0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Слънчеви празници 05.05-11.05
« -: Май 05, 2008, 09:04:42 am »
Хайде в новата тема, момичета.
Да е слънчева, спокойна с много празнично настроение.
Здрави бебета и здрави майки, много нови темички за сбъднати желания.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #1 -: Май 05, 2008, 09:20:47 am »
Спорна седмица и от нас.
Много здрави, весели и щастливи дечица.
Много положителни емоции.
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #2 -: Май 05, 2008, 09:56:13 am »
Добро утро! Май всички са запразнили :lol: Пожелавам лека, слънчева, весела и много щастлива седмица на всички деца, мами, татковци!
Да се похваля, че ние официално вече сме без памперс цяла седмица. Слагаме го само вечерно време и то с много рев. :D
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #3 -: Май 05, 2008, 10:04:46 am »
СЛЪНЧЕВА И УСМИХНАТА СЕДМИЦА С МНОГО ПРИЯТНИ ИЗНЕНАДИ

*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #4 -: Май 05, 2008, 10:05:40 am »
Изпратих свекитата. Жива съм!  :P
Кръстихме детето. Много мило тържество!
Много здраве за всички деца и родители и много нови сбъднати мечти за бебе из форумите тук!
Alexandra
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #5 -: Май 05, 2008, 10:07:17 am »
НовАлекса, честито, порастнало детенце  :D
Мари, честито християнче, някоя снимка няма ли да предоставиш да оплакнем окото с красива мома  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #6 -: Май 05, 2008, 10:15:33 am »
Празнична седмица и от нас!-Много здраве и усмивки по детските лица,спокойствие за Вас и семействата Ви!
НовАлекса-честит ви успех да сте без памперси.
Марие,честито ви християнче!Хубаво е,че оцеля след гостито от свекито,с моята свекърва имаме негласен договар да се виждаме максимум по 1-2пъти в седмицата за 2-3 часа,тя за повече време с внучето няма кой знае какво желание,а мен това напълно ме удовлетворява.
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #7 -: Май 05, 2008, 10:35:49 am »

Да се похваля, че ние официално вече сме без памперс цяла седмица. Слагаме го само вечерно време и то с много рев. :D
Браво на детето :balk_47:
Марие, честито християнче.
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #8 -: Май 05, 2008, 14:45:13 pm »
Изпратих свекитата. Жива съм!  :P
Кръстихме детето. Много мило тържество!
Много здраве за всички деца и родители и много нови сбъднати мечти за бебе из форумите тук!
Мари, честито християнче, да е живо и здраво детенце! Много хубави дни сте избрали за кръщенето. :D
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #9 -: Май 05, 2008, 16:17:53 pm »
Мари,честито християнче! Новалекса,браво на детенце ,ние имаме голям проблем с гърнето ,успокояват ме ,че е малка още ,но незнам...И да ви се похваля пък от друга страна ,вчера направихме прощъпулника на Диди ,мина чудесно ,получи много подаръци детето и... хвана портмонето и питката ,на мама умницата  :wink:
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #10 -: Май 05, 2008, 17:33:51 pm »
Приятна седмица и от мен много  усмивки и само радости!!!
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #11 -: Май 05, 2008, 19:43:41 pm »
Хубава седмица и от нас!!!Малко се бяхме позагубили,че хубаво беше времето и се разхождахме.
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #12 -: Май 06, 2008, 10:44:44 am »
Честито на всички именници! Нека за всички ни настане слънчево време и да се радваме на добро здраве!  :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #13 -: Май 06, 2008, 11:41:08 am »
Весела седмица на всички мами и деца!
 Честито на всички именници!
 
 Искам да питам -някой слагал ли е ваксина за  ротавируси и как понесе на детето?Имате ли повечко информация за нея?
 Аз малко късно се сещам да питам,защото вече сме я купили и следобед ще ни я бият.
<br />
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #14 -: Май 06, 2008, 15:35:07 pm »
В хубавия 6-ти май да поздравя и аз именниците във форума!

З22, каква е тази ротаваксина? За първи път чувам.

Благодаря за поздравите ви за кръщенето на Али!
Дай Боже на всеки във форумите ни такава мила картинка:

 

« Последна редакция: Май 06, 2008, 15:57:44 pm от Marie »
Alexandra
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #15 -: Май 06, 2008, 16:39:48 pm »
Честито и от мен на всички именници днес!

Мари, много сте спокойни на снимките, браво на смелата Али!  :D

Даниела плака почти през цялото време. А аз за сетен път се убедих, че тия неща се правят, когато дечицата са или много малки, или много големи. Две бебета имаше заедно с нея и не гъкнаха през цялото време! И сега, като види някой свещеник му вика "Дедо поп чупа гавата" :lol: :lol:

z22, и аз не съм в час за тия ваксини. Дано я понесе добре детенцето!
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #16 -: Май 06, 2008, 16:57:12 pm »
аз и сложих и 2-та приема на ротарикс(ротавирус), по принцип се слага и с др. ваксини ,нямали сме кои знаи ква реакция ,по принцип в Белгия е препоръ4ителна не е задължителна
ротарикс е ваксина сре6ту ротавируса (киоито предизвиква диария и повръ6тане),при бебетата е опасен тъи като бързо се обезводняват ...
Мари 4естито християн4е  :)
« Последна редакция: Май 06, 2008, 17:06:13 pm от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #17 -: Май 06, 2008, 18:37:06 pm »
Marie, много е сладичка Али на снимката от кръщенето. Страхотна дрешка, идеална за повода! Честито ти християнче! :)

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #18 -: Май 06, 2008, 21:17:12 pm »
Мари,честито кръщение на малката Али!!!
Наистина много мило събитие.Как мина ритуалът?Питам,защото съм се замислила  кога е удчно да се направи,как се понася от децата и такива работи.То е ясно,че всяко дете е различно,но все пак събирам инфо :).
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #19 -: Май 06, 2008, 23:25:02 pm »
Marie, дъщеричката ти е класика :) По отношение на това събитие няма по-подходяща дрешка за мен, която да излъчва такава чистота. Сякаш е една бяла роба, точно с каквито едно време са се кръщавали, нищо кичнозно. Прекрасно и чисто. Малката с тази руса коса, с босите крачета, с това личице и поглед, и тази бяла одежда е като един автентичен ангел. Наистина!
Да ти е жива и здрава!
 
Здраве за всички дечица и семействата им!
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #20 -: Май 07, 2008, 11:20:46 am »
Мари, честито християнче! Много спокойна и прелестна изглежда на снимката. Мия на кръщенето такъв рев удари, че нито чухме, нито видяхме нещо от ритуала :lol: И то си беше чисто протоколен рев, защото като излязохме от църквата и тя млъкна моментално, все едно, че нищо не е било.
Новалекса, браво за махането на памперса. У нас никакъв успех с гърнето. При моята дъщеря всички прости процедури се правят явно по най-сложния начин. Знае къде е гърнето, знае какво се прави на него, но и дума не може да става за сядането на него. Много е упорита. Няма да я насилвам, но като стане по-топло ще пробвам по-крайни мерки, ще махна директно памперса и да видим като й стане мокро на дупето дали все пак ще иска да седне.
<br />[link=http:
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #21 -: Май 07, 2008, 11:56:36 am »
Мари, честито и от мен! Сега остава да споделиш откъде си се сдобила с толкова подходяща за ритуала дрешка, щом на всички ни хареса толкова ;)

Момичета, аз да попитам за съвет - днес забелязах около гънката на вратлето на мъниче зачервяване. Само там, никъде другаде - възможно ли е да е от претопляне и как да го третирам?
« Последна редакция: Май 07, 2008, 12:28:09 pm от ani4ka »
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #22 -: Май 07, 2008, 12:48:38 pm »
ani4ka, мойта щерка е смного гънки на вратлето и ако някой ме гледа как я къпя ще каже ,че я душа,но просто няма как да я измия хубаво с тези гънки.Та по този повод и ние имахме моменти на зачервявания.Аз гледах да я подсушавам по добри я мажех по обилно с козметиката която ползвам след баня.Нищо по специално.Сега вече като по порасна няма проблеми.

Мари честито за християнчето и от мен.
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #23 -: Май 07, 2008, 13:10:49 pm »
Честито хрисиянче на marie и хубава седмица на всички!

ние се завърнахме от гръцко, много сме доволни, беше слънчево и топло, на детето му се отрази много добре почивката. септември мислим пак да отидем.
« Последна редакция: Май 07, 2008, 13:14:37 pm от tzvetenze »
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #24 -: Май 07, 2008, 13:47:21 pm »
Аничка, днес питах Бърди за подсечена гушка. В началото и при нас беше само червена, но се подсече. Той ми препоръча да мажа с хидратантен крем А-Дерма Екзомега и да поддържам с бебешка пудра ( но да слагам по малко) или да мажа с Фусидин два дни и после пак с пудра. Мисля да опитам с кремчето на А-Дерма, че да го ползвам и за други части на тялото.Наистина тези гърнки много трудно се поддържат сухи и чисти.  :wink:

Весела седмица и от нас! Мари, честито християнче!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #25 -: Май 07, 2008, 14:02:41 pm »
цветенце, разкажи къде бяхте? ние също останахме много доволни, както от времето, така и от мястото. беше чудесно и за децата, и за големите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #26 -: Май 07, 2008, 14:37:16 pm »
Бяхме в село Лименария на о-в Тасос. Пакетът ни включваше 5 нощувки с закуски и вечери (доста обилни) за 300лв на човек. Хотелчето беше добро, съвсем прилично, на плажа, със страхотен изглед към морето. Чистят ти стаята редовно, целия персонал е много учтив - абе доста различно от обслужването у нас. Селото е приятно, със симпатични кафенца и ресторанти. Цените - прилични, по-скъпи от тук, но все пак прилични.
Всички дни бяха слънчеви, до един, дъжд не е валял. При нас за хубавата почивка допринесе и страничен фактор - бяхме със свекър и свекърва ми, за които аз не един път съм писала, че сме в прекрасни отношения и много ги обичам, и съответно имах постоянна помощ с детето и доста свободно време за мен и мъжът ми. Симона беше много щастлива, личеше й - но няма и друг начин - по цял ден на въздух и няколко човека, които я обгрижват и играят с нея. По пътя не сме имали никакви проблеми с нея, а от ферибота беше повече от очарована. Ще пиша повече за острова и ще покажа малко снимки в темата в кафето.
На есен обаче мислим за един комплекс Alexandra beach в съседното на Лименария село - Потос. Отидохме да го видим - за почивка с дете е супер, защото е затворен комплекс, с алеи, детски плащадки, басейни и собствен плаж. Освен това е нов и доста луксозен, а цените на пакетите на пребиваващите там бяха с 15лв под нашите. Недостатък му беше, че плажът няма хубав пясък, а е от малки и не толкова малки камъчета.
Друг подобен затворен комплекс е Макриамос - само, че той е в северната част на о-ва. Той абсолютно наподобява нашите соц. станции, които аз много харесвах - с огромни алеи, пейки, градини, детски площадки, тенис кортове, баскетболни игрища, та имаше дори и много атрактивен за децата резерват със сърни и пауни. Пак собствен плаж, този път с пясък. Самият комплекс е в нещо като гора, което е много добре при жегите. Много хубав ресторант, с огромна външна тераса и изобилна храна на шведска маса за закуска и вечеря. Та мислим в един от тези два комплекса да отидем.

Вие къде бяхте?
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #27 -: Май 07, 2008, 17:37:29 pm »
tzvetenze направо ви завиждам другарски и аз така исках да отидем тази година до Гърция на почивка ама тази година няма да е  евентуално догодина живот и здраве ще сме трима на море, тази година ще се размина :lol:иска ми се да отида за два дни ама всека казва че не било хубаво а и от друга страна ще съм от тежкотоварните :lol: :lol: :lol:
 А би ли ми казала , с група ли бяхте чрез агенция или самостоятелно?Благодаря ти предварително! :wink:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #28 -: Май 07, 2008, 17:42:16 pm »
Цвете, направо запазваме от сега мястото тогава
чудесно е, че сте си прекарали добре
сега чакаме разкази и от другите странстващи  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #29 -: Май 07, 2008, 17:49:44 pm »
цветенце, ние бяхме тук:
http://www.halkidiki.com/rabotas/index.htm

това са студиа под наем, всяко с малка стая с климатик, обзаведена кухня, баня и голяма тераса. няма хотелско обслужване, дават ти ключа, заредили са стаите с чаршафи и хавлии, има помагала за чистене и толкоз. струва 35 евро на вечер за цялото това нещо. храна си осигуряваш сам. разкошна градина, отлично поддържана, която след 30 метра свършва в малко закътано плажче със ситен бял пясък и невероятно плитко море. тихо, спокойно, идеално за щъкащи малки деца и изнурени от грижи по тях родители.
това място е нещо като вилна зона, пълно с къщи и вили, които в голямата си част се дават под наем. всичко е като на село - тихо, кротко, просторно, зелено. вторият ръкав на Халкидики не е толкова разработен туристически, което е само плюс.

на Тасос сме били преди години за кратко, много ни хареса и там градчето. добра идея даваш за нови приключения.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #30 -: Май 07, 2008, 19:12:34 pm »

Момичета, аз да попитам за съвет - днес забелязах около гънката на вратлето на мъниче зачервяване. Само там, никъде другаде - възможно ли е да е от претопляне и как да го третирам?
И моето момче имаше такава червенина.Аз си мисля,че се получи от повръщането и по-трудното почистване на гънките,които и ние ,като на Делика момиченцето, си имаме в изобилие :lol:.След баня мажех с А-Дерма.Доволна съм.Не се е подсичал.
Към странстващите имам въпрос - как понесоха децата по-дългото пътуване?Ние изминахме за 1 ден около 350км и следобеда на детето вече му дойде в повече :(.То и на нас,та затова питам.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #31 -: Май 07, 2008, 19:17:02 pm »
Marie, много е сладка Алекс. Честито кръщение!

Почивните дни обиколихме малко страната  :D. Първо в Благоевград при Bora82. Гостувахме в семейния им ресторант, приказно място е. Бори, благодарим за топлото посрещане, пак ще дойдем  :wink:. А Ема е много мила и красива.  :D

Вчера се завърнахме от тридневна обиколка на Калофер, Казанлък, Стара Загора и разбира се Пловдив. Много сме доволни, България е едно райско кътче, това си е. И за пореден път се убеждавам, че тези градове са много по-чисти, спокойни, подредени от столицата ни.



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #32 -: Май 07, 2008, 19:18:05 pm »
разгледах линка, който даваш - също изглежда много добре.
всъщност ние отидохме сега точно с идеята да ги разгледаме тези "студиа" на живо, защото много ни бяха говорили за тях. На Тасос също има. Аз обаче нещо се запалих по хотелското обслужване и добрата шведска маса - допадна ми някой друг за една седмица да ми оправя леглата и мие пода, както и храната да е разнообразна и сготвена, а чиниите да раздига и мие пак някой друг :lol: та сега умуваме, аз най-вече де - затворен  хотелски комплекс или точно такова студио. а мъжът ми много се запали по едни абсолютно "неразработени" острви идеални за гмуркане, до тях има ферибот само веднъж дневно, искал да ловим риба и я печем - не звучи зле, ама само на теория - като се има предвид наличието на 1,5г дете :D
Иначе аз на целия тасос не го видях това отвратително "разработване" дето ми се повръща от него на нашето Черноморие. Не знам как е на Халкидики, но предполагам същото. Хотелчетата са малки, спретнати и китни, такива са им и къщичките. Няма ги нашите огромни купчини от хотелища. И всичко им е в един стил, а не като при нас - ултра модерна сграда, а до нея тип замък. Същото е и с заведенията - и там няма такива изхвърляния в интерирора, всичко да е лъскаво - обикновени ресторантчета и кафенца с добра храна, вземаш си една залята обилно със зехтин гръцка салата, едни домашни пържени картофи и едно вино, топиш хляб в зехтина и си даваш сметка колко малко ти трябва да ти е хубаво.
Ние бяхме индивидуално, с наш си транспорт, но чрез агенция. Във въпросните затворени комплекси въобще не работят директно с туриста май. Мисля, че агенциите - няколко на брой предполагам, изкупуват всичко и така осигуряват сигурни приходи на комплексите, а те пък им дават добри цени, чрез които агенциите могат да си позволят да ни предложат изгодни пакети и всички са доволни. Поне така си мисля, че е. В единия комплекс, например, говорихме със семейство, което си беше купило пакет от 5 нощувки със закуска и вечеря за двама възрастни и 10г дете от немски туроператор и цената им се връзваше под нашата, а ние бяхме при същите параметри, но в далеч по-ниска категория хотел.

За пътуването - ние сме с тренинг, Симона по-малак е по пътищата, защото нашите живеят чак във Варна и откакто е родена, поне 5 пъти го е минавала двупосочно този маршрут, след две седмици пак предстои. Миналото лято, когато беше двумесечна, беше малко по-лесно, защото почти през целия път спа. Сега вече си има претенции и иска все да е нанейната, бунтува се срещу стола, абе измаря сии се, ама то и ни е - нормално. Просто спираме от време на време да я разтъпчем, взимам най-различни занимаващи я предмети с нас  и така.

Jam, как ви се върза като цена всичко - студиото + храната, която сами си готвихте/ядяхте навън. Без пътя.
« Последна редакция: Май 07, 2008, 19:24:33 pm от tzvetenze »
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #33 -: Май 07, 2008, 19:29:57 pm »
Момичета като сте се разприказвали за почивки в чужбина я да питам нещичко  :). Как става ваденето на лична карта на бебето (ако изобщо се казва така и е като нашите нали). Ние лятото ходим на море в Гърция. Не преспиваме тръгваме сутринта и късния следобед се връщаме, все едно на плаж  8) :wink: или разходка.
Спокойна седмица и от нас ви пожелаваме с много усмихнати дечица. :D
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #34 -: Май 07, 2008, 21:10:06 pm »
Да отговоря вместо джам :wink:
на нашето семейство ни се "върза" 520 лв. + 100 лв. за бензин. Храна носехме не много, само за закуските, ядохме на едно кръчме в селото 2-3 пъти, дюнери в едно съседно градче и 3-4 пъти ходехме на кафе или по-точно на фрапе и си пазарувахме от супера. :lol:
абе беше прекрасно, това си е истинска почивка, защото децата си играят на воля, а ти само следиш някое да не цопне в морето, или да на се сбият лошо :lol:
миналата година на нашето море буквално се чудехме какво да я правим, къде да я заведем и то в Лозенец, не в слънчев бряг например...
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #35 -: Май 07, 2008, 21:13:37 pm »
Да отговоря вместо джам :wink:
на нашето семейство ни се "върза" 520 лв. + 100 лв. за бензин. Храна носехме не много, само за закуските, ядохме на едно кръчме в селото 2-3 пъти, дюнери в едно съседно градче и 3-4 пъти ходехме на кафе или по-точно на фрапе и си пазарувахме от супера. :lol:
абе беше прекрасно, това си е истинска почивка, защото децата си играят на воля, а ти само следиш някое да не цопне в морето, или да на се сбият лошо :lol:
миналата година на нашето море буквално се чудехме какво да я правим, къде да я заведем и то в Лозенец, не в слънчев бряг например...

620лв. за трима души?  8O Е, това е супер.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #36 -: Май 07, 2008, 21:43:17 pm »
Да отговоря вместо джам :wink:
на нашето семейство ни се "върза" 520 лв. + 100 лв. за бензин. Храна носехме не много, само за закуските, ядохме на едно кръчме в селото 2-3 пъти, дюнери в едно съседно градче и 3-4 пъти ходехме на кафе или по-точно на фрапе и си пазарувахме от супера. :lol:
абе беше прекрасно, това си е истинска почивка, защото децата си играят на воля, а ти само следиш някое да не цопне в морето, или да на се сбият лошо :lol:
миналата година на нашето море буквално се чудехме какво да я правим, къде да я заведем и то в Лозенец, не в слънчев бряг например...

620лв. за трима души?  8O Е, това е супер.

за дете до 2г не се плаща спането.
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #37 -: Май 07, 2008, 22:50:53 pm »
ами при нас студиото беше за трима, една спалня с единично легло, т.е. ти си го плащаш, не ги бърка колко е голямо детето, може и с дядо си да идеш :wink: :lol:
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #38 -: Май 07, 2008, 22:55:22 pm »
Весела седмица и от нас! :)
Мари, честито ти християнче! Али е много хубава на снимката. И на нас на 21 май ни предстои това събитие.

Иначе и ние се върнахме от Гръцко, бяхме на Халкидики в 5 звезден хотел със закуска и вечеря за около 330 лева на човек, това със наш транспорт, но чрез туристическа агенция. Като цяло прекарахме добре, забележки имам само към хотела, все пак като е 5 звезди се очаква да е супер, но в крайна сметка имаше доста дребни неща като асансьора който се затваря толкова бързо, че на няколко пъти щеше да ме затисне с детската количка. Иначе, "проблема с бебетата" го бяха решили като всички семейства с деца бяха настанени на 5 етаж. Иначе Ели се държа долу горе прилично, истерии имаше само последната нощ. А по пътя си спа като добро дете и се будеше само да яде. Времето беше топло и слънчево само съжалявам че водата в басейна беше студена, а вътрешния с топлата вода беше само за спа процедури и естествено беше платен.
Тая седмица имам баба за детегледачка а аз търча до офиса и нямам много време да пиша...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #39 -: Май 07, 2008, 22:57:53 pm »
ами при нас студиото беше за трима

а така може.
иначе хотелите са длъжни да ти осигурят бебешко легло безплатно.
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #40 -: Май 07, 2008, 23:03:26 pm »
ами те джам и мармотче си носеха, но Деси заспива и спи навсякъде, а и багажника ни е малък, та не взехме и спаха с татко си на спалнята, а аз на леглото :D
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #41 -: Май 08, 2008, 00:22:31 am »
та не взехме и спаха с татко си на спалнята, а аз на леглото :D

еее, ти си се уредила със собствено легло и затова нямаш грижи :lol:
ама ние си знаем, че тримцата заедно не можем да спим, голямо въртене пада и никой не спи и двамата с мъжа ми щяхме да се избием кой да иде на единичното :lol: затова и ние носехме нашто си легло, да знаем, че ще се спи :wink:
мисълта ми беше, че за дете/деца до 2г не се плаща услугата "спане", независимо дали ти ще си носиш легло, или ще ти дадат от хотела - просто детето ползва стаята безплатно. това в хотела. а в студиото се плаща за цялото студио, а не на човек.
« Последна редакция: Май 08, 2008, 00:24:51 am от tzvetenze »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #42 -: Май 08, 2008, 09:54:28 am »
Мари, честито Ви християнче! Али е прекрасна!
Винаги съм си мислила, че с такава одежда трябва да бъде бебето при кръщавката!
 :bighug:

Ох, ние тук си бяхме на всиЧкото почивни дни  :(.
София пуста, мъртав град...такова нещо за първи път виждам!
Завист, бяла завист....и чета ли, чета! 8)
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #43 -: Май 08, 2008, 10:57:39 am »
привет и от нас с Емо!

Мари, честито християнче!

ние също се махнахме малко от София по празниците. ходихме до Разлог, откъдето е мъжът ми. това ни беше първото излизане извън София с Емо и мисля, че той е доволен - спа по време на пътуването през цялото време, там чист въздух, спокойствие. много сме доволни :)

Мише, Митачето в проходилка ли е на снимката? откога може да се слага се чудя щото :) Емо е още малък де, ама ми е интересно :) харесва ли му, какво прави?

*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #44 -: Май 08, 2008, 11:06:40 am »
Колко сте смели, момичета! Аз съм страхлива и се боя да ходя на ваканции все още с детето. Струва ми се сложно и рисковано и най ми е добре у дома. Браво на вас и дечицата!

Аничка, под гушката е трудно за проветряване и почистване място и при много бебета се получава зачервяване на гънката. След баня обръщах Али по корем и докато тя виреше глава непокорна, аз мажех гушката обилно с крем. След още няколко месеца ще го израстете проблема.

Йоши, ще ти пиша на лични, да не отегчавам хората тук.

Още веднъж да благодаря за милите думи. Чак ми става гузно, че сте такива добрички, пък аз една озъбена кучка сред вас!  :P

Хич не искам да говоря за мода, защото суета е това, излишно е за този форум. Но пусто като съм човек и блазня се от комплимента...  :oops: Рокличката е от Англия, от не особено претенциозен магазин. Татито ни я донесе. Под заплаха да бъде набит, ако донесе неподходяща дрешка, донесе и втори вариант, той пък- от съвсем обикновен магазин, но пак така подходящ и семпъл. Хората просто имат избор, за всеки джоб по нещо. До екстремното преживяване таткото да пазарува кръщелна дрешка се стигна след един интернетен гаф: поръчахме дрешка от "Мамас енд Папас" по Интернет, обаче, заради една сгрешена цифра в кода, изпратили друга дрешка хората. Мъжът ми им се обадил и им казал какво ще му се случи в България, ако се прибере с това. Извинили му се, върнали му парите, а дрешката казали да я запазим като подарък и компенсация за неудобството, което са ни причинили.  8)





Alexandra
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #45 -: Май 08, 2008, 13:37:48 pm »
Marie, нямаше да се сетя за твоя вариант  :oops:  :lol: Аз мажа обилно с кремче една клечка за уши и с нея достигам пеликанската гушка на Вероника :)
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #46 -: Май 08, 2008, 15:29:13 pm »
Това с осигуряването на леглото, както са длъжни така и никой не ни попита дали да ни е нужно, и Ели спа на едно диванче което опряхме в спалнята. Това е другата причина да съм недоволна от 5 звездния им хотел...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #47 -: Май 08, 2008, 15:37:46 pm »
Явно по празниците цяла България е била у гръчко :) И сестра ми беше на Халкидики, Гери, тя също не е особено доволна, макар да не са били на много евтино.
И обслужване и отношение - ужасни. Надменни и подигравателни гърци. Дойдоха си с растройство и отвръщение към картофите, понеже почти само картофи са им сервирали  :lol: :lol: :lol: Природата и е харесала и това, че действително го няма безобразното строителство и задуха от сгради...
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #48 -: Май 08, 2008, 17:57:17 pm »
да попитам Джам или Цветенце - там където бяхте в Гърция имаше ли наблизо лекар,или здравен пункт, аптека....то сигурно сте си носили лекарства за първа помощ от тук,но при нужда имаше ли към кой да се обърнете.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #49 -: Май 08, 2008, 17:59:13 pm »
Ния, аз си носех пълната аптечка на детето и основните неща за нас. аптека и лекар имаше в близкия град - на 10 км. направи ми впечатление, че в Гърция аптеките не са така начесто, както у нас.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #50 -: Май 08, 2008, 18:29:32 pm »
ясно.благодаря ти.
ами не са на често сигурно.то само в България има собственици на аптеки от типа Марешки,разни мутри които се чудят къде да поизперат малко пари.дано с новите изисквания на ЕС да намалеят.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #51 -: Май 08, 2008, 18:40:10 pm »
ясно.благодаря ти.
ами не са на често сигурно.то само в България има собственици на аптеки от типа Марешки,разни мутри които се чудят къде да поизперат малко пари.дано с новите изисквания на ЕС да намалеят.
Само да кажа, че тоя Марешки и тук в Пз отваря аптека...
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #52 -: Май 08, 2008, 19:24:57 pm »
освен, че не са много начесто, в неделя са затворени. от бърди знам, че в неделите и по празници имало дежурни аптеки, даже май една - две на град.
бях се поинтересувала за лекар при нужда в агенцията, но там са толкова заспали, че не успяха да ми дадат свестен отговор. естествено, бях взела какви ли не лекарства и наум бях предвидила всякакви ситуации. хубаво е наистина преди да тръгнем да се уверим, че има лекар наблизо.
« Последна редакция: Май 08, 2008, 20:16:11 pm от tzvetenze »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #53 -: Май 08, 2008, 22:19:31 pm »
Мише, Митачето в проходилка ли е на снимката? откога може да се слага се чудя щото :) Емо е още малък де, ама ми е интересно :) харесва ли му, какво прави?[/color]
Привет Пипи, Миташнин е на фотото!
Д-р Масларска днес ми спря ентусиазма за проходилката,
каза бънджи след 7 месец, а проходилка 8-9...  :?
Нашия човек я има от вчера и съм го слагала точно два пъти за по 5 минути.

Скоро четох отговор на д-р Бърди точно по този повод бебе на 6м и половина!
Ето точните му думи:

Цитат:
"Може да го слагате в проходилка, ако му харесва. Няма времеви "норми".

Дали по старшите Мами ще споделят опит!?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #54 -: Май 08, 2008, 22:27:20 pm »
Мише, а какви са мотивите на д-р Масларска?

Бънджи ние купихме към 7мия месец и си го ползваше с голямо удоволствие, една от любимите занимавки на Симона беше. Не на всички деца им харесва, обаче. Ако още не сте купили, а мислите - недейте, ще ви дам нашето, и без това само му търся място и преди няколко дни се наканих да го прибера в кашона. Тя Симона отдавна го израстна и не му обръща грам внимание, но като ме видя да го разглобявам и прибирам се хвърли като орлица да си го брани :lol: Замислила съм да го дам на едни приятели, но тяхното бебе е твърде малко още, така че мога да ви го дам за 4-5 месеца без проблем. Хубавото му е, че е на собствена стойка и можеш да го разнасяш където искаш и не се налага да го закачаш по тавани и врати.

Проходилка също ползвахме от време на време и също и харесваше. Честно да ти кажа, не помня точно на колко беше, но съм склонна да приема думите на Бърди. Не съм я ползвала с цел детето да се научи да ходи, а я използвахме за забавление и е много удобно да го сложиш там и да свършиш нещо.
« Последна редакция: Май 08, 2008, 22:35:55 pm от tzvetenze »
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #55 -: Май 08, 2008, 22:54:09 pm »
Мише, както и Бърди ти е казал, няма някакво правило за проходилката. усещаш си детето. аз Криси го сложих на 7 месеца някъде. той много изявено искаше да стъпва на крачетата си. според мен проходилката има предимства: стимулиране на желанието за самостоятелност у детето както и осигуряването на самостоятелност на майката :D

ние също прекарахме прекрасно празниците. натъжават ме, обаче, новините за болните деца. надявам се, че всички са здравички вече?!

« Последна редакция: Май 08, 2008, 23:16:37 pm от manhattan »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #56 -: Май 08, 2008, 23:06:28 pm »
аз може и да ме накрусате, ама сложих Стефания в проходилка за първи път на 5 м и половина, като съм я слагала не повече от 10-15 пъти за по 15-на минути
за мен проходилката беше средството детето да се научи за какво се ползват краката, след като схвана номера спрях да я слагам вътре
може би признак за това кога да сложиш детето е момента в който започне да сяда самостоятелно, а Стефания още като почнах да я слагам си седеше стабилна, все едно все седнала е стояла
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #57 -: Май 08, 2008, 23:19:58 pm »
Мини, хрус-хрус :lol: абе глупости беее, ето това е, че всеки си определя според детето и преценките си.
а определено е мит, че се учат да ходят по-бързо :nono:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #58 -: Май 09, 2008, 00:11:27 am »
моето дете само се научи за какво служат краката. без помощта на проходилка - с помощта на пръчките на креватчето си.
сигурна съм, че и вашите деца биха се справили еднакво добре с това откритие и без проходилка.

за какво са ви тия неща, наистина не разбирам?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #59 -: Май 09, 2008, 08:14:17 am »


Мише, както и Ман е писала: според детето и ситуацията. Ортопедът, с когото аз разговарях, каза, че проходилките са по-скоро в помощ на родителите (да имат време да чистят, готвят, перат) отколкото на детето (да го научат да ходи). За вестибуларния апарат най-добре било да лази детето и после да ходи. Едни познати ни предупредиха, че тяхното дете седяло в проходилка от 6 месечно и после имало големи проблеми с балансирането и прохождането, без странично поддържане се страхувало и залитало.

Аз слагам Али от 7 месечна, в началото за по 5 минути на ден, колкото да се разсее от нещо, което й е дотегнало. С напредването на месеците обаче седи все по-дълго там (по 4-5 пъти на ден по средно 15 минути), просто защото й готвя всички манджи у дома и няма как да я пазя. Гледам да е възможно най-малко и в свободното време тренираме и висене на кошарата, права и малки стъпки в манежа за игра, права на дивана, седене-ставане на пода, разходки из стаята за моите ръце, уж да компенсирам навика от проходилката.

 
Alexandra
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #60 -: Май 09, 2008, 09:19:24 am »
Проходилката ми служеше точно за каквото Marie е обяснила - да свърша нещо за 10тина мин по няколко пъти на ден - най-често готвенето за детето, защото и аз готвех и все още готвя всяко едно ядене ден за ден. Имам и кошара за целта, но проходилката е къде къде по интересна и занимателна за детето.
Изобщо, всяко нещо, което може да ме улесни и ми осигури по малко свободно време и не е противопоказно за детето, гледам да го използвам. Иначе - може и без нея, разбира се, не е наложителна покупка като столчето за кола. И изобщо не става въпрос детето да се справи по-добре или по-бързо с прохождането, а става въпрос за една играчка.
« Последна редакция: Май 09, 2008, 09:21:23 am от tzvetenze »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #61 -: Май 09, 2008, 09:26:11 am »
аз ползвах дълго време кошара за игра (за тази цел ми служеше сгъваемата пътна кошара за спане и игра), която седеше постоянно разпъната в хола. бебето се слагаше вътре, всеки път с различен набор играчки, пускаше му се детска музика и така можеше да изкара по 30 минути в занимания. кеф му да седи, кеф му да лежи, кеф му да стърчи прав и да обикаля по стените на кошарата. по-разнообразно и най-вече - по-безопасно от проходилката ми се струва. наскоро една мама ми разказа, как още непроходилата й дъщеря успяла да заключи баща си на терасата. ще попитате как - ами стигнала до вратата с проходилката, мили деца! а до колко ръбове се стига с проходилката също...

слагала съм го по няколко пъти на ден в кошарата, това продължи, докато започна да ходи и вече тръгнахме на обиколките из къщата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #62 -: Май 09, 2008, 09:34:02 am »
еееех, Джам, на твоето дете му е кеф, ама ела виж моето дали иска в кошарата - наблягам, че съм купила и въвела в употреба кошарата много преди проходилката. Не всички деца възприемат и искат в кошарата, марти няма против да се занимава в нея, но повярвай - други направо се дерат.
Иначе няма спор - по безопасна е, с проходилката има риск от травми, особено, ако имате стълби и места, където не бива да се стига. А заключването на терасата ми се струва малко единичен случай, стандартно дръжките на балконските врати са доста над височината, което едно бебе в проходилка може да достигне.
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #63 -: Май 09, 2008, 10:25:27 am »
mishanta, аз сложих Мия в проходилка на 9 месеца след преглед при ортопед. Бънджито го пробвахме преди това, но я плашеше и въобще не искаше да стои в него. Тя седна късно -самостоятелно на 9 месеца. Тогава и започна да стъпва на крачетата и това беше един от показателите според ортопеда, че мога вече да я сложа в проходилка. Много й харесваше в нея. Ние примерно не сме ползвали кошара за игра изобщо, просто, защото тя никога не е лазила и нямаше смисъл от такава кошара. Преди проходилката я оставях на земята да си играе и да си се търкаля както намери за добре. Децата се развиват индивидуално и предполагам, че ако твоето вече седи добре и започва ди си стпъва на крачетата, няма проблем да го сложиш в проходилка, но иначе по-добре да се изчака.
<br />[link=http:
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #64 -: Май 09, 2008, 10:35:30 am »
Здрава седмичка от нас с Тони бой  :D

Честито християнче на мама Marie.
В тази връзка искам да питам, мога ли да кръстя Антоан след като баща му не е кръстен или трябва първо таткото ...

Ние сме с диария вече цели 5 дни, но вървим към подобрение. Все още не е ясно дали е от храна или е лепнал нещо от престоя ни в болницата. Много палав е станало Тонито и ми спира дъха чак от изумление  8O 8O какви щуротии му идват на ума да върши  :wink:

Завиждам при това ужасно много, за веселите ваканции в Гърция.   :lol:
Тези студиа неможах да разбера самосиндикално ли ги намерихте или ползвахте фирма.
Дайте координати моля ви, току виж сме спретнали и ние една септемврийска ваканцийка.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #65 -: Май 09, 2008, 10:38:15 am »
и аз забравих да ви питам, jam, Stefi, студиата чрез агенция ли ги  наехте или се свързахте директно?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #66 -: Май 09, 2008, 11:09:25 am »
Перденце, до колкото знам, кръстникът му трябва да е кръстен. Но все пак си питай на място. Да се оправя малкия бой, стига с тези неволи.

И ние умуваме за кръщане, кога и как, но като преброих колко гости искам да поканя, направо ще си стане малка сватба  :lol:. Освен да "избягаме" само с кръстниците извън София, например Рилски манастир и после при Bora82 на почерпка :wink:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #67 -: Май 09, 2008, 11:19:21 am »
аз може и да ме накрусате, ама сложих Стефания в проходилка за първи път на 5 м и половина, като съм я слагала не повече от 10-15 пъти за по 15-на минути
за мен проходилката беше средството детето да се научи за какво се ползват краката, след като схвана номера спрях да я слагам вътре
може би признак за това кога да сложиш детето е момента в който започне да сяда самостоятелно, а Стефания още като почнах да я слагам си седеше стабилна, все едно все седнала е стояла


мини, а кога започна да седи Стефания?
всички лекари казват да не се позволява на бебето да седи преди навършени 6 месеца, а Емо отсега се напъва да сяда, вдига глава, даже бая се изправя (от полуседнало положение - шезлонг, столче за кола, в мен). вчера пробвах да му помогна и той си седна, наведен напред, и постоя може би 1-2 минутки така, ама аз го взех, че ме е страх да го оставям.
иначе в количката в полуседнало положение си седи без проблем, имам предвид, че не се пързаля или килва и не се оплаква, даже мисля, че му е интересно :)

Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #68 -: Май 09, 2008, 15:08:37 pm »
Ние имаме и голяма кошара и проходилка. В кошарата тя се изправи на 8 мес и оттогава виси по оградата като паяк :D. Е има и моменти когато се заиграва седнала, но обикалянето права определено и харесва повече. Пуска и ръцете за секунди вече. Обаче и омръзва по някое време да е пандизчийка :D. Според мен там не и е достатъчно мястото и за пълзене и за ходене.
Тогава я пускам в проходилката. Иска ми се на пода директно, но тогава става страшно, допълзява до всички възможни места за изправяне, изправя се, започва да отваря, да дърпа ккабели, да троши... И хич не е по-безопасно отколкото в проходилката, щото изправяйки се и предвижвайки се неминуеми тупва и се удря главата я в ъгъла на секцията, я в пода. А и се пързяля като пълзи, щото в къши е само паркет. Проходилката и спира достъпа до ъгли и ръбове.
Да не говорим, че налепи баща й с тиксо чекмеджетата, обаче нашето диване, ходи, чопли го и яде пърченца от него :(. Неспасяема е

Джамка, казваш, оставяла си го на ден по няколко пъти в кошарата, а през останалото време?
Поздрави

*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #69 -: Май 09, 2008, 15:41:10 pm »

Джамка, казваш, оставяла си го на ден по няколко пъти в кошарата, а през останалото време?
Поздрави

Ще ти отговоря аз какво правих, нон стоп разходки. Верно тогава беше лято, когато ние бяхме 7-8-9 месец, но мисля това е начина за гореописаните поражение.
Тоест Тони вкъщи беше в кошарата, като играчките не му бяха от най интересните неща и затова често пищеше за да докопа нещо друго интересно. Почти всичко правихме навън и той и мама бяхме горе долу рахат. Чак като се застуди октомври месец някъде и прекарвахме повечко време в къщи, пуснах зверчето на воля или иначе казано, сложих го на килима на земята да си играе и лази, а той взе че проходи на мига  :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #70 -: Май 09, 2008, 16:14:34 pm »
И аз мисля да ги оставям в кошарата, а след това на килима в детската им стая. Не виждам двама как ще ги контролирам, пък дано проходят лесно.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #71 -: Май 09, 2008, 16:17:44 pm »
Когато Деси навърши 6м. й сложих една постелка на земята и това й беше игралния център :wink:
за една седмица се научи да седи стаблино, в проходилката не искаше и 1 мин. да стои, а за бънджи да не говорим. Изправяше се по мебелите, по решетките на кошарата, така се научи и да ходи, от една мебел до друга :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #72 -: Май 09, 2008, 16:21:52 pm »
Бени, през останалото време - редувах. на килима в хола, на спалнята (с надзор), разходки, кльопачка, спане и така.
малка тайна - спокойно се занимаваше в кошарата само, ако имаше пусната от неговата си музика. и по възможност, да не ме вижда наоколо. :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #73 -: Май 09, 2008, 17:27:45 pm »
уфффф, симона, ако не ме вижда настава революция :( само да мръдна и иска да топурка подире ми, абсурд нещо да мога да свърша. абсурд е да отида и до тоалетната - не мирясва, докато не влезе и тя. а не е някаква детоиска постоянно да се гушкаме и занимаваме заедно, занимава си се сама, но трябва и аз да съм в стаята.
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #74 -: Май 09, 2008, 19:55:14 pm »



Ще ти отговоря аз какво правих, нон стоп разходки. 
Хубу де, чета, чета и не виждам аз как да действам - значи сами в кошарата седнали с играчки - 5-10 мин. В проходилката - малко повече - около 15-20 мин. А за разходките вече съм се оплаквала сто пъти ама пак да си кажа - е не иска и не иска в количка и това е - от вкъщи до градската градина е ок (около 15 мин). После става страшно - засиняване, увиване в количката докато не я взема на ръце - е, тогава сме най-щастливи :lol:
Ама както се казва - каквото сме си го направили, такова ще си го гледаме - все пак няма цял живот на ръце да я нося 8)
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #75 -: Май 09, 2008, 21:50:15 pm »
Марче имаше едно детенце, дето така неискаше да се вози в количката и майка му, носеше проходилката в градината. Така и тя и детето доволни, после като се научи да върви, ще бягаш нон стоп, пък като започне да тича да не ти разправям. :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #76 -: Май 09, 2008, 22:59:19 pm »
мари, симона има съвсем различно отношение към старата комбинирана количка и новата лятна, с която я сменихме. след една определена възраст вече явно, по някаква причина, не й беше комфортно, приятно - и аз не знам какво точно, да се вози в комбинираната. около 15-20мин беше ок, после се почваше протес с рев и направо дране.
купих лятна и проблемът се реши. като сме си у нас отива да я търси в коридора, бута я и си качва крачето да сяда.
тъпото е, че можеш да разбереш дали би й било по-комфортно в друга количка, само ако купиш такава, а резултат може и да няма.
прецени дали изобщо в скоро време ще се нуждаете от количка - ако разстоянията, които минавате са не големи, като проходи нищо чудно да спрете изобщо да я ползвате. но при нас не стоят така нещата и количката ми е жизнено необходима, така че просто купих друга.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #77 -: Май 09, 2008, 23:10:45 pm »
сигурна съм, че и вашите деца биха се справили еднакво добре с това откритие и без проходилка.
за какво са ви тия неща, наистина не разбирам?

Една много симпатична майка на още по-симпатичен младеж с очила  :wink: каза веднъж за проходилките - карцер  :mrgreen:

И аз я слагам в карцера за 15 мин., ама и тя задължително с музика. И аз правя това-онова.
Не и допада особено.
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #78 -: Май 09, 2008, 23:21:19 pm »
Наминавам само да кажа, че аз съм си Василена. Но преди време си трих кукитата и от тогава немога да се логна, но пък успях да се регистрирам наново. Така че да не се чудите.

Иначе и Андрея не иска да стои сама в кошарата, освен в собственото й легло веднага след като се е наспала хубаво. Но това пак е в рамките до половин час и то ако не ме е видяла.
Проходилката и тя не й беше страст. Иначе я сложих вътре на 6 м и десетина дни. Но в началото я слагах по десетина минути на ден. После малко повече докато свърша нещо или докато не се размрънка.
« Последна редакция: Май 09, 2008, 23:30:42 pm от _wasilena »
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #79 -: Май 10, 2008, 00:17:40 am »
Цвети, ние сме вече с втора количка, но и в нея не иска да стои - просто предпочита да гледа от високо какво се случва (шегувам се). НЕ иска и това е! Ами за разстоянията какво да ти кажа - от нас до центъра, където се разхождаме е около 10-15 мин, ама нали се сещаш, че като искам по-далечна разходка няма как да ми се случи :?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #80 -: Май 10, 2008, 07:14:59 am »
Мари, честито християнче!

За проходилката - не ползвам такава. От края на четвъртия месец всички в къщи станахме "бънджита" и друскаме Вики на почивки , който до където му стигнат силите.
Пак от тази възраст започнах да го слагам в шезлонга под 45 градуса или подпрян с възглавници зад и около него в леглото му или на спалнята. Започна да седи стабилно към средата на 6 месец, сега се изправяме на колене в леглото, сядаме и се въргаляме като мече.
Количката я ползвам за придвижване на кварталната градинка. Оттам започва пак друсане, придвижване поддрусквайки се до гълъбчета, люлка или друго съоражение. Много му харесват и каките.
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #81 -: Май 10, 2008, 08:09:35 am »
Перденце, до колкото знам, кръстникът му трябва да е кръстен. Но все пак си питай на място. Да се оправя малкия бой, стига с тези неволи.

И ние умуваме за кръщане, кога и как, но като преброих колко гости искам да поканя, направо ще си стане малка сватба  :lol:. Освен да "избягаме" само с кръстниците извън София, например Рилски манастир и после при Bora82 на почерпка :wink:.

Приема се  :wink: Дори и да не е за кръщене, с нетърпение ви очакваме отново! Цунки на малчовците и на Дара  :D

За проходилката - Ема я обожава - буквално препуска с нея по стаите и коридора и се забавлява страшно много. Аз я използвам за играчка - просто ги редувам - кошара, бънджи (и него обожава), водене за ръце да ходим по цялата къща, проходилка, хапване, сън и т.н. Разходките навън са по много часове... Тя се заиграва доста отдавна сама, но пък и не спира да се движи - така че ми се струва проходилката е добър избор на 15 минутна занимавка. Но както многократно сме споменавали - децата са различни и ние по тях трябва да се водим.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #82 -: Май 10, 2008, 08:15:50 am »
Пипи, тогава на 5 м. и половина и за това си позволих лукса да я сложа в проходилката, на 6 м. и 20 дни започна да се изправя в кошарата от долното ниво, нищо че е "платняна".
Стефания от снощи е с температура  :? не дава под никакъв предлог обаче да я премеря, но се усеща доста. Иначе дишането е чисто, от време на време пуска по някой сопол. Сложих панадол свещичка снощи, днес ще сложа пак, дано не е нищо сериозно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #83 -: Май 10, 2008, 08:41:25 am »
:hello:Привет от нас!
Да спада температурата на Стефи и да оздравяват всички болни деца!

Благодаря на всички за отговорите и споделения опит,
дискусията "Проходилка-свободно време" ще бъде полезна не само на мен!

Цвете, доводите на д-р Масларска бяха, сега трябва да се научи стабилно да седи между възглавници
и след това всичко останало, аз слушам и правя както детето ме води! :wink: 8)
(относно предложението за бънджито, Благодаря ти от  :heartbeat: ще ти  :phone: )
« Последна редакция: Май 10, 2008, 10:26:42 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #84 -: Май 10, 2008, 09:01:48 am »
Mini, дано да не е сериозно и да нямаш повод за тревоги.
Гушкам го Стефито много!
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #85 -: Май 10, 2008, 09:03:39 am »
пипнала е някой вирус, споко, ще мине :)
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #86 -: Май 10, 2008, 10:50:42 am »
и аз благодаря за споделения опит за проходилките!

и ние вчера бяхме при д-р Масларска и тя каза в никакъв случай да не давам на Емо да сяда. а той толкова се радва след като след много напъване го изправя за малко седнал. даже снощи сам се вдигна от полуседнало положение да седи. е, не е стабилен, разбира се, но много му се иска :) а подпрян с възглавници си седи споконо известно време преди да му омръзне и да почне да се извива и да се свлича.

дано да спада температурата на Стефи и да няма други проблеми!

*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #87 -: Май 10, 2008, 16:10:22 pm »
Момичета аз съм в голяма безизходица.Мойто зверче от изписването спи сама в нейната стая,без проблеми без надзор от моя страна абе супер,до скоро.В момента който тръгнаха да и никнат зъбките вече по цели нощи не спи.И това продължава вече цял месец.Зъбите са вече 4-ри по израстнаха надали вече я боли толкова , но продължава да не спи.Буди се през два часа и аз търча като линейка от спалнята в детската и обратно,бозае,пие вода,плаче,а аз ходя на работа и просто съм като счупен самолет.Незнам къде сгрешихме, уплаши ли се нещо това дете,какво стана незнам.През деня също не спи кой знае колко да кажеш че е обърнала ноща на ден.Прави по 30 мин максимум.А пък енергия има да не ви разправям,от къде като не спи незнам.Моля за съвети............. :oops:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #88 -: Май 10, 2008, 16:13:30 pm »
Делика, период е, ще й мине
и ние сме минали през това, Стефи имаше такъв, в който се будеше през 20 минути
стискай зъби, съжалявам че и ти като мен се е наложило да тръгнеш на работа, аз поне малко повече време си бях с детето  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #89 -: Май 10, 2008, 16:24:23 pm »
Момичета, тъй като не знам дали мога да пусна такава тема отделно, ето линк, с което се надявам да бъдем от полза на малкото близначе:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=budeshtimaiki&Number=1948842071&page=0&view=collapsed&sb=5&part=
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #90 -: Май 10, 2008, 16:31:32 pm »
ani4ka, имаме вече такава тема, но е хубаво, че подсещаш отново!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #91 -: Май 10, 2008, 17:34:50 pm »
Момичета, нормално ли е при зъбоникненето да се покажат двата странични преди горните 2??? Днес ми направи впечатление,че на Сами му е побеляло венчето точно покрай двата долни точно както му беше когато никнаха първите два. Постоянно си дъвче пръстите и се нерви, ужас!
А за проходилката, това нещо за мен си е животоспасяващо :lol:. Слагам ту единия, ту другия и редувам с кошарата, шезлонга и си играеме, та така, само да минава времето. Ъкъла ми не го побира как ще е като проходят 8O.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #92 -: Май 10, 2008, 21:35:32 pm »
Момичета, нормално ли е при зъбоникненето да се покажат двата странични преди горните 2???
И аз чакам такова вампирче.
Само да си кажа нещо за проходилките: внимавайте как децата стъпват придвижвайки се в проходилките.  Те стъпват предимно на пръсти /зависи от обувките или буйките/, което после е по-трудно за прохождането. Днес видях разликата в градинката. Според мен детето пак може да е в "карцера" , но да му се покаже как да  придвижва "колата на Флинстоун".

Аз понеже съм на тема обувки - мнение за Минимен?