0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #160 -: Май 12, 2008, 00:36:48 am »
Не се дава тиква-от там са обривите вероятно, или от картофа, ако е бил стар.
Защо не се дава тиква?
Тук всички разправят как се дава едва ли не първа...

И сега мога ли да Ви помоля да "хвърлите" един поглед на тези снимки.
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=31676&AlbumId=116469
Може ли това да е от храна, и по-точно карфиол?
Не знам защо толкова избързах с този карфиол. До сега въвеждах новите храни от бурканче, после което ми е възможно го готвя. Взех си обаче един микс от замразени зеленчуци - морков, броколи и карфиол и вчера му сложих мъъъничко карфиол в пюрето, а днес малко повече. Вчера обрив категорично нямаше.
На една от снимките се вижда и личицето му украсено с този проклет АД. С огромни усилия го поддържам с Адерма - резултата е незадоволителен и нетраен... Педиатърката гледа с един съжалителен поглед и изписва фенистил, аз не го давам и така...
Ох, отплеснах се. Мисълта ми беше - това по коремчето(само там го има) не е ли пак от АД?

Много Ви благодаря за отделеното време!
Това е уртикария (вид). Остра форма.
Вероятно от съставка в бурканчетата. Може и от карфиола.

Кожата на лицете е в много добро състояние!! съобразно тежестта на АД. Естествено за никакъв Фенистил и реч не може да става... .

Пак ще повторя...
ГОТВЕТЕ ДОМАШНО ПРИГОТВЕНА ХРАНА!! Има продукти!!! Не е както през 1997... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #161 -: Май 12, 2008, 01:05:02 am »
Здравейте, докторе!
Бих желала да се консултирам с Вас относно съхранението на ваксините Пентаксим.
Купихме 2 бр. ваксини Пентаксим, когато дъщеря ни беше на 2 месеца, но оттогава не сме могли да ги поставим, понеже боледуваше от грип, докато се възстанови, се появяваше ново неразположение и така вече е на 6 месеца. Ваксините ги съхраняваме в долното отделение на хладилника, което е за плодове, не им е изтекъл срокът на годност. Но нашата лекарка не желае да ги постави, защото се притеснява, че не са правилно съхранявани. Всъщност тя от самото начало ни препоръчва ваксините по здравната каса, предполагам защото има повече опит с тях.
Според Вас ваксините годни ли са за използване?
Благодаря предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #162 -: Май 12, 2008, 01:51:57 am »
Не мога да кажа дали са годни.
Ако сте ги съхранявали правилно, би трябвало да са годни.
Поставете незабавно дозите-не отлагайте повече.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #163 -: Май 12, 2008, 02:54:56 am »
А как е правилно да се съхраняват?

Имаме уговорка тази седмица вече да поставим първата ваксина, но аз съм притеснена дали е редно, защото миналата седмица дъщеря ни беше хремава и пи сироп Стодал, а сега продължава да се закашля няколко пъти през деня.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #164 -: Май 12, 2008, 08:18:42 am »
Това е уртикария (вид). Остра форма.
Вероятно от съставка в бурканчетата. Може и от карфиола.

Кожата на лицете е в много добро състояние!! съобразно тежестта на АД. Естествено за никакъв Фенистил и реч не може да става... .

Пак ще повторя...
ГОТВЕТЕ ДОМАШНО ПРИГОТВЕНА ХРАНА!! Има продукти!!! Не е както през 1997... .
Не съм давала бурканче скоро.
Тогава ще е от карфиола :? Предполагам, че третирането с Адерма е достатъчно, няма нужда да го водя на лекар, или?
Готвя, готвя. За сега само синя слива давам от бурканче, че няма как да я приготвя.

А, думите Ви за лицето много ме успокояват.
Благодаря Ви!
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #165 -: Май 12, 2008, 16:17:53 pm »
Благодаря докторе, за отговора!Моята педиатърка е сигурна,че малката няма глисти,но аз искам да и направя изследване.Какво представлява то?А колкото до забраните:ми тя постояно пъха нещо в устата си (хартия и други боклуци) или прави опасни за нея неща.И когато и се казва,че не може да яде хартията или да се бута където е опасно,тя започва да плаче и се удря по главичката.Как да я оставя да си прави каквото иска? :? И това,че нощно време не спи,а само се върти,става и плаче също ме притеснява! :( Трябва ли да и дам нещо успокояващо?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #166 -: Май 12, 2008, 17:42:36 pm »
Отвлечете вниманието на детето от опасните неща.
Скрийте опасните неща.
Това е по резултатно,отколкото да се карате на детето-нещо,което то не разбира защо го правите.
Оставете детето свободно-вземете предпазни мерки предварително.

Нищо успокояващо като лекарства не е нужно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #167 -: Май 12, 2008, 18:53:00 pm »
...Откакто се е родил, синът ми не спи нощно време...
Разредете кърменията-8 хранения за 4 месечно дете е много.Естествено не са нужни добавки от АМ, ако имате кърма и детето наддава добре.
Не давайте "водички"!!
Мисля с разреждане на кърменето нещата ще се оправят. Детето преяжда... .

Докторе, много Ви благодаря за отговора. Ще опитам да разредя кърменията, но от снощи откакто прочетох съвета Ви до сега нямам никакъв успех. Трудничко ще бъде :)

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #168 -: Май 12, 2008, 19:09:06 pm »
Седмици ще са нужни.
По принцип ако детето не издържа поне 4 часа след храненето е нужно да го оставяме по-дълго на гърдата, да се оригва помежду, да сменяме гърдите в рамките на едно хранене.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #169 -: Май 12, 2008, 22:44:31 pm »
Току що опитах, след като оригна му дадох да суче от другата гърда. Захапа, но почти веднага след това пусна и започна да се усмихва, но ще продължа да го пробвам. Благодаря Ви за съветите!

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #170 -: Май 13, 2008, 00:12:13 am »
Здравейте д-рБърди,
Днес сложихме втората ваксина ДТК и полеомелит.В стаята за консултация беше студено и малката започна да киха и накашля след това.
Въпроса ми е имали опасност за усложнения при това положениеи ако има какви могат да са те?
За сега е спокойнаа и не е вдигала дори и температура.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #171 -: Май 13, 2008, 01:07:51 am »
Здравейте д-рБърди,
Днес сложихме втората ваксина ДТК и полеомелит.В стаята за консултация беше студено и малката започна да киха и накашля след това.
Въпроса ми е имали опасност за усложнения при това положениеи ако има какви могат да са те?
За сега е спокойнаа и не е вдигала дори и температура.

Не.Никакви усложнения. Дори и АБ да се наложи да дадете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #172 -: Май 13, 2008, 01:09:14 am »
Току що опитах, след като оригна му дадох да суче от другата гърда. Захапа, но почти веднага след това пусна и започна да се усмихва, но ще продължа да го пробвам. Благодаря Ви за съветите!
Едно добре нахранено дете на тази възраст издържа спокойно и 5 часа.
Няма средно положение или "друг вариант" ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #173 -: Май 13, 2008, 08:19:54 am »
Д-р Бърди (1)относно алергичната реакция на детето към даден продукт - това значи ли, че завинаги не давам този продукт или трябва да мине известен период от време, за да повторя опита с него и колко време?
(2)Относно кашите - повече от месец бебко яде оризова каша, трябва ли да разнообразявам кашите и какви други мога сега да му давам, освен ориза?/иначе в оризовата съм слагала някой плод, от тези които е опитвал/, но освен оризова каква друга мога да давам?
*

    vilimili

  • ****
  • 512
  • Ще ми липсваш много татко!Поклон пред паметта ти.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #174 -: Май 13, 2008, 09:04:22 am »
Здравейте д-р Бьрди!Родих дьщеря си 1,730кг месец и 8 дни преди термина,беше в кувиоз три дни само на кислородна палатка-пьрвия ден и на кислороден душ втория,изписаха я 2,250кг месец след раждането.На пьрвата консултация остановиха заден ринит в следствие стафилококова инфекция,но без да са правени посявки!!!Слагахме капки Мукосептонекс и крем Нисита,след 10дни започнаха и храчки и милото детенце се давеше,неможещо да диша нито през нослето нито през устата,сега от три дни слагаме други капки-Цилоксан и има леко подобрение.Понеже почти винаги след хранене "повръщаше"през нослето,което още повече се запушваше смесихме Фризолак1 с Фризовом 3:1,но сега пък започна да ака по 3-4 пъти на ден,полурядка жълта смес понякога има и малко слуз. до сега е акала само по веднъж дневно!Може ли да е отсмесването на млеката?Няма температура.Благодаря предварително!
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #175 -: Май 13, 2008, 09:49:35 am »
Здравейте д-рБърди,
Днес сложихме втората ваксина ДТК и полеомелит.В стаята за консултация беше студено и малката започна да киха и накашля след това.
Въпроса ми е имали опасност за усложнения при това положениеи ако има какви могат да са те?
За сега е спокойнаа и не е вдигала дори и температура.

Не.Никакви усложнения. Дори и АБ да се наложи да дадете.
Благодаря
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #176 -: Май 13, 2008, 10:38:30 am »
Д-р Бърди (1)относно алергичната реакция на детето към даден продукт - това значи ли, че завинаги не давам този продукт или трябва да мине известен период от време, за да повторя опита с него и колко време?
(2)Относно кашите - повече от месец бебко яде оризова каша, трябва ли да разнообразявам кашите и какви други мога сега да му давам, освен ориза?/иначе в оризовата съм слагала някой плод, от тези които е опитвал/, но освен оризова каква друга мога да давам?
Може да започнете да добавяте круша/ябълка в тази каша в постепенно увеличаващи се количества. НЕ сокчета!
« Последна редакция: Май 13, 2008, 10:41:59 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #177 -: Май 13, 2008, 10:41:22 am »
Здравейте д-р Бьрди!Родих дьщеря си 1,730кг месец и 8 дни преди термина,беше в кувиоз три дни само на кислородна палатка-пьрвия ден и на кислороден душ втория,изписаха я 2,250кг месец след раждането.На пьрвата консултация остановиха заден ринит в следствие стафилококова инфекция,но без да са правени посявки!!!Слагахме капки Мукосептонекс и крем Нисита,след 10дни започнаха и храчки и милото детенце се давеше,неможещо да диша нито през нослето нито през устата,сега от три дни слагаме други капки-Цилоксан и има леко подобрение.Понеже почти винаги след хранене "повръщаше"през нослето,което още повече се запушваше смесихме Фризолак1 с Фризовом 3:1,но сега пък започна да ака по 3-4 пъти на ден,полурядка жълта смес понякога има и малко слуз. до сега е акала само по веднъж дневно!Може ли да е отсмесването на млеката?Няма температура.Благодаря предварително!
Направете посявка на носен секрет-лекувайте с орален АБ по антибиограма. Ако секрета е (+).
Не е добър този "Фризовом". Може ли да намерите Хумана АР??
Защо давате антирефлуксно мляко?
Редките изпражнения ВЕРОЯТНО са от Фризовом-той е "известен" с "букета" странични реакции,които дава.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #178 -: Май 13, 2008, 16:19:10 pm »
Писах Ви за нашия проблем, докторе. Сега сме на Аптамил АР. Тук, в София, много трудно се намира НАН АР, за Хумана АР- изобщо не съм виждала. Сега Максим повръща по 2-3 пъти между храненията, като че ли рефлукса е овладян. Но се появи запек от Аптамила, изпражненията са твърди, а не нарядко.
1.Вече е на 5,5 месеца, с какво е добре да го захранвам с оглед на рефлукса и запека?
2. Казахте ми да му давам колкото иска мляко, но той повече повръща ако преяжда, а е много лаком. Яде 5 пъти на ден, едвам издържа паузи от 3,5 часа.
3. Каши не бих искала да му давам, пълничък е и без тях.


ТОЙ - 06.11.2001 ; той - 03.12.2007
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #179 -: Май 14, 2008, 08:28:29 am »
Здравейте д-р Бърди,синът ми има налепче на едната сливица и се оказа от посявката,че това е Кандида и Ешарихиа коли 8O.Там не им е мястото,но лекувахме с Тобрадех капки и Дактарин орален.Изчезнаха,но сега са отново на лице.Какво да правя?Да повторя ли лечението?Благодаря Ви предварително!