0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
колко време се пият тези хапчета :lovedock: :grouphug:
Здравейте, относно чая от маг. бодил и бабини зъби,мога ли да го заменя с трибестан и в какви дози? :lovedock:
Изчетох много за Трибестан и до колкото разбрах само от чая Бабини зъби се усвоява много малко количество от Tribulus terrestris /латинското наименование на Бабини зъби/ билката , а лекарствения препарат Трибестан е в пъти по-обогатен...т.е. необходимата дневна доза за ефективно лечение и с добавки....Ще съм благодарна някой запознат да коментира защо е забранен в САЩ Трибестан....Повечето мнения са, че е липса на ресурс, но....
« Последна редакция: Юли 22, 2006, 13:16:54 pm от lastuzer »
Моя мъж пък не се сърди и не се мръщи на хапчетата. Няколко пъти го питах дали му е неприятно, че го подсещам така и каза - не. Каза ми, че това е най-малкото и всъщност единственото нещо, което може да направи.
Има ми доверие и пие всичко, което му "включа".
Ние заместихме цинка /10 мг./ на Валмар, по препоръка на лекаря със Сексинорм /цинк 7,5 мг и вит.B6/ по три на ден за един месец.
После един месец трябвало почивка, но мисля да оставим по 1 табл. на ден заради цинка.
Вит.Е  /400 мг./ и вит. А /10000/ по препоръка на доктора пи в продължение на месец, а сега сме в почивка с по-ниски дози - Герикапс 3х1.
L- карнитин ще пие общо 2 месеца. А саженор пи две седмици.
Чая и спимена, вит.С и фолиевата  ги продължаваме до край.
Може би не е точно тук мястото, но ме интересува за тези, които са правили курсове с Прегнил.
Как е бил изписван и с каква продължителност са били курсовете?
Три месеца по един път седмично, Жули, беше Прегнила при нас, но ние така и не го започнахме.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Момичета досега се колебаех дали да включа или не Л-карнитин, но вече реших – вземам го и него!  8) Досега се колебаех поради две причини – не е изписано от лекар и има отслабващ ефект (а пък на нас не ни е нужен). От вчера добавих селен на Валмарк (като изчетох внимателно цялата тема – видях, че на мъжа на  Мини е изписан от Мели). Само че май ще трябва да го давам някак тайно..., замаскиран като герикапс може би? :?

Имам обаче едно питане –някой ползва ли коензим Q 10? Вчера намерих в разни сайтове, че и той подобрява качеството на спермчовците?

Коензимът Кю-10 е съставка на Оксибор Форте. Вие приемате ли тази добавка?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Не, Миникки, оксибор не приемаме. Първият месец след операцията взех витамини на Центрум (от А до Z), за да мине всичко с по едно хапче, после разрбах, че било по-добре витамините и минералите да се приемат отделно - та сега от месец и нещо и под моя строг контрол сме на: цинк на валмар от 10 мг, по 2 спемана сутрин и вечер, по едно хапче фолиева и вит. А  + Е (или на Герикапс или по отделно на 1 бълг. фирма, но забрафих името (там и дозите са по-големи). Вчера купих селен на Валмарк и го включвам и него.
Само преди три дни взех и разтворим витамин С - конска доза от 1000 мг., но някъде четох, че може да се приема и 2 пъти по 500. А пък като контрааргумент на огромните количества вит.с - вчера попаднах на едно мнение, според което, повече от 200 мг на ден се изхвръля от организма.

С други думи - получава се една внуштелна купчина от таблетки, срещу която, излишно е да казвам, има мрънкане и усещане, че едва ли не искам до отровя насрещната страна  8O

Ще се поинтересувам за оксибора и ще мисля за него.

А между другото прочетох скоро, че вашата първа спермограма е била в Бодимед - Ами нашата също и също нямаше нито един прцент бързоподвижни....
Тва Бодимеда големи убийци на надежди, ей. Дано информацията за читави места за спермограма достига до повече хора!
Блу, успех, драсвай по някой ред как върви лечението!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Здравейте момичета,

ние правихме спермограма преди 1 месец. От 9 месеца правим опити за бебе, но уви... за сега без резултат. Резултатите бяха в граници с изклучение на подвижноста която е 40%. Доктора ни предписа Трибестан и Герикапс по една капсула на ден, но тък като сме в чужбина, не могем да ги купим... Моля ви каже те ми, можем ли да вземем Допел Херц C+Zink+E вместо предписаните лекарства? Ако да, тогава по колко да пие на ден и колко време?

Предварително ви благодаря!
Това са хранителни добавки, не е нужно да ги изписва лекар. Моят мъж пие дневната доза според указанията на производителя, т.е. едно на ден.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Здравейте, момичета!!!  Какво мислите за комбинацията:Антиоксидант на Валмарк по едно на ден и Ко-ензим Q10 също по едно на ден, изписана ни от доц. Конова. Тя каза, че преди второто ни икси е хубаво тази комбинация да се пие 2-3 месеца. Чудя се дали е добре да му добавя и тези препоръчвани много от вас на Допел херц? Как мислите?


Провери съставките на антиоксидантите на Валмарк. Не знам какви са те точно, но със сигурност подобни на Допел Херц: витамини С и Е, цинк, селен, фолиева киселина.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Днес ще ги купя и ще проверя!!! Благодаря ти, minikky!!! Ако наистина се припокриват няма смисъл да се пият и двете. Аз нямах представа какво съдържат тези антиоксиданти затова попитах за Допел херц!!!


Каквото и да изберете, има ли там витамини и цинк, ще свърши работа. Напиши какво съдържат антиоксидантите на Валмарк! Пожелавам ви успех с процедурите :)


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Като ги взема ще пиша!!! Желая и аз успех на всички!!! :P :P :P


Здравейте, момичета!!!  Какво мислите за комбинацията:Антиоксидант на Валмарк по едно на ден и Ко-ензим Q10 също по едно на ден, изписана ни от доц. Конова. Тя каза, че преди второто ни икси е хубаво тази комбинация да се пие 2-3 месеца. Чудя се дали е добре да му добавя и тези препоръчвани много от вас на Допел херц? Как мислите?
Не добавяй, че ще му стане много. В антиоксидантите на Валмарк няма цинк, а той е много важен за мъжете. Купи му отделно цинк на Валмарк.
Здравейте момичета,

ние правихме спермограма преди 1 месец. От 9 месеца правим опити за бебе, но уви... за сега без резултат. Резултатите бяха в граници с изклучение на подвижноста която е 40%. Доктора ни предписа Трибестан и Герикапс по една капсула на ден, но тък като сме в чужбина, не могем да ги купим... Моля ви каже те ми, можем ли да вземем Допел Херц C+Zink+E вместо предписаните лекарства? Ако да, тогава по колко да пие на ден и колко време?

Предварително ви благодаря!

Елф, като ви предписваха лекарствата, знаеше ли се, че ще бъдете в чужбина? Лекарят е трябвало да съобрази...

Не заменяй предписаното ви лечение, опитай да намериш аналог. Герикапса съдържа А и Е, а трибестана е екстракт от една билка - Tribulus terrestris, не може да я няма никъде. Със сигурност я има в Спимен (Speman), но е в комбинация. Пусни едно търсене в  :ask_google:

А най-добре би било да успееш да се консултираш с лекарят, предписал лечението.
« Последна редакция: Август 22, 2006, 18:22:36 pm от Малкия заек »
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Зайче, а този цинк също по едно ли се пие на ден? Благодаря ти за съвета!!! :P :P :P


Да, Киара, само по едно. Продуктите на Валмарк са хубави, аз съм им фен :)

И на Допелхерц съм фен, де. Ама е хубаво да се спази препоръката на лекаря.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Така и ще направим, благодаря ти!!! :D