0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #40 -: Май 07, 2008, 23:03:26 pm »
ами те джам и мармотче си носеха, но Деси заспива и спи навсякъде, а и багажника ни е малък, та не взехме и спаха с татко си на спалнята, а аз на леглото :D
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #41 -: Май 08, 2008, 00:22:31 am »
та не взехме и спаха с татко си на спалнята, а аз на леглото :D

еее, ти си се уредила със собствено легло и затова нямаш грижи :lol:
ама ние си знаем, че тримцата заедно не можем да спим, голямо въртене пада и никой не спи и двамата с мъжа ми щяхме да се избием кой да иде на единичното :lol: затова и ние носехме нашто си легло, да знаем, че ще се спи :wink:
мисълта ми беше, че за дете/деца до 2г не се плаща услугата "спане", независимо дали ти ще си носиш легло, или ще ти дадат от хотела - просто детето ползва стаята безплатно. това в хотела. а в студиото се плаща за цялото студио, а не на човек.
« Последна редакция: Май 08, 2008, 00:24:51 am от tzvetenze »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #42 -: Май 08, 2008, 09:54:28 am »
Мари, честито Ви християнче! Али е прекрасна!
Винаги съм си мислила, че с такава одежда трябва да бъде бебето при кръщавката!
 :bighug:

Ох, ние тук си бяхме на всиЧкото почивни дни  :(.
София пуста, мъртав град...такова нещо за първи път виждам!
Завист, бяла завист....и чета ли, чета! 8)
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #43 -: Май 08, 2008, 10:57:39 am »
привет и от нас с Емо!

Мари, честито християнче!

ние също се махнахме малко от София по празниците. ходихме до Разлог, откъдето е мъжът ми. това ни беше първото излизане извън София с Емо и мисля, че той е доволен - спа по време на пътуването през цялото време, там чист въздух, спокойствие. много сме доволни :)

Мише, Митачето в проходилка ли е на снимката? откога може да се слага се чудя щото :) Емо е още малък де, ама ми е интересно :) харесва ли му, какво прави?

*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #44 -: Май 08, 2008, 11:06:40 am »
Колко сте смели, момичета! Аз съм страхлива и се боя да ходя на ваканции все още с детето. Струва ми се сложно и рисковано и най ми е добре у дома. Браво на вас и дечицата!

Аничка, под гушката е трудно за проветряване и почистване място и при много бебета се получава зачервяване на гънката. След баня обръщах Али по корем и докато тя виреше глава непокорна, аз мажех гушката обилно с крем. След още няколко месеца ще го израстете проблема.

Йоши, ще ти пиша на лични, да не отегчавам хората тук.

Още веднъж да благодаря за милите думи. Чак ми става гузно, че сте такива добрички, пък аз една озъбена кучка сред вас!  :P

Хич не искам да говоря за мода, защото суета е това, излишно е за този форум. Но пусто като съм човек и блазня се от комплимента...  :oops: Рокличката е от Англия, от не особено претенциозен магазин. Татито ни я донесе. Под заплаха да бъде набит, ако донесе неподходяща дрешка, донесе и втори вариант, той пък- от съвсем обикновен магазин, но пак така подходящ и семпъл. Хората просто имат избор, за всеки джоб по нещо. До екстремното преживяване таткото да пазарува кръщелна дрешка се стигна след един интернетен гаф: поръчахме дрешка от "Мамас енд Папас" по Интернет, обаче, заради една сгрешена цифра в кода, изпратили друга дрешка хората. Мъжът ми им се обадил и им казал какво ще му се случи в България, ако се прибере с това. Извинили му се, върнали му парите, а дрешката казали да я запазим като подарък и компенсация за неудобството, което са ни причинили.  8)





Alexandra
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #45 -: Май 08, 2008, 13:37:48 pm »
Marie, нямаше да се сетя за твоя вариант  :oops:  :lol: Аз мажа обилно с кремче една клечка за уши и с нея достигам пеликанската гушка на Вероника :)
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #46 -: Май 08, 2008, 15:29:13 pm »
Това с осигуряването на леглото, както са длъжни така и никой не ни попита дали да ни е нужно, и Ели спа на едно диванче което опряхме в спалнята. Това е другата причина да съм недоволна от 5 звездния им хотел...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #47 -: Май 08, 2008, 15:37:46 pm »
Явно по празниците цяла България е била у гръчко :) И сестра ми беше на Халкидики, Гери, тя също не е особено доволна, макар да не са били на много евтино.
И обслужване и отношение - ужасни. Надменни и подигравателни гърци. Дойдоха си с растройство и отвръщение към картофите, понеже почти само картофи са им сервирали  :lol: :lol: :lol: Природата и е харесала и това, че действително го няма безобразното строителство и задуха от сгради...
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #48 -: Май 08, 2008, 17:57:17 pm »
да попитам Джам или Цветенце - там където бяхте в Гърция имаше ли наблизо лекар,или здравен пункт, аптека....то сигурно сте си носили лекарства за първа помощ от тук,но при нужда имаше ли към кой да се обърнете.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #49 -: Май 08, 2008, 17:59:13 pm »
Ния, аз си носех пълната аптечка на детето и основните неща за нас. аптека и лекар имаше в близкия град - на 10 км. направи ми впечатление, че в Гърция аптеките не са така начесто, както у нас.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #50 -: Май 08, 2008, 18:29:32 pm »
ясно.благодаря ти.
ами не са на често сигурно.то само в България има собственици на аптеки от типа Марешки,разни мутри които се чудят къде да поизперат малко пари.дано с новите изисквания на ЕС да намалеят.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #51 -: Май 08, 2008, 18:40:10 pm »
ясно.благодаря ти.
ами не са на често сигурно.то само в България има собственици на аптеки от типа Марешки,разни мутри които се чудят къде да поизперат малко пари.дано с новите изисквания на ЕС да намалеят.
Само да кажа, че тоя Марешки и тук в Пз отваря аптека...
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #52 -: Май 08, 2008, 19:24:57 pm »
освен, че не са много начесто, в неделя са затворени. от бърди знам, че в неделите и по празници имало дежурни аптеки, даже май една - две на град.
бях се поинтересувала за лекар при нужда в агенцията, но там са толкова заспали, че не успяха да ми дадат свестен отговор. естествено, бях взела какви ли не лекарства и наум бях предвидила всякакви ситуации. хубаво е наистина преди да тръгнем да се уверим, че има лекар наблизо.
« Последна редакция: Май 08, 2008, 20:16:11 pm от tzvetenze »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #53 -: Май 08, 2008, 22:19:31 pm »
Мише, Митачето в проходилка ли е на снимката? откога може да се слага се чудя щото :) Емо е още малък де, ама ми е интересно :) харесва ли му, какво прави?[/color]
Привет Пипи, Миташнин е на фотото!
Д-р Масларска днес ми спря ентусиазма за проходилката,
каза бънджи след 7 месец, а проходилка 8-9...  :?
Нашия човек я има от вчера и съм го слагала точно два пъти за по 5 минути.

Скоро четох отговор на д-р Бърди точно по този повод бебе на 6м и половина!
Ето точните му думи:

Цитат:
"Може да го слагате в проходилка, ако му харесва. Няма времеви "норми".

Дали по старшите Мами ще споделят опит!?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #54 -: Май 08, 2008, 22:27:20 pm »
Мише, а какви са мотивите на д-р Масларска?

Бънджи ние купихме към 7мия месец и си го ползваше с голямо удоволствие, една от любимите занимавки на Симона беше. Не на всички деца им харесва, обаче. Ако още не сте купили, а мислите - недейте, ще ви дам нашето, и без това само му търся място и преди няколко дни се наканих да го прибера в кашона. Тя Симона отдавна го израстна и не му обръща грам внимание, но като ме видя да го разглобявам и прибирам се хвърли като орлица да си го брани :lol: Замислила съм да го дам на едни приятели, но тяхното бебе е твърде малко още, така че мога да ви го дам за 4-5 месеца без проблем. Хубавото му е, че е на собствена стойка и можеш да го разнасяш където искаш и не се налага да го закачаш по тавани и врати.

Проходилка също ползвахме от време на време и също и харесваше. Честно да ти кажа, не помня точно на колко беше, но съм склонна да приема думите на Бърди. Не съм я ползвала с цел детето да се научи да ходи, а я използвахме за забавление и е много удобно да го сложиш там и да свършиш нещо.
« Последна редакция: Май 08, 2008, 22:35:55 pm от tzvetenze »
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #55 -: Май 08, 2008, 22:54:09 pm »
Мише, както и Бърди ти е казал, няма някакво правило за проходилката. усещаш си детето. аз Криси го сложих на 7 месеца някъде. той много изявено искаше да стъпва на крачетата си. според мен проходилката има предимства: стимулиране на желанието за самостоятелност у детето както и осигуряването на самостоятелност на майката :D

ние също прекарахме прекрасно празниците. натъжават ме, обаче, новините за болните деца. надявам се, че всички са здравички вече?!

« Последна редакция: Май 08, 2008, 23:16:37 pm от manhattan »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #56 -: Май 08, 2008, 23:06:28 pm »
аз може и да ме накрусате, ама сложих Стефания в проходилка за първи път на 5 м и половина, като съм я слагала не повече от 10-15 пъти за по 15-на минути
за мен проходилката беше средството детето да се научи за какво се ползват краката, след като схвана номера спрях да я слагам вътре
може би признак за това кога да сложиш детето е момента в който започне да сяда самостоятелно, а Стефания още като почнах да я слагам си седеше стабилна, все едно все седнала е стояла
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #57 -: Май 08, 2008, 23:19:58 pm »
Мини, хрус-хрус :lol: абе глупости беее, ето това е, че всеки си определя според детето и преценките си.
а определено е мит, че се учат да ходят по-бързо :nono:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #58 -: Май 09, 2008, 00:11:27 am »
моето дете само се научи за какво служат краката. без помощта на проходилка - с помощта на пръчките на креватчето си.
сигурна съм, че и вашите деца биха се справили еднакво добре с това откритие и без проходилка.

за какво са ви тия неща, наистина не разбирам?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #59 -: Май 09, 2008, 08:14:17 am »


Мише, както и Ман е писала: според детето и ситуацията. Ортопедът, с когото аз разговарях, каза, че проходилките са по-скоро в помощ на родителите (да имат време да чистят, готвят, перат) отколкото на детето (да го научат да ходи). За вестибуларния апарат най-добре било да лази детето и после да ходи. Едни познати ни предупредиха, че тяхното дете седяло в проходилка от 6 месечно и после имало големи проблеми с балансирането и прохождането, без странично поддържане се страхувало и залитало.

Аз слагам Али от 7 месечна, в началото за по 5 минути на ден, колкото да се разсее от нещо, което й е дотегнало. С напредването на месеците обаче седи все по-дълго там (по 4-5 пъти на ден по средно 15 минути), просто защото й готвя всички манджи у дома и няма как да я пазя. Гледам да е възможно най-малко и в свободното време тренираме и висене на кошарата, права и малки стъпки в манежа за игра, права на дивана, седене-ставане на пода, разходки из стаята за моите ръце, уж да компенсирам навика от проходилката.

 
Alexandra