0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #600 -: Юли 15, 2008, 23:49:49 pm »
тази МПР,която препоръчва док не знам дали я има в БГ,т.е. може ли да си я купим или да слагаме от джипито.

Приорикс е ваксината, която се отпуска по здравна каса в момента. тоест - тази, която ви е препоръчал Birdie.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #601 -: Юли 15, 2008, 23:53:13 pm »
И аз така знам...и се учудих.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #602 -: Юли 16, 2008, 14:57:11 pm »
Докторе, благодаря Ви. :)
През целото време имах вътрешното усещане, че като видяхте резултатите сякаш не искахте да ми кажете същността на проблема. Но сега съм благодарна, че го споделихте. Невероятен сте. :)
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #603 -: Юли 16, 2008, 15:02:53 pm »
Благодаря ви докторе, послушах съвета ви, спрях чайчето, намалих и капките за колики и днес вече има резултат. Бебчо успя да се изходи сам. Вече няма да го тормозя с термометри и други такива глупости. Благодаря ви още веднъж.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #604 -: Юли 16, 2008, 16:31:58 pm »
Докторе, здравейте  :)

Аз пак ще моля за консултация за дете на приятелка.
Бебето е на два месеца и половина, 4650 г (родено 3500), изключително кърмено. Педиатърката им изписала желязо и витамини без изследвания - защото детето било само на кърма. Правилно ли е това според Вас? Не е ли по-добре добавка от АМ да се дава?
Тази педиатърка се слави като много добра, аз всеки месец се опитвам да се запишем при нея, но сега се чудя дали всъщност да не останем при нашата...
И друго - мога ли спокойно да давам макарони и кашкавал на почти едногодишното ми бебе?
Благодаря!
« Последна редакция: Юли 16, 2008, 16:53:41 pm от Нели* »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #605 -: Юли 16, 2008, 18:07:22 pm »
Железните запаси на доносено новородено са достатъчни до 6 месец. Не е нужно да се дава допълнително желязо. "Витамини" пък изобщо не са нужни, с изключение на дневна доза от 400-600 Е Вит Д (защото детето е изключително кърмено). Но не 2000Е, както това правят в Бг.

Може да давате кашкавал спокойно.
Макарони? ако сте въвели глутенови храни-да. Но не са добър избор като вид храна.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #606 -: Юли 16, 2008, 18:09:46 pm »
Докторе, благодаря Ви. :)
През целото време имах вътрешното усещане, че като видяхте резултатите сякаш не искахте да ми кажете същността на проблема. Но сега съм благодарна, че го споделихте. Невероятен сте. :)
Хм... в Бг като се каже "алергичен ринит" или "Атопичен дерматит", хората буквално подлудяват. И всичко се върти около тези две думи и се губи разум и разсъдък.
Аз не обичам да "изстрелвам" диагнози като фойерверки.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #607 -: Юли 17, 2008, 09:48:55 am »
Така е прав сте,особенно с атопичния дерматит.Каката беше с дерм. и хвърчах като луда с парцала,3 пъти дневно бърсах прах и пода 2 пъти дневно.Казаха ми никакъв прах и елате да видите какво беше!Колко време се избираха дрехи и то от естествени небоядисани материи.Мисля всяка майка е леко луда с първото дете,после вече претръпва.Аз съм типичен пример за изнежено дете на което всеки божи ден са му били преварявани детските гумени играчки,не съм пускана да пълзя да не дишам прах и сега съм с тежка сенна хрема и алергия към козметика, на това отгоре майка ми е лекар!Сега вече тя го отчита като грешка това пазене на дете.Никак не ми е лесно,особенно по време на цъвтеж на липите.
Умереност във всичко!Макар и аз да съм паника когато боледуват децата ми.Спорен ден дами и господине :D
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #608 -: Юли 17, 2008, 21:21:17 pm »
Здравейте Докторе  :D
1) Нашата педиатърка каза, че няма да ни започне Пентаксима от 2 месеца, понеже лятото не слага полиомиелитни ваксини, а и Кари имала "незрял черен дроб". Трябва ли да настоявам за Август или може да се отложи?
2) Освен това смята, че Превенар е поредното чудо за 3 дни :( По каква схема препоръчвате да се слага? Намерих няколко ваши мнения, но явно има значение възрастта или? Видях различни срокове за дозите :?
3) Трябва ли всички дози да са от една партида и при двете ваксини?
Предварително ви благодаря.
« Последна редакция: Юли 17, 2008, 21:23:51 pm от Stivarip »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #609 -: Юли 17, 2008, 22:04:49 pm »
Изказаните "мнения" са крайно некомпетентни. Крайно. Простете.
Сложете си спокойно "Пентаксим". Интересно по какви критерии черният дроб на детето е оценен като "незрял" 8O...поредните глупости. Интересно също в Африка,където е вечно лято, дали не се слагат ваксини, защото е горещо. :? :mrgreen:
"Превенар" е революционна ваксина. Няма Европейска страна,която да не ползва "Превенар". Ако попрочетете тук ще видите колко деца в Бг са със Стрептококово (Пневмококово) носителство. "Превенар" се слага със схема 2,4,6 и реваксинация на 12-15м възраст.
Партидите на ваксините не играят никаква роля.
« Последна редакция: Юли 17, 2008, 22:07:58 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #610 -: Юли 17, 2008, 22:49:18 pm »
Благодаря ви, Докторе  :flower: Предполагах, че мнението ви ще е такова, но бях длъжна да попитам :)
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #611 -: Юли 18, 2008, 07:13:38 am »
Здравейте докторе,
следя темите Ви от много време и често следвам съветите, които давате.
Имам близнаци на месец и три седмици (Георги и Теодора). Родени са в 37-ма г.с. Децата са основно на кърма (цедя и давам с шише). Дохранвам с NAN1 (две до три хранения в денонощие). Наддават нормално, спокойни и усмихнати деца са  :)
От около седмица насам започнаха проблемите при Теди. Започна да се храни по-вяло, сякаш играе с биберона. По време на хранене "ръмжи" и се напъва. Ползвам шишета на Авент. Опитах с шише на Нук и физиологичното на Чико. Продължава да се напъва докато се храни. Проблемът се задълбочаваше, детето започна да пищи по време на хранене, яде по-малко. Вчера вечерта отказа да се храни, а беше видимо гладна. Давам биберона, преглъща два пъти, плюе и пищи. Веднага я заведох при дежураната педиатърка. Отпрати ме с диагноза colica abdominalna al sulibia (извинете ако не съм го преписала правилно) и рецепта за капки против колики и прахчета за разтройство  8O Детето няма разтройство. Няма и "характерните" за колики признаци.
Тази нощ и Жоро на два пъти изяжда половината порция, след което отказва да се храни с рев и напъване. Не спа спокойно, цяла нощ пъшка и се напъва.

Днес ще ги заведа на преглед, но моля и за вашето мнение. Насока? Какво да търся като причина?

Стана дълго, извинете ме, но съм много притеснена. И като повечето майки тук съм много разочарована от педиатърката  :(

Предварително благодаря за отделеното време.

lb2f
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #612 -: Юли 18, 2008, 08:35:56 am »
Здравейте, д-р Бърди. Извинявам се, че отново ви притеснявам, но при нас ситуацията е такава:
Ние минахме на 4 хранения   - малката спря да се буди нощем, а иначе яде на 4 часа, така че няма как да вместя 5 хранения през деня - сутрин става в 7, вечер към 21 вече заспива и след този час отказва да яде. Понеже ми се струват малко въведох междинно плодово пюре в 10 сутринта (не става за основно ядене, понеже е на 3 часа и тя изяжда само 90-100 гр. най-много). На обяд яде зеленчуково пюре и за десерт остатъка от плодовото - общо около 180-200 гр. изяжда с желание. Това, което ме притеснява е млечното хранене - имаме около 120 мл. сутрин и около 140-160 вечер, следобяд ядем млечна каша - около 170-180 мл. Дали това количество мляко е достатъчно за нейната възраст - 6 месеца и 10 дни?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #613 -: Юли 18, 2008, 09:34:59 am »
Здравейте докторе,
следя темите Ви от много време и често следвам съветите, които давате.
Имам близнаци на месец и три седмици (Георги и Теодора). Родени са в 37-ма г.с. Децата са основно на кърма (цедя и давам с шише). Дохранвам с NAN1 (две до три хранения в денонощие). Наддават нормално, спокойни и усмихнати деца са  :)
От около седмица насам започнаха проблемите при Теди. Започна да се храни по-вяло, сякаш играе с биберона. По време на хранене "ръмжи" и се напъва. Ползвам шишета на Авент. Опитах с шише на Нук и физиологичното на Чико. Продължава да се напъва докато се храни. Проблемът се задълбочаваше, детето започна да пищи по време на хранене, яде по-малко. Вчера вечерта отказа да се храни, а беше видимо гладна. Давам биберона, преглъща два пъти, плюе и пищи. Веднага я заведох при дежураната педиатърка. Отпрати ме с диагноза colica abdominalna al sulibia (извинете ако не съм го преписала правилно) и рецепта за капки против колики и прахчета за разтройство  8O Детето няма разтройство. Няма и "характерните" за колики признаци.
Тази нощ и Жоро на два пъти изяжда половината порция, след което отказва да се храни с рев и напъване. Не спа спокойно, цяла нощ пъшка и се напъва.

Днес ще ги заведа на преглед, но моля и за вашето мнение. Насока? Какво да търся като причина?

Стана дълго, извинете ме, но съм много притеснена. И като повечето майки тук съм много разочарована от педиатърката  :(

Предварително благодаря за отделеното време.
Имате ли кърма и за двете деца?
Може би кърмата е много рядка?
Това поведение показва,че може би трябва да разредите храненията-може би не са гладни на тази схема сега? и преяждат?
« Последна редакция: Юли 18, 2008, 09:39:47 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #614 -: Юли 18, 2008, 09:38:16 am »
Здравейте, д-р Бърди. Извинявам се, че отново ви притеснявам, но при нас ситуацията е такава:
Ние минахме на 4 хранения   - малката спря да се буди нощем, а иначе яде на 4 часа, така че няма как да вместя 5 хранения през деня - сутрин става в 7, вечер към 21 вече заспива и след този час отказва да яде. Понеже ми се струват малко въведох междинно плодово пюре в 10 сутринта (не става за основно ядене, понеже е на 3 часа и тя изяжда само 90-100 гр. най-много). На обяд яде зеленчуково пюре и за десерт остатъка от плодовото - общо около 180-200 гр. изяжда с желание. Това, което ме притеснява е млечното хранене - имаме около 120 мл. сутрин и около 140-160 вечер, следобяд ядем млечна каша - около 170-180 мл. Дали това количество мляко е достатъчно за нейната възраст - 6 месеца и 10 дни?
Да, достатъчно е. Ще се увеличи с времето изпиваното АМ.
Не насилвайте за хранене.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #615 -: Юли 18, 2008, 09:43:18 am »

Имате ли кърма и за двете деца?
Може би кърмата е много рядка?
[/quote]
Стига и за двамата. Теди е на 80 ml, а Жоро на 110. До сега наддаваха добре. Меря ги редовно. Давам с шише и знам точно колко изяждат. Ясно личи когато са гладни. Храня на поискване. Имат нещо като режим, на два часа. Като последните дни бяха започнали да разреждат на три часа. Нощем вече втора седмица се будят на три часа.
От както са проблемите обаче хапват по малко (50 - 60 мл.) и по-често (на час и половина).

lb2f
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #616 -: Юли 18, 2008, 09:55:34 am »
Уригвате ли ги по средата на храненето?
Може би пият разпенено мляко от дъното на биберона?
Може би кърмата е рядка?
Може би има рефлукс и трябва да повдигнете леко матрака на леглата?

Може би изпражненията са воднисти, има необичайно газове?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #617 -: Юли 18, 2008, 10:03:02 am »
Уригвате ли ги по средата на храненето?
Може би пият разпенено мляко от дъното на биберона?
Може би кърмата е рядка?
Може би има рефлукс и трябва да повдигнете леко матрака на леглата?

Може би изпражненията са воднисти, има необичайно газове?

Не винаги се уригват. Даже по скоро рядко се уригват.
Не виждам пяна на дъното на шишето. Опитах с шише на Нук и на физиологичното на Чико. Не се хареса.
От сутринта храня само с АМ, ще докладвам за резултата.
Матрака е повдигнат.
Изпражненията са воднисти, но и това не е ново. Има и малки "гранулки". Нормално ли е това?


lb2f
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #618 -: Юли 18, 2008, 10:11:36 am »
Да, нормални са "гранулите".
Може би изстиват по време на баня? често от това имат газове... .
Но именно около 2 месец започват подобни проблемчета.
Имайте пред вид написаното и се стремете да увеличите леко часовете между храненията.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #619 -: Юли 18, 2008, 11:17:56 am »
Току що си тръгна педиатърката. Според нея са газове и колики. Не мисли, че е от кърмата. Все пак да продължа на АМ днес?
Препоръча да давам sab simmplex (вече съм давала и имаше подобрение, но временно).

Все още не се чувства добре Теди, но сега съм по-спокойна. Ще следвам препоръките Ви. Благодаря много за консултацията  :D



lb2f