0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #120 -: Май 07, 2008, 23:06:29 pm »
Относно температурата първо пробвах с вода 50 градуса - както е на опаковката- не стана хомогенно.После пробвах като загрях водата в уреда на Авент за подгряаване на шишета - и там не стана както трябва. А млякото си е в срок на годност...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #121 -: Май 08, 2008, 00:05:32 am »
Първо се слага водата-цялото Ви нужно количество.
После слагате една мезура-разклащате,втора,разклащате и т.н. до края.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #122 -: Май 08, 2008, 12:15:11 pm »
Здравейте отново, докторе.
По принцип досега разтварях храната на бебето по описания от Вас начин и всичко е било наред. С Хуманата не се получава нито така, нито дори както пише на опаковката (първо 2/3 вода, сухо вещество, 1/3 вода). Явно проблемът е друг и се наложи да говоря с представителите на Хумана за България. Естествено, и според тях не трябва млякото да стои на кристали.
Благодаря Ви за отделеното време и лек ден.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #123 -: Май 08, 2008, 12:16:37 pm »
Здравейте,докторе!
На каква възраст сутрешното АМ в 08-08.30ч се заменя със закуска и каква ще е тя?
БЛАГОДАРЯ ВИ         
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #124 -: Май 08, 2008, 12:44:38 pm »
Не е необходимо да се заменя с нещо поне до 11-12м възраст.Просто може да се добави нещо там "в повече".След 12-15 м възраст може нормална закуска, давана малко по-късно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #125 -: Май 08, 2008, 15:20:51 pm »
Здрвейте докторе,
и аз имам няколко въпроса относно храненето.
Дара е на навършени 9месеца - тежи 9,375, ръст  71 см,обиколка гпава/гърди45/43см.За последния месец е наддала 485гр,родена е 3700гр.
Храним се така - сутрин 8-8,30 210 ам ,13,30 - зеленчуково пюре,домашно+жълтък200гр+АМ 90гр или съответно месно - бурканче/нямаме баби, които да гледат животни, а не ми си ще да купувам пиле наблскано с антибиотици и какво ли още не за да е по голямо/или ако е малко бурканчето130гр+150Ам. След обяд яде плодово пюре 180-200гр+АМ 100-110гр.,вечер240гр Ам.
Досега от зеленчука съм въвела тиква, моркови, картофи,броколи,спанак-не го харесва,яде го но със зор,тиквичка,пащърнак и веднъж съм давала царевица в мин количество заедно с едно месно пяре.
Месо яде заек, пуйка и пиле - в този ред.
От плодовете см въвела - круша,ябълка,банан - не се чувства добре след него и вече определено го избягвам - пресни,праскова,  кайсия и маракуя от бурканче,сини сливи.
Каша давам много рядко-само в случай, че не съм била в къщи да приготвя пюре и съм нямала и бурканче.
Въпросите ми са:
1.Как сме според вас с наддаването?
2.Добри ли са количествата които изяжда, да променя ли нещо?Как е по- добре да давам по-голямо количество пюре,т.е.280гр пюре и да не давам мляко или така както е в момента?
3.Да въвеждам ли друго месо и ако  да какво?А други зеленчуци и в какъв ред?
Извинете ме за дългия пост и елементарните въпроси, но днес като питах на консултацията л.л каза "всичко можеш да даваш,риба прясно мляко .......а и задължително попара сутрин - затова сме нямали още зъби 8O". Само дето не ми каза и с винце да я подправя и всичко щеше да е ок. :lol:
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #126 -: Май 08, 2008, 15:28:57 pm »
Аз лично все още не ползвам "Ротарикс". Не съм убеден все още в безопасността и.
Изключително кърмените деца имат нужда от приемане на дневно 400-500 единици Вит Д (дневните нужди). НО НЕ ПОВЕЧЕ, още по-малко десетократно повече. Ако можете да дозирате в рамките на тези изисквания-приема на Вит Д за изключително кърмените деца, е желателен и нужен.
Преди започване на захранването, допълнително даване на Вода на кърмачетата НЕ Е нужно! Предозирането на Вит Д е с ред нежелателни биохимични,хормонални и бъбречни последици. Освен това е и токсичен.

Витамините НЕ СА НЕВИННИ субстанции.
Витамините,съдържащи се в храните не са еднозначни с технично приготвяните витамини!

Кърмете си детенцето, извеждайте го редовно с минимум 10 минути пряко слънцегреене на открити части на тялото (ръце,лице) са ДОСТАТЪЧНИ. Не захранвайте преди 5.5-6 месец и запазете кърменето максимално дълго.

Рахитът е болна тема на Бг Педиатрия. Има ли белег,оплакване,симптом, в първото детство,което да не "отдават" на "рахит"?? Всичко за тях е рахит-изпотяването, меките главички (които установяват не така,както трябва, натискайки главичките в областта на шевовете,където мекотата е нормално явление) по-ускореното наддаване при кърмени бебета (нормално явление само по себе си!!!!)... . Ужас. Което остава, и не е ясно, "алергия" е... .

Много съм ви благодарна, д-р Бърди. :))) Вашето мнение напълно съвпада с това, което ми подсказваше майчинския инстинкт. :)))
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #127 -: Май 09, 2008, 11:36:19 am »
@rita

1.Добре
2.Да не давате мляко. Повече пюре. Но ако го иска така, без да принуждавате с пюрето.
3.Свинско,телешко. Може да давате всички зеленчуци на пазара.Може да въведете боб,леща (пасирани през сито и без люспите).

След 1.5 месеца може да въведете глутен като фиде първо.Не се дават "попари" до около 11-12 м възраст.
Жълтък би трябвало редовно да има в храненето.
Прясно мляко се дава след 12м възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #128 -: Май 09, 2008, 12:09:37 pm »
Здравейте,докторе!
Моята бебка е на 3 месеца и половина.На кърма е,като дохранвам само вечер с АМ след кърмене.Проблема е,че изхожданията са доста нарядко,т.е.чакала съм я 7 дни да се изходи сама и резултат няма,тогава давам Дуфалак,а отскоро го замених с Лактулоза МИП.При изхождане след лаксативите изпражненията са кашеви,а не са като на типичния запек твърди.Четох ваши коментари за Лактулозата и искам да ви запитам с какво мога да я заменя и колко време е нормално за едно кърмено дете да не ходи по голяма нужда???Скоро ще се захраним и можете ли да ме посъветвате с какво да започнем,за да не се получи по-голям проблем???
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #129 -: Май 09, 2008, 12:25:15 pm »
Трябва да изключите вероятността от недостиг на кърма.
Това е комплексно обаче и зависи от наддаването на тегло и динамиката му по месеци.
Даването на "разхлабителни" на бебета е недопустимо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #130 -: Май 09, 2008, 12:31:50 pm »
Родени сме 3450,изписаха ни 3300.Първия месец 800,втория 600,третия 500 и четвъртия 800.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #131 -: Май 09, 2008, 12:41:30 pm »
Оставете детето БЕЗ разхлабителни.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #132 -: Май 09, 2008, 12:44:19 pm »
А доколко дни е нормално неходенето?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #133 -: Май 09, 2008, 12:59:13 pm »
5-7 за изключително кърмени деца, ако няма съпътстващи тревожни симптоми и детето е спокойно.
Това състояние е характерно за изключително кърмени деца.
Ако в някои часове (особено 16-17-18) нямате много кърма,може да опитате пробна добавка от качествено АМ. Хумана е моето предпочитание за АМ.
« Последна редакция: Май 09, 2008, 13:01:32 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #134 -: Май 09, 2008, 13:13:16 pm »
Благодаря ви много за отговорите.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #135 -: Май 09, 2008, 18:09:23 pm »
Здравейте отново. Значи къпах два дена точно така както сте ми писали, но няма никакъв ефект. Главата и дупето мих с нейния си шампоан на Бюпхен е. Слагам след всяка смяна на пелените крем против подсичане и мия поне по веднъж на ден най-вече след акане. За дупето взех крем Бочко. Да продължавам ли с Лактацид-а и след него какво да мажа телцето. Препоръчаха ми да я мажа с преварен зехтин/олио!?!?!?!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #136 -: Май 09, 2008, 18:26:51 pm »
снимки на обрива?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #137 -: Май 09, 2008, 18:40:44 pm »
Ще се опитам да направя, макар да се съмнявам на снимка да се види. Когато се пипа кожата е по-сухичка и като настръхнала. Сега ще кажа да вземат за дупето от този Дактарин, че са се увиличили пъпките. Искам да попитам и дали е притеснително, че от известно време повръща по-често. Не като фонтан, но често през деня (от 2-3 дни някъде). Ще снимам и пъпчиците на дупето и ще ви ги пратя на лично съобщение.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #138 -: Май 09, 2008, 18:45:08 pm »
Разредете малко храненията.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #139 -: Май 09, 2008, 18:59:02 pm »
Направих снимки на дупето, но поради технически проблеми ще ги пусна по-късно  :oops:. От коремчето не се вижда нищо на снимките.Сега са съсредоточени в областа на гърдите и по-малко по цялото коремче. Много е объркващо. За храненето тя яде средно между 3-4 часа и обикновенно си е доста гладничка като доиде време за харанене особенно ако е минало повече време (на 5 хранения дневно е). Трябва ли да минава повече време м/у храненията?
« Последна редакция: Май 09, 2008, 19:33:57 pm от naha »