0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #20 -: Май 07, 2008, 11:20:46 am »
Мари, честито християнче! Много спокойна и прелестна изглежда на снимката. Мия на кръщенето такъв рев удари, че нито чухме, нито видяхме нещо от ритуала :lol: И то си беше чисто протоколен рев, защото като излязохме от църквата и тя млъкна моментално, все едно, че нищо не е било.
Новалекса, браво за махането на памперса. У нас никакъв успех с гърнето. При моята дъщеря всички прости процедури се правят явно по най-сложния начин. Знае къде е гърнето, знае какво се прави на него, но и дума не може да става за сядането на него. Много е упорита. Няма да я насилвам, но като стане по-топло ще пробвам по-крайни мерки, ще махна директно памперса и да видим като й стане мокро на дупето дали все пак ще иска да седне.
<br />[link=http:
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #21 -: Май 07, 2008, 11:56:36 am »
Мари, честито и от мен! Сега остава да споделиш откъде си се сдобила с толкова подходяща за ритуала дрешка, щом на всички ни хареса толкова ;)

Момичета, аз да попитам за съвет - днес забелязах около гънката на вратлето на мъниче зачервяване. Само там, никъде другаде - възможно ли е да е от претопляне и как да го третирам?
« Последна редакция: Май 07, 2008, 12:28:09 pm от ani4ka »
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #22 -: Май 07, 2008, 12:48:38 pm »
ani4ka, мойта щерка е смного гънки на вратлето и ако някой ме гледа как я къпя ще каже ,че я душа,но просто няма как да я измия хубаво с тези гънки.Та по този повод и ние имахме моменти на зачервявания.Аз гледах да я подсушавам по добри я мажех по обилно с козметиката която ползвам след баня.Нищо по специално.Сега вече като по порасна няма проблеми.

Мари честито за християнчето и от мен.
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #23 -: Май 07, 2008, 13:10:49 pm »
Честито хрисиянче на marie и хубава седмица на всички!

ние се завърнахме от гръцко, много сме доволни, беше слънчево и топло, на детето му се отрази много добре почивката. септември мислим пак да отидем.
« Последна редакция: Май 07, 2008, 13:14:37 pm от tzvetenze »
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #24 -: Май 07, 2008, 13:47:21 pm »
Аничка, днес питах Бърди за подсечена гушка. В началото и при нас беше само червена, но се подсече. Той ми препоръча да мажа с хидратантен крем А-Дерма Екзомега и да поддържам с бебешка пудра ( но да слагам по малко) или да мажа с Фусидин два дни и после пак с пудра. Мисля да опитам с кремчето на А-Дерма, че да го ползвам и за други части на тялото.Наистина тези гърнки много трудно се поддържат сухи и чисти.  :wink:

Весела седмица и от нас! Мари, честито християнче!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #25 -: Май 07, 2008, 14:02:41 pm »
цветенце, разкажи къде бяхте? ние също останахме много доволни, както от времето, така и от мястото. беше чудесно и за децата, и за големите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #26 -: Май 07, 2008, 14:37:16 pm »
Бяхме в село Лименария на о-в Тасос. Пакетът ни включваше 5 нощувки с закуски и вечери (доста обилни) за 300лв на човек. Хотелчето беше добро, съвсем прилично, на плажа, със страхотен изглед към морето. Чистят ти стаята редовно, целия персонал е много учтив - абе доста различно от обслужването у нас. Селото е приятно, със симпатични кафенца и ресторанти. Цените - прилични, по-скъпи от тук, но все пак прилични.
Всички дни бяха слънчеви, до един, дъжд не е валял. При нас за хубавата почивка допринесе и страничен фактор - бяхме със свекър и свекърва ми, за които аз не един път съм писала, че сме в прекрасни отношения и много ги обичам, и съответно имах постоянна помощ с детето и доста свободно време за мен и мъжът ми. Симона беше много щастлива, личеше й - но няма и друг начин - по цял ден на въздух и няколко човека, които я обгрижват и играят с нея. По пътя не сме имали никакви проблеми с нея, а от ферибота беше повече от очарована. Ще пиша повече за острова и ще покажа малко снимки в темата в кафето.
На есен обаче мислим за един комплекс Alexandra beach в съседното на Лименария село - Потос. Отидохме да го видим - за почивка с дете е супер, защото е затворен комплекс, с алеи, детски плащадки, басейни и собствен плаж. Освен това е нов и доста луксозен, а цените на пакетите на пребиваващите там бяха с 15лв под нашите. Недостатък му беше, че плажът няма хубав пясък, а е от малки и не толкова малки камъчета.
Друг подобен затворен комплекс е Макриамос - само, че той е в северната част на о-ва. Той абсолютно наподобява нашите соц. станции, които аз много харесвах - с огромни алеи, пейки, градини, детски площадки, тенис кортове, баскетболни игрища, та имаше дори и много атрактивен за децата резерват със сърни и пауни. Пак собствен плаж, този път с пясък. Самият комплекс е в нещо като гора, което е много добре при жегите. Много хубав ресторант, с огромна външна тераса и изобилна храна на шведска маса за закуска и вечеря. Та мислим в един от тези два комплекса да отидем.

Вие къде бяхте?
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #27 -: Май 07, 2008, 17:37:29 pm »
tzvetenze направо ви завиждам другарски и аз така исках да отидем тази година до Гърция на почивка ама тази година няма да е  евентуално догодина живот и здраве ще сме трима на море, тази година ще се размина :lol:иска ми се да отида за два дни ама всека казва че не било хубаво а и от друга страна ще съм от тежкотоварните :lol: :lol: :lol:
 А би ли ми казала , с група ли бяхте чрез агенция или самостоятелно?Благодаря ти предварително! :wink:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #28 -: Май 07, 2008, 17:42:16 pm »
Цвете, направо запазваме от сега мястото тогава
чудесно е, че сте си прекарали добре
сега чакаме разкази и от другите странстващи  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #29 -: Май 07, 2008, 17:49:44 pm »
цветенце, ние бяхме тук:
http://www.halkidiki.com/rabotas/index.htm

това са студиа под наем, всяко с малка стая с климатик, обзаведена кухня, баня и голяма тераса. няма хотелско обслужване, дават ти ключа, заредили са стаите с чаршафи и хавлии, има помагала за чистене и толкоз. струва 35 евро на вечер за цялото това нещо. храна си осигуряваш сам. разкошна градина, отлично поддържана, която след 30 метра свършва в малко закътано плажче със ситен бял пясък и невероятно плитко море. тихо, спокойно, идеално за щъкащи малки деца и изнурени от грижи по тях родители.
това място е нещо като вилна зона, пълно с къщи и вили, които в голямата си част се дават под наем. всичко е като на село - тихо, кротко, просторно, зелено. вторият ръкав на Халкидики не е толкова разработен туристически, което е само плюс.

на Тасос сме били преди години за кратко, много ни хареса и там градчето. добра идея даваш за нови приключения.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #30 -: Май 07, 2008, 19:12:34 pm »

Момичета, аз да попитам за съвет - днес забелязах около гънката на вратлето на мъниче зачервяване. Само там, никъде другаде - възможно ли е да е от претопляне и как да го третирам?
И моето момче имаше такава червенина.Аз си мисля,че се получи от повръщането и по-трудното почистване на гънките,които и ние ,като на Делика момиченцето, си имаме в изобилие :lol:.След баня мажех с А-Дерма.Доволна съм.Не се е подсичал.
Към странстващите имам въпрос - как понесоха децата по-дългото пътуване?Ние изминахме за 1 ден около 350км и следобеда на детето вече му дойде в повече :(.То и на нас,та затова питам.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #31 -: Май 07, 2008, 19:17:02 pm »
Marie, много е сладка Алекс. Честито кръщение!

Почивните дни обиколихме малко страната  :D. Първо в Благоевград при Bora82. Гостувахме в семейния им ресторант, приказно място е. Бори, благодарим за топлото посрещане, пак ще дойдем  :wink:. А Ема е много мила и красива.  :D

Вчера се завърнахме от тридневна обиколка на Калофер, Казанлък, Стара Загора и разбира се Пловдив. Много сме доволни, България е едно райско кътче, това си е. И за пореден път се убеждавам, че тези градове са много по-чисти, спокойни, подредени от столицата ни.



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #32 -: Май 07, 2008, 19:18:05 pm »
разгледах линка, който даваш - също изглежда много добре.
всъщност ние отидохме сега точно с идеята да ги разгледаме тези "студиа" на живо, защото много ни бяха говорили за тях. На Тасос също има. Аз обаче нещо се запалих по хотелското обслужване и добрата шведска маса - допадна ми някой друг за една седмица да ми оправя леглата и мие пода, както и храната да е разнообразна и сготвена, а чиниите да раздига и мие пак някой друг :lol: та сега умуваме, аз най-вече де - затворен  хотелски комплекс или точно такова студио. а мъжът ми много се запали по едни абсолютно "неразработени" острви идеални за гмуркане, до тях има ферибот само веднъж дневно, искал да ловим риба и я печем - не звучи зле, ама само на теория - като се има предвид наличието на 1,5г дете :D
Иначе аз на целия тасос не го видях това отвратително "разработване" дето ми се повръща от него на нашето Черноморие. Не знам как е на Халкидики, но предполагам същото. Хотелчетата са малки, спретнати и китни, такива са им и къщичките. Няма ги нашите огромни купчини от хотелища. И всичко им е в един стил, а не като при нас - ултра модерна сграда, а до нея тип замък. Същото е и с заведенията - и там няма такива изхвърляния в интерирора, всичко да е лъскаво - обикновени ресторантчета и кафенца с добра храна, вземаш си една залята обилно със зехтин гръцка салата, едни домашни пържени картофи и едно вино, топиш хляб в зехтина и си даваш сметка колко малко ти трябва да ти е хубаво.
Ние бяхме индивидуално, с наш си транспорт, но чрез агенция. Във въпросните затворени комплекси въобще не работят директно с туриста май. Мисля, че агенциите - няколко на брой предполагам, изкупуват всичко и така осигуряват сигурни приходи на комплексите, а те пък им дават добри цени, чрез които агенциите могат да си позволят да ни предложат изгодни пакети и всички са доволни. Поне така си мисля, че е. В единия комплекс, например, говорихме със семейство, което си беше купило пакет от 5 нощувки със закуска и вечеря за двама възрастни и 10г дете от немски туроператор и цената им се връзваше под нашата, а ние бяхме при същите параметри, но в далеч по-ниска категория хотел.

За пътуването - ние сме с тренинг, Симона по-малак е по пътищата, защото нашите живеят чак във Варна и откакто е родена, поне 5 пъти го е минавала двупосочно този маршрут, след две седмици пак предстои. Миналото лято, когато беше двумесечна, беше малко по-лесно, защото почти през целия път спа. Сега вече си има претенции и иска все да е нанейната, бунтува се срещу стола, абе измаря сии се, ама то и ни е - нормално. Просто спираме от време на време да я разтъпчем, взимам най-различни занимаващи я предмети с нас  и така.

Jam, как ви се върза като цена всичко - студиото + храната, която сами си готвихте/ядяхте навън. Без пътя.
« Последна редакция: Май 07, 2008, 19:24:33 pm от tzvetenze »
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #33 -: Май 07, 2008, 19:29:57 pm »
Момичета като сте се разприказвали за почивки в чужбина я да питам нещичко  :). Как става ваденето на лична карта на бебето (ако изобщо се казва така и е като нашите нали). Ние лятото ходим на море в Гърция. Не преспиваме тръгваме сутринта и късния следобед се връщаме, все едно на плаж  8) :wink: или разходка.
Спокойна седмица и от нас ви пожелаваме с много усмихнати дечица. :D
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #34 -: Май 07, 2008, 21:10:06 pm »
Да отговоря вместо джам :wink:
на нашето семейство ни се "върза" 520 лв. + 100 лв. за бензин. Храна носехме не много, само за закуските, ядохме на едно кръчме в селото 2-3 пъти, дюнери в едно съседно градче и 3-4 пъти ходехме на кафе или по-точно на фрапе и си пазарувахме от супера. :lol:
абе беше прекрасно, това си е истинска почивка, защото децата си играят на воля, а ти само следиш някое да не цопне в морето, или да на се сбият лошо :lol:
миналата година на нашето море буквално се чудехме какво да я правим, къде да я заведем и то в Лозенец, не в слънчев бряг например...
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #35 -: Май 07, 2008, 21:13:37 pm »
Да отговоря вместо джам :wink:
на нашето семейство ни се "върза" 520 лв. + 100 лв. за бензин. Храна носехме не много, само за закуските, ядохме на едно кръчме в селото 2-3 пъти, дюнери в едно съседно градче и 3-4 пъти ходехме на кафе или по-точно на фрапе и си пазарувахме от супера. :lol:
абе беше прекрасно, това си е истинска почивка, защото децата си играят на воля, а ти само следиш някое да не цопне в морето, или да на се сбият лошо :lol:
миналата година на нашето море буквално се чудехме какво да я правим, къде да я заведем и то в Лозенец, не в слънчев бряг например...

620лв. за трима души?  8O Е, това е супер.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #36 -: Май 07, 2008, 21:43:17 pm »
Да отговоря вместо джам :wink:
на нашето семейство ни се "върза" 520 лв. + 100 лв. за бензин. Храна носехме не много, само за закуските, ядохме на едно кръчме в селото 2-3 пъти, дюнери в едно съседно градче и 3-4 пъти ходехме на кафе или по-точно на фрапе и си пазарувахме от супера. :lol:
абе беше прекрасно, това си е истинска почивка, защото децата си играят на воля, а ти само следиш някое да не цопне в морето, или да на се сбият лошо :lol:
миналата година на нашето море буквално се чудехме какво да я правим, къде да я заведем и то в Лозенец, не в слънчев бряг например...

620лв. за трима души?  8O Е, това е супер.

за дете до 2г не се плаща спането.
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #37 -: Май 07, 2008, 22:50:53 pm »
ами при нас студиото беше за трима, една спалня с единично легло, т.е. ти си го плащаш, не ги бърка колко е голямо детето, може и с дядо си да идеш :wink: :lol:
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #38 -: Май 07, 2008, 22:55:22 pm »
Весела седмица и от нас! :)
Мари, честито ти християнче! Али е много хубава на снимката. И на нас на 21 май ни предстои това събитие.

Иначе и ние се върнахме от Гръцко, бяхме на Халкидики в 5 звезден хотел със закуска и вечеря за около 330 лева на човек, това със наш транспорт, но чрез туристическа агенция. Като цяло прекарахме добре, забележки имам само към хотела, все пак като е 5 звезди се очаква да е супер, но в крайна сметка имаше доста дребни неща като асансьора който се затваря толкова бързо, че на няколко пъти щеше да ме затисне с детската количка. Иначе, "проблема с бебетата" го бяха решили като всички семейства с деца бяха настанени на 5 етаж. Иначе Ели се държа долу горе прилично, истерии имаше само последната нощ. А по пътя си спа като добро дете и се будеше само да яде. Времето беше топло и слънчево само съжалявам че водата в басейна беше студена, а вътрешния с топлата вода беше само за спа процедури и естествено беше платен.
Тая седмица имам баба за детегледачка а аз търча до офиса и нямам много време да пиша...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #39 -: Май 07, 2008, 22:57:53 pm »
ами при нас студиото беше за трима

а така може.
иначе хотелите са длъжни да ти осигурят бебешко легло безплатно.