0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #40 -: Май 15, 2008, 13:35:32 pm »
ох, да, това с ценните витамин в сокчето ми е любимо. егати витамините в една ч.л. изцеден сок, дори не парченце плод :lol:
както мимс каза, в една друга тема в АМ има цялата менделеева таблица, а кърмата при положение, че майката се храни пълноценно е напълно достатъчна и витаминозна :wink:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #41 -: Май 15, 2008, 13:38:25 pm »
А Цветенце изваждането за съжаление става много лесно :x. Майка ми като беше малък брат ми го водеше за ръчичка. Той се спъна и увисна на ръчичката и запищя. Разликата беше, че я извади в рамото :( Много боли и е страшно неприятно. дано не се случва.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #42 -: Май 15, 2008, 13:41:56 pm »
След следващата консултация сигурно ще трябва да добавя и свинска пържола на скара към тази картофена гарнитура.   
А след 2 месеца и биричка, че пържолката си върви с нея... :lol:

Точно това щях да кажа и аз, но Мешко ме е изпреварила. После, в 8ми месец може и уиски с фъстъци :lol:

Аз  предната педиатърка я смених и една от причините е именно тази, че тя е привърженик на остарялата съветска школа. Аз кимах и привидно се съгласявах. Но така или иначе, Михаела ще я захраня на навършени 6 месеца. Мисля да е с оризова каша.

А относно изваждането - това и на мен ми се е случвало като малка. Нямам спомен, но са ми разказвали. Майка ми и баща ми са вървели от двете ми страни и са ме вдигали едновременно за ръцете, за да направим "фърррр". И при едно такова "фър" са ми извадили ръката от раменната става. Ама аз понеже съм някакво извънземно, т.е. с много висок праг на чувствителност при болка, не съм плакала много.
« Последна редакция: Май 15, 2008, 13:51:36 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #43 -: Май 15, 2008, 13:43:58 pm »
ох, да, това с ценните витамин в сокчето ми е любимо. егати витамините в една ч.л. изцеден сок, дори не парченце плод
както мимс каза, в една друга тема в АМ има цялата менделеева таблица, а кърмата при положение, че майката се храни пълноценно е напълно достатъчна и витаминозна
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #44 -: Май 15, 2008, 15:27:57 pm »
А относно изваждането - това и на мен ми се е случвало като малка. Нямам спомен, но са ми разказвали. Майка ми и баща ми са вървели от двете ми страни и са ме вдигали едновременно за ръцете, за да направим "фърррр". И при едно такова "фър" са ми извадили ръката от раменната става.

мда. освен за такива "фъррр", внимавайте и за т.н. shaken baby syndrome - синдрома на разтърсеното бебе.
много татковци се увличат в играта и подхвърлят бебетата на високо. абсолютно неправилно и много вредно е да се тръска силно главата на бебето. могат да настъпят дори и необратими мозъчни увреждания. който се интересува - да потърси в Интернет има доста инфо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #45 -: Май 15, 2008, 21:27:57 pm »
Незнам какво удоволствие им доставя да си подхвърлят бебетата нагоре надолу.
Пробвали са и с Мончето и никога не и е харесвало, а аз съм била страшно против.
Върха беше една леля. Малката ревна, аз я предупреждавам да не я подмята а тя ме пита що :x
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #46 -: Май 16, 2008, 10:34:38 am »
А относно изваждането - това и на мен ми се е случвало като малка. Нямам спомен, но са ми разказвали. Майка ми и баща ми са вървели от двете ми страни и са ме вдигали едновременно за ръцете, за да направим "фърррр". И при едно такова "фър" са ми извадили ръката от раменната става.

мда. освен за такива "фъррр", внимавайте и за т.н. shaken baby syndrome - синдрома на разтърсеното бебе.
много татковци се увличат в играта и подхвърлят бебетата на високо. абсолютно неправилно и много вредно е да се тръска силно главата на бебето. могат да настъпят дори и необратими мозъчни увреждания. който се интересува - да потърси в Интернет има доста инфо.

да много правилно особенно по -малките бебенца въоб6те нетрябва да се прави фърррр ,за6тото мозъкът е мобилен .При дундуркането съ6то внимаваите по- полека ,тоест да не се клати глави4ката му нагоре надулу .Моита много оби4а да я вдигам на високо ,но дори и сега го правим бавни4ко ,колкото да и направим само удоволствоето .А в на4алото не съм я давала на никои(освен на мъжо разбира се  :lol:) то4но поради тази при4ина ,4е много хора незнаят как се държът и дундуркат бебета (дори и маики ),а тук за тия не6та предупреждават по 100 пъти в болницата ...
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #47 -: Май 16, 2008, 12:44:45 pm »
Момичета, за да не отварям нова тема ще питам тук: Как става излизането извън граница с бебе? Възможно е следващия месец да отскочим за малко до Турция, но изобщо не ми е ясно как ще стане този номер с Вероника...някакъв документ ли се изисква, ако някой знае, ще съм благодарня за инфото!10Х!
*
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #48 -: Май 16, 2008, 12:48:17 pm »
изисква се паспорт на детето. отивате в общината където се вадят документи, носиш една паспортна снимка на детето, попълва се заявление за издаване на паспорт и двамата с таткото и малката подавате документите. Задължително искат просъствие на двамата родители и детето. Бърза поръчка за 3 дни е 16 лв., за 1м. 8 лв., мисля така бяха цените.
*
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #49 -: Май 16, 2008, 15:32:59 pm »
А когато детето само по Удостоверение за ражадне е от Пловдив например, къде се вади паспорт, по местоживеене или местораждане? Уф баси, голям бъзик ще бъде, ако трябва да ходим до Пловдив за всяки вид документ, който ще трябва за Антоан.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #50 -: Май 16, 2008, 15:36:29 pm »
мисля, че е по постоянен адрес, ама не съм сигурна, това го провери в общината :?
искат копие от акта, но не сравняваха адреса, знам ли?
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #51 -: Май 16, 2008, 15:43:48 pm »
А когато детето само по Удостоверение за ражадне е от Пловдив например, къде се вади паспорт, по местоживеене или местораждане? Уф баси, голям бъзик ще бъде, ако трябва да ходим до Пловдив за всяки вид документ, който ще трябва за Антоан.
Е, документите за самоличност се вадят по постоянен адрес, така че би трябвало и при вас да е така.
Моят акт за раждане е от Ихтиман, пък постоянния ядрес ми е в Пл. и от там си вадя документа за самоличност. Нали знаете, че при промяна на постоянния адрес се сменя и лична карта, така че акта за раждане не толкова важен, колкото постоянния адрес.
*
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #52 -: Май 16, 2008, 17:20:58 pm »
Перденце, адреса на детето е този на майката или на родителите. Ели е родена в Търново, но постоянния и адрес и е моя, който си е софийски и тук и извадихме паспорта без проблем.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #53 -: Май 16, 2008, 17:56:51 pm »
Ама как така паспортна снимка! За дете на 2 месеца?! Аз за любителска снимка едва го хващам в кадър, пък какво остава за толкова сериозно нещо да се задържи мирна :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #54 -: Май 16, 2008, 18:52:03 pm »
Само да напомня на Аничка- трябва да сте двамата родители, или ако е единия да има пълномощно /нотариално заверено/.
Излезе ми резултата от цитонамазката- 2ра група, без забележки, аз никога не съм била първа де, доволна съм.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #55 -: Май 16, 2008, 22:07:07 pm »
....Излезе ми резултата от цитонамазката- 2ра група, без забележки, аз никога не съм била първа де, доволна съм.[/color]
Браво! А човекът как е? :wink:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #56 -: Май 16, 2008, 22:21:08 pm »
готов за действие  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #57 -: Май 16, 2008, 22:25:49 pm »
хехе, mini, БРАВО!  :)

Аз още се лутам по изследвания и цитонамазки, ама и това ще мине. Радвам се, че сте ок, също и за мъжа ти, че се е възстановил.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #58 -: Май 16, 2008, 22:32:20 pm »
Нинка  :bighug:
сега вече препатили, всичко ни е много по-лесно, знаеш че няма време за отлагане и трябва да се действа
с отлагане и почивки нищо не става  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #59 -: Май 17, 2008, 08:19:04 am »


Черпя, днес имаме 5-та годишнина от сватбата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит