0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Първи цикъл след абразио?
« Отговор #60 -: Януари 17, 2006, 17:44:14 pm »
Здрасти Роми :D
Значи мина и през това, но пък вече всичко трябва да се нормализира. Това, да ти кажа, съм го чувала и друг път - аз първия път след абразиото гледах да "си почивам" и явно не съм се движила много, и след 1 седмица отидох да ме погледнат, заради болки в матката - оказа се, че се е задържала кръв и ми препоръчаха да ходя повече, ако не се махне да повторят, но всичко приключи ОК.
Една колежка преди време прави аборт, но има едно голямо дете, та и при нея се получи проблем с оттичането на кръвта.

Е ми сега какво - три месеца давай яко лайф - алкохолчета, други прегрешения :wink:  че след три месеца ще се готвиш да бременееш пак :D

Целувки :D
Благодаря ти, Бени!







Първи цикъл след абразио?
« Отговор #61 -: Януари 26, 2006, 08:56:47 am »
Здравейте, може би ще ви се стори тъп въпроса, но абразиото е по-модерна дума за аборт ли. Всъщност това представлява ли след спонтанен аборт кюретаж на маточната лигавица за доизчистване? Всъщност някъде може ли да прочета повече информация за това. Винаги ли след спонтанен аборт трябва да се ходи на кюретаж?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Първи цикъл след абразио?
« Отговор #62 -: Януари 26, 2006, 09:08:31 am »
Цитат на: lili_78
Здравейте, може би ще ви се стори тъп въпроса, но абразиото е по-модерна дума за аборт ли. Всъщност това представлява ли след спонтанен аборт кюретаж на маточната лигавица за доизчистване? Всъщност някъде може ли да прочета повече информация за това. Винаги ли след спонтанен аборт трябва да се ходи на кюретаж?


НЕ, абразио не е модерната дума за аборт! "абразио" на латински означава "изстъргване", същото, което означава и "кюретаж".
абразио или кюретаж представлява изстъргване на маточната лигавица и се прави при различни показания - аборт по желание, изчистване на лигавицата след спонтанен аборт, изчистване на полипи и други образувания по лигавицата на матката, с диагностична цел - за вземане на материал от лигавицата...

не винаги след спонтанен аборт трябва да се ходи на кюретаж - това преценява лекарят според конкретните обстоятелства и след преглед.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Първи цикъл след абразио?
« Отговор #63 -: Януари 26, 2006, 09:28:20 am »
да ясно, значи всъщност след абразио лигавицата се изтъргва, което всъщност  е цикълът. Не ти идва менструация, защото лекарят я изважда механично, поне така си го обяснявам.
Първи цикъл след абразио?
« Отговор #64 -: Януари 26, 2006, 15:21:26 pm »
Не точно. След аборт не знам, но когато се прави по други показания, го правят в началните дни на М и си има цикъл.
Благодаря ти, Бени!







*

    nelity

Re: Първи цикъл след абразио?
« Отговор #65 -: Август 12, 2009, 18:16:08 pm »
здравейте на всички четох какво ли не из нета но не намерих нищо което да ми помогне преди седмитца направих аборт на 2 ден след това вдигнах температура 37.3--37.4 притесних се и отидох при гинеколога си изписами антибиотик но всъщия момент в които го изпих вдигнах пак температура днес ходих пак на лекар оказа се че имам сасирек в матката утре ще ходя за повторно "почистване" умирам от притеснение  :( :balk_138: