0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #80 -: Май 10, 2008, 07:14:59 am »
Мари, честито християнче!

За проходилката - не ползвам такава. От края на четвъртия месец всички в къщи станахме "бънджита" и друскаме Вики на почивки , който до където му стигнат силите.
Пак от тази възраст започнах да го слагам в шезлонга под 45 градуса или подпрян с възглавници зад и около него в леглото му или на спалнята. Започна да седи стабилно към средата на 6 месец, сега се изправяме на колене в леглото, сядаме и се въргаляме като мече.
Количката я ползвам за придвижване на кварталната градинка. Оттам започва пак друсане, придвижване поддрусквайки се до гълъбчета, люлка или друго съоражение. Много му харесват и каките.
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #81 -: Май 10, 2008, 08:09:35 am »
Перденце, до колкото знам, кръстникът му трябва да е кръстен. Но все пак си питай на място. Да се оправя малкия бой, стига с тези неволи.

И ние умуваме за кръщане, кога и как, но като преброих колко гости искам да поканя, направо ще си стане малка сватба  :lol:. Освен да "избягаме" само с кръстниците извън София, например Рилски манастир и после при Bora82 на почерпка :wink:.

Приема се  :wink: Дори и да не е за кръщене, с нетърпение ви очакваме отново! Цунки на малчовците и на Дара  :D

За проходилката - Ема я обожава - буквално препуска с нея по стаите и коридора и се забавлява страшно много. Аз я използвам за играчка - просто ги редувам - кошара, бънджи (и него обожава), водене за ръце да ходим по цялата къща, проходилка, хапване, сън и т.н. Разходките навън са по много часове... Тя се заиграва доста отдавна сама, но пък и не спира да се движи - така че ми се струва проходилката е добър избор на 15 минутна занимавка. Но както многократно сме споменавали - децата са различни и ние по тях трябва да се водим.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #82 -: Май 10, 2008, 08:15:50 am »
Пипи, тогава на 5 м. и половина и за това си позволих лукса да я сложа в проходилката, на 6 м. и 20 дни започна да се изправя в кошарата от долното ниво, нищо че е "платняна".
Стефания от снощи е с температура  :? не дава под никакъв предлог обаче да я премеря, но се усеща доста. Иначе дишането е чисто, от време на време пуска по някой сопол. Сложих панадол свещичка снощи, днес ще сложа пак, дано не е нищо сериозно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #83 -: Май 10, 2008, 08:41:25 am »
:hello:Привет от нас!
Да спада температурата на Стефи и да оздравяват всички болни деца!

Благодаря на всички за отговорите и споделения опит,
дискусията "Проходилка-свободно време" ще бъде полезна не само на мен!

Цвете, доводите на д-р Масларска бяха, сега трябва да се научи стабилно да седи между възглавници
и след това всичко останало, аз слушам и правя както детето ме води! :wink: 8)
(относно предложението за бънджито, Благодаря ти от  :heartbeat: ще ти  :phone: )
« Последна редакция: Май 10, 2008, 10:26:42 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #84 -: Май 10, 2008, 09:01:48 am »
Mini, дано да не е сериозно и да нямаш повод за тревоги.
Гушкам го Стефито много!
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #85 -: Май 10, 2008, 09:03:39 am »
пипнала е някой вирус, споко, ще мине :)
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #86 -: Май 10, 2008, 10:50:42 am »
и аз благодаря за споделения опит за проходилките!

и ние вчера бяхме при д-р Масларска и тя каза в никакъв случай да не давам на Емо да сяда. а той толкова се радва след като след много напъване го изправя за малко седнал. даже снощи сам се вдигна от полуседнало положение да седи. е, не е стабилен, разбира се, но много му се иска :) а подпрян с възглавници си седи споконо известно време преди да му омръзне и да почне да се извива и да се свлича.

дано да спада температурата на Стефи и да няма други проблеми!

*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #87 -: Май 10, 2008, 16:10:22 pm »
Момичета аз съм в голяма безизходица.Мойто зверче от изписването спи сама в нейната стая,без проблеми без надзор от моя страна абе супер,до скоро.В момента който тръгнаха да и никнат зъбките вече по цели нощи не спи.И това продължава вече цял месец.Зъбите са вече 4-ри по израстнаха надали вече я боли толкова , но продължава да не спи.Буди се през два часа и аз търча като линейка от спалнята в детската и обратно,бозае,пие вода,плаче,а аз ходя на работа и просто съм като счупен самолет.Незнам къде сгрешихме, уплаши ли се нещо това дете,какво стана незнам.През деня също не спи кой знае колко да кажеш че е обърнала ноща на ден.Прави по 30 мин максимум.А пък енергия има да не ви разправям,от къде като не спи незнам.Моля за съвети............. :oops:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #88 -: Май 10, 2008, 16:13:30 pm »
Делика, период е, ще й мине
и ние сме минали през това, Стефи имаше такъв, в който се будеше през 20 минути
стискай зъби, съжалявам че и ти като мен се е наложило да тръгнеш на работа, аз поне малко повече време си бях с детето  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #89 -: Май 10, 2008, 16:24:23 pm »
Момичета, тъй като не знам дали мога да пусна такава тема отделно, ето линк, с което се надявам да бъдем от полза на малкото близначе:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=budeshtimaiki&Number=1948842071&page=0&view=collapsed&sb=5&part=
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #90 -: Май 10, 2008, 16:31:32 pm »
ani4ka, имаме вече такава тема, но е хубаво, че подсещаш отново!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #91 -: Май 10, 2008, 17:34:50 pm »
Момичета, нормално ли е при зъбоникненето да се покажат двата странични преди горните 2??? Днес ми направи впечатление,че на Сами му е побеляло венчето точно покрай двата долни точно както му беше когато никнаха първите два. Постоянно си дъвче пръстите и се нерви, ужас!
А за проходилката, това нещо за мен си е животоспасяващо :lol:. Слагам ту единия, ту другия и редувам с кошарата, шезлонга и си играеме, та така, само да минава времето. Ъкъла ми не го побира как ще е като проходят 8O.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчеви празници 05.05-11.05
« Отговор #92 -: Май 10, 2008, 21:35:32 pm »
Момичета, нормално ли е при зъбоникненето да се покажат двата странични преди горните 2???
И аз чакам такова вампирче.
Само да си кажа нещо за проходилките: внимавайте как децата стъпват придвижвайки се в проходилките.  Те стъпват предимно на пръсти /зависи от обувките или буйките/, което после е по-трудно за прохождането. Днес видях разликата в градинката. Според мен детето пак може да е в "карцера" , но да му се покаже как да  придвижва "колата на Флинстоун".

Аз понеже съм на тема обувки - мнение за Минимен?