0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #580 -: Юли 14, 2008, 12:02:15 pm »
Здравейте докторе!
Бях Ви питала за разстройството и повръщането на беба на какво се дължи според Вас,но се разболяхме и ние с баща и.Така се разбра,че е летния вирус и се лекувахме.Това наложи обаче отлагането на ваксината МПР (Trimovax)на 13 месец.Видях Вашата препоръка за тази ваксина.Но тук тази ваксина Приорикс не знам дали се намира.Слагат ни педиатрите каквато дават от ХЕИ.И като отлагам тази ваксина трябва ли да се отложи и следващата,която е на 14 месец - полимиолитната и с колко?Колко време трябва да е минало от оздравяването на детето,за да се бие МПР и трябват ли някакви изследвания след като е била болна?За мен е важно,тъй като сме с нова лекарка временно, да знам.

















*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #581 -: Юли 14, 2008, 12:44:12 pm »
Няма нужда да отлагате и втората ваксина.
Ако детето е здраво и са минали 2-3 дена от заболяването може да направите ваксината.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #582 -: Юли 14, 2008, 14:57:50 pm »
Докторе, а какво ще кажете за нашите изследвания?
Извинявам се, че така Ви питам пак но съм доста притеснена. :oops:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #583 -: Юли 14, 2008, 15:07:01 pm »
Обсъдете с педиатъра. Ако има спорни моменти ще Ви помогна в уточняването.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #584 -: Юли 14, 2008, 17:16:02 pm »
Докторе, извинявам се, че се намесвам, само да уточня на aii, че има промяна в имунизационния календар и вече полиомиелитната компонента се бие на 16 месеца, би трябвало педиатъра да го знае, ако биете по касата. Предполагам идеята е най-вече, че напоследък все повече майки бият Пентаксим, и се получават диалози между педиатъра и майката. Аз лично бях вече на фаза, че ще лъжа, че Стефания е болна, само и само да отложим полиомиелита, който много държаха да й сложат на 14 м.  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #585 -: Юли 14, 2008, 17:34:27 pm »
Чудесно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #586 -: Юли 14, 2008, 19:16:25 pm »
Докторе, вредна ли е морската вода за атопичната кожа?
Винаги изплаквам с питейна вода след мокрене (не цялостно потапяне) в морето, но се притеснявам - на гушката на Мая се появи обривче, на свивката на едното краче - също, а отдавна уж всичко с кожата й беше наред... Мажа с обичайните неща, ако не мине до ден-два, ще пусна снимки, нали може?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #587 -: Юли 14, 2008, 19:25:54 pm »
Не, не е вредна.
Това,което описвате, е от изпотяване.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #588 -: Юли 15, 2008, 12:13:22 pm »
Благодаря на доктора и на mini за отговора.Знам,че полимиолитната се отложи,но тази МПР,която препоръчва док не знам дали я има в БГ,т.е. може ли да си я купим или да слагаме от джипито.
Друго също искам да питам докторе!Малката от 2 седмици много плаче насън,върти се неспокойно и като и дам чайче се успокоява,поспива малко и пак се събужда с писък и пак чайче и така цяла нощ.Не иска да пие вода,а само чай и сок.Каква може да е причината?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #589 -: Юли 15, 2008, 12:22:04 pm »
Вреден навик. Трудно се преодолява и с много плач.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #590 -: Юли 15, 2008, 13:43:16 pm »
Здравейте докторе. :)
Занесох вчера изследванията на педиатърката. Каза, че всичко е ОК, с изключение (естествено) на еозинофилите. Каза, че детето е предразположено към алергии. Независичмо, че нямало изявена картина резултатите в случая били показателни. За АМ каза никакво обикновено - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Хипоалергенно. На мен хич не ми се искаше. Баткото от бебе го водят алергичен, сега е с астма, независимо, че от 1г. почти не е правил пристъпи и покрай него да пазим и бебето. :?
Моля, споделете и Вашето мнение по въпроса. Уважавам много мненията Ви и ми се иска да го споделите. Смятате ли, че трябва наистина да дам хипоалергенно мляко и как да продължа със захранването. Какво ще ме посъветвате с тези резултати за бебето?
Благодаря Ви много. :)
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #591 -: Юли 15, 2008, 14:00:52 pm »
Здравейте докторе, аз съм нова във форума. Бебето ми е на 1 месец и три седмици. Има ингвинална херния, която вече заема целия десен тестис и стои постоянно надута. Чакаме да навърши три месеца, за да го оперират. Давам му капки протев колики след всяко хранене, но започна да ака през няколко дни и то само с термометър. Какво бихте ми препоръчали. Бебето е изцяло на кърма, за деня изпива около 70 мл чай на Хип.Благодаря ви много!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #592 -: Юли 15, 2008, 14:15:04 pm »
Здравейте докторе. :)
Занесох вчера изследванията на педиатърката. Каза, че всичко е ОК, с изключение (естествено) на еозинофилите. Каза, че детето е предразположено към алергии. Независичмо, че нямало изявена картина резултатите в случая били показателни. За АМ каза никакво обикновено - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Хипоалергенно. На мен хич не ми се искаше. Баткото от бебе го водят алергичен, сега е с астма, независимо, че от 1г. почти не е правил пристъпи и покрай него да пазим и бебето. :?
Моля, споделете и Вашето мнение по въпроса. Уважавам много мненията Ви и ми се иска да го споделите. Смятате ли, че трябва наистина да дам хипоалергенно мляко и как да продължа със захранването. Какво ще ме посъветвате с тези резултати за бебето?
Благодаря Ви много. :)
Оценката в случая е на база на това има ли симптоми детето, или няма.
Ако няма симптоми, аз бих препоръчал да оставите детето на нормалното му хранене.
Единичен пристъп на "свиркащ" бронхит НЕ може да е причина дете да "се води с" "астма".

Може да повторите изследванията след около 4 месеца.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #593 -: Юли 15, 2008, 14:17:07 pm »
Здравейте докторе, аз съм нова във форума. Бебето ми е на 1 месец и три седмици. Има ингвинална херния, която вече заема целия десен тестис и стои постоянно надута. Чакаме да навърши три месеца, за да го оперират. Давам му капки протев колики след всяко хранене, но започна да ака през няколко дни и то само с термометър. Какво бихте ми препоръчали. Бебето е изцяло на кърма, за деня изпива около 70 мл чай на Хип.Благодаря ви много!
Да спрете чайчетата.
Да раздалечите леко часовете между храненията и да оставяте детето повече време на гърдата. Да сменяте гърдите в рамките на едното хранене, като в следващото хранене започвате с последната предлагана гърда.

Децата САМО на кърма може да имат едно изхождане на всеки 3-4-5 дена. Ако детето НЯМА ДРУГИ ПРОБЛЕМИ, навеждащи на мисъл за патология, това е нормално и НЕ Е запек.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #594 -: Юли 15, 2008, 14:25:16 pm »
Докторе, благодаря Ви. :)
Детето наистина няма никакви симптоми за алергични прояви до сега. Единствено нощно време му изсъхва лигавицата на нослето но аз го отдавам на жегите и сухия въздух.
А тези високи стойности на еозинофилите може ли да се дължи и просто на все още крехкия организъм?
А за баткото...преди 2г. беше доста зле положението.Първия път едвам не го изпуснахме от неопитност и незнание. :( Сега веоятно го поизрастна малко.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #595 -: Юли 15, 2008, 19:06:43 pm »
Здравейте д-р Бърди:
може ли да ни препоръчате кога да направим ваксина Превенар на 11 месечно бебе, както бях писала преди, бебето е родено недоносено в 30 г.с. Срещали ли сте някакви реакции при тези ваксини при недоносени деца, досега имаме 3 пентаксим, 3 хепатит В, трябва да направим бцж тази седмица.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #596 -: Юли 15, 2008, 19:12:07 pm »
Докторе, благодаря Ви. :)
Детето наистина няма никакви симптоми за алергични прояви до сега. Единствено нощно време му изсъхва лигавицата на нослето но аз го отдавам на жегите и сухия въздух.
А тези високи стойности на еозинофилите може ли да се дължи и просто на все още крехкия организъм?
А за баткото...преди 2г. беше доста зле положението.Първия път едвам не го изпуснахме от неопитност и незнание. :( Сега вероятно го поизрастна малко.
Тези стойности може да се дължат на ред причини.
Астма\Алергичен ринит или хранителни алергии са най-честите от тях.
Но не в смисъла, в който се разбират в Бг.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #597 -: Юли 15, 2008, 19:13:40 pm »
Здравейте д-р Бърди:
може ли да ни препоръчате кога да направим ваксина Превенар на 11 месечно бебе, както бях писала преди, бебето е родено недоносено в 30 г.с. Срещали ли сте някакви реакции при тези ваксини при недоносени деца, досега имаме 3 пентаксим, 3 хепатит В, трябва да направим бцж тази седмица.

Детето е на 11м. Може да направите ваксината след навършване на 12м възраст. Ще Ви са нужни две дози, през минимум 2м една от друга.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #598 -: Юли 15, 2008, 23:40:14 pm »
А в какъв смисъл да го разбирам аз? :oops: Трябва ли предприема нещо? Знаете тук как е. Като няма нищо да се види значи нищо му няма на детето, ама ето сега. Да внимавам в захранването...знам ли и аз. :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #599 -: Юли 15, 2008, 23:47:13 pm »
А в какъв смисъл да го разбирам аз? :oops: Трябва ли предприема нещо? Знаете тук как е. Като няма нищо да се види значи нищо му няма на детето, ама ето сега. Да внимавам в захранването...знам ли и аз. :?
Не е нужно да правите нещо специално.
Следвайте добра схема за захранване само.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.