0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #180 -: Януари 06, 2010, 22:55:50 pm »
Няма защо :D, радвам се, че съм полезна.
Значи потвърждение в аптеката не е нужно да правиш. Аз вече за втори път ходя, но и първия много лесно я намерихме. Мангалия е 3-тия град след границата на Дуранкулак. Първо е Vama Veche, после е 2 Mai и след това Мангалия. Като влезете в града, карате само направо, минавате първото кръстовище, продължавате направо. Стигате до едно Т-образзно кръстовище, на него завивате наляво по една широка улица. Карате по нея около 600-700 метра и ще видите аптеката отляво. Пред нея има зелен кръст и зелена табела. Аз купих 2 писалки по 900 единици и 4 Гонал 75 - излязоха ми 780,80 евро. Това са 2100 единици, аз имам 300 останали от предния път. Странното тук е, че в мейла си тя ми писа, че писалката е 324 евро, а единичните са по 22 евро, което общо прави - 736 евро, а в аптеката ми ги сметнаха 780,80. Може би разликата идва от надценката в самата аптека, защото Бианка явно ми дава складова цена в мейла. Но така или иначе, си ми идва доста по-евтино отколкото в България. Четох, че ще си на 225 единици на ден. Сметни ги колко точно ще ти дойдат като брой и сума и обмени поне 50 евро отгоре, за всеки случай, ние така правехме.
Пожелавам ти късмет и тук!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #181 -: Януари 08, 2010, 13:19:33 pm »
Здравейте, пиша за първи път, но съм на етап закупуване на лекарства от Румъния , следващата седмица трябва да го направя. От Варна съм и четейки написаното не знам дали предварително да заявявам или направо да тръгвам... Може да пътуваме с още някой ...ние сме двамата с мъжа ми...Ще купувам Gonal F 75 - 30 БР.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #182 -: Януари 08, 2010, 14:21:42 pm »
Здравейте,ами долбре ще е преди да тръгните за мангалия да сте сигурни ,че в аптеката имат налично 30бр. Иначе е рисковано! Мисля ,че телефона на Пурсанте го има даден по-горе!Ако не държан налични,то пътеката с Бианка е изпита ,както ви каза Сикса,тя е най-свежата"румънка"!!!! :P
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #183 -: Януари 08, 2010, 22:08:58 pm »
По-добре ги поръчай предварително, не мисля, че поддържат на склад по-големи количества. Нищо не коства да размениш 2-3 мейла с Бианка. Ако английският е проблем, ще помагам :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #184 -: Януари 08, 2010, 23:44:14 pm »
Утре още ще се обадим сутринта до аптеките в Мангалия и Констанца , ако ги има тръгвам утре,ако не ще пиша на Бианка.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #185 -: Януари 09, 2010, 20:17:05 pm »
Обадих се сутринта в Мангалия и имаше Gonal F 75, купихме и вече сме в къщи след дълга разходка навръщане през Шабла, Русалка и Делбока...Цената е 23 евро, както сте писали и преди това...остава най-важното...Местоположението на аптеката е описано вярно по горе и светещия зелен кръст още свети !  :D

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #186 -: Януари 10, 2010, 09:33:20 am »
Момичета, а в Евро ли плащате или обменяте парите в румънски леи ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #187 -: Януари 10, 2010, 10:43:32 am »
Ние купихме леи в Бг, а след това се наложи и изтеглихме от банкомат още малко в Румъния.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #188 -: Януари 10, 2010, 20:35:06 pm »
Гардже, може да се плаща и в евро :wink:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #189 -: Януари 10, 2010, 22:10:09 pm »
В Евро платихме в събота, по 23 евро за брой
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #190 -: Януари 10, 2010, 22:19:09 pm »
А някой да е взимал гонал от Гюргево или Букурещ
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #191 -: Януари 11, 2010, 08:21:54 am »
А някой да е взимал гонал от Гюргево или Букурещ
Има едно момиче, което купува Гонал от Букурещ. Там обаче е доста по-трудно да се ориентираш, защото е голям град. Цената мисля беше около 45лв. за 75 единици. Много по-лесно ми се струва от Мангалия.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #192 -: Януари 11, 2010, 09:30:42 am »
Мдаа аз си купувах от Букурещ  Гонала.Толкова излизаше по 45 лв за 75 единици.Плащахме в леи.Ние се полутахме докато намерим една конкретна аптека понеже имахме уговорка с една позната.Но в последствие се оказа че други приятелки са ходили и са си взели Гонал от първата срещната аптека.Което ме навява на мисълта че го има във всяка една аптека.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #193 -: Януари 14, 2010, 20:48:19 pm »
Ето и e-mail на аптека Pursante в Mangalij.
pursante@ckicknet.ro
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #194 -: Януари 14, 2010, 22:50:22 pm »
Здравейте момичета. Писах на този мейл, но пощата не се доставя? На мен ми изписаха само 1 Гонал Пен 900, но все пак мисля да отида до Румъния. Но исках първо да се уверя, че имат в наличност преди да тръгна. Но като че ли ще трябва да се обадя по телефона? Ако можете да ме посъветвате- пишете ми :?.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #195 -: Януари 15, 2010, 08:33:31 am »
Обади се по телефона (някъде по-напред в темата мисля, че го имаше) и ако ти отговорят, че имат - заминавай :)
Между другото може да нямат точно ПЕН, но няма ли да ти свършат работа и ампулките ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #196 -: Януари 15, 2010, 11:01:47 am »
Аз имам 5 инж. (75 ед.), но много ме е страх от игли и си мисля, че pen е моят вариант. Няма да мога да си ги слагам сама, не за друго, но ще звънна. Само, че аптеката в Мангалия е Пурсанте, а не СенсиБлу, нали?!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #197 -: Януари 15, 2010, 11:04:02 am »
Да, Пурсанте.
Има подробни обяснения и къде се намира.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #198 -: Януари 15, 2010, 12:15:09 pm »
Ей сега се обадих на телефоните, само че момичето не говореше много добре английски и се разбрахме да и напиша е-мейл. Само да отбележа какъв адрес ми даде, че на този който е публикуван тук, не се доставят писмата (или поне при мен стана така)- pharmacy@pursante.ro.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #199 -: Януари 15, 2010, 12:41:27 pm »
Момичета, следващата събота заминавам за Мангалия (тогава ще имат Гонал ПЕН 900),така че ако някоя от вас има нужда от лекарства, а няма възможност да пътува да ми позвъни.