0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нещо за имунната система?
« Отговор #40 -: Май 02, 2011, 05:42:25 am »
Водорасли АФА т.н  кламтски водорасли,може също спирулина или хлорела ,също са водорасли,страхотни са и 3 вида,съдържат мн витамини,незаминими аминокиселини...Ако някой има интерес в нета може да види - много информация за тези водорасли.
Re: Нещо за имунната система?
« Отговор #41 -: Юли 17, 2011, 18:58:46 pm »
Цитросепт  :P екстракт от грейпфрут, т.е. Нещо като концентрирано вит.c. Надявам се няма проблем, че го пия и сега (бременна съм), но се чувствам добре.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Нещо за имунната система?
« Отговор #42 -: Август 07, 2011, 14:13:13 pm »
Цитросепт  :P екстракт от грейпфрут, т.е. Нещо като концентрирано вит.c. Надявам се няма проблем, че го пия и сега (бременна съм), но се чувствам добре.

Не е добре да се приема при бременност /той убива патогените - отделят се много токсини, които може да навредят на плода, особенно в ранна бременност/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Нещо за имунната система?
« Отговор #43 -: Ноември 13, 2011, 20:51:14 pm »
Един от най-силните познати антиоксиданти(а това подсилва и имунитета) е Асай Бери. Продава се в аптечната мрежа,както и в чужбина :)
Това е само една от многото предложения
*
Re: Нещо за имунната система?
« Отговор #44 -: Ноември 13, 2011, 22:20:14 pm »
Ето ви статийка за Акай Бери :
http://www.bb-team.org/articles/3831_akay-beri-acai-berry#axzz1dcJho1iB
В чужбина беше много нашумял преди 2 години,ползвах го  близо година,но не установих някаква кой знае каква разлика.Лично аз съм много по доволна от Хлорела и Спирулина.Действат ми добре на тонуса и общото състояние.Освен че са много силни антиоксиданти,ги препоръчват и много за подобряване качеството на яйцеклетките.
http://revita.bg/5693/%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BA%D0%B8/%D1%85%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%B0-%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%B8/
http://www.vodorasli.info/page-id-104.html
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
*
Re: Нещо за имунната система?
« Отговор #45 -: Ноември 14, 2011, 01:56:02 am »

Японските гъби / шийтаке, майтаке, рейши  и т.н. -  природен източник на органичен германий Ge132 /който рекламират сега :)  и т.н./  
 

Oт 2 години ползвам рейши и сведох настинките до 1 на година :)
Re: Нещо за имунната система?
« Отговор #46 -: Ноември 19, 2011, 21:32:55 pm »
За Акай бери съм съгласна. Много силен актиоксидант e! Статия с най-добрите имуностимулатори, които не са широко известни:
http://gotvene.eu/%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%B8%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D0%B0-%D1%88%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%BE/
Re: Нещо за имунната система?
« Отговор #47 -: Ноември 19, 2011, 23:52:16 pm »
Една рецепта с пчелен прашец:

от буркан с 1 кг. мед се изважда известно количество мед, така че да се освободи място. Към остатъка се добавят 100 гр. пчелен прашец. Разбърква се и бурканът се допълва с мед. Разбърква се отново. Необходими са около 7-10 дни медът да проникне в прашецовите зърна и да ги направи меки и разтворими. Добре е сместта да се разбърква ежедневно 1 - 2 пъти. Приема се 3 пъти дневно по 1 чаена - 1 супена лъжичка преди храна.

Курсът, който трябва човек да провежда, за да има ефект е 2 - 3 месеца.

и друга пак с пчелен прашец:
1 чаена лъжичка прашец /полен/ се разбърква в половин-една кафена чашка кисело мляко. Добре е към млякото да се добави и 1 чаена лъжичка нектарен пчелен мед. Чашката с млякото и прашецът се оставят в хладилник. Сутринта сместта се разбърква и се приема на гладно /20-30 мин. преди храна/. Тази доза се приема с профилактична цел веднъж дневно. При необходимост от по-интензивно въздействие е необходимо дозата да се увеличи до 2 - 3 пъти дневно.

Тези рецепти ги копирах от тук:
http://abiconic.dir.bg/

Не съм ги пробвала, но мисля да го направя. Първата рецепта ми допада повече, защото обичам медец :)


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нещо за имунната система?
« Отговор #48 -: Ноември 20, 2011, 00:29:50 am »
Аз в момента давам на Стефания мед с пчелеш прашец- в Авентско бурканче 180 мл добавих около 20 грама пчелен прашец. Давам сутрин и вечер по чаена лъжичка, около 10 дена след като почна да го приема доста й харесва. Надявам се да я подсили, нали е плод на подобно подсилване и при баща й, преди да успеем да я създадем  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нещо за имунната система?
« Отговор #49 -: Ноември 20, 2011, 00:56:43 am »
А на малката защо не даваш, заради възрастта ли?
Аз много се чудя дали да дам на моя... Захранен е с мед, но все пак....
Въпреки, че съм почти сигурна, че няма да го хареса- мед в чист вид не му се нрави. Освен да го добавя към киселото мляко :?


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нещо за имунната система?
« Отговор #50 -: Ноември 20, 2011, 07:45:54 am »
не, не давам- тя яде чист мед понякога
не заради възрастта- яде мед от пролетта, просто е друг организъм, не е натровена като кака си от лекарства
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Нещо за имунната система?
« Отговор #51 -: Ноември 25, 2011, 11:50:39 am »
Много ми рекламират тази Ехинацея, билкови хапчета за преждвеременна защита от настинки ;)
Иначе витамините Прегнакеър за нея и за него съм си взела  :wink:


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Нещо за имунната система?
« Отговор #52 -: Ноември 29, 2011, 16:39:57 pm »
Много ми рекламират тази Ехинацея, билкови хапчета за преждвеременна защита от настинки ;)
Иначе витамините Прегнакеър за нея и за него съм си взела  :wink:

Ехинацеята не е добре да се дава дълго време - само когато започне да се разболява детето - за 5-7-10 дни
За засилване на Им.С при децата: Коластра, Рибено масло, Черен бъз, Мултивитамини


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нещо за имунната система?
« Отговор #53 -: Ноември 30, 2011, 10:04:36 am »
Моята дъщеря направи алергия точно от имуностимуланти на основата на ехинацея - имунобор, есберитокс.
Всяко дете реагира по различен начин и трябва да се наблюдава.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нещо за имунната система?
« Отговор #54 -: Ноември 30, 2011, 11:40:09 am »
от биомагазин вчера купих сушено годжи бери http://revita.bg/6713/%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BA%D0%B8/%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B6%D0%B8-%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B8/
ще давам сутрин с кисело мляко, 1 месец беше на мед с пчелен прашец, мисля да редувам
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит