0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нещо за имунната система?
« -: Януари 31, 2006, 00:16:51 am »
Нещо съм си наумила да си подсилвам имунната система, защото ми се струва, че в последните няколко месеца много вируси ме хванаха, а също се възстановявам след мисед  :roll: .
Интересно ми е вие какво пиете за тази цел? Можете ли да ми препоръчате нещо което е имало някакъв ефект?
В момента пия мултивитамини, един гел от алое (ужасен на вкус) и мед (по настояване на майка ми), но не мога да се похваля с добри резултати.
Всякакви съвети ще са ми от полза!  :)
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
Нещо за имунната система?
« Отговор #1 -: Януари 31, 2006, 06:51:04 am »
Дидето пиеше нещо хубаво.

Аз съм пила Есберитокс. Не е лош, всъщност.
*
Re: Нещо за имунната система?
« Отговор #2 -: Януари 31, 2006, 09:27:08 am »
аз пия периодично Immune Support, защото съм с автоимунно заболяване.
Иначе наесен си направихме не знам как да го нарека, да кажем сироп от плодовете на черен бъз по рецепта на Димков и го пих 2-3 месеца, също беше добро
Между другото в аптеките продават нещо подобно сок/ сироп от плодовете на черен бъз, купих си едно бурканче, но още не съм го пробвала...
И другото е алоето. виж във форума, има 100 теми по въпроса....
The impossible is often the untried [/i]
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Нещо за имунната система?
« Отговор #3 -: Януари 31, 2006, 10:11:47 am »
Аз пия прополисов разтвор, лимони с мед.
Миналата година си бях набрала плодове от бъз, изсуших ги и цяла зима си хапвах от време на време.
*
Нещо за имунната система?
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2006, 18:48:41 pm »
Много благодаря за отговорите! Ще пообиколя аптеките да си харесам нещо подобно. Хареса ми идеята за прополиса и май с него ще започна.
АЛФИ, този Immune support какво представлява? Мултивитамин ли е или хранителна добавка?
Зайче, можеш ли да кажеш малко повече за Есберитокса?
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Нещо за имунната система?
« Отговор #5 -: Февруари 03, 2006, 09:23:40 am »
Мила, и аз пия прополисов р-р,който се добавя на капки към чаша вода.Но мисля,че и мултивиматините също са добра идея.Лично аз харесвам мултитапса.А да не забравяме и най-доброто средство за стрес-суровия лук,а за да не те ловят болести-скилидката чесън.Аз лично обожавам и лук и чесън.мога да ги консумирам с всичко.И когато няма да се срещаме с хора вечерта ние с мъжа ми ги консумираме с удоволствие.
Пращам ти поздрави от България! :D
*
Нещо за имунната система?
« Отговор #6 -: Февруари 03, 2006, 09:26:58 am »
АЛФИ, този Immune support какво представлява? Мултивитамин ли е или хранителна добавка?

лила, виж тук за immune support-a:

http://www.admedicine.co.uk/p_line2.asp?p=7

Между другото, сега ми препоръчаха и друг препарат- Кордицепс, не съм го пробвала, смятам да го взема днес, че наистина имам проблем.

Но не знам дали можеш да си ги самоназначиш- все пак, както ти писах с автоимунно заболяване и ми ги предписва доктор.

за Кордицепса виж тук:

http://www.tiensmed.ru/prod12.html
The impossible is often the untried [/i]
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Нещо за имунната система?
« Отговор #7 -: Февруари 03, 2006, 09:39:17 am »
Цитат на: Lila
Зайче, можеш ли да кажеш малко повече за Есберитокса?


Виж ето тук за Есберитокса http://www.sevexpharma.com/schaper/esberitox.htm

Аз също съм го пила преди годи много съм доволна. На основата на извлеци (концентрирани) от билки е. Но ти сама ще прочетеш. Цяла зима не ме пипна грип когато го пих а всички около мен през ден прилягваха
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Нещо за имунната система?
« Отговор #8 -: Февруари 03, 2006, 14:59:48 pm »
ако искаш опитай с респивакс пие се 3 поредни месеца. 20 дни го пиеш,10 дни почиваш за мен този вариант се оказа по добър от ваксините.
*

    ichi

Нещо за имунната система?
« Отговор #9 -: Февруари 13, 2006, 19:02:22 pm »
аз пия саменто за имунитета и съм много доволна вярно че е малко скъпо но си эаслужава
*

    balmi

Нещо за имунната система?
« Отговор #10 -: Февруари 14, 2006, 14:58:21 pm »
От една приятелка бях чула, че след прием на изопринозин е забременяла още на следващия месец. След консултация с лекар разбира се, с половинката си купихме една опаковка и си я разделихме. През септември месец пиехме по една таблетка на ден в продължение на 25 дена. Все още не съм бременна, но пък мога да се похваля, че тази зима съм здрава и дори хрема не ме е хващала. Обикновенно всяка зима боледувам от всички видове вируси. Изопринозина е лекарство и затова преди прием задължително трябва да се направи консултация с лекар.
Нещо за имунната система?
« Отговор #11 -: Февруари 14, 2006, 15:06:55 pm »
Имунната с-ма бива отслабвана с около 50% само с употребата за захар! Сладки, шоколади и пр. Това го прочетох в една книга преди няколко дни и се чудя как ще спра сладкото.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Нещо за имунната система?
« Отговор #12 -: Февруари 14, 2006, 15:28:44 pm »
а за медеца като имуностимулатор нещо няма ли да кажете? пчеларските статии и сайтове много го хвалят...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Нещо за имунната система?
« Отговор #13 -: Февруари 14, 2006, 15:32:58 pm »
Това важи не толкова за меда, а за пчелите продукти като Апитонин (Пчелно млечице) и пчелен прашец.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Нещо за имунната система?
« Отговор #14 -: Февруари 14, 2006, 15:39:36 pm »
а по-точно и най-вече важи и за двете заедно. пчелният прашец ТРЯБВА де се разтвори - смила се в кафемелачката и после се разбърква в бурканчето с меда. яде се по една чаена лъжичка дневно. ние вкъщи от почти две години го ядем само така. тъй като не консумираме никаква захар, си подслаждаме всичко с медец :eating:
*
Нещо за имунната система?
« Отговор #15 -: Февруари 15, 2006, 10:21:33 am »
Цитат на: manhattan
а по-точно и най-вече важи и за двете заедно. пчелният прашец ТРЯБВА де се разтвори - смила се в кафемелачката и после се разбърква в бурканчето с меда. яде се по една чаена лъжичка дневно. ние вкъщи от почти две години го ядем само така. тъй като не консумираме никаква захар, си подслаждаме всичко с медец :eating:

олееее, ман,как никаква захар, бе! ми вафлички, тортички, шоколадчета... :cry:
The impossible is often the untried [/i]
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Нещо за имунната система?
« Отговор #16 -: Февруари 15, 2006, 12:44:32 pm »
хехе, да бе, Алфи, хапваме си такива нещица, да не сме марсианци :D  имам пред вид, че захар в чист вид - не :D
*
Нещо за имунната система?
« Отговор #17 -: Февруари 15, 2006, 14:34:37 pm »
Цитат на: manhattan
хехе, да бе, Алфи, хапваме си такива нещица, да не сме марсианци :D  имам пред вид, че захар в чист вид - не :D

е, то и аз не съм чула някой с лъжицата от буркана със захар да гребе :D
чудих се аз как така не ядеш захар, щото то това значи примерно и лютеница да не ядеш, и още хиляда неща, дето им ръгат захар:)

а да ти кажа не е задължително да си марсианец, за да се откажеш- някои от практикуващите йога не ядат захар, както и месо
аз лично познавам един, не е марсианец, е малко е странен определено:))
The impossible is often the untried [/i]
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Нещо за имунната система?
« Отговор #18 -: Февруари 15, 2006, 15:08:29 pm »
бе ти ако ме видиш как обстойно чета етикетите на всьо дето купувам.. :D и аз ще съм странна за някой дето не отбира много-много. видя ли Е-нещо* си не купувам :D

Е-нещо*- консервант, гадна работа /напр. Е220/
*
Нещо за имунната система?
« Отговор #19 -: Февруари 15, 2006, 16:11:04 pm »
Цитат на: manhattan
бе ти ако ме видиш как обстойно чета етикетите на всьо дето купувам.. :D и аз ще съм странна за някой дето не отбира много-много. видя ли Е-нещо* си не купувам :D

Е-нещо*- консервант, гадна работа /напр. Е220/


айдееее, джам, къде си да си попълниш колекцията от орторексички...не знам дали си сродната душа на джам, ама с теб сестро, май много си приличаме, и аз съм доста смахната на тема здравословно хранене
но... не мисля чак толкоз да задълбавам:
1/ защото ще умра от глад
2/  там където не пише Е.. нещо си, просто производителят е решил да го скрие...
няма такова нещо в бг, дето да се произвежда без консерванти, така че по-добре да ги пише, иначе си е криминална история :lol:  :wink:
The impossible is often the untried [/i]