0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #140 -: Май 09, 2008, 21:34:24 pm »
Тогава огледайте бибероните да не би да текат много.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #141 -: Май 10, 2008, 10:42:56 am »
Здравейте д-р Бърди, искам да разбера кога е правилно да започне да се предлага вода на изключително кърмено бебе. Аз започнах да предлагам със започваме на захранването - по 1 път на ден, като първо давам твърдата храна, после се кърмиме и след това предлагам водата. Понякога не пие, друг път по съвсем малко, а трети път пък пие с доста жажда.

И по отношение на захранването имам няколко въпросааа:
Започнахме на 5 месеца и 25 дена с тиква, след това тиква с картоф, последва много слаб обрив /ситни пъпчици без зачелвяване, изразени като грапавост на кожата/. минахме няколко дена само на кърма, след което въведох оризова каша и пълнозърнеста. Обривът изчезна.
 След въвеждането на кашата се върнахме отново на зеленчуковите пюрета като сме въвели картоф, морков, тиквичка, броколи, корен целина и магданоз, следва карфиол, царевица,и ако открия без млечен протеин - спанак и пащърнак.
След което смятам да въведа месото в последователност пуйка, пиле, заек.
След въвеждане на месото да въведа плодови пюрета като слетобедна храна, като веднъж седмично се заместват с каша.
В момента предлагам зеленчуково пюре наобяд, а каша - веднъж седмично слетобяд. И на двете хранения не изяжда повече от 50 мл.
Въпросите ми са: дали е правилна последователността на захранване,
предлагането на каша веднъж седмично малко ли е, при условие че наддаваме нормално, ако искам да въведа друг вид каша например елда, слетобяд трябва ли да спра временно въвеждането на зеленчуци, за да не се получи едновременно въвеждане на два компонента и по отношение на плодовете - биха ли могли при тази схема да се изместят по- рано или е добре да са след като се въведе месото?
Благодаря ВИ!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #142 -: Май 10, 2008, 11:42:05 am »
Здравейте, докторе!

"Добри" баби и дядовци зад гърба ми давали на Мая хляб и солети въпреки предупреждението, а не съм въвела глутена. За какви реакции да следя?
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #143 -: Май 10, 2008, 20:37:19 pm »
Д-р Бърди въпроса ми е за ваксините. Детето ми е малко над три месеца. Досега не й е бита ваксина / освен тази в болницата/ заради жълтеницата. Сега стойностите са малко над нормалните, но аз все още имам резерви дали да започна с ваксините. Кажете вашето мнение.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #144 -: Май 10, 2008, 23:32:27 pm »
Здравейте, д-р Birdie!На сина ми от втория месец започнаха да се появяват бели гнойни пъпки по бузките и по-рядко по брадичката,които оставят белези,дупки и черни точки също като на тинейджър в пубертета.По рецепта на педиатъра ги третирахме известно време с Фусидин, но без резултат. За бебешко акне ли става въпрос и какво да правим, за да спрем оставянето на белези и дупчици в кожата?
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #145 -: Май 11, 2008, 16:08:15 pm »
Здравейте, д-р Birdie!Отдавна не съм Ви безпокоила,но напоследък имаме проблеми.
1.Алис има вече 6 зъба (4 горе и 2 долу),с които от 2 седмици скърца ужасно! :( Педиатърката казва,че било нормално от зъбите,а бабите ме побъркват с разни теории за глисти.Аз не съм забелязала да има,но и не съм толкова компетентна да ги различа. :x
2.От месец не спи спокойно,а по цели нощи се върти,става с дупето на горе и ляга където и падне,плаче на сън.
3.Напоследък като и се повиши тон или не и се разреши нещо,започва да се удря по главичката.Това нормална реакция ли е?
Благодаря за вниманието!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #146 -: Май 11, 2008, 18:05:14 pm »
Доктор Бърди - имам въпрос за захранването.
По схмемата, преведена от Рали и съгласувана с Вас пише, че 9-10 месец могат да се въведат домати, краставици и ананас?
Педиатърката ми обаче, каза, че е прекалено рано /пък ме съветва да въвеждам леща и боб 8O/. Вашето мнение, моля. 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #147 -: Май 11, 2008, 19:07:30 pm »
Може спокойно да въведете на 9м и домати, и краставици и леща и боб (пасирани през сито,без люспи, и на пюре). В лещата има много желязо, и е нужна.
Ананас? да,може, но е екзотично.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #148 -: Май 11, 2008, 19:08:38 pm »
Д-р Бърди въпроса ми е за ваксините. Детето ми е малко над три месеца. Досега не й е бита ваксина / освен тази в болницата/ заради жълтеницата. Сега стойностите са малко над нормалните, но аз все още имам резерви дали да започна с ваксините. Кажете вашето мнение.
Няма връзка между иктера и ваксините.
Ваксинирайте детето по план.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #149 -: Май 11, 2008, 19:09:11 pm »
Здравейте, д-р Birdie!На сина ми от втория месец започнаха да се появяват бели гнойни пъпки по бузките и по-рядко по брадичката,които оставят белези,дупки и черни точки също като на тинейджър в пубертета.По рецепта на педиатъра ги третирахме известно време с Фусидин, но без резултат. За бебешко акне ли става въпрос и какво да правим, за да спрем оставянето на белези и дупчици в кожата?
Вероятно...
Снимка?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #150 -: Май 11, 2008, 19:11:31 pm »
Здравейте, д-р Birdie!Отдавна не съм Ви безпокоила,но напоследък имаме проблеми.
1.Алис има вече 6 зъба (4 горе и 2 долу),с които от 2 седмици скърца ужасно! :( Педиатърката казва,че било нормално от зъбите,а бабите ме побъркват с разни теории за глисти.Аз не съм забелязала да има,но и не съм толкова компетентна да ги различа. :x
2.От месец не спи спокойно,а по цели нощи се върти,става с дупето на горе и ляга където и падне,плаче на сън.
3.Напоследък като и се повиши тон или не и се разреши нещо,започва да се удря по главичката.Това нормална реакция ли е?
Благодаря за вниманието!
1.Ако имате съмнение-изследвайте.
3."...като и се повиши тон или не и се разреши нещо". Детето е на 11 месеца и не виждам какво има да "разрешавате" и/или "забранявате". нормално е да реагира-не разбира смисъла на забраните Ви.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #151 -: Май 11, 2008, 19:16:13 pm »
Здравейте д-р Бърди, искам да разбера кога е правилно да започне да се предлага вода на изключително кърмено бебе. Аз започнах да предлагам със започваме на захранването - по 1 път на ден, като първо давам твърдата храна, после се кърмиме и след това предлагам водата. Понякога не пие, друг път по съвсем малко, а трети път пък пие с доста жажда.

И по отношение на захранването имам няколко въпросааа:
Започнахме на 5 месеца и 25 дена с тиква, след това тиква с картоф, последва много слаб обрив /ситни пъпчици без зачелвяване, изразени като грапавост на кожата/. минахме няколко дена само на кърма, след което въведох оризова каша и пълнозърнеста. Обривът изчезна.
 След въвеждането на кашата се върнахме отново на зеленчуковите пюрета като сме въвели картоф, морков, тиквичка, броколи, корен целина и магданоз, следва карфиол, царевица,и ако открия без млечен протеин - спанак и пащърнак.
След което смятам да въведа месото в последователност пуйка, пиле, заек.
След въвеждане на месото да въведа плодови пюрета като следобедна храна, като веднъж седмично се заместват с каша.
В момента предлагам зеленчуково пюре на обяд, а каша - веднъж седмично следобед. И на двете хранения не изяжда повече от 50 мл.
Въпросите ми са: дали е правилна последователността на захранване,
предлагането на каша веднъж седмично малко ли е, при условие че наддаваме нормално, ако искам да въведа друг вид каша например елда, следобед трябва ли да спра временно въвеждането на зеленчуци, за да не се получи едновременно въвеждане на два компонента и по отношение на плодовете - биха ли могли при тази схема да се изместят по- рано или е добре да са след като се въведе месото?
Благодаря ВИ!

Вода се предлага след започване на захранването. Ако иска пие-ако не иска-не пие.
Не се дава тиква-от там са обривите вероятно, или от картофа, ако е бил стар.
Няма нужда от елда. Разнообразявайте плодовете и зеленчуците.
Правилно е захранването. Пуйка? от бурканче? домашно готвена? по-добре пиле... .
Не бързайте да въвеждате нови храни в две хранения.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #152 -: Май 11, 2008, 20:02:53 pm »
Докторе здравейте,
аз съм с нестандартен въпрос...
Искам да се консултирам с вас, тъй като си ползвам вашите схеми и консултации. Още като малка Кристина изяждаше по повече АМ, отколкото са приети стандартите у нас. Педиатърката не одобряваше, но аз се радвам, че ви послушах, детето е спокойно, нахранено, без никакви смущения по отношение на храненето, наддава иделано, нито повече, нито по-малко. Единственото, което за сега не права, а знам, че и вие препоръчвате и аз одобрявам е, че не давам много домашно, Но напоследък започна майка ми да й приготвя домашно. Аз не съм готвила никога  :oops: и не умея явно, защото не искаше да яде готвено от мен.
Както й да е - нямам отказана храна от готовите, никаква. Тя харесва всичко. И на майка ми вече домашните.
Кое ме притеснява - май яде много. Според почти всики около мен  :?

Ето пример:
8.00 - 240 мл. АМ
10.30 - от скоро 150 до 180 гр. плод - без нкакви добавки, само плод.
13.00 - между 300 и 380 гр.  8O месно или зеленчуково пюре, съответно с жълтък, сирене и масло, които добавям към зеленчуковото. АМ не добавям.
17.00 - 220, вече спокойно и 250-60 гр. каша, като съотношението каша плод е 1:1
20.30 - 240 до 260 мл. АМ

 :?

Не е дебела, не яде тестени неща, попари, сухари, бисквити, корички, солети. Не пие сокове, шейкове и т.н. между храненията. Има стриктно 5 хранения и нищо между тях. Само вода, доста вода обича да пие. Докато се храни на столчето, пред нея няма играчки, няма ТВ, няма занимавки. т.е. не яде механично, разсеяна от нещо си, тя просто си се храни с огромен апетит, няма нужда от никакви покани и забавления.
Опитвам от известно време на обяд да давам по-малко, но тя плаче. Като се нахрани пляска с ръчички и е доволна. Когато не иска /каша най-често, понеже засища/ - немога да и сложа и грам в устата...

Много ли е количеството храна, да не й се разшири стомаха  :?  Да не се получи в бъдеще някакво усложнение?
Чудя се дали не си тъпча детето? Но я познавам много добре.
Да няма накакъв проблем?
Дайте съвет.
Може да е смешно, на фона на злояди деца, извинявам се.

Благодаря и поздрави.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #153 -: Май 11, 2008, 20:16:38 pm »
Съвет?
Да оставите детето на спокойствие.
Не мисля че има проблем изобщо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #154 -: Май 11, 2008, 20:26:03 pm »
Може спокойно да въведете на 9м и домати, и краставици и леща и боб (пасирани през сито,без люспи, и на пюре). В лещата има много желязо, и е нужна.
Ананас? да,може, но е екзотично.

Много благодаря, докторе. Почвам да ги въвеждам - бавно и полееека, както сте ме учили без "бомбандировки". Ананасът го пише във въпросната схема. Принципно в тази схема , която и Вие одобрявате, ананас дават - за това попитах за него. От друга страна качествените пресни БГ плодове са много кът в момента на пазара - круши, ябълки, банани, сливи /само испанските/. Нектарините и пъпеша и аз не бих ги яла. Та се питах за ананас на шайби замразен.

Имам и още един въпрос. Вики има само два долни първи зъба. На консултациите от три месеца слушам как горните ще пробият, но неби. Посъветвах се със стоматолог, който ми обясни, че това се получава от втвърдяване на челюстната кост и по този начин зъбния зародиш по-трудно пробива. Стремя се да комбинирам храни, богати на калции, включително киселото мляко е обогатено с калций. Трябва ли да намаля тези храни?!? Иначе стоматолога ми обясни - търпите и траете, избиват не по предвидения ред и е възможно и по два - три.
« Последна редакция: Май 11, 2008, 20:30:04 pm от lady_11 »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #155 -: Май 11, 2008, 20:39:36 pm »
Зъбките ще избият. Този въпрос не бива да тревожи.

"...че това се получава от втвърдяване на челюстната кост и по този начин зъбния зародиш по-трудно пробива."
->Не съм чувал или чел за подобно нещо.

"...Стремя се да комбинирам храни, богати на калции, включително киселото мляко е обогатено с калций. "
->Не е нужно. Набавяне на дневните потребности-стига.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #156 -: Май 11, 2008, 21:47:27 pm »
Д-р Бърди, здравейте,
Много се чудех дали да ви занимавам с моя проблем, но в крайна сметка реших да се допитам до Вас. Откакто се е родил, синът ми не спи нощно време. Опитахме какво ли не, за да му обърнем режима и нищо не помага. Държим го буден през деня, доколкото можем, пеем, играем с играчки, говорим му, мием му личицето с вода, за да се ободри, къпем го, излизаме на разходки при всяка възможност, но нищо не помага. Едвам издържа да не спи три часа, а и така се изнервя накрая, че не може да се нахрани. Дремва си двайсетина минути и пак се ококорва. Нощно време заспива след 2 ч. евентуално, но започва да приплаква през пет минути и се събужда и я караме така до 7-8 сутринта. Тогава понякога заспива много спокойно и така до към 2ч. следобед, всъщност така, както би трябвало да спи през нощта. Размрънква се само като му дойде време за ядене, но яде без да се събужда. Но по-често и през деня не спи продължително, просто си дремва от време на време за по 20-30 минути.  Знам, че не одобрявате нощното хранене, но при това будуване, ако го оставя и без да суче, не знам какво чудо ще е. Само на кърма е, през три часа (кафе не пия, не пуша, пия по един черен чай сутрин, позволявам си бира), но снощи опитах да му дам вода, естествено не я искаше, ама просто ей така, да знам, че съм опитала всичко. Говорих с педиатърката, но тя ми препоръча хомеопатичен успокояващ сироп, на който пишеше, че е за деца над една година и аз въобще не го купих. Купили сме НАН и всяка вечер се каня да му дам от него, но при толкова много кърма сърце не ми дава да го нахраня с АМ. Детето е на 4,5 месеца и наистина не преувеличавам като казвам, че не е спал нормално нито една нощ, собственото си психическо и физическо състояние няма да коментирам. Иначе, когато е буден, дори и нощно време, си е спокойно дете, играем си, усмихва се, просто явно си е решил, че особено през нощта няма да спи. За щастие расте и наддава нормално. Ще съм Ви много благодарна, ако ме посъветвате нещо.       

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #157 -: Май 11, 2008, 22:06:40 pm »
Много благодаря д-р Бърди. Ще я оставя на спокойствие и да си яде както е добре за нея.
Поздрави!
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #158 -: Май 11, 2008, 23:15:43 pm »
Не се дава тиква-от там са обривите вероятно, или от картофа, ако е бил стар.
Защо не се дава тиква?
Тук всички разправят как се дава едва ли не първа...

И сега мога ли да Ви помоля да "хвърлите" един поглед на тези снимки.
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=31676&AlbumId=116469
Може ли това да е от храна, и по-точно карфиол?
Не знам защо толкова избързах с този карфиол. До сега въвеждах новите храни от бурканче, после което ми е възможно го готвя. Взех си обаче един микс от замразени зеленчуци - морков, броколи и карфиол и вчера му сложих мъъъничко карфиол в пюрето, а днес малко повече. Вчера обрив категорично нямаше.
На една от снимките се вижда и личицето му украсено с този проклет АД. С огромни усилия го поддържам с Адерма - резултата е незадоволителен и нетраен... Педиатърката гледа с един съжалителен поглед и изписва фенистил, аз не го давам и така...
Ох, отплеснах се. Мисълта ми беше - това по коремчето(само там го има) не е ли пак от АД?

Много Ви благодаря за отделеното време!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #159 -: Май 12, 2008, 00:32:29 am »
Д-р Бърди, здравейте,
Много се чудех дали да ви занимавам с моя проблем, но в крайна сметка реших да се допитам до Вас. Откакто се е родил, синът ми не спи нощно време. Опитахме какво ли не, за да му обърнем режима и нищо не помага. Държим го буден през деня, доколкото можем, пеем, играем с играчки, говорим му, мием му личицето с вода, за да се ободри, къпем го, излизаме на разходки при всяка възможност, но нищо не помага. Едвам издържа да не спи три часа, а и така се изнервя накрая, че не може да се нахрани. Дремва си двайсетина минути и пак се ококорва. Нощно време заспива след 2 ч. евентуално, но започва да приплаква през пет минути и се събужда и я караме така до 7-8 сутринта. Тогава понякога заспива много спокойно и така до към 2ч. следобед, всъщност така, както би трябвало да спи през нощта. Размрънква се само като му дойде време за ядене, но яде без да се събужда. Но по-често и през деня не спи продължително, просто си дремва от време на време за по 20-30 минути.  Знам, че не одобрявате нощното хранене, но при това будуване, ако го оставя и без да суче, не знам какво чудо ще е. Само на кърма е, през три часа (кафе не пия, не пуша, пия по един черен чай сутрин, позволявам си бира), но снощи опитах да му дам вода, естествено не я искаше, ама просто ей така, да знам, че съм опитала всичко. Говорих с педиатърката, но тя ми препоръча хомеопатичен успокояващ сироп, на който пишеше, че е за деца над една година и аз въобще не го купих. Купили сме НАН и всяка вечер се каня да му дам от него, но при толкова много кърма сърце не ми дава да го нахраня с АМ. Детето е на 4,5 месеца и наистина не преувеличавам като казвам, че не е спал нормално нито една нощ, собственото си психическо и физическо състояние няма да коментирам. Иначе, когато е буден, дори и нощно време, си е спокойно дете, играем си, усмихва се, просто явно си е решил, че особено през нощта няма да спи. За щастие расте и наддава нормално. Ще съм Ви много благодарна, ако ме посъветвате нещо.       

Разредете кърменията-8 хранения за 4 месечно дете е много.Естествено не са нужни добавки от АМ, ако имате кърма и детето наддава добре.
Не давайте "водички"!!
Мисля с разреждане на кърменето нещата ще се оправят. Детето преяжда... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.