0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #60 -: Юни 25, 2008, 10:15:28 am »
Имате ли котки у дома?
Манту-то на 24 и 48 час беше = ?
С Амикацин и особено Фромилид срещу Стафилокок малка резултатност ще имате.
Антибиограмата на Стафилокока показва чувствителност към?
Да не би Стафилокока да е група Метицилин-резистентен?
Здравейте, Докторе. Нямаме контакт с котки и с кучета. Манту-то беше малко по-малко - около 12 мм/не съм го мерила точно на 24 и на 48 часа, защото ми казаха, че се отчита на 72-я/ Антибиограмата показва чувствителност към
Amoxicillin, Ampicillin, Ampi/Suibac, Amoxi/Clav, Cefotaxim, Ceftriaxon, Cefuroxime,Cephalotin, Chloramph, Ciprofloxacin, Clindamycin, Erythromycin, Gentamicin, Oxacillin, Penicillin, Rifampicin, Tetracycline, Vancomycin
Извинете ме за дългия списък. Не пише към кои - е резистентен.  :(
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #61 -: Юни 25, 2008, 13:49:21 pm »
Здравейте Д-р Бърди,
След 2 дни ходене на ясла за първи път синът ми (1год. и 5 месеца) е вкъщи с температура, сополи и зачервено гърло. Рано сутринта пъшкаше в съня си и се събуди със запушен нос. Имаше температура 37.8. След преглед при педиатърката, където се установи червеното гърло ни бяха предписани Тантум верде спрей за гърло, капки Виброцил за носа и Нурофен за температурата. След като дадаох първата доза температурата спадна до 37.1. Нямам опит в борабата с температурата, затова ме извинете за вероятно глупавите въпроси  :oops: . При температура над колко градуса е желателно да давам Нурофена и колко време да продължи лечението с него? ...т.е. ако 8 часа след първата доза температурата му е под 38° необходимо ли е да дам следващата доза? При колко висока температура е необходимо да обтривам тялото с кърпи със студена вода? Ако някъде сте писали по принцип как процедирате при температура, моля да ме пратите къде да чета. 
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #62 -: Юни 26, 2008, 16:17:21 pm »
Привет, Докторе!

Искам да избера добър слънцезащитен продукт за Вики. Предлагат ми на Avene (спрей, фактор 50, с дермална вода) , Мустела (крем, фактор 50) и на Себа мед. Моля ви за съвет.

Поздрави!
« Последна редакция: Юни 26, 2008, 16:21:49 pm от tan »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #63 -: Юни 26, 2008, 17:51:46 pm »
Мустела (крем, фактор 50)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #64 -: Юни 26, 2008, 17:53:15 pm »
Имате ли котки у дома?
Манту-то на 24 и 48 час беше = ?
С Амикацин и особено Фромилид срещу Стафилокок малка резултатност ще имате.
Антибиограмата на Стафилокока показва чувствителност към?
Да не би Стафилокока да е група Метицилин-резистентен?
Здравейте, Докторе. Нямаме контакт с котки и с кучета. Манту-то беше малко по-малко - около 12 мм/не съм го мерила точно на 24 и на 48 часа, защото ми казаха, че се отчита на 72-я/ Антибиограмата показва чувствителност към
Amoxicillin, Ampicillin, Ampi/Suibac, Amoxi/Clav, Cefotaxim, Ceftriaxon, Cefuroxime,Cephalotin, Chloramph, Ciprofloxacin, Clindamycin, Erythromycin, Gentamicin, Oxacillin, Penicillin, Rifampicin, Tetracycline, Vancomycin
Извинете ме за дългия списък. Не пише към кои - е резистентен.  :(
Хирургически трябва да се почисти добре и изберете АБ от групата,която пишете.
В краен случай, Ванкомицин ще реши окончателно проблема. Венозен Ванкомицин!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #65 -: Юни 26, 2008, 17:55:17 pm »
Здравейте Д-р Бърди,
След 2 дни ходене на ясла за първи път синът ми (1год. и 5 месеца) е вкъщи с температура, сополи и зачервено гърло. Рано сутринта пъшкаше в съня си и се събуди със запушен нос. Имаше температура 37.8. След преглед при педиатърката, където се установи червеното гърло ни бяха предписани Тантум верде спрей за гърло, капки Виброцил за носа и Нурофен за температурата. След като дадаох първата доза температурата спадна до 37.1. Нямам опит в борабата с температурата, затова ме извинете за вероятно глупавите въпроси  :oops: . При температура над колко градуса е желателно да давам Нурофена и колко време да продължи лечението с него? ...т.е. ако 8 часа след първата доза температурата му е под 38° необходимо ли е да дам следващата доза? При колко висока температура е необходимо да обтривам тялото с кърпи със студена вода? Ако някъде сте писали по принцип как процедирате при температура, моля да ме пратите къде да чета. 
Давате антипиретик при тази температура (37-38), от която нагоре детето престава да се чувства добре. Над 38-веднага. Имате 3 дози Нурофен за деня и 4 дози Панадол за деня. Общо 7 дози антипиретик.

Тантум верде и Виброцил->>полза никаква в случая.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #66 -: Юни 26, 2008, 19:48:41 pm »
Благодаря Ви!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #67 -: Юни 27, 2008, 09:04:18 am »
Благодаря Ви.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #68 -: Юни 27, 2008, 12:03:15 pm »
Благодаря!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #69 -: Юни 27, 2008, 12:05:18 pm »
Здравейте отново, доктор Бърди! Писах преди седмица може би по повод детето ми 4 год., послушах съвета ви и не го заведох да му правят кожен тест за алергия а повторих носния секрет. Днес е готов резултата, който обаче не ме удовлетворява. Жената от лабораторията каза, че са изолирали микроорганизми от гр. CNS, които обаче ги имало всяко дете, но все пак тя е направила и АБиограма. Понеже детето от месец е със запушен нос, а вечер започва и да издухва жълтеникави секрети и сутрин да се прокашля влажно, но като цяло е без др. оплаквания реших да не пие АБ, а да капя капки през носа. Обадих се на педиатърът, което заминава на почивка и не може да ми погледне АБиограмата, каза да купя един Олинт + ампула гентамицин, да ги смеся и да капя 3 пъти дн.Моля за Вашето мнение в случая. Довечера ще погледна антибиограмата и ще видя чувствителни ли са микроорганизмите на гентамицин и ако са да купувам ли предписаното ми по телефона?
И защо тази гимнастика, не  е ли по добре да взема Гаразон?
Благодаря Ви безкрайно предварително!
« Последна редакция: Юни 27, 2008, 12:07:19 pm от kim76 »
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #70 -: Юни 27, 2008, 12:22:19 pm »
Здравей докторе,
имам въпрос за детенцето на една приятелка, което на 2г. и 4м. на което е бита ваксина Пневмо 23 февруари месец. Както се досещате няма никакъв ефект от нея, та въпросът ми е може ли да се бие сега Превенар, въпреки битата Пневмо 23 ваксина? Защото тяхната педиатърка е казала, че няма смисъл след като има Пневмо, а и не познава превенара.

Благодаря Ви!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #71 -: Юни 27, 2008, 13:24:39 pm »
Здравейте, докторе!
Въпросът ми е за ваксината Превенар.
Синът ми е на 1г. и 11 м. Има ли смисъл да му сложа сега 1 доза и след 2 месеца още една или да изчакам да навърши 2 г. и да сложа само една доза?
А другият ми син е на 8 месеца. По каква схема е най-удачно да му се сложи Превенар-а?
Благодаря предварително
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #72 -: Юни 27, 2008, 13:33:33 pm »
Така,сега мъжа ми ми прочете от АБиограмата, че бактерията/иите/ са резистентни към гентамицин.Надеждите ми отново се изпариха. Какво да правя сега?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #73 -: Юни 27, 2008, 14:02:02 pm »
Здравейте д-р Birdie,

Много се надявам да ми дадете съвет, мисля, че педиатърката ми недоглежда проблема. Синът ми е на 1г и 3м. В понеделник вдигна температура - 37.8-37.9, но като цяло се чувстваше добре, вечерта нямаше температура, реших, че всичко е приключило и сме се разминали без лекарства и прегледи. Във вторник не усетих да има температура, ако е имал, е била максимум 38 градуса.
В сряда по обяд измерих 38.4. дадох панадол. След около 4-5 часа, беше 38.8, дадох Нурофен по съвет на педиатърката. Цяла нощ поддържаше температура, която стигаше до 39.2 и редувах панадол и нурофен на 5-6 часа. В четвъртък през деня се чувстваше добре, поддържаше температура около 37.6-37.8, не съм давала панадол/нурофен. Заведох го на преглед - гърдите са чисти, няма зачервено гърло, няма кашлица, няма сополи, няма разстройство. Излезли са му ситни пъпчици по тялото, но лекарката каза, че са от високата температура. В четвъртък вечерта пак вдигна температура, през нощта стигна до 39.5, давах нурофен, но само веднъж, докато в сряда давах 2 пъти през нощта. Днес пак е с температура - 38.2, смъкнах я с Нурофен. Много съм притеснена, защото, ако сметнем, че и във вторник е имал температура, се получава, че днес му е пети ден с температура. Педиатърката казва, да изчакам до утре и ако не падне - антибиотик. Какво да правя? Какви изследвания да поискам? Защо антибиотик след като смята, че е вирус? Какво може да бъде? Според нея не е вирусна пневмония, защото, когато няма температура е жизнен, играе си. Има апетит, яде си, дори когато е с лека температура. Какво е вашето мнение?
Благодаря ви предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #74 -: Юни 27, 2008, 14:28:33 pm »
Така,сега мъжа ми ми прочете от АБиограмата, че бактерията/иите/ са резистентни към гентамицин.Надеждите ми отново се изпариха. Какво да правя сега?
Към кое е чувствителен изолирания щам?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #75 -: Юни 27, 2008, 14:30:42 pm »
Здравей докторе,
имам въпрос за детенцето на една приятелка, което на 2г. и 4м. на което е бита ваксина Пневмо 23 февруари месец. Както се досещате няма никакъв ефект от нея, та въпросът ми е може ли да се бие сега Превенар, въпреки битата Пневмо 23 ваксина? Защото тяхната педиатърка е казала, че няма смисъл след като има Пневмо, а и не познава превенара.

Благодаря Ви!
Хм... Може, но изчакайте 6 месеца от направената ваксина.
Това са две различни ваксини. Превенар има показания до 5 год възраст и работи много добре до тази възраст.

"...а и не познава превенара"
->хм... лошо, много лошо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #76 -: Юни 27, 2008, 14:33:04 pm »
Здравейте, докторе!
Въпросът ми е за ваксината Превенар.
Синът ми е на 1г. и 11 м. Има ли смисъл да му сложа сега 1 доза и след 2 месеца още една или да изчакам да навърши 2 г. и да сложа само една доза?
А другият ми син е на 8 месеца. По каква схема е най-удачно да му се сложи Превенар-а?
Благодаря предварително
Изчакайте да навърши две годинки и направете само една доза.
За другото дете-> 9м, 10м и трета доза 12-15м възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #77 -: Юни 27, 2008, 14:37:22 pm »
Здравейте д-р Birdie,

Много се надявам да ми дадете съвет, мисля, че педиатърката ми недоглежда проблема. Синът ми е на 1г и 3м. В понеделник вдигна температура - 37.8-37.9, но като цяло се чувстваше добре, вечерта нямаше температура, реших, че всичко е приключило и сме се разминали без лекарства и прегледи. Във вторник не усетих да има температура, ако е имал, е била максимум 38 градуса.
В сряда по обяд измерих 38.4. дадох панадол. След около 4-5 часа, беше 38.8, дадох Нурофен по съвет на педиатърката. Цяла нощ поддържаше температура, която стигаше до 39.2 и редувах панадол и нурофен на 5-6 часа. В четвъртък през деня се чувстваше добре, поддържаше температура около 37.6-37.8, не съм давала панадол/нурофен. Заведох го на преглед - гърдите са чисти, няма зачервено гърло, няма кашлица, няма сополи, няма разстройство. Излезли са му ситни пъпчици по тялото, но лекарката каза, че са от високата температура. В четвъртък вечерта пак вдигна температура, през нощта стигна до 39.5, давах нурофен, но само веднъж, докато в сряда давах 2 пъти през нощта. Днес пак е с температура - 38.2, смъкнах я с Нурофен. Много съм притеснена, защото, ако сметнем, че и във вторник е имал температура, се получава, че днес му е пети ден с температура. Педиатърката казва, да изчакам до утре и ако не падне - антибиотик. Какво да правя? Какви изследвания да поискам? Защо антибиотик след като смята, че е вирус? Какво може да бъде? Според нея не е вирусна пневмония, защото, когато няма температура е жизнен, играе си. Има апетит, яде си, дори когато е с лека температура. Какво е вашето мнение?
Благодаря ви предварително!
Направете Стреп-тест или фарингеална посявка.
Огледайте задължително ушите на детето.
Обрива МОЖЕ да е реакция към Нурофен-би бил от т-та (вирусното предполагаемо заболяване), ако се появи след окончателното и спадане.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #78 -: Юни 27, 2008, 14:52:46 pm »
Благодаря докторе, ще предам :)
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #79 -: Юни 27, 2008, 15:59:55 pm »
Чувствителен към Зинат, кларитромицин и AMX / последното не знам амоксициклин ли е /. По всичко е видно, че нямам избор, но наистина не искам пак да давам антибиотик. В началото на май след изолиран Стр. ауреус по АБиограма е назначен Аугментин, който въобще не повлия симптоматиката му, но отчете 2 контролни отрицателни носни посявки. Сега отново по собствено желание пуснах секрет и хайде пак - нещо и аз не знам каква бактерия е това, каква група - много общо, не се ли изолира конкретен причинител? Както и да е - симптомите си останаха, а аз се лутам от лекар на лекар и от лекарство на лекарство. Мислех поне сега да мина само с капки за нос - дори и АБ-чни, но :(