0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #180 -: Май 14, 2008, 11:16:51 am »
Писах Ви за нашия проблем, докторе. Сега сме на Аптамил АР. Тук, в София, много трудно се намира НАН АР, за Хумана АР- изобщо не съм виждала. Сега Максим повръща по 2-3 пъти между храненията, като че ли рефлукса е овладян. Но се появи запек от Аптамила, изпражненията са твърди, а не нарядко.
1.Вече е на 5,5 месеца, с какво е добре да го захранвам с оглед на рефлукса и запека?
2. Казахте ми да му давам колкото иска мляко, но той повече повръща ако преяжда, а е много лаком. Яде 5 пъти на ден, едвам издържа паузи от 3,5 часа.
3. Каши не бих искала да му давам, пълничък е и без тях.

1. Не мисля че детето има запек... . Просто с антирефлуксното мляко честотата на изпражненията са по-различни. Може да започнете с "Каша ориз" (оризово брашно)с добавени 3-4 ч.л. ПРЯСНА круша (на пюре). Вместо круша може и ябълка. Може и смесм от двата плода. Може алтернативно да опитате само плод, ако не повръща от него. Или само плод (2-3 с.л. за начало,например) плюс 2-3 мезурки оризово брашно. "Каша ориз" не е толкова калорична И НЕ запича!
2.Антирефлуксните млека са гъсти-не би трябвало да става това. Може да дадете 20-30 мл повече на хранене.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #181 -: Май 14, 2008, 11:18:21 am »
Здравейте д-р Бърди,синът ми има налепче на едната сливица и се оказа от посявката,че това е Кандида и Ешарихиа коли 8O.Там не им е мястото,но лекувахме с Тобрадех капки и Дактарин орален.Изчезнаха,но сега са отново на лице.Какво да правя?Да повторя ли лечението?Благодаря Ви предварително!
Лабораторията Ви е в трагично състояние,вероятно. И микробите са от ръце на лаборантката,или от мръсния плот... .
На каква възраст е детето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #182 -: Май 14, 2008, 13:57:42 pm »
Здравейте д-р Бърди,синът ми има налепче на едната сливица и се оказа от посявката,че това е Кандида и Ешарихиа коли 8O.Там не им е мястото,но лекувахме с Тобрадех капки и Дактарин орален.Изчезнаха,но сега са отново на лице.Какво да правя?Да повторя ли лечението?Благодаря Ви предварително!
Лабораторията Ви е в трагично състояние,вероятно. И микробите са от ръце на лаборантката,или от мръсния плот... .
На каква възраст е детето?
На 10 месеца.Правихме пробите в две различни лаборатории.Едната показва Клебсиела,а другата Кандида и Ешарихия коли.Налепчето е на сливицата вече повече от месец.Пада едното и излиза ново.Вече луднах тотално.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #183 -: Май 14, 2008, 16:39:06 pm »
Здравейте доктор Бърди!
Ето и поредния ми въпрос към вас: каква трябва да бъде двигателната активност на едно десетмесечно бебе  и какъв трябва да бъде дневния режим на сън и бодърстване?
Конкретно до сега Вики спеше по час - час и половина сутрин и по толкова следобед, а вечер след млякото в 22 часа спи непробудно до сутринта 6.30-7ч.
В последните 4-5 дни тотално си смени режима. За това отново са обвивени зъбките, но май не е съвсем така. Сутрин спи по половин час, нервен е, следобед - същата работа - никакъв сън. Този следобед час и половина отдели на лягане и ставане в креватчето си и бясно мятане на играчки една след друга, все едно си казва, че не му е интересно и иска нещо друго да прави. Заспа половин час преди следобедното ядене. Нощем се буди в 4 часа по часовник и иска да си играе.
Забелязах и друго: спи неспокойно като си мята главата на ляво и надясно и изхлипва, а в седнало положение се движи назад-напред. Това нормално ли е?
В допълнение за физическия статус да кажа и следното: изправя се от легнало в седнало положение сам, а от седеж - на колене подпрян за рамката на леглото си, ходи с чужда помощ т.е. прави крачки като стъпва на цяло ходило, върти се по гръб и корем.

Извинявам се, че питам Вас, но нашата лекарка отсича зъби и това е - ще търпите.
« Последна редакция: Май 14, 2008, 17:41:55 pm от lady_11 »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #184 -: Май 14, 2008, 17:43:40 pm »
Здравейте д-р Бърди,синът ми има налепче на едната сливица и се оказа от посявката,че това е Кандида и Ешарихиа коли 8O.Там не им е мястото,но лекувахме с Тобрадех капки и Дактарин орален.Изчезнаха,но сега са отново на лице.Какво да правя?Да повторя ли лечението?Благодаря Ви предварително!
Лабораторията Ви е в трагично състояние,вероятно. И микробите са от ръце на лаборантката,или от мръсния плот... .
На каква възраст е детето?
На 10 месеца.Правихме пробите в две различни лаборатории.Едната показва Клебсиела,а другата Кандида и Ешарихия коли.Налепчето е на сливицата вече повече от месец.Пада едното и излиза ново.Вече луднах тотално.
Не мисля че само един налеп (който може да е остатък храна, или резултат от рефлукс) без други симптоми или достоверна посявка е повод за лечение.
От друга страна, може да има проблем с идентификацията на изолираното, и да приемат едно за нещо съвсем друго.
Не знам-тук съм свикнал да си вярвам на лабораторията-е и те не ми предлагат абсурди като резултати и общо взето внимават.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #185 -: Май 14, 2008, 17:48:51 pm »
Здравейте доктор Бърди!
Ето и поредния ми въпрос към вас: каква трябва да бъде двигателната активност на едно десетмесечно бебе  и какъв трябва да бъде дневния режим на сън и бодърстване?
Конкретно до сега Вики спеше по час - час и половина сутрин и по толкова следобед, а вечер след млякото в 22 часа спи непробудно до сутринта 6.30-7ч.
В последните 4-5 дни тотално си смени режима. За това отново са обвивени зъбките, но май не е съвсем така. Сутрин спи по половин час, нервен е, следобед - същата работа - никакъв сън. Този следобед час и половина отдели на лягане и ставане в креватчето си и бясно мятане на играчки една след друга, все едно си казва, че не му е интересно и иска нещо друго да прави. Заспа половин час преди следобедното ядене. Нощем се буди в 4 часа по часовник и иска да си играе.
Забелязах и друго: спи неспокойно като си мята главата на ляво и надясно и изхлипва, а в седнало положение се движи назад-напред. Това нормално ли е?
В допълнение за физическия статус да кажа и следното: изправя се от легнало в седнало положение сам, а от седеж - на колене подпрян за рамката на леглото си, ходи с чужда помощ т.е. прави крачки като стъпва на цяло ходило, върти се по гръб и корем.

Извинявам се, че питам Вас, но нашата лекарка отсича зъби и това е - ще търпите.

"...какъв трябва да бъде дневния режим на сън и бодърстване?"
->Няма такъв. Няма програма,задължителна за следване.

Извеждайте често,повече и за дълго.
Може да ползвате проходилка,ако се харесва на детето и няма опасност от травми у дома.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #186 -: Май 14, 2008, 18:00:24 pm »
Здравейте д-р Бърди,синът ми има налепче на едната сливица и се оказа от посявката,че това е Кандида и Ешарихиа коли 8O.Там не им е мястото,но лекувахме с Тобрадех капки и Дактарин орален.Изчезнаха,но сега са отново на лице.Какво да правя?Да повторя ли лечението?Благодаря Ви предварително!
Лабораторията Ви е в трагично състояние,вероятно. И микробите са от ръце на лаборантката,или от мръсния плот... .
На каква възраст е детето?
На 10 месеца.Правихме пробите в две различни лаборатории.Едната показва Клебсиела,а другата Кандида и Ешарихия коли.Налепчето е на сливицата вече повече от месец.Пада едното и излиза ново.Вече луднах тотално.
Не мисля че само един налеп (който може да е остатък храна, или резултат от рефлукс) без други симптоми или достоверна посявка е повод за лечение.
От друга страна, може да има проблем с идентификацията на изолираното, и да приемат едно за нещо съвсем друго.
Не знам-тук съм свикнал да си вярвам на лабораторията-е и те не ми предлагат абсурди като резултати и общо взето внимават.
Значи оставам всичко така.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #187 -: Май 14, 2008, 18:52:47 pm »
Здравейте доктор Бърди!
Ето и поредния ми въпрос към вас: каква трябва да бъде двигателната активност на едно десетмесечно бебе  и какъв трябва да бъде дневния режим на сън и бодърстване?
Конкретно до сега Вики спеше по час - час и половина сутрин и по толкова следобед, а вечер след млякото в 22 часа спи непробудно до сутринта 6.30-7ч.
В последните 4-5 дни тотално си смени режима. За това отново са обвивени зъбките, но май не е съвсем така. Сутрин спи по половин час, нервен е, следобед - същата работа - никакъв сън. Този следобед час и половина отдели на лягане и ставане в креватчето си и бясно мятане на играчки една след друга, все едно си казва, че не му е интересно и иска нещо друго да прави. Заспа половин час преди следобедното ядене. Нощем се буди в 4 часа по часовник и иска да си играе.
Забелязах и друго: спи неспокойно като си мята главата на ляво и надясно и изхлипва, а в седнало положение се движи назад-напред. Това нормално ли е?
В допълнение за физическия статус да кажа и следното: изправя се от легнало в седнало положение сам, а от седеж - на колене подпрян за рамката на леглото си, ходи с чужда помощ т.е. прави крачки като стъпва на цяло ходило, върти се по гръб и корем.

Извинявам се, че питам Вас, но нашата лекарка отсича зъби и това е - ще търпите.

"...какъв трябва да бъде дневния режим на сън и бодърстване?"
->Няма такъв. Няма програма,задължителна за следване.

Извеждайте често,повече и за дълго.
Може да ползвате проходилка,ако се харесва на детето и няма опасност от травми у дома.

Благодаря!
Проходилка нямаме , защото педиатърката ни  е против тях и за сега се въздържах от купуването на такова нещо.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #188 -: Май 14, 2008, 19:11:09 pm »
Проходилката ангажира детето, доставя много радост и положителни емоции.
Детето става доста по-спокойно у дома-част от раздразнението идва от факта че не може да достигне желаните места.

Извеждането също е приятно удоволствие за децата в по-голяма възраст.

Те против какво НЕ СА? Против всичко са-детето трябва да седи като пакет в къщи и да се "възпитава", "обучава", "слага в калъп", "тренира", слага в "програма". Не бива да седи-гръбчето било в опасност. Не бива да ходи-крачката щяли да се изкривят. В проходилка-не бива-пак щяло да се "увреди". Е, какво да прави бедното-лозунги ли да скандира?
А нещата са прости-или му харесват нещата,които предлагате,или не.
Според характера на детето.
« Последна редакция: Май 14, 2008, 19:13:22 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #189 -: Май 14, 2008, 21:14:26 pm »
d-r Birdie, добре дошъл отново сред нас! Надявам се, че вече сте добре и че повече няма да ви застигат здравословни проблеми!
Искам да ви попитам и за следният ни проблем:
Част от кожицата на пениса на Малчо все още покрива ръбчето на главичката. Частта е доста по-малко от милиметър и не е по целият ръб а само около половин сантиметър в дясната половина на главичката. Притеснява ме това, че не изглежда все едно има ръб м/у двете,т.е. изглежда все едно няма какво повече да се отделя. Трябва ли да изчакам при това положение или директно да се консултирам с хирург?
Предварително ви благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #190 -: Май 14, 2008, 21:30:06 pm »
Не пипаме. Не са нужни "консултации".
Няма какво да се "консултира" по тази тема.
Описаното е норма и отразява все още тясно срасналата част на кожата с подлежащата тъкан.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #191 -: Май 14, 2008, 21:56:23 pm »
Здравейте д-р Бърди! Родих децата си по 2080 и 2025 в 33г.с./близнаци/. Постояха доста в болницата за да може да качат нужните си килограми. В болницата са ги хранили с фризолак и когато си ги взех ми казаха да продължавам с него, но момичето ми се запича страшно много, момчето ходи но с голям зор все се свива на топка явно стомаха го боли и аз незнам. Казах на пегито и тя ми каза на 120мл. да слагам 3 фризолак и 1 фризовом, но сега пък дъщеря ми е с разтройство.Не е много засилено, но се е едно такова жълтеникаво. Може ли на сама на моя глава да сменя млеката с някакво друго мляко.Поякога даже имам чуството че на дъщеря ми не и стига това количество което и давам.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #192 -: Май 14, 2008, 22:06:24 pm »
ГЛАВНАТА причина за "запек" при изключително изкуствено хранени деца е недостиг на изпивано АМ-с една дума-"ограниченията" (вкл и забраната за нощни хранения до около 2м възраст).
Да се дава следователно "Фризовом" тук не е коректно.
Даваме АМ с добро качество-Хумана, например.
Осигуряваме хранене колкото децата искат и изпиват без ограничения (ако не повръщат).

И нещата си идват на мястото.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #193 -: Май 14, 2008, 22:47:27 pm »
Благодаря ви много. Аз и нощем ги храня, никога не съм се опитвала да спра някое ядене. Най вече се притеснявах за запека и после разтройството.

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #194 -: Май 15, 2008, 11:25:43 am »
Здравейте, докторе!

Детето ми вероятно е с теласемия. Педиатърката ни каза, че ще следим хемоглобина, а като навърши бебката ни 2 години, ще правим по-специални изследвания.
Каква е Вашата практика при такава диагноза?

За мен въпросът е сериозен и се надявам този път да ми отговорите.
Поздрави!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #195 -: Май 15, 2008, 15:21:41 pm »
Зравейте Д-р Бърди!
Бях ви писала за дъщеря ми и нейната продължителна хрема дължаща се на Стрептокок. След Далацин С посявките бяха чисти, но започна да кашля. И бихме пак АБ-Панцеф. Кашлицата не спира/вече 20 дни/ и сега ни пращат на снимка, защото на слушалка нищо не се чува, няма влажни хрипове. Ако снимката не покаже нищо ще и спрат сиропите за кашлица и ще я оставят само на Ериус, ако ли не на Урбазон и инхалации. Моля ви да ми кажете вие как практикувате при такива случаи. Малката се храни, жизнена е, а кашлицата обикновено е сутрин и след обяд. В гърлото и се стича секрет от носа. Благодаря
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #196 -: Май 15, 2008, 15:35:44 pm »
Зравейте Д-р Бърди!
Бях ви писала за дъщеря ми и нейната продължителна хрема дължаща се на Стрептокок. След Далацин С посявките бяха чисти, но започна да кашля. И бихме пак АБ-Панцеф. Кашлицата не спира/вече 20 дни/ и сега ни пращат на снимка, защото на слушалка нищо не се чува, няма влажни хрипове. Ако снимката не покаже нищо ще и спрат сиропите за кашлица и ще я оставят само на Ериус, ако ли не на Урбазон и инхалации. Моля ви да ми кажете вие как практикувате при такива случаи. Малката се храни, жизнена е, а кашлицата обикновено е сутрин и след обяд. В гърлото и се стича секрет от носа. Благодаря

*"трета" сливица
*Микоплазмена инфекция
*остатъчна кашлица след остро заболяване
*Липса на ефект от Далацин (който по принцип на деца НЕ СЕ изписва!!!) по отношение на белодробната инфекция.

Правим рентгенография, изследвания от венозна кръв (+изследвания за Микоплазма).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #197 -: Май 15, 2008, 15:40:23 pm »
Ще я заведа на УНГ за трета сливица. Не се бях сетила. А какво е микоплазмена инфекция. Мерси
Зравейте Д-р Бърди!
Бях ви писала за дъщеря ми и нейната продължителна хрема дължаща се на Стрептокок. След Далацин С посявките бяха чисти, но започна да кашля. И бихме пак АБ-Панцеф. Кашлицата не спира/вече 20 дни/ и сега ни пращат на снимка, защото на слушалка нищо не се чува, няма влажни хрипове. Ако снимката не покаже нищо ще и спрат сиропите за кашлица и ще я оставят само на Ериус, ако ли не на Урбазон и инхалации. Моля ви да ми кажете вие как практикувате при такива случаи. Малката се храни, жизнена е, а кашлицата обикновено е сутрин и след обяд. В гърлото и се стича секрет от носа. Благодаря

*"трета" сливица
*Микоплазмена инфекция
*остатъчна кашлица след остро заболяване
*Липса на ефект от Далацин (който по принцип на деца НЕ СЕ изписва!!!) по отношение на белодробната инфекция.

Правим рентгенография, изследвания от венозна кръв (+изследвания за Микоплазма).
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #198 -: Май 15, 2008, 18:43:08 pm »
Д-р Бърди,
Резултата от снимката на малката е: Усилен хилусен и белодробен рисунък-двустранно. Паренхим-б.о. УНГ специалистта каза, че носната лигавица е много отекла, намаза с нещо нослето, одобри Бактробана за още 3-4 дни и каза, че секрета в гърлото не може да е причина за кашлицата. Детската лекарка от всичко това предписа Ериус и Синекод за кашлицата. Какво мислите вие?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #199 -: Май 15, 2008, 19:00:18 pm »
Изследвания от венозна кръв?
Синекод се дава при суха,дразнеща кашлица. Несъвместим е с настоящите находки.
От Аериус полза?

Или е за АБ състоянието- Кларицид, например.

Или може да се опита с комбинация Аеролин+АЦЦ кидс. Ако до два дена няма обаче подобрение, АБ пак е актуален.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.