0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #40 -: Април 02, 2008, 15:49:26 pm »
Момичета, аз докторът Гунев не го познавам, но ми се струва, че коментирате различни неща.  Едно е човек, който да се бори със стерилитета и работи АРТ, друго е такъв, който да проследява бременността.

Доколкото разбрах, Бижу се интересува за него относно проследяване на бременността.
Много момичета се следят и раждат при него и са повече от доволни, така че явно е удачен избор.
Ако е същият, при който аз съм ходила преди време - нито във връзка стерилитет, нито следене на бременност, не бих повторила поради неща, които аз не мога да преглътна да ги има по време на преглед. Но може би наистина съм посетила друг Гунев.

Относно това, че не всеки може да разбира от всичко, съм абсолютно съгласна - не може да изискваме такова нещо. Но хубаво би било, даже е редно, ако проблемът ни е извън знанията и възможностите на даден лекар, той да го каже и да ни препоръча да потърсим друг специалист, а не да експерементира с нас.
« Последна редакция: Април 02, 2008, 15:54:26 pm от tzvetenze »
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #41 -: Април 02, 2008, 15:56:13 pm »
Мариналц, честито!!!

*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #42 -: Април 02, 2008, 16:11:58 pm »
Момичета здравейте и честита нова темичка която ми дойде точно навреме!!!!
Днес си направих кръвен тест - 12-ти ден 187,1.(преди 2 дни на 10-ти ден -63,41).
Не мога да повярвам какво се случва!!!!!
Обичам ви!!!
Време е да повярваш  :) - честито!
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #43 -: Април 02, 2008, 16:14:53 pm »
Здравеите и от мен , и аз имам въпрос . На какво може да се дължи болка в яйчниците
и някой дали е имал? И още нещо след преглед док ми каза че нямам бактерии , но сега ми излезнаха някакви бели пъпки външни, точно на страмните устни? Благодаря ви от сега !
Забравих да напиша че имам някакво бяло течение ,но док каза че е нормално.
« Последна редакция: Април 02, 2008, 16:22:33 pm от sany »
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #44 -: Април 02, 2008, 16:31:06 pm »
Martinela08, Fia Правилно ти е отговорила. Можеш да прехвърлиш отпуска за отглеждане на малко дете до 2г., на роднина по права линия, а не болничните бременност и раждане, които са 315 дни, 45 от които са преди термина. На мен като счетоводител ми е се е налагало няколко пъти да правя това, но за по-сигурно ще звънна до Русо Пловдив и ще пиша пак.
Честито на новата бъдеща майка!
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #45 -: Април 02, 2008, 17:04:44 pm »
martinela08, marinalz Честито! Добре дошли в темичката! Лека и спокойна бременност момичета!

И аз да питам по повод раждането и избора на лекар, имате ли впечатления от Втора градска болница и д-р Карагьозян в Пловдив? Той ми води ЖК, не е много по обяснениятя, пуши в кабинета и ехографа му е стар, но ме гледа през 2 седмици и изглежда свестен. За щастие няма проблеми с бременността до тук и не мога да преценя какъв специалист е. Затова и ходя допълнително при д-р Даскалов, да съм спокойна. Иска ми се и той да ми води раждането, но засега ме спира цената, затова и мисля алтернативен вариант. А знаете ли дали в Селена има добри неонатолози?

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #46 -: Април 02, 2008, 17:29:37 pm »
Вие бързо ли взехте решение за лекар или само аз като Кашпировски мисля, мисля и накрая нищо...
Момичета, аз само пак да кажа, че е важно да изберете не само лекар за раждането, но и неонатолог. колкото е важен единият, толкова и другият. Казвам го от опит. Аз нямах никакви проблеми около избора на лекар, защото ходех при моята от 5-6 години и смятах, че естрахотен професионалист и най-важното винаги успяваше да ме успокои. Тя си свърши много добре работата, но не мога да кажа същото за неонатолозите, които ми скъсиха живота. Така че мислете и в тази насока.

Подкрепям написаното от :good_post:Мия с две ръце!
Момичета, бременноста и раждането свършват в един миг и бебето отива при неонатолозите!
Много е важно кой и в какви условия ще се грижи за бебето!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #47 -: Април 02, 2008, 17:34:09 pm »
marinalzq, и тука да ти честитя.Повярвай.
  • Мия много добре го е написала.Много е важно кой ще се грижи за бебчо.Успех
[/b][/color]
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #48 -: Април 02, 2008, 17:51:03 pm »
marinalz, честито!
Лека и спокойна бременност и много усмивки!
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #49 -: Април 02, 2008, 18:05:20 pm »
Момичета, благодаря ви за топлото посрещане  :bighug:
Fia, Tini благодаря ви много за отговорите. Tini,  ако не те затруднявам те моля за още информация по въпроса.
Marinalz, честито и от мен! Дано всичко е наред.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #50 -: Април 02, 2008, 18:49:57 pm »
martinela08, честито! Успешна бременност и леко раждане! Всичко да ти е като по мед и масло  :)
По въпроса за Гунев - ако става дума за проследяване на бременност, съм чувала добри отзиви за него. Даже си спомням, че видях в кабинета му едно голямо пано със снимки на бебчета, вероятно подарени от майките. Относно компетенцията на отделния лекар - паралелно с посещенията при него имах и такива при гинеколог, който като видя, че нещата опират до област извън неговата компетенция, ми каза: Тук вече не мога да ти помогна. Но взе листче и записа телефон на специалист, който по негова преценка би могъл да ми помогне.
Тръбите и тестът за тяхната проходимост са много деликатна тема. Предвид това, което залагах и цените на всички процедури, предпочетох да не рискувам и губя време в пропуск на това толкова важно изследване, но всеки сам решава по какъв път да мине.
Когато за първи път заговорихме с мъжа ми за дете, посетих гинеколог който с един ехографски преглед създаде голям страх у мен, като ми каза, че имам една удебелена тръба, поради което е много вероятно да имам проблеми със забременяването. При всяко следващо посещение при гинеколог параноично задавах въпроса за състоянието на тръбата ми, като лекарите ме поглеждаха с учудване, че на УЗ се е видяло такова нещо. Последвалата цветна снимка показа, че тръбите ми са в отлично състояние...

Подкрепям Мишанта за важността на неонатолога, първите дни след раждането минават много по-спокойно като знаеш, че бебчето е в сигурни ръце. Към тази препоръка искам да добавя и важността на анестезеолога – за шевовете поисках да ми сложат упойка и съм доволна, че на смяна беше този, който си бях избрала за не състоялото се секцио – от всички момичета в стаята, само аз нямах оплаквания от главоболие, замаяност и т.н.

Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #51 -: Април 02, 2008, 20:39:00 pm »
Еееех момичета, 2 дни не бях влизала в нета и сме имали нова темичка :lol: и нови бременелки :lol:
Честита да ни е новата темичка с пожелание за присъединяване на още много нови бременелки :lol:
Честито  на martinela 08, и на Marinalz!Лека бременност до края!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #52 -: Април 02, 2008, 22:19:26 pm »
marinalz ,честито,леко бременеене! :D
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #53 -: Април 02, 2008, 23:05:44 pm »
Мартинелка08 честито и от мен!!!Щастлив финал с 2 бебета!!!!!
Благодаря ви мацки за пожеланията дай боже всекиму!!!!!
Успех на всички!
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #54 -: Април 03, 2008, 14:18:41 pm »
Момичета, да докладвам аз след прегледа днес :D
Бебчо има пулс и сърдечна дейност :D Ама е само 7мм 8O - за 14 дни е пораснал само с 2мм 8O - това нормално ли е според вас? 8O

Неяснотите около ЖК, изследванията и т.н. съвсем се задълбочиха. Онзи ден личната ми даде направление за избор на гинеколог. Днес попитах д-р Владимиров дали той ще проследява бременността и изобщо как стои въпроса за ЖК и той каза: "Да, стига ти да желаеш - няма проблем". Но каза, че не ми е необходимо направление 8O
Отделно ми назначи изследвания да видим как е започнала да се развива бременността - пълна кръвна картина, изследване на урина и TSH. Да, обаче в тяхната лаборатория аз трябва да си плащам тези изследвания, а фактически си имам право на тях по ЗК и мога да ги направя в районната поликлиника, с изключение на TSH (така ми обясниха сестрите).

Въпросът ми е сега като все още не съм си избрала гинеколог, който ще следи бременността, може ли личната да ми даде направление за тези изследвания? Те не че са кой знае колко скъпи, но като знам колко внасям за здравни осигуровки, а навсякъде си плащам и ме хваща вече яд на оправията и организацията в цялата система. Вие какво ще ме посъветвате? Как да постъпя?
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #55 -: Април 03, 2008, 14:31:08 pm »
Честито на новите бременелки, да ви е лека, спокойна и без притеснения бременността!!!
Вие бързо ли взехте решение за лекар или само аз като Кашпировски мисля, мисля и накрая нищо...
Момичета, аз само пак да кажа, че е важно да изберете не само лекар за раждането, но и неонатолог. колкото е важен единият, толкова и другият. Казвам го от опит. Аз нямах никакви проблеми около избора на лекар, защото ходех при моята от 5-6 години и смятах, че естрахотен професионалист и най-важното винаги успяваше да ме успокои. Тя си свърши много добре работата, но не мога да кажа същото за неонатолозите, които ми скъсиха живота. Така че мислете и в тази насока.

Подкрепям написаното от :good_post:Мия с две ръце!
Момичета, бременноста и раждането свършват в един миг и бебето отива при неонатолозите!
Много е важно кой и в какви условия ще се грижи за бебето!
Много сте прави и двете!!!Аз затова се разкъсвам отвътре и немога да взема решение.
« Последна редакция: Април 03, 2008, 14:34:19 pm от ole »
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #56 -: Април 03, 2008, 14:54:23 pm »
Елма Д-р Владимиров не работи с здравната каса затова и не му трябва направление.
За ПКК и урина и личната може да ти даде направление.
За TSH-обаче не знам.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #57 -: Април 03, 2008, 15:02:54 pm »
Елма, избери си и някой гинеколог за ЖК, който работи със ЗК, за да може да ти пуска изследванията по касата. Някои хормони се поемат от касата, но за TSH-то незнам дали минава. Всеки месец ще ходиш при този гинеколог да ти мери корема, теглото... А и ако ти трябват болнични, той ще ти ги дава.
*

    Lotus

  • *
  • 10
  • Вярваме в чудеса!
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #58 -: Април 03, 2008, 15:04:50 pm »
Елма, много ти благодаря за бързия отговор.
И аз трябва да ходя на следващ преглед при д-р Владимиров, та ще попитам в клиниката за д-р Благоева или евентуална друга насока за лекар ЖК.
За мен е ясно, че д-р Владимиров ще следи бременността, но със сигурност трябва да се запишем някъде в ЖК заради документите и полагащите се права от здравната каса все пак.
И на теб всичко най-леко!
При мен засега май всичко е наред  :)
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #59 -: Април 03, 2008, 15:06:14 pm »
Бебчо има пулс и сърдечна дейност :D Ама е само 7мм 8O - за 14 дни е пораснал само с 2мм 8O - това нормално ли е според вас? 8O
Честито :heartbeat: Няма място за притеснение :D размер 7 мм отговаря точно на 7 г.с. Тук можеш да си проверяваш. А, този размер от преди 14 дни, с който сравняваш, според мен е на гестационния сак - не на ембриона.
Най-добре се запиши някъде на ЖК, за да ти пускат исзледванията, които ти се полагат, и болничните. За TSH може да ти даде направление само ендокринолог и то еднократно. Питай личната, дали пък не може тя да ти води ЖК.