0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Аз бях по къс протокол,може би при дългия всичко е под контрол и затова не се е налагало да пускаш тези хормони...незнам само си размишлявам
*
Зависи по какъв протокол си била.


evro, гърците следят Прогестерона и Е2 независимо на какъв протокол си- дълъг, къс, ултра къс, на 2-ри, 6-ти, 9-ти и деня преди прегнила (11-13 ден) от цикъла.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Знам. :D

Но Дани е в "Надежда".

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Здравейте момичета а какви трябва да бъдат нивата на прогестерона в началото на стимулацията при дълаг протокол  без блокаж ?
На мен днeс ми е 6-ти ден от стимулация и 9-ти от цикъла - прогестерона е 3 . Това май не е много добре :( ? .
*
Здравейте момичета! Подновявам темата, тъй като не мога да си отговоря на някои въпроси, които ме измъчват след неуспешен опит ин витро.Бях стимулирана по къс протокол, като на втори-трети ден от цикъла прогестеронът беше 1,06. Тогава не обърнах голямо внимание на това, но си спомням, че док каза , че е малко висок, но не е проблем и затова стимулацията ще е без блокаж. Така на седми ден от стимулацията беше 1,29 и ми изписаха медрол за снижаването му, но на следващия(последен) ден от стимулацията вече беше 2,20. Аз вече се притесних и се разчетох, но на този етап вече нямаше смисъл да се прекратява процедурата, а и док ми каза, че тези теории са спорни, а и ще компенсираме покачването на прогестерона, като върнем ембрионите на по-късен етап. Трансферът беше на пети ден с отлични ембриони и добра лигавица, като дебелина. При направен кръвен тест на 20-ти ден - 70 единици, което значи, че не се е развила добре. Мисля си дали причината за това е въпросния прогестерон и връзката му слигавицата и как може да се коригира. Искам да вмъкна също, че при инсета последната година, постоянно стои като проблем, че лигавицата ми авансира.
По слънчевата страна на улицата
Здравей, kedar! Тоя медрол ми е познат - в Щерев ли си?
Не мога да разбера как така си била по къс протокол, но без блокаж? Това или е някакъв цикъл с лека стимулация, или нещо си се объркала...
Аз също бях изчела де що има за прогестерона и моето наблюдение е, че при Щерев и при Владимиров този хормон НЕ се взима предвид при процедурите. Прогестерон на втори ден от цикъла 1.06 е височък, но не е фатален. Въпросът е на четвърти ден и натам да е под 1, което се постига с добър блокаж.
Принципно, високите нива на прогестерон не обричат 100% процедурата на неуспех (примерно, много по-сериозен проблем съществува, ако ЛХ е над 5). Ако не се лъжа, успеваемостта намалява с 20-тина процента в сравнение с процедури, при които този проблем е липсвал. При мен е факт, че процедурата, която беше успешна, беше проведена изключително внимателно, блокажът беше перфектен и от 4-ти ден натам прогестеронът стабилно стоеше под 1. Отново ще отбележа, че този път бях и с премахнат двустранен хидросалпингс - нещо, което не е ясно при колко от предишните ми 5 процедури е съществувало.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

По време на цялата процедура Прогестерона ми е бил до 1, ден преди пункцията 1,8.
Опита беше неуспешен, за кратко имаше имплантация.
Блокажа беше със Синарел спрей. Дали покачването на Прог. непосредствено преди пункция се дължи на грешка при блокажа?

Mileto6, в деня на прегнила за последно се изследва прогестерона (поне при мен беше така) и тогава трябва да е под 1. Не знам със сигурност дали покачването на прогестерона е грешка единствено и само при блокажа - може да е резултат от комбинацията стимулация-блокаж. Защото последната ми процедура беше с една от най-слабите стимулации, които съм имала, но с блокаж, който беше по-силен, отколкото при най-силната ми стимулация (дано се разбра, какво искам да кажа). По-конкретно: опитът ми при Владимиров беше по дълъг протокол, с блокаж Синарел в началото и после Цетротайд, по половин инжекция на ден и 525 - 600 единици Гонал, а при Стаменов - 225 единици Менопур и цяла инжекция Цетротайд на ден.
Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Mileto6, в деня на прегнила за последно се изследва прогестерона (поне при мен беше така) и тогава трябва да е под 1.
...
Поздрави!

Последния прогестерон трябва да е под 2. Висок прогестерон в тази фаза означава презряване на лигавица към деня на трансфера.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
evro, със сигурност четох за под 1, както и д-р Стаменов целеше да е под 1. Знам го, защото в момента на пункцията, точно като заспивах, го питах дали е голям проблем, че е 1.48. После той ме насмете, че съм го уплашила и се оказа, че съм не съм видяла хубаво цифрите, стойността е била 0.48, но нулата беше по-сплескана.
Пак казвам - говоря за стойност в деня на прегнила.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Добре де, понеже имах стари спомени от едни постове, та се сетих и се разрових.
 Zlatulka в профила и на стр. 36 пише, че 4-ти ден от стимулация, прогестерона е 1.62, била е без блокаж, лека стимулация, успешен опит. Едва ли до края на стимулацията е бил нисък, което за мен няма логика как.
Нека някой разясни моля :D
« Последна редакция: Март 08, 2010, 15:21:22 pm от orhidea »
*
Благодаря за отговорите. Вчера четох доста на английски и се поуспоких, че наистина са спорни стойностите, които са референтни. В едната статия се посочваше, че прогестеронът трябва в деня на прегнила да между 1.5 и 2.8, в което явно влиза моя случай. Лх ми беше перфектно, така че няма проблем от там. Да не ви излъжа, че протоколът ми не е пред мен сега, но като казах че не съм с блокаж имах предвид че не съм от първия ден на стимулацията с лекарства от сорта на Декапептил и пр., а направо почнах с Пургон, а в последствие бе включен Оргалутран /за подтискане на лх, което си беше с перфектно действие/. Не знам дали лигавицата е била презряла, по-скоро проблемът е, че се лутеинизира по-рано, именно с такава цел ги връщахме на по-късен ден, защото за бластоцистите било по-добре да е наситена с прогестерон, т.к. така или иначе прогестеронът след овулацията започва да се качва. А от друга страна при положение, че е имало някаква имплантация, вече се чудя дали точно това е причината. В крайна сметка може да е и от ембрионите, въпреки че се деляха чудесно, без фраментации. Не знам защо почнах да правя такъв проблем с прогестерона и дали се влияе от блокаж или нещо друго, защото доколкото разбрах не се влияе, затова и ми изписаха медрола - за да го подтисне.
По слънчевата страна на улицата
kedar, разбира се, възможно е проблемът да е от другаде. Лично аз бях попаднала на статия, където се говореше за прогестерон под 1 - спомням си го идеално, защото и аз имах спомен, че 1.5 е добре, а после ревах, че са се оплескали нещата. Както и да е - щом е имало опит за имплантация, може би просто това е бил лош късмет. Успех следващия път!

orhidea, от статиите, които четох, разбирам, че шансовете за успех при завишен прогестерон намаляват с някакъв процент, но не обричат със сигурност процедурата на неуспех. Също така, явно има различни граници, към които различните клиники се придържат. Смятам, че изследванията в тази насока не са достатъчно и заради това някои клиники просто не следят този показател. Доколко това е правилно - е друг въпрос. Тук имаше още една голяма тема за прогестерона по време на стимулация и момичетата наистина споделяха за успешни процедури при нива на прогестерона над 1, поне това е моя спомен.
Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Mileto6, в деня на прегнила за последно се изследва прогестерона (поне при мен беше така) и тогава трябва да е под 1.
...
Поздрави!

Последния прогестерон трябва да е под 2. Висок прогестерон в тази фаза означава презряване на лигавица към деня на трансфера.
През цялото време лигавицата беше тънка - на 8-ми ден от стимулацията 6,5мм. Дебелината на лигавицата има ли отношение с нивата на Прог.? Тънката лигавица също ли може да е "презряла"?

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Да, 8 мм не е чак толкова зле.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Да, 8 мм не е чак толкова зле.
На 8-ми ден 6,5мм  :wink:

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Да, 8 мм не е чак толкова зле.
На 8-ми ден 6,5мм  :wink:
Ама съм патица. :oops:
Е, все пак е рано да се каже, но принципно е тънка. Въпреки че в някой центрове, извън България лигавица малко над 7 се смята за относително добра.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Много се извинявам, че "събуждам" тази темичка, но бих искала да ви питам, с прогестерон на пети ден от стимулацията /дълъг протокол/ - 3,91, дали изобщо има смисъл да правя трансфер или е по-добре да замразя и да се пробвам на по-подходяща почва. Утре пак ще го изследвам да видя дали случайно не е лаб. грешка и дали пада  :? Лигавицата е 8,9 мм. при положение, че на ден преди това беше 4 мм. Адски съм се притеснила, моля ви, дайте мнения  :(  Надявам се да стигнем до пункция, ЛХ е добре - 2,37, Е2 - 202 и фоликулите са с разлика милиметър - два.. към момента между 8,5 и 10,5.
Iffi.13, спомням си, че при моята процедура, трябваше да смъкнем прогестерона под 1 до четвърти ден. Иначе д-р Стаменов нямаше да продължи.
Не съм сигурна дали високите нива на прогестерон рано в цикъла не влияят и на качеството на яйцеклетките. Защо не поговориш с лекаря си и да обсъдите какви са вариантите и кое е по-добре да се направи? Замразяване също е опция! Успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Благодаря за отговора cambozzola! Днес пуснах отново изследването и прогестерона е паднал до 0,91, което ме навежда на мисълта, че вчера по-скоро е имало грешка. Говорих с докторката, вчера ми изписа дехидрокортизон 2х1 табл. Днес и двете много се зарадвахме на резултата. Дано наистина е било грешка, тъй като другите хормони са читави - Е2 - 324, ЛХ - 2,14.  :D