0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #200 -: Януари 27, 2010, 21:50:35 pm »
Днес пътя Балчик-Дуранкулак беше отворен(за разлика от събота)! Купих Гонал Пен 900 за 340 евро от Пурсанте аптеката. Преди нея в дясно е тази на СенсиБлу. Цената е една и съща  1,358.05 lei, а в евро сами си го изчисляват :). Успех на всички!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #201 -: Февруари 01, 2010, 18:54:13 pm »
Тази събота възнамерявам да ходя до Мангалия за Гонал Ф и ако има някой желаещ за компания или да му взема лекарство - съм на среща. Само не знам как да се обадя до аптеката и да се разберем за наличност  :? Аз знам английски колкото да се оправя, но ако някоя от вас е по на "ти" няма да се разсърдя да ми напише на ЛС 2-3 изречения, с които да подпитам по телефона в аптека "Пурсанте". (по-точно не се сещам как да обясня, че търся 75 IU .. незнам и дали не може да си взема писалка, която да ми е по-удобна и колко единици се падат 25 х 75 = 1875 .. това 2 писалки по 900 единици + една дозичка ли ще да е ? Да не сгазя лука, ей  :lol: :lol: :lol:)
Всъщност ампулите не излизат ли по-евтино от писалките ?

П.П: Има опасност да е затворен пътя за Дуранкулак ли  :? Това заради снега ли  :? Как да разбера дали е отворен преди да стигна до там, за да не се разходя напразно? :?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #202 -: Февруари 02, 2010, 00:51:37 am »
Здравей!
Днес ходихме до Мангалия.Пътят беше относително добър-не беше заледено.На връщане обаче заваля сняг.Всичко е точно както са го описали по-горе момичетата, за което сърдечно им благодаря!
Аз лично писах на е-мейла на самата аптека, който bambami е дала(мерси много!) pharmacy@pursante.ro.Не говоря английски, затова моя приятелка им писа.Отговориха ми още същия ден, че ще ме чакат и кога е работното време на аптеката.Мисля, че и на тях им е по-лесно да комуникират с е-мейли.Когато пристигнахме само им казахме, че сме от България и с рецептата ми дадоха Гонала.
Всичко е по-лесно отколкото изглежда! :D
Лек път ти желая!

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #203 -: Февруари 03, 2010, 16:15:03 pm »
Аптека Пурсанте дали работи през целия ден в събота ? Бианка ми отговори, че ще достави Гонал за мен. Само да не се окаже затворено  :P
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #204 -: Февруари 03, 2010, 19:30:20 pm »
В събота ми казаха, че работят до 17.00. През седмицата са по-докъсно, във вторник отидохме към 17.30-18.00 часа.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #205 -: Февруари 04, 2010, 13:17:20 pm »
През седмицата работят от 9.00 до 21.00 часа.

*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #206 -: Февруари 04, 2010, 13:34:25 pm »
Манеее,тия от Пурсанте ако знаят колко деца са напривил в БГ,нобелова награда трябва да им се даде!!Ако и да са жени! Да са живи и здрави ,де,само дето е по добре да си прекръстят аптеката  К...санте!! някак си -по реално ще е ! :cuddle:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #207 -: Февруари 04, 2010, 14:31:30 pm »
...само дето е по добре да си прекръстят аптеката  К...санте!! някак си -по реално ще е ! :cuddle:
Ра4ооо ....  :lol: :lol:
Иначе за работното време на мен са ми писали, че в събота са от 9-16ч. Писаха ми и че имат Гонал (наличен), така че смятам че всичко ще е ОК. Ако някой го интересува ще кажа, че си направих труда да сметна дали има полза да се плаща в леи. В румънски леи излиза с 1 лев по-евтина дозата. С две думи може поне горивото да се избие до там :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #208 -: Февруари 05, 2010, 18:17:02 pm »
Момичета, един леко странен въпрос да задам - може да вълнува и други след мен:
На границата някой прави ли проблем, че се пренасят лекарства ?  :? Изобщо ако някой нещо подпита, да си казваме ли, че носим лекарства ? Ако някой е изпадал в подобна ситуация, моля да сподели.
Утре рано тръгваме и ще ми е полезно, ако ми отговорите тази вечер  :P
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #209 -: Февруари 06, 2010, 08:59:16 am »
Абе ,гардже,може ли така късно да си задаваш въпросите!Ти днес вече си отлетяла за Румъния,дори като гледам часа може и да се връщаш!! Така че за проблемите на границата ще се увериш сама!! Пфууу,как забравих да те предупредя....! Ама нищо,то свършило вече,каквото ище става-да става!!! :bonk:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #210 -: Февруари 06, 2010, 13:41:57 pm »
Ра4о ми да беше писал бе .. Поне на някой друг можеше да помогнеш. Какво имаше да съветваш ? Кажи го, макар и късно за мен.
Аз нямах проблем на границата. Опитаха се да ни метнат в цената на винетката, ама кака ви Гардже, знае всичко. Грижливи младежи като Ра4о и всички момичета от форума, които ми подадоха ръка с информация ме бяха предупредили.
Само да кажа, че в момента имам винетка, която мога да дам (абсолютно безвъзмездно) на някой, който би отишъл в рамките на 7 дни, считано от днес. Аз я лепнах на стъклото, но после лесно я отлепих и в момента си е целичка.
И сдобих се с Гоналче - моето първо, последно и гардженосещо ми Гоналче. Цената е писана и по-горе - 91,78 Леи, които по курс 0.49лв. за румънска лея ми излязоха по 45лв. (в Евро цената е 23 евро).
В аптеката очакваха още двама от Бг, ама няма да им обявя имената. Видях им листчето със запазените бройки.  :lol:
Благодаря на всички ви. Много. Че ми спестихте немалка сума пари. Че ми дадохте инфо. Ценно. Благодаря ви !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #211 -: Февруари 06, 2010, 15:49:58 pm »
Хе хе,операция $Гардже -Гоналче $ е приключила с пълен успех!! Сега очакваме следващата операция $Гоналче-Гардже$ да излезе и плодотворна,в което май няма човек ,който да се съмнява!!
А колкото до връщането от Румъния и митницата ,просто се опитах да те изюркам малко! Ама съмзакъснял! Те навръщане ,май даже и не те проверявт ти ли си -или някой румънец!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #212 -: Февруари 10, 2010, 19:38:18 pm »
Гардже, и на мен ми предстои да си купувам лекарства от Румъния, и моите са 25*75 Гонал.Ама какво представляват, какво точно да търся и да си купя, колко излиза като цена, идея си нямам.
Моля те , помагай с инфо...
И аз съм с по 225 ед.на ден, как ги смятат че трябва да купя 25*75 незнам?

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #213 -: Февруари 11, 2010, 07:41:32 am »
Сиска81, порови малко по-напред в темата. Има дадени и-мейли, телефони на аптеката в Мангалия. Пишеш или се обаждаш, уговаряте се на английски за бройката. Палите колата в уречения ден и заминавате. Аптеката се открива лесно, а и града не е кой знае колко голям. Ние лично отидохме и се върнахме за около 4 часа, заедно с моткането в един супермаркет.
Прочети няколко страници назад и ако нещо не ти е ясно съм насреща.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #214 -: Февруари 19, 2010, 21:22:32 pm »
Да споделя и тук, че от аптеката в Мангалия ми писаха, че Цитротид евентуално може да се достави (в момента нямаха наличен). Цената е 797.89 Леи/кутия от 7 броя, което пресметнато от мен в лева (при курс на леята 0,49лв.) излиза около 56 лева за една доза Цитротид 0,25. Не отварят кутии и затова могат да се купуват само 7/14/21 и т.н. бройки.
Това доколкото разбирам е с почти 20 лева по-евтино за доза в сравнение със закупен от България. На мен са ми необходими 5 броя. Ако има желаещи - може да се комбинираме. Аз скоро се върнах от Румъния и няма да е зле, ако някой друг има път към Мангалия да ми пише на ЛС, за да се уговорим нещо.
На мен ще ми трябва за след около 10 дни, затова нямам много време, ако искам да спестя още 100 лв.  :wink:  :wink:  :wink:
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #215 -: Март 06, 2010, 22:26:59 pm »
Момичета, как точно изписвате цетродида в сайта, че да видите цената и наличностите. Нещо не се справям с правописа му. :lol:
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #216 -: Март 07, 2010, 00:30:50 am »
Васи, изписва се Cetrotide, обаче май не показва наличности.Пробвай все пак.
Иначе цената е написана някъде нагоре в темата, последно миналата събота купихме на такава цена за кутия със 7 броя.

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #217 -: Март 07, 2010, 11:26:19 am »
На сайта sensiblu.ro показват наличности, т.е. къде го има определено лекарство, за количество трябва да се обадите на посочената аптека. Цени на лекарствата може да видите на сайта mediplus.ro.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #218 -: Март 10, 2010, 13:55:59 pm »
Момичета аз имам останали меногон и пурегон ако някой се интересува да пише на лични
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #219 -: Март 13, 2010, 14:01:36 pm »
Здравейте момичета, заявих си гоналчето в Пурсанте и вторник или сряда ще пътувам да си ги купя. Предният път купих леи от границата, но вие от къде ги купувате? Интересува ме дали от Бургас мога да си купя или поне от Варна да ме опътите от коя банка или ченч бюро мога да купя.