0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #100 -: Май 06, 2008, 14:15:02 pm »
Здравейте,аз с още един бъпрос.Нормално ли е на нашата възръст очичките още да не са савсем в синхрон.Като погледне встрани едното оченце изостава?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #101 -: Май 06, 2008, 14:30:16 pm »
Здравейте,аз с още един въпрос.Нормално ли е на нашата възраст очичките още да не са съвсем в синхрон.Като погледне встрани едното оченце изостава?
Да, ако съм разбрал правилно,това,което описвате.
Дължи се на липса на синхрон в 3Д изображенията на корово мозъчно ниво.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #102 -: Май 06, 2008, 14:47:09 pm »
@kalinuccia

1.Хумана АР е най-доброто. Резултата,който сте постигнали, е оптимален. След въвеждане на твърди храни повръщанията ще спрат окончателно. Направихте ли УЗ на коремче?
2.Оставете детето да хапва толкова,колкото иска. Изяждайки повече ще се увеличат интервалите между храненията, ще изчезне "запека" и детето ще е по-спокойно. Може и 4 хранения дневно. Круши не са нужни-оставете детето да изяжда колкото иска. Това не е "запек", а недостиг на АМ. 4-5 дена след нормализиране на количествата и "запека" ще изчезне.
3. Напълно ще изчезне повръщането с времето.
« Последна редакция: Май 06, 2008, 23:40:28 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #103 -: Май 06, 2008, 20:54:11 pm »
@kalinuccia

1.Хумана АР е най-доброто. Резултата,който сте постигнали е оптимален. След въвеждане на твърди храни повръщанията ще спрат окончателно. Направихте ли УЗ на коремче?
2.Оставете детето да хапва толкова,колкото иска. Изяждайки повече ще се увеличат интервалите между храненията, ще изчезне "запека" и детето ще е по-спокойно. Може и 4 хранения дневно. Круши не са нужни-оставете детето да изяжда колкото иска. Това не е "запек", а недостиг на АМ. 4-5 дена след нормализиране на количествата и "запека" ще изчезне.
3. Напълно ще изчезне повръщането с времето.
Благодаря за отговора!!!
1. УЗ на корема не сме правили, знам, че детето няма пилорна стеноза от многобройните фетални морфологии, правени при най-добрите специалисти.
2. Тук, в София, педиатрите ми обясняват, че "кардиата" се разширява заедно с разширяването на стомаха и за това е крайно нежелателно да поглъща големи количества мляко, т.е. ако мога да го храня 8 пъти на ден с не повече от 120 мл. мляко, което честно казано не виждам как ще стане, на него и 200 мл. готов разтвор са му малко!!! Това е едната песен! Другата е : и да повръща през носа, много важно, щом наддава е ок, не се занимавай с глупости, е да, ама преди АР млякото аз и бебето не сме спели нормално 4 месеца. Той през нощта се давеше от върнатата храна и се будеше с крясъци и ужасен рев. Чак сега се нормализираха нещата, е повръща по малко, но не и докато спи.
3. Така нареченото позициониране, при нас не помага, аз го нося прав почти през цялото време, когато не мога повече, в кенгуру, той си повръща прав, изобщо не му влияе, досега единственото облекчение е от АР млякото.
« Последна редакция: Май 06, 2008, 21:16:29 pm от kalinuccia »


ТОЙ - 06.11.2001 ; той - 03.12.2007
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #104 -: Май 06, 2008, 21:09:24 pm »
1.Пилорната стеноза е феномен след раждането- около месец след раждането, и нататък. Феталните морфологии не са показателни по отношение на това. Пилорната стеноза прогресира с времето от 20 ден и нататък. При раждането значима стеноза няма, което се доказва и от отсъствието на симптоми непосредствено след раждането.
2.Проблема при тези повръщания не е само кардията, а пилорната проходимост, обратната перисталтика, наличието или липсата на рефлукс,състава на млякото като храна. Състава на храната играе ключова роля в проходимостта на пилора и перисталтиката. Не се знае дали детето ще повръща С АНТИРЕФЛУКСНО МЛЯКО повече, ако го храните според това,колкото иска. Може да повръща по-малко,поради това че се разреждат храненията. НЕ ВИНАГИ ЧЕСТИТЕ ХРАНЕНИЯ С МАЛКИ КОЛИЧЕСТВА намаляват повръщанията при бебета-понякога е точно обратното. Увеличете с по 25-30 мл изпиваното на хранене и вижте... . Ако няма разлика, може да иска и 250мл на 5.5-6 часа и да си е добре така.

"...Другата е : и да повръща през носа, много важно, щом наддава е ок"
->Глупости на некомпетентни. Всяко хронично повръщане дава езофагит-всеки езофагит учестява и утежнява повръщанията. Порочен кръг е. Спирайки повръщанията с антирефлуксно мляко са нужни седмици за да се оправи НАЛИЧНИЯТ ЕЗОФАГИТ. Оправеният езофагит помага повръщанията да се редуцират още повече.

3.Съгласен-не винаги помага.
« Последна редакция: Май 06, 2008, 23:41:33 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #105 -: Май 07, 2008, 09:44:02 am »
Здравейте Д-р Бърди! Радвам се, че отново сте с нас.
Искам и аз да Ви задам няколко въпроса и предварително се извинявам, ако вече сте давали тези отговори. Темите Ви са много полезни, но все още не ми е стигнало времето да изчета всичко.

1. Мога ли да ваксинирам детето си с Пентаксим, при положение, че първият път сме слагали "държавните" ваксини за ДТК и полиомиелит? До колко време може да стои втвърденото около боцнатото с ДТК?
2. От самото начало съм хранила напоискаване. В момента това става с АМ "Нутрилон". От две седмици малката премина сама на четири хранения - веднъж 180мл.вода с 6 мерителни лъжички (общо 200мл.) сутрин и три пъти по 150 мл. вода с 5 м.л.(около 170мл.). Детето си наддава и смятам, че в края на 4-ия си месец ще бъде с около 800гр. по-тежка (и ще тежи около 6.200кг.). Все пак нормално ли е толкова малко дете да се храни само 4 пъти, през 3,5 - 4 часа, а през нощта да прави 12 часови паузи?
3. Педиатрите тук, не са ми казвали, че би могла да развие рахит, макар, че вторият месец увеличиха Вигантола на три капки поради потене. Сега не се поти, давам и по 2 капки. Притесняват ме стрясканията, които прави понякога, по-често в началото, когато заспива. Също и едни потрепервания, които прави с главата си. Може ли това да са някакви сигнали за начало на рахит?
4. С какво да обработвам подсечената и гушка? До сега мажех с крем на Бюбхен с лайка, но не помогна и от два дни е подсечено.

Благодаря Ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #106 -: Май 07, 2008, 09:54:19 am »
1.Да,може. Около 1-1.5 месеца.
2.Да,нормално е. Няма задължително условие на колко да се храни детето след 1-1.5 месец.
3.Нито потенето,нито това стряскане са белег на рахит. В 720 мл,които изпива детето има около двукратно повече от дневните нужди Вит Д. Защото АМ е обогатено с Вит Д! Следователно, даването на ОЩЕ Вит Д НЕ Е нужно.
4.С Фусидин за два дена-след това с пудра (бебешка)-МАЛКИ количества... . Друг вариант е хидратантен крем (А-Дерма Екзомега) след което с бебешка пудра се поддържа.
« Последна редакция: Май 07, 2008, 09:55:51 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #107 -: Май 07, 2008, 11:12:49 am »
Здравейте Докторе, много се радвам да Ви видя отново тук - липсвахте ни, аз поне се чувствах някак несигурна докато Ви нямаше!Желая Ви Здраве и хубаво лято!
Сега искам да ви попитам нещо относно моето дете - дадох му пюренце от круша и той се обрина по лицето, около устата, обаче аз реших, че може да е съвпадение от вечно течащата слюнка и дъвчещата биба, но спрях крушата за около 2 седмици и вчера пак я дадох - е пак се обрина и то доста, отново около устата - въпросът ми е колко време трябва сега да изчакам, за да въведа нов продукт?
2. Другото, което искам да ви питам е как е по добре да въведа царевица - с каша или с пюре /царевица и картоф например /, аз до сега съм му давала каша с ориз, има също така въведени пюрета - тиква, ябълка, и тиква и картоф и това е за сега.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #108 -: Май 07, 2008, 11:36:19 am »
1.Докато премине този обрив.
2.Не е добра идея да въвеждате царевица на 5 месечно дете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #109 -: Май 07, 2008, 17:12:16 pm »
Здравейте отново. Пъпчиците бяха минали и за това отложих вземането на шампоана, но днес видях, че отново са се появили. Предполагам, че наистина са от претопляне макар да се старая да я обличам по-леко въпреки хладното време, или поне се надявам да са от претопляне. Не виждам друга причина. Откакто ви писах симинах на Фризолак1 и само чайче на Хип за колики пие освен него. Може ли да има друга причина за появата им? И имам въпрос за шампоана, прочетох листовката , нопонеже е интимен не пише начин на прилагане при бебета, ако може да ми обясните да го разреждам или директно да прилагам върху кожата???
Също искам да попитам на какво може да се дължи изпотяването на ръчичките и крачетата?За ръчичките мисля, че от стискането на юмручетата и поставянето им в устичката  :),но крачетата са винаги потни. Дали може да е индикатор за проблем? Също така й избиха пъпки по срамните усни. Преди време имаше около анусчето и ги третирахме с Фоксин и Банеоцин, след дълго мазане минахас крем Здраве  8). Сегашните пъпки пак ни казаха да третираме със същите мазала. Педиатърката ни каза че е от инфекция  8O, но не обясни нищо повече. Благодаря ви предварително, че ни обръщате внимание и се извинявам за дългия пост. Поздрави Надежда.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #110 -: Май 07, 2008, 17:54:20 pm »
...
3.Нито потенето,нито това стряскане са белег на рахит. В 720 мл,които изпива детето има около двукратно повече от дневните нужди Вит Д. Защото АМ е обогатено с Вит Д! Следователно, даването на ОЩЕ Вит Д НЕ Е нужно.
....

Тогава на какво се дължат тези стряскания и кога ще отминат?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #111 -: Май 07, 2008, 18:09:31 pm »
Здравейте отново. Пъпчиците бяха минали и за това отложих вземането на шампоана, но днес видях, че отново са се появили. Предполагам, че наистина са от претопляне макар да се старая да я обличам по-леко въпреки хладното време, или поне се надявам да са от претопляне. Не виждам друга причина. Откакто ви писах симинах на Фризолак1 и само чайче на Хип за колики пие освен него. Може ли да има друга причина за появата им? И имам въпрос за шампоана, прочетох листовката , нопонеже е интимен не пише начин на прилагане при бебета, ако може да ми обясните да го разреждам или директно да прилагам върху кожата???
Също искам да попитам на какво може да се дължи изпотяването на ръчичките и крачетата?За ръчичките мисля, че от стискането на юмручетата и поставянето им в устичката  :),но крачетата са винаги потни. Дали може да е индикатор за проблем? Също така й избиха пъпки по срамните усни. Преди време имаше около анусчето и ги третирахме с Фоксин и Банеоцин, след дълго мазане минахас крем Здраве  8). Сегашните пъпки пак ни казаха да третираме със същите мазала. Педиатърката ни каза че е от инфекция  8O, но не обясни нищо повече. Благодаря ви предварително, че ни обръщате внимание и се извинявам за дългия пост. Поздрави Надежда.
Не са нужни чайчета... .
Изпотяването в тези места е характерно за деца на тази възраст и нормално явление.
Пъпките в гениталната област са вероятно памперс-дерматит-може да ползвате Дактарин (Певарил). След като преминат вземете И ПОЛЗВАЙТЕ РЕДОВНО защитен крем за под памперса- "Пенатен или "Бочко"... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #112 -: Май 07, 2008, 18:10:32 pm »
...
3.Нито потенето,нито това стряскане са белег на рахит. В 720 мл,които изпива детето има около двукратно повече от дневните нужди Вит Д. Защото АМ е обогатено с Вит Д! Следователно, даването на ОЩЕ Вит Д НЕ Е нужно.
....

Тогава на какво се дължат тези стряскания и кога ще отминат?
Характерна особеност в нервно-психичното развитие за тази възраст. Минават си сами след 12м възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #113 -: Май 07, 2008, 18:40:09 pm »
А шампоана как да ползвам? Както обикновенно ли?
Имам Дактарин, които позлвах за млечицата на езичето, същия ли гел да ползвам и след всяка смяна на памперса ли да слагам?
Благодаря за отговора.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #114 -: Май 07, 2008, 20:57:48 pm »
Здравейте Д-ре!
Ние леко закъсняхме със захранването поради едно вирусче и отказа да сучем след него.
След като свикнахме с АМ решихме и да захраним. Днес става една седмица откакто се опитваме да даваме пюре в 18.00. Казвам опитваме, защото нашата красавица стиска устата на всичко, което е по-гъсто от млякото й, което м/у другото е допълнително разредено.
Пробвахме круша- не, смесено с ябълка-не, засега е изяла няколко лъжички (2-3) ябълка смесена с мляко. Днес съвсем стисна устата. Не я насилвам, защото ме е страх, че като види само лъжицата ще започне да стиска устни. Не знам как да продължа.
Моля Ви за съвет! Дали да не направим почивка от няколко дни?

Здравейте Д-ре!
Казахте да направим 2 седмици почивка.
Не се сетих да ви питам обаче как да продължим? Пак ли ябълка, круша?
« Последна редакция: Май 07, 2008, 21:01:26 pm от jasmin »
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #115 -: Май 07, 2008, 22:45:48 pm »
Здравейте, докторе!
Моето бебче от 4 месеца е на Фризопеп. Предписаха ни го на около 3 седмична възраст, защото малката започна да ака слуз и кръв, след като се наложи да я дохранвам с АМ. Не мога да кажа със сигурност от какво се получи - дали беше непоносимост към кравешкия белтък или към рожковите, които се съдържат във Фризовом (проблема се появи веднага след като я нахраних с Фризовом). Вече искам да сменя Фризопепа. Четох, че препоръчвате Хумана. Купихме Хумана НА 1, за да преминем постепенно към нормално АМ. Въпросът ми е: нормално ли е консистенцията на млякото след като се разтвори във водата да е като на малки кристалчета? Все едно не добре разтворена захар, но малко по-ситно, се отлага по стените на шишето. Приготвям млякото точно според инструкциите на опаковката. Притеснявам се, че не се получава хомогенна смес. Когато храних с Фризовом млякото също беше на кристалчета...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #116 -: Май 07, 2008, 22:48:42 pm »
А шампоана как да ползвам? Както обикновенно ли?
Имам Дактарин, които позлвах за млечицата на езичето, същия ли гел да ползвам и след всяка смяна на памперса ли да слагам?
Благодаря за отговора.

Слагате малко на ръката си, обтривате,измивате.
Дактарин за кожно приложение-не гел за орално приложение. С Дактарин се маже 2-3 пъти дневно.
След изчезване се ползва бариерният крем след всяка смяна на памперса и измиване.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #117 -: Май 07, 2008, 22:49:28 pm »
Здравейте Д-ре!
Ние леко закъсняхме със захранването поради едно вирусче и отказа да сучем след него.
След като свикнахме с АМ решихме и да захраним. Днес става една седмица откакто се опитваме да даваме пюре в 18.00. Казвам опитваме, защото нашата красавица стиска устата на всичко, което е по-гъсто от млякото й, което м/у другото е допълнително разредено.
Пробвахме круша- не, смесено с ябълка-не, засега е изяла няколко лъжички (2-3) ябълка смесена с мляко. Днес съвсем стисна устата. Не я насилвам, защото ме е страх, че като види само лъжицата ще започне да стиска устни. Не знам как да продължа.
Моля Ви за съвет! Дали да не направим почивка от няколко дни?

Здравейте Д-ре!
Казахте да направим 2 седмици почивка.
Не се сетих да ви питам обаче как да продължим? Пак ли ябълка, круша?

Опитайте с каша на прах-ориз или ориз ванилия.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #118 -: Май 07, 2008, 22:50:47 pm »
Здравейте, докторе!
Моето бебче от 4 месеца е на Фризопеп. Предписаха ни го на около 3 седмична възраст, защото малката започна да ака слуз и кръв, след като се наложи да я дохранвам с АМ. Не мога да кажа със сигурност от какво се получи - дали беше непоносимост към кравешкия белтък или към рожковите, които се съдържат във Фризовом (проблема се появи веднага след като я нахраних с Фризовом). Вече искам да сменя Фризопепа. Четох, че препоръчвате Хумана. Купихме Хумана НА 1, за да преминем постепенно към нормално АМ. Въпросът ми е: нормално ли е консистенцията на млякото след като се разтвори във водата да е като на малки кристалчета? Все едно не добре разтворена захар, но малко по-ситно, се отлага по стените на шишето. Приготвям млякото точно според инструкциите на опаковката. Притеснявам се, че не се получава хомогенна смес. Когато храних с Фризовом млякото също беше на кристалчета...
Каква е температурата на водата?
Кое слагате първо в шишето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #119 -: Май 07, 2008, 23:02:57 pm »
Първо загрявам 2/3 от водата,слагам млякото и после останалата 1/3 от водата.