до(1),но явно и до и (1.5) не е фатално,за след това не знам колко трябва да е стойността му,нали след прегнила вече не се пускат хормони.Ох и аз съвсем се обърках.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
След овулация, респективно след пункция стойностите на прогестерона скачат многократно.
Ниския прогестерон в коментиратана фаза означава правилно таймиране /стимулация, пункция, трансфер/ и синхон в хормоналната терапия в съответния цикъл.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Странно, за първата стимулация не си спомням, но за втората съм сигурна, че д-р Стаменов ми е пускал само естрадиол 8O


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Зависи по какъв протокол си била.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Първите два пъти стимулацията беше по дълъг протокол. На третия опит - естествен цикъл - нито прогестерон, нито естрадиол.


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Логично.
Допускам че статистическите данни за нивата са за стимулирани цикли, изключая Е2.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Да, за ЕЦ е логично, до последно не се знае дали-или, но за стимулираните???
Колко още ще трябва да чета и да уча по тези процедури........