0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #680 -: Юли 22, 2008, 00:35:04 am »
Мисля че главичката НЕ е точно измерена и е в действителност около 32.5-33см.
Обиколка на гърдички не се мери от повече от 20 години и няма криви за нея!
Мисля е добре да измерите отново главичката, слагайки правилно метъра и спокойно да обмислите нещата-все пак детето е много малко за да се направи каквото и да е било заключение на този етап.

Ех този Бургас... що за място прокълнато от Хипократ е това, за Бога... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #681 -: Юли 22, 2008, 10:57:33 am »
Благодаря за отговора докторе!:)
Вече ще се прехвърлим в темата за деца над 1 година,но да доизясня проблема,който имаме сега тук.Малката спи отдавна при мен,тъй като сега сме на морето при баща и сме в 1 стая тримата.Но как да разбера дали я боли ушенцето (отит дали има) или е уроинфекция?Забелязвам,че урината и мирише малко по-силно и май по-различно от преди,но пък нали е много топло и не знам.....Тук на Кранево няма как да и пусна изследвания.И още нещо,което е важно - в сряда трябва да и сложим МПР ваксина.Трябва ли да я отложа за всеки случай или няма да има проблем?Алис хвана преди 2 седмици ентеровируса и се лекувахме,затова и отложихме с 2 седмици ваксината.А сега ако има отит или уроинфекция добре ли е пак да изчакаме?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #682 -: Юли 22, 2008, 11:09:46 am »
Ако има проблем при прегледа (преди да поставите ваксината)-отлагате ваксинацията.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #683 -: Юли 22, 2008, 13:24:54 pm »
Много Ви благодаря за отговорите  :flower:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #684 -: Юли 22, 2008, 13:31:36 pm »
Това ли е малкият, Коки? 7+ :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #685 -: Юли 22, 2008, 13:50:57 pm »
Това ли е малкият, Коки? 7+ :)
:oops: Много благодаря!
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #686 -: Юли 22, 2008, 17:38:39 pm »
Здравейте докторе,
Синът ми е роден на 07 юли и откакто се е родил не съм го чула да се оригне, нито пък е повръщал. Изцяло сме на кърма. Според педиатърката няма дете, което да не се орига и нещо аз греша. Бебето съм го държала и по 1 час изправено, но то милото освен да заспи нищо друго не прави. Извода на педиатърката беше, че кърмата не ми достига и трябва да направим контролно кърмене (с последващо теглене), което аз категорично отказах. Детето са храни добре, спокойно, суче по 20мин. от гърда,напикава повече от 10 памперса на ден, като отказва да пие вода. Освен това аз се изцеждам и съхранявам кърмата.
Въпросът ми е аз или педиатърката греши.
И още нещо. Колко е нормално да бъдат нааканите памперси? При нас има дни с по 8-9 изхождания, а други с по 2-3.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #687 -: Юли 22, 2008, 18:44:21 pm »
Педиатърът Ви греши. И то грубо.
От векове е известно, че изключително кърмените деца не се оригват, или ако го правят, изобщо не се чува. Това е така,защото кърмата има способност да се съсирва на фини и малки части в стомахчето на бебето, между които въздух не се задържа.
Впрочем,колкото по-малко се оригват кърмените,толкова по-добре, защото толкова по-добре се кърмят (като техника), и не поемат ненужен въздух около зърното при кърмене.
10 минутки потупване след хранене стига-1 час не е нужно.
Останалото е в рамките на нормата.
Ако детето наддава добре и е спокойно, ЗА НИКАКВИ "ЗАХРАНВАНИЯ" И "ДОБАВКИ" и реч не може да става.
« Последна редакция: Юли 22, 2008, 18:47:34 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #688 -: Юли 22, 2008, 23:51:23 pm »
Благодаря Ви, докторе!
Отговорът Ви ми дава сили да съм по-уверена в себе си.
За съжаление в малките градове избора на педиатър е силно ограничен. Най-тревожното, обаче е, че някои лекари са спряли да четат от момента на дипломиране. 

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #689 -: Юли 23, 2008, 11:07:54 am »
Д-р Бърди,
Моля за съвет!!! Моят син от както се е родил е на АМ. Около 40я ден в акото се появи слуз и кръв. Лежахме в Детска Педиатрия, направиха посявка и казаха, че няма нищо тревожно-да минем на нисколактозен Нутрилон. След около седмица дадох отново нормално АМ( Аптамил)и отново слуз и кръв. Оттога сме с вероятна АБКМ и пием Фризопеп.Захраних на 5 навършени месеца с оризова каша. От 6 навършени хапваме картофи, моркови, тиква, тиквичка, а отскоро броколи и карфиол. На 7 въведох плод. пюрета-ябълка, синя слива, круша, кайсия и череша (от скоро). Месо хапваме заек (домашен), пуйка и пиле. Сокове давам от около месец, но не системно. На 9 м. и половина въведох глутена с каша-прие се добре без стомашни проблеми.
Посещавали сме доста алерголози и гастроентеролози...Последното мнение на доц. Маринова преди 2 месеца бе, цитирам: "кожата изглежда много добре(ние никога не сме имали обриви или проблеми), перисталтиката е нормална-можете да смените млякото на Фризо ХА, а след месец и на Фризо 1.
Смених млякото с Фризо ХА. Повече от две седмици е изцяло на него, но днес Алекс се изходи отново рядко и със слуз. Не зная дали е от смяната  :(
Ще го следя, но исках да ви питам не е ли късно такава реакция?
Възможно ли е да е някакъв вирус или настинка?
Моля ви за съвет по въпроса, че съм много притеснена...
Поздрави
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #690 -: Юли 23, 2008, 11:12:52 am »
Мисля е случайна находка. Проследете ден,два, без да сменяте нещо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #691 -: Юли 23, 2008, 12:13:20 pm »
Благодаря ви сърдечно за бързият отговор!
Ще го следя внимателно и ще пиша пак ако има нещо.
Приятен и успешен ден!
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #692 -: Юли 23, 2008, 17:49:01 pm »
Здравейте д-рБърди,
Миналата седмица правихме профилактичните изследвания на 6м.Повечето резултати са си в норма,но ме притеснява за Тромбоцити/PLt-при ст/сти от 140-440 резултата е 571.Четох,че за бебета реф. ст/сти са различни от тези на големите,но това е доста над нормата.
Благодаря предварително за отговора  :D
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #693 -: Юли 23, 2008, 18:06:12 pm »
Находката е обикновено данни за инфекция-налична или скорошна.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #694 -: Юли 23, 2008, 20:13:57 pm »
Здравейте докторе,

От снощи, след като ви писах, синът ми отказва да суче. Не иска да захапе правилно гърдата. Все и едно никога не е сукал. Ядосва се и започва един неистов рев с часове. Брадичката му започва да трепери и почервенява целия като рак. Чак петичките му стават червени. До сега вода не е искал да пие, а днес изпи 100мл. на едното хранене. След това се успокои, сука 10 минути и изведнъж започна пак да реве. Това мъчене да засучи продължи 3часа, след което спа 4 часа. И всичко започна отначало. Огледах му устичката, но никъде не видях полипи, ранички или каквото и да е друго изменение. Мина ми и мисълта да не би да не харесва кърмата (от храната, която съм яла). Изцедих се от едната гърда (90мл.). Изцедих и от другата гърда 20мл. и му я предложих. Отново не иска да захапе правилно и отново започнаха писъци и рев. Отпадна и версията, че гърдата ми е препълнена и твърда. Дадох му млякото с шише. Изпи лакомо 70мл. и заспа.
Проверявам непрекъснато и памперса.
Позвъних на педиатърката, но тя каза, че ще дойде да ни види утре след обяд. Какво да правя до тогава?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #695 -: Юли 23, 2008, 20:18:30 pm »
Случват се тези неща. Поставяйте гърдата дълбоко в устата на бебето-изберете поза за кърмене, благоприятстваща това.
Ако има мляко и гърдата е напрегната нужно е да изваждате мъничко кърма преди да го поставите на гърдата-иначе не може да захване добре.
Често са нервни на гърдата-особено в 1-ият месец.
НЕ давайте "водички"!! Не са нужни води, ако не навличате и не е топло в стаята.
Освен че не е нужно-свиква с биберона и лекотата му.

Опитвахте може би през изминатите дни да давате с биберон неща-това лесно води до изнервеност и нежелание да се хранят от гърдата.
« Последна редакция: Юли 23, 2008, 20:24:07 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #696 -: Юли 23, 2008, 20:30:24 pm »
Благодаря Ви за светкавичният отговор!
Още докато му давах млякото с шише се зарекох, че това ще му е за първи и последен път.
Поставям гърдата дълбоко в устата, но бебето просто неиска да стисне. Започва да реве. Кърмя го винаги в една и съща поза (футболна топка) така, както са ми показали в болницата. Родих със секцио.
Да разбирам ли, че глада ще надделее и ще започне да суче както преди?

Бебето стои денонощно по боди с къс ръкав и без крачоли. Температурата в стаята е около 26-28 градуса. Завивам го с чаршафче.

Да, опитвала съм се да му давам водичка, колкото да си изплакне устата, но то милото я събира и изплюва. Това е по съвет от болницата за да не хване млечница. Иначе педиатърката ме съветва да му давам да пие колкото си иска вода (към което аз лично съм резервирана).
« Последна редакция: Юли 23, 2008, 20:40:49 pm от Abloy »

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #697 -: Юли 23, 2008, 20:48:16 pm »
Даването на вода НЕ предпазва от млечница. Това са стари неща.
Ще се премине този етап на нервност, стига да не давате "водички" с биберон.
Когато бебето познае биберона и лекотата на хранене там, много лесно отказва гърдата.
Това важи за биберон с храна, а не за залъгалка-биберон.

Преди почване на храненето поглаждате бузките с показалец, след което започвате кърмене. Поглаждането провокира сукателния рефлекс.
« Последна редакция: Юли 23, 2008, 20:51:01 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #698 -: Юли 24, 2008, 15:33:09 pm »
Имахме една кошмарна нощ. Едва към 3часа успях да го укротя като го залъгах с биберон-залъгалка. До 6часа не мигна. И аз с него. За първи път смених толкова лек памперс. Сложих го на гърдата и засука бавно, спокойно, все и едно нищо не е било. Така сука 15 минути без да спира и да си прави почивки. Ако не се беше задавил, сигурно щеше да продължи. Изправих го на гърдите си и след няколко секунди заспа. Спа 3 часа. Последваха още 2 безпроблемни хранения.

Благодаря Ви докторе, за подкрепата и съветите!

Според педиатърката бебето е здраво, но трябва да въведа 3 часов режим. Да будя и кърмя бебето под час. Точно това нямам никакво намерение да правя, защото си представям какво може да му се случи на този, който идва да ме буди в най-сладкия ми сън и ми казва ставай да ядеш. Предполагам, че така е и при бебетата. Дано да съм на прав път.
Препоръча ми и бебето да пие повече вода, защото не се е изчистило от жълтиницата. (Не бяха ли млякото и най-вече коластрата тези, които изхвърлят билирубина?)
« Последна редакция: Юли 24, 2008, 15:35:08 pm от Abloy »

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #699 -: Юли 24, 2008, 15:40:26 pm »
Причината за случилото се са:
*хранения ->>водички с биберон->> не иска после гърдата
*естествено състояние-някои бебета са нервни в първият месец без причина.

Аз лично Ви препоръчвам да ползвате биберон-залъгалка винаги щом е нужно да го успокоите. Аз лично така работя и препоръчвам-тоест, да ползвате биберон-залъгалка при нужда (в очакване на хранене, изплашен от нещо, след хранене за да заспи).

Не са нужни "режими". НЕ Е казарма това! Просто 2 часа са минимум,доказващ че сме хранили добре в предидущото хранене. Спазвайте си схемата,която досега спазвахте! Ако детето наддава добре, вечер го оставяйте да  спи толкова,колкото иска. Щом покаже че е гладен-хапваме. Независимо че през нощта може да има 4,5,6 часа между храненията.

За жълтеницата... от какво е? Изследванията показаха че е от?
Правено ли е на детето Вит К? след раждането... .
« Последна редакция: Юли 24, 2008, 15:43:36 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.