0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #560 -: Май 22, 2008, 09:52:19 am »
Благодаря за отговорите. Честно казано страх ме е да си правя сама пюретата - изобщо не знам, какво има в тези картофи, които продават в магазините. Ще пробвам с готовото пюре и ако не стане, ще мина на вариант сама, но ще търся щанд за екологично чисти храни.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #561 -: Май 22, 2008, 10:03:00 am »
Мини, черешите аз ги давам с кисело мляко, или без но пак в лъжичка. Тя Мия е културна и не яде с пръсти :lol:
Елеонор, Мия е захранена на 5,5 месеца със зеленчуково пюре и е била повече на АМ, така че след като се кърмите, захрани по-късно. Аз съм захранвала с морков и никакви проблеми не сме имали. Пюретата на семпер по принцип са страхотни. Ние сме хапвали основно плодовите им и месните -просто когато захранвах нямаше такъв богат асортимент от тях.
<br />[link=http:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #562 -: Май 22, 2008, 10:49:34 am »
Фоксче,за лъжичките бих ти препоръчала на Авент, защото са малки, а и на дъщеря ми устичката е една мъниинка та даже и те й бяха големи в началото :wink:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #563 -: Май 23, 2008, 12:21:59 pm »
Аз ползвах лъжичките на Чиполино, две в комплект. Малки и удобни са, при по-висока температура си сменяват цвета. Е, в течение на времето се оцветяват малко, но не е болка за умиране. :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #564 -: Май 26, 2008, 12:38:51 pm »
Момичета сигурно някъде е коментиран въпросът ми, но не го открих и затова да ви питам - от кога се включва жълтъка? Някъде прочетох, че златната среда била 9-ти месец,какво е вашето мнение и всъщност защо включваме жълтъка, какво му набавя ново на бебо, което го няма в АМ? Моята педиатърка ми каза, включвай го де, обаче аз се страхувам от алергии и се чудех ако поизчакам поне до 9-тия месец, от какво ще лиша бебко невключвайки прословутият жълтък  :lol:?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #565 -: Май 26, 2008, 12:54:46 pm »
не мисля, че ще има някакъв проблем ако изчакаш до 8-9 м. :wink:
жълтъка се дава по-рано на деца с по-нисък хемоглобин, но пруи положение, че не сте на кърма, а АМ в него се съдържа желязо :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #566 -: Май 26, 2008, 13:37:47 pm »
аз лично дадох жълтъка на 1 година, нищо не сме пропуснали. давах си всеки ден месо, вместо това.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #567 -: Май 26, 2008, 17:32:57 pm »
Аз въведох жълтъка на 7 месеца, защото още е на кърма и
заради нисък хемоглобин. Само ще отбележа, че хемоглобина
не се повлия изобщо, нито от месо, нито от жълтък, нито от
капки желязо.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #568 -: Май 26, 2008, 20:14:08 pm »
Не се притеснявай за това, при повечето изключително кърмени бебета е така. Постепенно ще се оправи, при нас това стана на 1г. и 2м.
като не е бил супер нисък де, не е падал под 104.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #569 -: Май 26, 2008, 22:05:06 pm »
Стефи, аз не се притеснявам, ама педиатърът като каза капки, та капки.
И пи 1 месец, и от 103 се вдигна на 104 :?
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #570 -: Май 27, 2008, 15:58:35 pm »
Моля "старшите" мами за съвет!!
Вики категорично отказва да пие АМ!  Не хапва и каша, в която има АМ! Пюретата ту ги хапва, ту изобщо не ги харчи! Кърмата ми явно вече не и стига! Този месец не е наддала! Според педиатърът не е проблем, но аз се тревожа!
Какво да давам освен кърма сутрин и вечер?
МИсля след седмица да въведа глутена!
Ще бъда благодарна на всички, които дадат някакъв съвет!!!
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #571 -: Май 27, 2008, 16:44:31 pm »
Ваня, и моето диване отказа да пие АМ, но беше на годинка. Забелязах обаче, че не иска само шишето, с лъжичка го яде. Ако имаш търпение - пробвай. Че не е наддала наистина не е проблем. Елица две вечери си ляга гладна, защото отказваше всичко освен вода, не съм я насилвала никога за храна, на следващата сутрин зяпаше като малко лястовиче.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #572 -: Май 28, 2008, 06:44:03 am »
Моля "старшите" мами за съвет!!
Вики категорично отказва да пие АМ!  Не хапва и каша, в която има АМ! Пюретата ту ги хапва, ту изобщо не ги харчи! Кърмата ми явно вече не и стига! Този месец не е наддала! Според педиатърът не е проблем, но аз се тревожа!
Какво да давам освен кърма сутрин и вечер?
МИсля след седмица да въведа глутена!
Ще бъда благодарна на всички, които дадат някакъв съвет!!!
Ваня, и моето диване отказа да пие АМ, но беше на годинка. Забелязах обаче, че не иска само шишето, с лъжичка го яде. Ако имаш търпение - пробвай. Че не е наддала наистина не е проблем. Елица две вечери си ляга гладна, защото отказваше всичко освен вода, не съм я насилвала никога за храна, на следващата сутрин зяпаше като малко лястовиче.

Пробвай с АМ но с друго шише и биберон. Моя хубустник също отказа АМ - пиеше понякога и по-малко от 50 мл, което за неговата възраст е нищо. Майка ми обаче забеляза, че си пие водата от шише на Камера /взимам го в градинката, че вече поломих две шишета/. Сравних бибероните на Камерата и Авент - ми Камерата е по-мека и явно по-него дразни на венеца, защото при нас избиват горните зъби. Та от това шише пие без проблем, та даже и не му стига. Майната му, че шишето е "непрестижна" марка.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #573 -: Май 28, 2008, 14:49:20 pm »
ОО, какво ли не беше - и шишета сменях, и марки АМ и в пюрета се опитвах да пробутам! Кашите с Ам също не ги иска! Усеща вкуса и тц! Д-р Бърди беше дал идея да и сложа в млякото ябълков сок - пак тц!    Не ще и не ще!
Зъби още нямаме ама яко я тормозят! Ще пробвам от другата седмица на кухня да видя как  ще е! Вече се поболях с това дете! :?
п.п и с лъжица -тц!!
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #574 -: Май 28, 2008, 15:04:31 pm »
Пробвай и с друга марка АМ, ако пак не иска не се мъчете взаимно, предложи чак след 2-3 дена, седмица. Дано пробие скоро зъб и се успокои. А какво всъщност яде щом АМ, каша и пюре не ще? 8O
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #575 -: Май 28, 2008, 15:27:00 pm »
Кърмя я още Боровинчо! Като нищо не иска давам кърма, какво да я правя! На обяд започна да хапва пюретата! След обяд давам когато успея с пюре безмлечна каша с ориз, елдата нещо не я хареса! Една ябълкова на Хумана безмлемчна я хапва долу горе и така! :(
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #576 -: Май 29, 2008, 08:53:05 am »
Аз през определено време взема, че пак блокирам около темата захранване   :oops:, ето и сега какво ме мъчи: На обяд давам зеленчуково пюре 125 гр. + около 80 мл АМ /защото той обикновено яде по 200 мл. АМ// , но така ли е редно или да му бумна едно пюренце от 190 без АМ след това???
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #577 -: Май 29, 2008, 09:10:57 am »
Violet, ако има пюре от 190гр., което е подходящо за детето, по-добре давай само пюре. И ние така процедирахме. На Мия не й стигаше малкото пюре и си дохапваше мляко и на 7-8 месеца вече минахме на по-големите пюрета, защото вече беше захранена с почти всички зеленчуци.
<br />[link=http:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #578 -: Юни 01, 2008, 07:59:13 am »
Момичета имам нужда от съвет!
Ангел навърши 7м.ипедиатърката ме посъветва да започна въвеждането на глутен с овесена каша по 1л.,2,3,...до достигане на необходимото количество.Днес,обаче прочетох,че в овесът има протеин подобен на глутена.
С какво въведахте глутена?Като започна с овесена каша,дали наистина въвеждам глутен или да давам пшеничена каша?Приемам съвети и идеи!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #579 -: Юни 01, 2008, 09:44:30 am »
Според мен няма голямо значение с какво ще въведеш глудена. Най-добре да е еднокомпонентна зърнена каша, например, но ми се струва малко раничко на 7м. да го въвеждаш, изчакай поне още 1-2м.