0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    berina

  • **
  • 70
  • Вече съм на 7мес.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #40 -: Април 28, 2008, 16:35:04 pm »
Здравейте докторе много се радвам че отново сред нас.....много ни липсвахте...
А сега по същесво.....Значи става въпрос за малкото ми детенце което е вече на 7мес.Преди известно време баткото се разболя от ларингит и за около 3-4дни се оправи ,но се зарази и бебчо....Много лошо кашляше,лаеща и суха кашлица....Започна да прави пристъпи и не можеше да диша....Педиатъра ни ни постави една инжекция Урбазон и пихме антибиотик "Панцеф"-9дни.Диагнозата беше суб.....нещо си фарингит.....Като точно по това време той вадеше зъбки два....Но на третия ден от започване на антибиотика вдигна температура,на другия ден пак и спря....Кашлицата стана влажна с храчки.И така изпихме си антибиотика 9дни и след два дни се появи много обилна хрема и един ден с температура,като междувременно кашлицата си продължава все так влажна....
Днес вече е седмица от както не пие антибиотик,тепература няма,сополките все още излизат от време на време и кашлицата си продължава....Тя е предимно като легне да спи,като се събуди и през деня око 3-4пъти се изкашля...
Та въпросите ми са 1-правилно ли е лечението което сме направили,2-защо след толкова време на антибиотик пак вдигна тем.и се появиха сополки----няма ли все още отлъчване в организма този атнибиотик,3-и тази кашлица взе да ме претеснява според вас на какво се дължи и какво да правим...
Според педиатърът тъй като той вади зъби в момента имунната му система е отслабена и е прехванал от баткоси вируса и трудно се справя организма....Кашлицата се дължала на стичащите се секрети.....
Оххх извинявам се че стана дълго....

Моите слънчица -Берк и Ерай
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #41 -: Април 28, 2008, 17:27:43 pm »
Да,правилно е лечението.
За да изчезне напълно кашлицата е нужно време.
Може да дадете или АЦЦ кидс+Аеролин за 2-3 дена, или инхалаторен Фликсотайд. Второто е по-бърз начин.
Зъбките нямат нищо общо!
« Последна редакция: Април 28, 2008, 17:30:15 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    berina

  • **
  • 70
  • Вече съм на 7мес.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #42 -: Април 28, 2008, 18:06:15 pm »
Ок....много благодаря за отговора...
А това вдигане на температура от време на време нормално ли е въпреки че сме пили атнибиотик....

Моите слънчица -Берк и Ерай
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #43 -: Април 28, 2008, 19:33:56 pm »
Без значение е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #44 -: Април 28, 2008, 19:41:15 pm »
 Честито Възкресение, Докторе. Здраве и светлина в живота ви.
Докторе, отново имам въпрос. В петък водихме сина ми (2 м.) на консултация. Споделих с лекарката за хремата  (на 57 стр. В предишната тема)  и ниската температура, която поддържа от 2 седмици (37.0 – 37.8). Тя ни назначи ПКК с CRP. Гърдичките са чисти. Хремата намаля значително. Температурата се понижава. Ето и резултатите:
Кръвта е от пръстчето!

Leu 13 10^9/l – ref. 3.5 – 10.5
Gran 24.7% - ref. 50 – 75
Mo 9.6 %  – ref. 3 – 9
Lym 65.7 –%  ref. 40 – 80
Gran 3.2 x10^9/l – ref. 2.0 – 6.5
Mo 1.2 x 10^9/l – ref. 0.1 – 0.8
Lym 8.5 x 10^9/l – ref. 2.5 – 4.5
Er 4.61 x 10^9/l – ref . 4.5 – 6.5
Hb 139 g/l – ref. 130 – 180
Ht 0.4 l/l – ref. 0.41 – 0.55
MCV 86.8 Fl – ref. 82 – 96
MCH 30.2 Pg – ref. 27 – 32
MCHC 348 g/l – ref. 320 -360
RDW 16.1 % - ref. 11 – 15
Tr 354 x 10^9/l – ref. 140 – 490
MPV 8.6

CRP 0.74 mg/l – ref. 0 – 8.2

Има ли според вас неща притеснително? Утре трябва да поставим първа доза Пентаксим. Налага ли се да я отлагаме?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #45 -: Април 28, 2008, 20:45:52 pm »
Здравейте Докторе:
имам два въпроса, бебето ни е родено с тегло 900 грама, 35 см, морфологична зрялост 30гс, в момента е на 8 месеца и половина. В момента е на 5 до 6 хранения АМ-зеленчуково-плодово-оризова каша-АМ (понякога се буди нощем и му давам още един път АМ). Захранването стана на 6 навършени месеца, давам от скоро жълтък заради хемоглобина (два пъти вливане на еритроцитна маса в болницата), който беше 107 на 24 януари и след двумесечен прием на Малтофер на 6.03 беше 115. Мога ли да захраня с месно пюре и кое е най-подходящо?
Въпрос за двигателното развитие: в момента бебето се обръща от гръб по корем и в двете посоки с лекота, обратното не иска да го прави но може, но не седи стабилно все още, пада настрана като се опита да си вземе играчка, която е захвърлил настрани. Да кажа че има нормален ехографски образ на мозъка, и според мен на психическо развитие отговаря за възрастта,(по това което съм чела и той прави). Март месец бяхме на консултация с невролог, който не откри нищо особено, освен леко повишен мускулен тонус на краката (защото при прегледа бебето не се отблъсна с краката от положение по корем, което в къщи го е правил като по-малък, сега се набира и драпа с ръце да стигне предмети пред него) и препоръча масаж, който правим заедно с упражнения. Има ли основания за притеснения.
Благодаря предварително за отговора.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #46 -: Април 28, 2008, 21:52:41 pm »
Може да давате домашно сготвено месо по схема на въвеждане -> пилешко->телешко->свинско->риба. За недоносените деца се препоръчва даване на железен препарат в поддържащи (умерени!) дози няколко месеца.

"освен леко повишен мускулен тонус на краката (защото при прегледа бебето не се отблъсна с краката от положение по корем."
->Няма такава проба,просто (не се прави така,по този начин, изследването). Изследването на мускулният тонус при деца се прави по стандартен способ и начин за изследване.
Не мога да кажа дали има повод за притеснение,защото не съм видял детето.
« Последна редакция: Април 28, 2008, 22:50:01 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #47 -: Април 28, 2008, 22:04:06 pm »
Здравейте отново, д-р Бърди!
Притеснявам се, че вече 3ти ден малките отказват да се хранят. Днес са изпили по около 150мл мляко и още толкова вода, и по 5-6 лъжички оризова каша с ябълка. След като вечера Сами повърна 3пъти огромно количество се обадих на педиатъра. Каза да не ги насилвам, да дам оризова водичка с мляко(заради повръщането) и от пюретата само ябълка(ако искат). Сега като лягаха, Самко отказа категорично да яде, а Алекс изпи 90мл и като го вдигнах да се оригне го повърна. Днес за цял ден са спали, стояха будни максимум 2часа. Според д-ра това е вирус. И до 2-3дни ако не се оправят ще им правим изследвания :(.
Моля за вашето компетентно мнение.
Благодаря ви!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #48 -: Април 28, 2008, 22:25:49 pm »
Благодаря докторе за отговора, притесненията са по-скоро дали има някаква горна граница за недоносени деца, когато трябда да седят стабилно, при това и недоносени май е широко понятие.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #49 -: Април 28, 2008, 22:51:57 pm »
Благодаря докторе за отговора, притесненията са по-скоро дали има някаква горна граница за недоносени деца, когато трябва да седят стабилно, при това и недоносени май е широко понятие.
Седенето има стадии.
Освен това зависи на каква повърхност слагате детето-ако е мека може да се заблудите лесно. Много деца не седат много стабилно до късно, но другите стадии на моторното развитие са съобразно възрастта. Зависи от прегледа... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #50 -: Април 28, 2008, 22:52:28 pm »
Здравейте отново, д-р Бърди!
Притеснявам се, че вече 3ти ден малките отказват да се хранят. Днес са изпили по около 150мл мляко и още толкова вода, и по 5-6 лъжички оризова каша с ябълка. След като вечера Сами повърна 3пъти огромно количество се обадих на педиатъра. Каза да не ги насилвам, да дам оризова водичка с мляко(заради повръщането) и от пюретата само ябълка(ако искат). Сега като лягаха, Самко отказа категорично да яде, а Алекс изпи 90мл и като го вдигнах да се оригне го повърна. Днес за цял ден са спали, стояха будни максимум 2часа. Според д-ра това е вирус. И до 2-3дни ако не се оправят ще им правим изследвания :(.
Моля за вашето компетентно мнение.
Благодаря ви!
От прегледа зависи и подхода тук.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #51 -: Април 28, 2008, 23:16:55 pm »
Не разбирам, в какъв смисъл звиси от подхода?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #52 -: Април 29, 2008, 00:32:04 am »
Само прегледа може да каже от какво повръщат децата, как са, дали може да се отлагат изследванията.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #53 -: Април 29, 2008, 00:41:33 am »
До всички пишещи тук:

*Моля да използвате темата за да обсъждаме конкретни въпроси и/или подробности със спорен характер. Тоест, детайли, за които нямате отговор.
*Моля да не използвате темата за он-лайн педиатрични консултации по теми, по които само прегледа може да даде отговор. Или да ползвате темата като вид заместител на отсъстващия Ви педиатър.
*Моля да не предлагате листове с изследвания за коментар. Особено резултати от профилактични прегледи, които Вашия педиатър е назначил. Може да попитате и обсъдите с педиатъра Ви, а тук да обсъдите само детайли,които не са ясни, не са изтълкувани, или пораждат спор.
*Не мога да дам отговор на въпроси от типа "...за АБ ли е детето?", "Да започнем ли АБ, или не?" "...на какво се дължи повръщането...?" защото отговора зависи от резултата от прегледа,който не съм провел.


Тоест, същността на темата е консултация по трудни,специфични,неразрешими проблеми, а не да се ползва като безкрайни дневно-нощни онлайн консултации поради липса на педиатър, некомпетентен преглеждащ такъв, или липсващ такъв.
« Последна редакция: Април 29, 2008, 00:47:19 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    berina

  • **
  • 70
  • Вече съм на 7мес.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #54 -: Април 29, 2008, 09:48:32 am »
Много благодаря докторе за отговора..... :thankyousign:

Моите слънчица -Берк и Ерай
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #55 -: Април 29, 2008, 10:38:06 am »
Здравейте Д-Р Бърди,
Честито Възкресение!
Преди време бяхте споменли,да отворим отделна тема по повод захранването.Дали ще може да се осъществи?Знам, че доста често задаваме глупави въпроси,т.е.такива чиито отговор би трябвало да сме получили вече.но на въпрос мога ли да давам еди какво си в 8м от нашия педиатър получих отговор - може всичко, ти още ли не се почнала!
Така, че ще ви бъда много благодарна, ако ни отделите от времето си и в една такава тема, да не разводняваме тази, пък и да е по прегледно.
Приятен ден!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #56 -: Април 29, 2008, 11:04:24 am »
Аз съм писал за първата фаза в "Оценка на моториката".
Ще допиша и втората част пак там, щом имам мъничко повече време... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #57 -: Април 29, 2008, 13:14:58 pm »
До всички пишещи тук:

*Моля да използвате темата за да обсъждаме конкретни въпроси и/или подробности със спорен характер. Тоест, детайли, за които нямате отговор.
*Моля да не използвате темата за он-лайн педиатрични консултации по теми, по които само прегледа може да даде отговор. Или да ползвате темата като вид заместител на отсъстващия Ви педиатър.
*Моля да не предлагате листове с изследвания за коментар. Особено резултати от профилактични прегледи, които Вашия педиатър е назначил. Може да попитате и обсъдите с педиатъра Ви, а тук да обсъдите само детайли,които не са ясни, не са изтълкувани, или пораждат спор.
*Не мога да дам отговор на въпроси от типа "...за АБ ли е детето?", "Да започнем ли АБ, или не?" "...на какво се дължи повръщането...?" защото отговора зависи от резултата от прегледа,който не съм провел.


Тоест, същността на темата е консултация по трудни,специфични,неразрешими проблеми, а не да се ползва като безкрайни дневно-нощни онлайн консултации поради липса на педиатър, некомпетентен преглеждащ такъв, или липсващ такъв.
Разбрано!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #58 -: Април 29, 2008, 23:29:36 pm »
Здравейте докторе, имам син на 2г., който се разболя от варицела. Притеснявам се, че е бил в контакт с близнаците на сестра ми, които са на 3 месеца и половина. Четох, че кърмачета до 6м. имат имунитет от майката (и двете със сестра ми сме карали варицела и то като бяхме доста големи). Има ли опасност да се разболеят, и ако се разболеят фатално ли е? Близнаците не са кърмени, на адаптирано мляко са от раждането.

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #59 -: Април 30, 2008, 08:18:04 am »
 Здравейте, Д-р Бърди! Мога ли да използвам просо и царевичен грис за приготвяне на обедно меню за бебе на почти 9 месеца? Благодаря.