0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #60 -: Април 30, 2008, 10:21:34 am »
Здравейте докторе, имам син на 2г., който се разболя от варицела. Притеснявам се, че е бил в контакт с близнаците на сестра ми, които са на 3 месеца и половина. Четох, че кърмачета до 6м. имат имунитет от майката (и двете със сестра ми сме карали варицела и то като бяхме доста големи). Има ли опасност да се разболеят, и ако се разболеят фатално ли е? Близнаците не са кърмени, на адаптирано мляко са от раждането.
Да,вярно е, ако майката е преболедувала обаче.
Не е фатално ако се разболеят, макар и риска за усложнения да е сравнително по-голям.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #61 -: Април 30, 2008, 10:22:14 am »
Здравейте, Д-р Бърди! Мога ли да използвам просо и царевичен грис за приготвяне на обедно меню за бебе на почти 9 месеца? Благодаря.
Не. Има други, по-удачни храни като избор.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #62 -: Април 30, 2008, 13:25:54 pm »
Д-р Бърди,синовете ни са на почти 8 месеца.Късно ли е за ваксината "Превенар" и колко дози ще ни трябват общо?
Благодаря Ви
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #63 -: Април 30, 2008, 13:31:41 pm »
Не, не е късно.3 дози са нужни.
Две на интервал минимум 1 месец и третата доза на възраст 12-15 месеца.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #64 -: Април 30, 2008, 22:17:28 pm »
Здравейте Докторе!
Радвам се,че отново сте сред нас!И отново разчитам на вашето мнение.

Бебка е на 6 месеца и 14 дни.Родена е 3.200гр.Всичко беше наред ,до 5-я месец когато наддаде само 130гр.Дотогава беше само на кърма.Изчаках, но тя не надаваше и на 5,5месеца я захраних.За 14 дни качи 450гр и на 6-я месец тежеше 6,200.Днес направих контролно теглене и се оказа,че за 14 дни е отслабнала със 100гр и в момента е 6,100гр.Режима ни е следния:
  6,30-7,00 - кърма
  10,00-10,30 - кърма
  13,30-14,00- пюре 200гр./зеленчук или месно/
  17,00-17,30 -пюре 130гр./плод/
  20,30-21,00- кърма
Яде с апетит всичко и по колкото поиска.Не я ограничавам в количествата. И въпреки това тя отслабва. Видимо е в отлично здраве, спокоина и много жизнена.Според педиатъра ни проблем няма и трябва да и давам попара за закуска, но аз нещо не съм съгласна.
Има ли проблем според вас или аз бъркам нещо?

Лека вечер ви желая.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #65 -: Май 01, 2008, 21:34:44 pm »
Здравейте д-р Бърди!
Дъщеря ми навърши 3 месеца преди няколко дни. Бихме Пентаксим (2-ри по ред) и вечерта дадох Панадол за всеки случай. На другия ден коремчето и гърба й бяха целите в пъпки, ситни, червени. Има също и зад ушичките и по брадичката, но тези по брадичката ги приписвам по-скоро от обилното слюнчене(така мисля). По личицето същи има, но там са по-скоро безцветни отколкото червени. Та въпроса ми е възможно ли е да избие от Панадола? От два месеца я храня с Фризолак1 и нещо по-различно, което съм давала в близките дни (но не и на същия ден) около ваксината е прясно изцеден сок от ябълка. Но такъв сок съм давала няколко пъти и нямаше реакция никаква. Нашата педиатърка каза да сменим млякото с хипоалергенно и да я мажа първо с Алергозан и ако няма ефект да мажа с Адвантан. Аз не мисля, че е от млякото. Ще се радвам ако изкажете мнение. Предварително благодаря.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #66 -: Май 01, 2008, 21:42:22 pm »
Здравейте Докторе!
Радвам се,че отново сте сред нас!И отново разчитам на вашето мнение.

Бебка е на 6 месеца и 14 дни.Родена е 3.200гр.Всичко беше наред ,до 5-я месец когато наддаде само 130гр.Дотогава беше само на кърма.Изчаках, но тя не надаваше и на 5,5месеца я захраних.За 14 дни качи 450гр и на 6-я месец тежеше 6,200.Днес направих контролно теглене и се оказа,че за 14 дни е отслабнала със 100гр и в момента е 6,100гр.Режима ни е следния:
  6,30-7,00 - кърма
  10,00-10,30 - кърма
  13,30-14,00- пюре 200гр./зеленчук или месно/
  17,00-17,30 -пюре 130гр./плод/
  20,30-21,00- кърма
Яде с апетит всичко и по колкото поиска.Не я ограничавам в количествата. И въпреки това тя отслабва. Видимо е в отлично здраве, спокоина и много жизнена.Според педиатъра ни проблем няма и трябва да и давам попара за закуска, но аз нещо не съм съгласна.
Има ли проблем според вас или аз бъркам нещо?

Лека вечер ви желая.
Тегленето на децата на различни теглилки е повод за грешки.
Вероятно теглилката Ви заблуждава.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #67 -: Май 01, 2008, 21:46:00 pm »
Здравейте д-р Бърди!
Дъщеря ми навърши 3 месеца преди няколко дни. Бихме Пентаксим (2-ри по ред) и вечерта дадох Панадол за всеки случай. На другия ден коремчето и гърба й бяха целите в пъпки, ситни, червени. Има също и зад ушичките и по брадичката, но тези по брадичката ги приписвам по-скоро от обилното слюнчене(така мисля). По личицето същи има, но там са по-скоро безцветни отколкото червени. Та въпроса ми е възможно ли е да избие от Панадола? От два месеца я храня с Фризолак1 и нещо по-различно, което съм давала в близките дни (но не и на същия ден) около ваксината е прясно изцеден сок от ябълка. Но такъв сок съм давала няколко пъти и нямаше реакция никаква. Нашата педиатърка каза да сменим млякото с хипоалергенно и да я мажа първо с Алергозан и ако няма ефект да мажа с Адвантан. Аз не мисля, че е от млякото. Ще се радвам ако изкажете мнение. Предварително благодаря.
За никакви "сокчета" или друго,освен АМ, на тази възраст и реч не може да става.
Това може или да е реакция към Панадол, или да е от изпотяване.

Вземете "Лактацид" шампоан и мийте с него 2-3 пъти.
Не претопляйте.
Не се сменят така млека-това засега го изключваме изобщо като вариант.
НЕ СЕ маже с Адвантан, щом се касае за обриви на голяма площ-много неудачна препоръка!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #68 -: Май 01, 2008, 21:55:10 pm »
С този шампоан само 3 пъти ли да къпя или докато се махнат пъпчиците?
И сега като съм взела хипоалергенното мляко да продължа ли с него или да си мина пак на Фризолак1?
Много ви благодаря за бързия отговор. Ще пиша пак.
Лека вечер!
Поздрави Надежда!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #69 -: Май 01, 2008, 21:59:02 pm »
За 3 пъти ще се махнат.
Уместно е да се върнете на обикновеното за детето АМ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #70 -: Май 01, 2008, 22:01:10 pm »
Благодаря! :)
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #71 -: Май 01, 2008, 22:03:41 pm »
Д-р Бърди,
бихте ли ми казали според вас кое адаптирано мляко е най-добро?(марка)
За бебе над 8 месеца става въпрос.

Благодаря
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #72 -: Май 02, 2008, 01:04:45 am »
Humana. Humana2 в конкретния случай.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #73 -: Май 02, 2008, 07:02:33 am »
До всички пишещи тук:

*Моля да използвате темата за да обсъждаме конкретни въпроси и/или подробности със спорен характер. Тоест, детайли, за които нямате отговор.
*Моля да не използвате темата за он-лайн педиатрични консултации по теми, по които само прегледа може да даде отговор. Или да ползвате темата като вид заместител на отсъстващия Ви педиатър.
*Моля да не предлагате листове с изследвания за коментар. Особено резултати от профилактични прегледи, които Вашия педиатър е назначил. Може да попитате и обсъдите с педиатъра Ви, а тук да обсъдите само детайли,които не са ясни, не са изтълкувани, или пораждат спор.
*Не мога да дам отговор на въпроси от типа "...за АБ ли е детето?", "Да започнем ли АБ, или не?" "...на какво се дължи повръщането...?" защото отговора зависи от резултата от прегледа,който не съм провел.


Тоест, същността на темата е консултация по трудни,специфични,неразрешими проблеми, а не да се ползва като безкрайни дневно-нощни онлайн консултации поради липса на педиатър, некомпетентен преглеждащ такъв, или липсващ такъв.

Усетих се аз кви ги наплясках, няма да се повтори, докторе!
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #74 -: Май 02, 2008, 10:25:25 am »
Здравейте д-рБърди
През колко време могат да се слагат капки за нос?
Малката е с хрема от около три седмици.Педиатърката и каза да ги слагаме само една,а след това да продухваме нослето със СТЕРИМАР,но хремата продължава да я има малко е ,но я има.Пропуснахме един месец за втората ваксина Пентаксим,а се очертава и още един да пропуснем,защото не сме напълно здрави.
Няма ли да стане много голям периода между двете ваксини?
Искам да попитам не е ли рано за захранване,защото ни каза да започваме по малко с плодови пюрета и сокове и зеленчукови пюрета?
За да може на 4месеца да и давам като добавка към предиобедното и след обедното мляко плодово пюре или сок и да сменя обедното мляко с зеленчуково пюре.
« Последна редакция: Май 02, 2008, 10:35:59 am от marbi »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #75 -: Май 02, 2008, 11:27:30 am »
До всички пишещи тук:

*Моля да използвате темата за да обсъждаме конкретни въпроси и/или подробности със спорен характер. Тоест, детайли, за които нямате отговор.
*Моля да не използвате темата за он-лайн педиатрични консултации по теми, по които само прегледа може да даде отговор. Или да ползвате темата като вид заместител на отсъстващия Ви педиатър.
*Моля да не предлагате листове с изследвания за коментар. Особено резултати от профилактични прегледи, които Вашия педиатър е назначил. Може да попитате и обсъдите с педиатъра Ви, а тук да обсъдите само детайли,които не са ясни, не са изтълкувани, или пораждат спор.
*Не мога да дам отговор на въпроси от типа "...за АБ ли е детето?", "Да започнем ли АБ, или не?" "...на какво се дължи повръщането...?" защото отговора зависи от резултата от прегледа,който не съм провел.


Тоест, същността на темата е консултация по трудни,специфични,неразрешими проблеми, а не да се ползва като безкрайни дневно-нощни онлайн консултации поради липса на педиатър, некомпетентен преглеждащ такъв, или липсващ такъв.

Усетих се аз кви ги наплясках, няма да се повтори, докторе!
Искам темата да решава нерешени,трудни проблеми.
Не искам да се превръща в тема за лечение на хреми и настинки. Не че не са важни и те, но ако тях не може да лекува педиатърът Ви (за да се обръщате с въпроси тук) какво друго би могъл?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #76 -: Май 02, 2008, 11:28:41 am »
Здравейте д-рБърди
През колко време могат да се слагат капки за нос?
Малката е с хрема от около три седмици.Педиатърката и каза да ги слагаме само една,а след това да продухваме нослето със СТЕРИМАР,но хремата продължава да я има малко е ,но я има.Пропуснахме един месец за втората ваксина Пентаксим,а се очертава и още един да пропуснем,защото не сме напълно здрави.
Няма ли да стане много голям периода между двете ваксини?
Искам да попитам не е ли рано за захранване,защото ни каза да започваме по малко с плодови пюрета и сокове и зеленчукови пюрета?
За да може на 4месеца да и давам като добавка към предиобедното и след обедното мляко плодово пюре или сок и да сменя обедното мляко с зеленчуково пюре.

Направете посявки на носен секрет.
За никакви "захранвания" преди 5.5-6 месец и реч не може да става.
Хремата сама по себе си не е проблем за да отлагате ваксината!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #77 -: Май 02, 2008, 14:51:17 pm »
До всички пишещи тук:

*Моля да използвате темата за да обсъждаме конкретни въпроси и/или подробности със спорен характер. Тоест, детайли, за които нямате отговор.
*Моля да не използвате темата за он-лайн педиатрични консултации по теми, по които само прегледа може да даде отговор. Или да ползвате темата като вид заместител на отсъстващия Ви педиатър.
*Моля да не предлагате листове с изследвания за коментар. Особено резултати от профилактични прегледи, които Вашия педиатър е назначил. Може да попитате и обсъдите с педиатъра Ви, а тук да обсъдите само детайли,които не са ясни, не са изтълкувани, или пораждат спор.
*Не мога да дам отговор на въпроси от типа "...за АБ ли е детето?", "Да започнем ли АБ, или не?" "...на какво се дължи повръщането...?" защото отговора зависи от резултата от прегледа,който не съм провел.


Тоест, същността на темата е консултация по трудни,специфични,неразрешими проблеми, а не да се ползва като безкрайни дневно-нощни онлайн консултации поради липса на педиатър, некомпетентен преглеждащ такъв, или липсващ такъв.

Усетих се аз кви ги наплясках, няма да се повтори, докторе!
Искам темата да решава нерешени,трудни проблеми.
Не искам да се превръща в тема за лечение на хреми и настинки. Не че не са важни и те, но ако тях не може да лекува педиатърът Ви (за да се обръщате с въпроси тук) какво друго би могъл?

Вие сте абсолютно прав, само че БГ действителността е различна. Масово педиатрите страдат от хронично безхаберие. Други пък надценяват възможностите си и започват да предписват хомеопатия там и прилагане на бабини рецепти /някои пълни дивитини/.
Отказах се да запиша детето си при педиатър в кварталната поликлиника , защото проведох две-три интервюта и се отчаях: Първият педиатър ми обясни, че сокчета трябва да започна да давам в края на първи месец, от втори месец - пловово пюре. Вторият ми разясни че имунизационния календар на БГ /задължителния/ си бил много добър и за какво ми били тези препоръчителни ваксини, само да си давам парите. Третият ми каза, че ще  прегледа новороденото, когато му взема акта за раждане и го запиша в листата -   около 20 дни след раждането най-малко... Мога да изброявам и още за съжаление - как всяка пъпка се окачествява като АД, всяко повръщане е АБКМ и до без край.
Мойта педиатърка се слави с име на добър професионалист, обаче предпочита да лекува първо с хомеопатия, а след това с традиционна медицина . Нещо не мога да си представя , че три драженца от еди кво си , ще ми излекуват детето.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #78 -: Май 02, 2008, 15:23:58 pm »
Съгласен. Може би е така.
Но аз нямам физическата възможност да ги заместя. Ден и нощ.
Още повече щом не съм и прегледал.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #79 -: Май 03, 2008, 20:40:35 pm »
Здравейте Д-ре!
Ние леко закъсняхме със захранването поради едно вирусче и отказа да сучем след него.
След като свикнахме с АМ решихме и да захраним. Днес става една седмица откакто се опитваме да даваме пюре в 18.00. Казвам опитваме, защото нашата красавица стиска устата на всичко, което е по-гъсто от млякото й, което м/у другото е допълнително разредено.
Пробвахме круша- не, смесено с ябълка-не, засега е изяла няколко лъжички (2-3) ябълка смесена с мляко. Днес съвсем стисна устата. Не я насилвам, защото ме е страх, че като види само лъжицата ще започне да стиска устни. Не знам как да продължа.
Моля Ви за съвет! Дали да не направим почивка от няколко дни?