0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Седмицата 12.05. - 18.05.
« -: Май 12, 2008, 08:02:38 am »
Добро утро, момичета! :D
Хубава и успешна седмица на всички майки и дечица!
Дано няма болни сред бебоците, както и сред майките!
Пожелавам ви слънчеви дни и приятни разходки с много детски усмивки! :D
[/color][/color]

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #1 -: Май 12, 2008, 08:18:29 am »
Слънчева и весела седмичка и от нас :lol:
*
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #2 -: Май 12, 2008, 08:40:08 am »
СПорна и слънчева седмица и от нас.
*
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #3 -: Май 12, 2008, 09:42:16 am »
Като гледам прогонзата и тази седмица няма да ни огрее слънчево време, затова пожелавам на всички ви да си иманет други поводи за добро настроение :)

Аз имам едно питане- преди време бях писала, че под устата ми беше се получило някакво възпаление, което събра доста гной и се наложи да ме цепят в хирургията. Малко след това ми излезе ечемик на окото, а сега такова възпаление с гной се появи на една от външните срамни устни   :oops:  :oops:  :oops:
Много е болезнено и вече не понасям на всеки две седмици да имам такъв проблем. Четох в нета, че много жени след раждането имат подобни проблеми, причинител на които вероятно е стафилококовата инфекция, но как да се отърва от всичко това!?
Освен всичко останало ми е доста неудобно да ходя толкова често по болници с бебка :(
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #4 -: Май 12, 2008, 10:30:14 am »
Здравейте в новата темичка. Мия вдигна температура вчера следобед и днес сутринта пак имаше. Иначе няма признаци да е болна, не е унила, има си апетит, но има и температура. Тези от Вас, които са давали нурофен и панадол в комбинация, моля да споделят как точно ги редувате. Ако се наложи, да знам. На рождения ден ни беше на гости едно детенце, което ходи на градина и предполагам, че може нещо да е донесла като вирусче, макар че не беше болна. Мия като по чудо я допусна в доста близък контакт, прегръщаха се, целувки и т.н.
Аничка, много неприятно звучи това с гнойните възпаление. А ти правила ли си изследване за стафилококи? лекарите какво предлагат?
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #5 -: Май 12, 2008, 10:55:11 am »
ме6ко ,ние изкарахме грип4е с висока температура .Давах на 4 h и редувах един път парацетамол(панадол -тук е под друго име ), следва6тия път давах иброфена (нурофен -пак е под друго име за бебета).Отна4ало и ние си бяхме във форма ,но на 2 -рия ден по4на по -малко да яде и така .Дано не е ни6то сериозно при вас .При нас по4на и една суха ка6лица в на4алото и носът и бе6е пълен със суполи и сега от грипа си докарахме бронхит и 6те ходим малко на  кинезитерапевт.Вирусът го пипна от дете .Бяхме на барбеку в неделя(миналата) с цялата рода и не ме предупредиха ,4е една от братов4едките и е болна и то целувки то прегръдки ,после забелязах ,4е детето е суполиво ,ма малко късно ....Ве4ерта ве4е бе6е  дигнала температура ,ка6лица и суполките се сти4аха...Сега 6те намалим контактите с децата ,после ми казаха "ееееее голямааа работаааа ,4е се е разболяла ,после като съм я смесила с децата вси4ко 6тяла да пипне" ....Е да, ма тогава 6те е над годинака и  по- лесно 6те се преборва с вирус4етата .Слава богу ,4е е само това и няма други усложнения .Лека седмица и от нас здраве на малки и големи ,а болните де4ица бързо да оздравяват ...
« Последна редакция: Май 12, 2008, 11:13:03 am от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #6 -: Май 12, 2008, 11:13:39 am »
Аничка,
много е неприятно това. :( Май си е пак за доктор работата. Аз не бих давала съвети. Дано пък се включи някой препатил.

Мешко,
скорошно оздравяване на Мия! :)

Ние след малко излизаме на разходка с новата количка. Тук времето е хубаво, но следобяд се очаквали валежи, та да използваме сега.

Я, да се "похваля" и тук.
На мен ми откраднаха количката и се наложи на следващия ден да си купя нова.  Всъщност, тя и предната си беше нова, защото реално я бях ползвала по-малко и от месец. Бях на консултация, количката я оставям в дъното на един коридор, да не помислите, че е била на тротоара, не, не беше. Като свършихме консултацията, количката вече я нямаше.  Докторът каза, че за 8 години това е първия случай. Е, аз съм била "късметлийкта". И така, това беше в петък вечерта, в събота си купих същата от "Штъркел"-а, само че, новата е червена, а предната беше лилава.
За щастие, количката ми беше сравнително евтина. Беше модел Princess Roll  на Mag England от 236лв. На всичо отгоре, мъжът ми беше в командировка в петък и събота и сама сложих бебето в кошничката и хукнах към магазина. Добре че поне, м-н Штъркел е наблизо до нас.

Та такива работи. Съветвам ви много да внимавате с количките си. Между другото в магазина казаха, че за 3 години, аз съм била втория такъв случай.
Голям късмет, а?.....
Единственото хубаво в цялата ситуация е, че детето си беше в мен, в ръцете ми. Че не са ми откраднали и детето! Е, тогава щях вече тотално да превъртя. :x А, добре, че и чантата към количката беше с мен, защото там са ми портмонето с личната карта, дебитни карти, мобилни телефони и на Миша всякакви амбулаторни листи от различни прегледи.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #7 -: Май 12, 2008, 11:57:49 am »
Мешко аз съм редувала двата вида между 4 и 6 часа в зависимост колко е температурата.Ели вдига винаги висока,винаги около 39.5.като беше по малка ползвах свещички,но сега е невъзможно и караме на сиропи само.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #8 -: Май 12, 2008, 12:00:51 pm »
Мешко, аз знам, че нурофен може да се дава 4 пъти в денонощие, панадол може и повече. Аз не ги редувам и не давам под час. Давам при нужда, ако е до 38 давам панадол, над 38 нурофен, защото на Деси не й действа панадола при по-висока Т.
Бързо да се оправя малката сладурка :)
*
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #9 -: Май 12, 2008, 12:19:12 pm »
Весела седмица и от нас! Нека болните дечица бързо да оздравяват!

Милена, това с количката е много неприятно, изобщо да ти откраднат нещо е супер гнусно. Нас ни обраха апратамента в София докато раждах в Търново и още търпим последиците от тая кражба. Сега преди Гърция така за идеята решихме да си видим къде са ни международните паспорти и се оказа, че неможем да ги открием и стигнахме до извода, че са били откраднати при обира и сега най-вероятно ще ни глобят, че сме ги "загубили". Само се надявам който ни е обрал да не е ги е използвал и да ни е навредил по някакъв начин.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #10 -: Май 12, 2008, 12:34:46 pm »
Хубава седмица и от нас с Хриско и Мишко. Тази седмица стават на 7 месеца, не мога да повярвам как минава времето.

Ей, стига с тези болести. Стефи, Лина и Мия бързо да оздравяват. Идва хубавото време, нека има само здрави дечица.  :D

Милена, много неприятна случка, нямам думи просто. Отвратително!
Гери, при огледа след обира е трябвало да опишат, че ви лиспват паспортите/ама вие не сте знаели, това е гадното/, и няма да имате глоба. На нас два пъти са ни обирали апартамента и двата пъти откраднаха паспорта ми. Предупредиха ме, че може да имам проблем по границите при пътуване, защото може да се окаже, че с моя паспорт навън заработва някой жрица на любовта.  :x
Аничка, доста ти е трудно, разбирам. Не мога да ти помогна със съвет, дано се излекуваш скоро.

Хубава седмица!





София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #11 -: Май 12, 2008, 13:42:23 pm »
Момичета, благодаря за отговорите. Питах, защото в листовката на нурофена пише, че когато става дума за болстна температура дозата за деца между 1и 3 години 5мл. и не повече от 3 дози за 24 часа, което означава, че може да се дава на 8 часа. Иначе Мия въобще не дава да й я премеря по никакъв начин, но беше доста топличка, т.е. според мен имаше поне 38,5. Явно ще трябва да си вземем от тези термометри, които мерят от разстояние, че тя не приема никакъв вече.
Милена, много неприятна случка. Ама всякакви хора има. Лошото е, че няма как да влезеш с количката в лекарския кабинет. 
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #12 -: Май 12, 2008, 14:35:41 pm »
нека бързо се оправят болните!

Милена, толкова неприятна случка :( Аз влизам в лекарския кабинет именно с количката, никога не я оставям пред него, а и лекарката настоява да я вкарвам - явно има какво да я притеснява.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #13 -: Май 12, 2008, 17:09:27 pm »
Момичета, бързам да се похваля, че операцията мина лесно и бързо
след малко отивам да го видя, че одеве нямаше свиждане
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #14 -: Май 12, 2008, 17:16:15 pm »
мешко, по принцип, една висока температура не мине ли до 3 дни - вероятно се касае за бактериална, а не вирусна инфекция, и трябва антибиотично лечение, предписано от лекар.
това, че я пипаш и ти си вижда доста топличка, изобщо не значи, че има висока температура. колко пъти така и на мен на пипане ми се е струвал много топъл, а е бил с нормална температура... тъй като децата ни стават по-големи, въртят се, шават и имат мнение, препоръчвам на всички вас да си купите термометри, подходящи за деца - или инфрачервен за мерене на слепоочието или за мерене в ухото. иначе работите на сляпо.
ако температурата е под 38 градуса, може и да не се дава нищо, така казват всички педиатри и книжките. ако е под 39, може да се опита с Панадол. Нурофена го пазете за наистина високите температури - именно защото не може да се ползва прекалено често. нашият педиатър каза - може на 6 часа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #15 -: Май 12, 2008, 17:54:44 pm »
Милена Б, действително трябва да се консултираш с лекар за това. Доколкото ми е известно правят се изследвания на кръвта за доказване на стафилококова инфекция - като започнем от една обикновена ПКК, където левкоцитите трябва да са скочили и стигнем до откриване на стафилококови антитела.
Тези неща - болестите де, могат да ти се лепят и поради занижен имунитет. Ако не кърмиш, пий алое примерно, но този мой съвет не може да замести консултацията с лекар.

За кражбата на количките: Много неприятно. То разбирам да беше Чико, Джейн или Бъгабо ... ако обаче някой ми открадне мойто Чиполино, без детето разбира се, може и да го почерпя. Ич не я харесвам аз таз моя колика, обаче на харизан кон зъбите не се гледат.

За редуването на Панадол и Нурофен- моята педиатърка каза, че е възможно през два часа, но е по-добре да се изчака до три или четири.
« Последна редакция: Май 12, 2008, 17:57:00 pm от lady_11 »
*
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #16 -: Май 12, 2008, 18:28:57 pm »
Весела седмица и от нас!
Да се оправят болните!Мини, радвам се,че операцията е минала успешно :bighug:.
Е как може такива хора да има,да крадат количката на детето!И при нашата педиатърка има място за количката и си влизаме с нея.
Аничка, и на мен ми напомнят симптомите,които описваш на стафилококова инфекция.Определено си е за доктор и най-вероятно прием на антибиотик.Лейди ти е дала добри насоки.Върви да се консултираш по-скоро.
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #17 -: Май 12, 2008, 18:29:46 pm »
Лейди,
объркала си се. :)
Аничка е с проблема със стафилококите. Но тя кърми и много държи да кърми.
А аз бя с откраднатата количка. :wink:

Мини, браво! Бързо възстановавоне на половинката!
« Последна редакция: Май 12, 2008, 18:31:24 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #18 -: Май 12, 2008, 18:35:48 pm »
Лейди,
объркала си се. :)
Аничка е с проблема със стафилококите. Но тя кърми и много държи да кърми.
А аз бя с откраднатата количка. :wink:

Мини, браво! Бързо възстановавоне на половинката!

Упс, извинете ... дала съм нещо на заето :oops:
*
Re: Седмицата 12.05. - 18.05.
« Отговор #19 -: Май 12, 2008, 19:44:02 pm »
Благодаря ви за съветите! Бях на лекар, изписаха ми антибиотик, но не за вътрешен прием, а за локално третиране на засегнатата зона, понеже изрично подчертах, че кърмя. Кръвта съм си изследвала буквално преди първата поява на такова чудо - всичко беше ОК. Дано не се повтаря, чеми писна  :x