0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #160 -: Юли 07, 2008, 09:04:30 am »
Добро утро от нас докторе

Температура от вчера нямаме, но е доста отпаднал като цяло, личи си макар да имаме леко подобрение. Вчера следобяд  залиташе и аз преди да тръгна за спешното се опитах да го нахраня. Изяде 100 гр. каша с грис и шоколад от бурканче и почти цяло от 190 гр. пълнозърнеста каша пак от бурканче, кисело мляко със захар категоричен отказ, след това предложих без захар и тук тотално се разпищяхме. След вторият прием и на Аугментина малко живна. Игра си даже, започна пак да се катери и скача и отложих спешният център. През нощта обаче доста се давеше от секрети някакви, даже повърна веднъж, то нямаше какво де, но е крайно неприятно за него. Гласът му е променен и леко дрезгав, като постяно се пипа по гърлото. Даването на АБ е пълен кошмар но 2 мл. е по лесно, макар и със сълзи и тръшкане. Днес сутринта изпи след рев предполагам от глад 100-120 АМ, но се задави и отказа повече, а явно искаше. През нощта се будеше на често и пиеше вода, горе долу 200 мл. вода да е изпил.
Притеснявам се за стомахчето му, защото АБ е силен. Личната педиатърка ни препоръча да давам глюкоза, обаче той освен чисто АМ и вода друго неиска да пие, дори и подсладена вода да е. Според нея от утре ще прояде и за нея става въпрос за гнойна ангина или херп-ангина, макар аз да не виждам налепи, но е много силно червено гърлото и сливиците. Опитах да дам АБ в АМ, но получих такъв отказ, че после трудно можа да засуче чистото АМ. Това е от нас.

Благодаря за вниманието и отделеното време. Много ги ценя. :flower:

П.П. Дали ще е удачно да го изведа на разходка, та дори и само да стои в количката?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #161 -: Юли 07, 2008, 10:08:17 am »
АБ не е "силен". Както всички други е.
Може да го изведете,разбира се.
От утре можем да преминем на 12 часов прием, щом е толкова трудно. По 2.5мл на 12 часа (2.5мл два пъти дневно).

Нещата са на поправяне... . :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #162 -: Юли 07, 2008, 10:24:46 am »
АБ не е "силен". Както всички други е.
Имах пред вид, че е АБ, а те са силни, особено на празен стжмо.
Може да го изведете,разбира се. Да благодаря, че и то милото освен майка му пощуря затворен, но това привечер да няма слънце и жега.
От утре можем да преминем на 12 часов прием, щом е толкова трудно. По 2.5мл на 12 часа (2.5мл два пъти дневно).Да щях да ви питам за това. През нощта е най тежкото.

Нещата са на поправяне... . :)Силно се надявам, макар че от както се е събудил трудно ходи, залито отново. дали му се спи или е от глад незнам. Пробвах и му направих 90 мл. АМ с глюкоза, задави се но не повърна. Изпил е 50-60 мл.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #163 -: Юли 07, 2008, 10:27:17 am »
НЕ е нужно да давате глюкоза! Не е практика да се дава така глюкоза.
"...и шоколад от бурканче"
->Това не е ли глюкоза? :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #164 -: Юли 07, 2008, 10:38:15 am »
НЕ е нужно да давате глюкоза! Не е практика да се дава така глюкоза.
"...и шоколад от бурканче"
->Това не е ли глюкоза? :)

Оф така е, но личната педиатърка настоява да дам поне една банка глюкоза, независимо по какъв начин. Не че имаше голям ефект в АМ, но пробвах. Заместена вместо вода не я пие. С лъжица вече не ми се пробва, че съвсем ще откаже предлаганата храна. Обаче е гладен защото настървено си пие АМ, но гърлото явно доста го боли особено при преглъщане и затова отказва, пък и като се задави ...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #165 -: Юли 07, 2008, 12:34:51 pm »
Здравейте др.Birdie! Пиша за първи път.Дъщеря ми е на 1г7м ,до сега са и направени всички ваксини по здр. каса по имунизациония календар,лич. лекар ни предложи да направим Пентаксим сега ,1 год. след последния прием на ДТК.Някъде четох че след като ги няма първите 3 приема няма смисъл сега да се слага/това беше само за хемофилуса,че нямало смисъл/.Вярно ли е ? И още нещо малката е с лека форма на атопичен дерматит,прегледана е от 2-ма кожни лекари ,след като овладяхме самия обрив с елоком,после някакво кремче приготвено в аптеката,месеци наред се мажем с балсам на др.тайс-натхерцен,от ексомегата на а-дерма се зачервява повече,иначе се къпем само с а-дерма дермопедиатрия,сега имаше обрив по ръцете,стоя около2 седмици и сега почна да избледнява,дали е било от топлото?балсама и ексомегата не помагаха-повече се зачервяваха,но сега е добре.Какви хидратиращи кремчета препоръчвате? Ще Ви бъда много благодарна ако ми отговорите.Детето ми направи и уртикария след прием на суметролим на 11 мес.4 дена го пи,после го смениха с зинат след2-я прием се обрина,лекуваха я в болница на системи и урбазон.Четох че тази ваксина пентаксиме добре за деца с АД и алергия към лекарства.Така ли е ?
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #166 -: Юли 07, 2008, 13:54:57 pm »
Няма разлика коя форма Аугментин ще ползвате, защото дозата се изчислява. Ако ползвате 457/5, дозата ще е с пъти по-малка, и затова по-лесно да се даде. От тази гледна точка. По-лесно е да изпие 1.5 мл, например, отколкото 3мл.
Ако можете да дадете 312мг/5мл -добре.

ше питам за тези витаамини и ако ги има тук,ще започнем да ги пием..дали да не направим изследване за желязо,за което споменавате?защото до сега сме имали периоди на безапетитие,но този път е някакъм ужас..няма нещо което да яде..всичко плюе..а ако звеме 3,4 хапки от нещо на 5-тата чак му се гади..
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #167 -: Юли 07, 2008, 22:10:19 pm »
Бърди,тук не са чували за "Минадекс"..имах избор между два сиропа един български с пчелно млечице и витамини и някакъв уж швейцарски сироп "Фарматон Киди" с витамини ,минерали и лизин..избрах втория..
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #168 -: Юли 07, 2008, 22:23:13 pm »
Ок-стига да е оригинален.
http://sseas.com/products/medicines/minadexmultivitamin.aspx
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #169 -: Юли 07, 2008, 22:43:12 pm »
Ок-стига да е оригинален.
http://sseas.com/products/medicines/minadexmultivitamin.aspx

благодаря за линка..смятам да направя кръвно изследване на малкия,освен желязо за анемия какво друго да изследвам?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #170 -: Юли 07, 2008, 23:07:53 pm »
Зависи какво търсите...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #171 -: Юли 07, 2008, 23:22:54 pm »
Зависи какво търсите...


причина за безапетитие..упорито..чак му се гади и това ме притеснява..
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #172 -: Юли 07, 2008, 23:53:33 pm »
Общо кръвно изследване+СУЕ+СРП
Обща биохимия+серумно желязо,трансферин,ЖСК.
Хормони на щит.жлеза+Т3+Т4+ТСХ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #173 -: Юли 08, 2008, 00:15:22 am »
Здравейте др.Birdie! Пиша за първи път.Дъщеря ми е на 1г7м ,до сега са и направени всички ваксини по здр. каса по имунизациония календар,лич. лекар ни предложи да направим Пентаксим сега ,1 год. след последния прием на ДТК.Някъде четох че след като ги няма първите 3 приема няма смисъл сега да се слага/това беше само за хемофилуса,че нямало смисъл/.Вярно ли е ? И още нещо малката е с лека форма на атопичен дерматит,прегледана е от 2-ма кожни лекари ,след като овладяхме самия обрив с елоком,после някакво кремче приготвено в аптеката,месеци наред се мажем с балсам на др.тайс-натхерцен,от ексомегата на а-дерма се зачервява повече,иначе се къпем само с а-дерма дермопедиатрия,сега имаше обрив по ръцете,стоя около2 седмици и сега почна да избледнява,дали е било от топлото?балсама и ексомегата не помагаха-повече се зачервяваха,но сега е добре.Какви хидратиращи кремчета препоръчвате? Ще Ви бъда много благодарна ако ми отговорите.Детето ми направи и уртикария след прием на суметролим на 11 мес.4 дена го пи,после го смениха с зинат след2-я прием се обрина,лекуваха я в болница на системи и урбазон.Четох че тази ваксина пентаксиме добре за деца с АД и алергия към лекарства.Така ли е ?
Ако поставяте първата доза Хиб след 15м възраст само една доза е нужна. В този аспект,има разбира се смисъл да се слага. Сложете я.
Ваксините нямат нищо общо с АДерматит или АБКМ. Нямат нищо общо с алергии, ако реакцията НЕ Е конкретно към ваксината и/или към съставките и. И затова наличието на АД и/или АБКМ или хранителна алергия не се смятат за противопоказание за ваксинации.

Няма "профилактика" на вероятни реакции към ваксината. В този аспект, нещата,които дават и/или правят в Бг (преди ваксиниране)са смешни и без ефект.

Съвременните ваксини (основният спектър) са много надеждни и качествени.
Редки са каквито и да са били странични ефекти освен т-та, локално зачервяване.
Безапетитието и раздразнеността на децата след ваксинации в ПОВЕЧЕТО случаи се дължи на грубата манипулация по поставянето на ваксината, отколкото на постваксинални реакции. За малки бебета е голям психологически стрес на бъдат дърпани, "бодени" със студени ваксини, да бъдат правени ваксините в легнало положение на детето (ваксинации и прегледи при деца винаги се извършват в прегръдката на родителя!).
Много деца плачат толкова по време на ваксинация, че после от аерофагия повръщат-а това го отдават на ваксините :).
« Последна редакция: Юли 08, 2008, 00:21:31 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #174 -: Юли 08, 2008, 03:32:24 am »
Цитат
Ако поставяте първата доза Хиб след 15м възраст само една доза е нужна. В този аспект,има разбира се смисъл да се слага. Сложете я.
.
На нас личния лекар ни предложи Pentaxim,а Хиб сигурно е друга ваксина,дистрибутора и казал че за деца след 1 год.,е достатъчна една доза от Pentaxim,ние първите 3 дози преди годинката ги нямаме,родени сме в края на 2006 год.а тя тогава не е знаела за тази ваксина-такъв беше отговора,а ние имахме проблеми с ДТК,освен температурата,мястото се подуваше,зачервяваше,ставаше синьо ,твърдо топче чак до следващия път след месец-сравнявах със друго бебче на нашата възраст-те нямаха нито такова зачервяване,подуване за по кратко време.Или почвам да си мисля че нашата сестра нещо не може да ги слага както трябва.Благодаря за отговора Ви.Утре на обяд ще ходим да ни сложат Pentaxim,дано не сгрешим,защото Вие пишете за ХИБ,а аз Ви питах за Pentaxim.                                                                                             
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #175 -: Юли 08, 2008, 09:05:56 am »
Доро утро доктопе,

Привечер бяхме на разходка покрай морето, като неможем да ходим на плаж поне да му се налюбуваме и намиришем. Тони беше много доволен, даже доста потича, откъде сили незнам. Вечерта не поиска да яде и леко прокашляше, реших ще е от морският бриз. Снощи обаче, се будеше често от давеща кашлица, назални секрети навън няма. Заден ринит или нещо такова не мисля, по скоро в гълтача ми се струва проблема. Сутринтна е ад вече, не е спрял да кашля и се дави, по тая причина още не съм дала и АБ. В чудо се виждам, незнам какво да правя. Не яде или неможе да яде, не мога да дам лекарства, не спим. Видимо сутринта имаше апетит, но с това давене много бързо му се изпарява. Изядохоме около 100-150 мл. каша, но се страхувам да не я повърне. Гласа е дрезгав и леко присипнал. Усеща се, че много трудно преглъща, в тази връзка какъв сироп за кашлица да дам. Необходима ли е консутлация с педиатър, защото според личната не е наложителна. Освен всичко друго, Тони започна да мрънка и да ми посочва, че го боли коремчето. Предполагам от глад и/или от АБ. Вчера имаше само едно изхождане от два дни, но много рядко.

П.П. Забелязах в областа около ануса, ситни бели пъпчици, предполагам от лечението. И там посочва непрекъснато като ходи, явно го дразни. Мажа с Sudocrem
« Последна редакция: Юли 08, 2008, 09:28:42 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #176 -: Юли 08, 2008, 09:36:28 am »
Цитат
Ако поставяте първата доза Хиб след 15м възраст само една доза е нужна. В този аспект,има разбира се смисъл да се слага. Сложете я.
.
На нас личния лекар ни предложи Pentaxim,а Хиб сигурно е друга ваксина,дистрибутора и казал че за деца след 1 год.,е достатъчна една доза от Pentaxim,ние първите 3 дози преди годинката ги нямаме,родени сме в края на 2006 год.а тя тогава не е знаела за тази ваксина-такъв беше отговора,а ние имахме проблеми с ДТК,освен температурата,мястото се подуваше,зачервяваше,ставаше синьо ,твърдо топче чак до следващия път след месец-сравнявах със друго бебче на нашата възраст-те нямаха нито такова зачервяване,подуване за по кратко време.Или почвам да си мисля че нашата сестра нещо не може да ги слага както трябва.Благодаря за отговора Ви.Утре на обяд ще ходим да ни сложат Pentaxim,дано не сгрешим,защото Вие пишете за ХИБ,а аз Ви питах за Pentaxim.                                                                                             
В Пентаксим има Хиб съставка вътре.
Ако поставяте 1та доза Хиб в диапазона 12-15м възраст, две дози са нужни, А НЕ ЕДНА, КАКТО погрешно смятат в Бг.
След 15м възраст дозата е една.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #177 -: Юли 08, 2008, 09:59:17 am »
Доро утро доктопе,

Привечер бяхме на разходка покрай морето, като не можем да ходим на плаж поне да му се налюбуваме и намиришем. Тони беше много доволен, даже доста потича, откъде сили не знам. Вечерта не поиска да яде и леко прокашляше, реших ще е от морският бриз. Снощи обаче, се будеше често от давеща кашлица, назални секрети навън няма. Заден ринит или нещо такова не мисля, по скоро в гълтача ми се струва проблема. Сутринта е ад вече, не е спрял да кашля и се дави, по тая причина още не съм дала и АБ. В чудо се виждам, не знам какво да правя. Не яде или не може да яде, не мога да дам лекарства, не спим. Видимо сутринта имаше апетит, но с това давене много бързо му се изпарява. Изядохме около 100-150 мл. каша, но се страхувам да не я повърне. Гласа е дрезгав и леко пресипнал. Усеща се, че много трудно преглъща, в тази връзка какъв сироп за кашлица да дам. Необходима ли е консултация с педиатър, защото според личната не е наложителна. Освен всичко друго, Тони започна да мрънка и да ми посочва, че го боли коремчето. Предполагам от глад и/или от АБ. Вчера имаше само едно изхождане от два дни, но много рядко.

П.П. Забелязах в областта около ануса, ситни бели пъпчици, предполагам от лечението. И там посочва непрекъснато като ходи, явно го дразни. Мажа с Sudocrem
Оставете АБ на две дози. Няма т-ра вече?
Слагайте Олинт 0.05% преди сън в нослето, или някакъв почистващ шпрей.
Давайте по възможност АБ с храна-две дози дневно са само.
Обрива в аналната област е от по-редките изпражнения. Мажете със Судокрем (Има Судокрем в Бг? много добре... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #178 -: Юли 08, 2008, 10:04:59 am »
Доро утро доктопе,

Привечер бяхме на разходка покрай морето, като не можем да ходим на плаж поне да му се налюбуваме и намиришем. Тони беше много доволен, даже доста потича, откъде сили не знам. Вечерта не поиска да яде и леко прокашляше, реших ще е от морският бриз. Снощи обаче, се будеше често от давеща кашлица, назални секрети навън няма. Заден ринит или нещо такова не мисля, по скоро в гълтача ми се струва проблема. Сутринта е ад вече, не е спрял да кашля и се дави, по тая причина още не съм дала и АБ. В чудо се виждам, не знам какво да правя. Не яде или не може да яде, не мога да дам лекарства, не спим. Видимо сутринта имаше апетит, но с това давене много бързо му се изпарява. Изядохме около 100-150 мл. каша, но се страхувам да не я повърне. Гласа е дрезгав и леко пресипнал. Усеща се, че много трудно преглъща, в тази връзка какъв сироп за кашлица да дам. Необходима ли е консултация с педиатър, защото според личната не е наложителна. Освен всичко друго, Тони започна да мрънка и да ми посочва, че го боли коремчето. Предполагам от глад и/или от АБ. Вчера имаше само едно изхождане от два дни, но много рядко.

П.П. Забелязах в областта около ануса, ситни бели пъпчици, предполагам от лечението. И там посочва непрекъснато като ходи, явно го дразни. Мажа с Sudocrem
Оставете АБ на две дози. Няма т-ра вече? Нямаме температура
Слагайте Олинт 0.05% преди сън в нослето, или някакъв почистващ шпрей.Предната вечер, сложих за нощта, но кошмарно беше ... Да разбирам ли,че сироп не е нужен?
Давайте по възможност АБ с храна-две дози дневно са само.Да две са, но с храна никога не съм успявала да пробутам лекарство. Намразва и храната и лъжицата и съдинката в която е храната.
Обрива в аналната област е от по-редките изпражнения. Мажете със Судокрем (Има Судокрем в Бг? много добре... . Няма го крема за съжаление, но е перфектен. Приятелка от Англия ни го купи, че бяхме жестоко обринати, покрай диарията преди два месеца.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #179 -: Юли 08, 2008, 10:17:32 am »
Добро утро!Благодаря Ви! Но защо не мога да Ви разбера! Да не слагаме Пентаксим ли,а да сложим само Хиб? Ние сме на 1г.7м.,или на 19 месеца,значи една доза от Хиб.Но за Пентаксима пак нищо не мога да разбера.Простете ми ,че Ви досаждам,но като всяка майка ме е страх и искам да взема най-правилното решение.Благодаря Ви и лек ден Ви желая!