0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Фокси, кво каза докторката?
Според мен или е гладно детето , или са колики , или и двете.

Сватя, ще гледаме  Принцеси, и твоята сладурана ще я гледаме като Принцеса /дай боже!/. :D :D :D
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Лека седмичка и от нас. Честит Бабинден на всички акушери и доктори.

Фоксче, дано се оправят нещата с АМ. Не си и помисляй за провал.
Аз като имам кърма и е качествена, мойта калпазанка не иска
да суче от мен. То е рев, то е носене, то е чудо. Направо има дни в
които яде по 3 пъти, и не знам вече как ще я караме. Дадох от шише
и след мое дъъъъъъълго настояване го изцоква.


Нина като каза за оригването се сетих да питам, докога връщат/повръщат?
Или то няма срокове за това.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Нина като каза за оригването се сетих да питам, докога връщат/повръщат?
Или то няма срокове за това.


Nadyn, Кристина връщаше/повръщаше само до към първия месец, след това не е, разбира се понякога, но рядко се случва, примерно се е наяла и веднага се търколи по корем докато я видя и повърне естествено. Но пък има май и бебета, които до по-късно си връщат помалко. Ако е малко и детето като цяло е добре, предполагам това не е проблем. Аз между другото по съвет на Бърди я слагах леко повдигната да поседи, а също така я оригвам добре, тя се оригва мощно като дърто пиянде /егати госпойцата  :oops:/ и то няколко пъти и й олеква, но има деца/бебета, които не се оригват. Не се притеснявай.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Айдеее търкулнахме питката :D. И като се затича тая ми ти Елица и хоп! грабна глобусчето, а после и един малък речник отмъкна :lol: Пътешествията са и в кърпа вързани :wink:  Беше много радостно и вълнуващо!!!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Нина, и аз винаги я оригвам, оставям я в столчето за кола и
пак връща. Тя вероятно преяжда, сега като давах от шише
видях че изпива по 160-180мл. а кой знае колко е сукала от мен.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Нина, и аз винаги я оригвам, оставям я в столчето за кола и
пак връща. Тя вероятно преяжда, сега като давах от шише
видях че изпива по 160-180мл. а кой знае колко е сукала от мен.


Еми Наде, то затова снахата отказва да яде, тя си е набавяла за месец напред :wink:.
Боровинчо, пътешественичка ще си имате, а? Чудесен избор.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Честит празник на всички акушерки и АГ лекари. Да са ни живи и здрави и Мелинда и д-р Даскалов :lol: и много, много зачатски бебета да се родят!

Наде, да ти кажа ние сме на 4,5 месеца ама още си връщаме/повръщаме. Може малко ама вдигна ли я на ръце и да си играем и е готова :lol: Бабите и дядовците голямо шашкане правят с това връщане 8)ама ние сме много лакоми де. Като цока от шишето чак свири  :mrgreen:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Боровинчо- честита ти пътешественичка  :flower: да стъпва леко и безаварийно

Хубава седмица, аз вече съм на бач, на Стефи й е тъжно, на мама още повече, ама пустите банки не питат  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Честит празник на най прекрасните лекари д-р Даскалови и на всички които помагат да се раждат живи и здрави дечица. Да са ни здрави, щастливи, усмихнати и работливи.Да ни даряват с нови надежди, които да осмислят живота ни  :D

Бебетата връщат/повръщат по принцип до въвеждането на твърдата храна, тогава спира и оригването, те вече сами го правят.

Като цока от шишето чак свири  :mrgreen:


Когато нашето шише свиреше, това означаваше, че дупките на биберона не пускат достатъчно за да се храни нормално, тоест за смяна ви е биберона.  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!






Когато нашето шише свиреше, това означаваше, че дупките на биберона не пускат достатъчно за да се храни нормално, тоест за смяна ви е биберона.  :)
Тцъ, 3-ка слагам на вечерното хранене, като добавям оризовото брашно. Иначе ако й дам с 3-ка само АМ се олива цялата :lol:
*
Тцъ, 3-ка слагам на вечерното хранене, като добавям оризовото брашно. Иначе ако й дам с 3-ка само АМ се олива цялата :lol:

Лакомницата такава, ще ви изяде ушите ей  :lol: Да я нахапеш по сочните бузки от мен и нацелуваш от батко Тони :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

След като получих толкова много подкрепа е редно да се отчета - детето сме го държали гладно горкото. Сега се цедя и дохранвам, за да имам идея, какво яде. Опитваме се да докараме общата доза до 90 мл, че детето е папало горе-долу по 50  :(. Отделно в следобедните часове, когато е най-нервна, се храним на 2 часа. Нощес за първи път, откакто сме се прибрали и я държим гладна (без да искаме), детето се събуди в 4 и ревна за храна, докато предишните дни със зор я вдигах към 7 да яде - явно е била изтощена. Изобщо започна и при нас недоспиването, но какво по-хубаво от това  :D. А пък какъв як рев му тегли - имаме силен глас, ама не сме знаели до сега, че то е било гладно  :lol:.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Мари, и ние сме яко лакоми :D Предполагам, че не иска да суче защото
много се дави от гърдата, и май ще яде от шише.

Фоксче, много се радвам, че всичко е наред. Лека полека ще
влезете в ритъм.
Нина като каза за оригването се сетих да питам, докога връщат/повръщат?
Или то няма срокове за това.

Мия връщаше някъде до 3-4 месеца. При нас положението доста се облекчи с повдигането на матрака малко.
Фоксче, браво, че сте разбрали какъв е проблемът.
И аз да се похваля -нали помните, че от няколко месеца правим опити да сложим на Мия очила и досега повече от 15-20 минути не бяхме успявали, а вчера ги държала 2 часа -абсолютен рекорд.
<br />[link=http:
*
Мили мами,
можете ли да препоръчате хубава и полезна книга за отглеждане на дете /възрастов диапазон 6м-2г/, в смисъл нещо полезно, което да съдържа конкретни съвети към отделните възрасти, насоки, евентуални проблеми.
Срещам различни заглавия, но ми се иска книгата да е изпитана  :)
Мерси  :)
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Момичета, трябват ми подложки на Чико за гърди. Никъде няма.
Някой виждал ли е скоро и къде?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Фокси мило, чета те и все едно моите неволи описваш, едно към едно!
Аз бях решила ще кърмя и това е....обаче предпалагаме ние, а друг разполага!
Митака се сдра три дни от рев и аз започнах да цедя и остатъка да давам добавка АМ!
Резултата спокойно дете, щастливи родители, мирна къща!
Нещата постепенно се нормализираха и сега един път кърмя, един път АМ!
За щастие момчето не прави разлика биберон-гърда, АМ-кърма!
Скруполи имах три дни близките ми и приятелките ми тук ме подкрепиха и се успокойх!

Боровинчо, да ви е жива и здрава  :balk_179: пътешественичката!

Момичета и бебета пазете се,
мен вчера за два часа такава гадост ме тресна,
вирус ли що ли, не мога глава да вдигна!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Мешко, за очилата, сигурна ли си, че са му удобни на детето. Нашите имат спец. мек накрайник, който се завива зад ушето и така стоят стабилно, без да убиват или стягат.
Нашите очила са заради далекогледство, предположението на доктора беше, че детето би трябвало да вижда по-добре с очила и затова нямада ги маха. Точно така и стана.Ако Мия не ги ще,може би не е премерен вярно диоптъра. Аз имах пълно доверие на д-р Топов и пак завдох Колето за второ мнение, което слава богу съвпадна с първото.

Извинявай, че ти давам акъл, ти сигурно си проверила всичко сама, ама аз нали съм на всяко гърне мерудия :oops:

Грейси
Аз четох - "Какво да очакваме през първата година на детето", не си я купувай, ще ти я дам
"Изкуството да бъдеш родител" и д-р Спок.
НО
За осиновените деца имам още 3 книги на англ. - там е по-специфично и трябва да обръщаш внимание на още неща
« Последна редакция: Януари 22, 2008, 10:46:29 am от Fussii »
В очакване ....
*
Фуси, благодаря  :D
Все пак мисля да си ги позакупя  :lol:, та да ги имам постоянно на разположение и да си препрочитам от време на време  :lol:
А английските има ли ги на пазара?
И, да, осиновяването ме интересува по-специално, всякаква литература би била от полза.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Английските ги няма. Брат`четката от щатите ме снабдява редовно. Сега ще си поръчвам втора серия :lol:. С голяма радост ще ти ги дам. За първите дни на бебето в къщи, имаш нужда (поне аз безкрайна)от практически съвети. За рождените деца има купища литература на бг. Първо това правите, после това, на втория ден викате педиатър, на третия незнам си кой, и така. За съжаление за осиновените бебета информацията е нулева. Не ми се отваря темата са социалните работници, които уж трябва да ни помогнат - загубена кауза мен ако питаш. Прочети темата в осиновяването - там има практически съвети, полезни според мен.
Първичната Рана - не е добра книга според мен, защото посланието й не е градивно и липсват каквито и да е практически съвети.
Налице съм и за книгите и ако просто искаш да си поговорим
В очакване ....