0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Първи цикъл след абразио?
« Отговор #40 -: Декември 29, 2005, 10:08:13 am »
Мила Ромми, радвам се, че нещата се подреждат - сигурна бях :D
През какви ли не изпитания трябва да минем - сега пък да се молиш за съвършено отрицателен кръвен тест :?

Нооо Новата Година с Новия Късмет идва и ще ти донесе много здраве и щастие, а щастието е и сбъднати мечти :D

Целувки :D
Благодаря ти, Бени!







*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Първи цикъл след абразио?
« Отговор #41 -: Декември 29, 2005, 12:13:02 pm »
Успех Роми всичко ще е наред сигурна съм!  :hug2:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Първи цикъл след абразио?
« Отговор #42 -: Януари 11, 2006, 15:15:41 pm »
Продължението.....

И така... При мен за сега все още не се е разрешил проблема.
Пих си лекарствата, които ми бяха предписани.
Трябваше до няколко дни след като ги спра да се появи цикала. Но все още го няма. А днес вече стават 9 дни след спирането им.

В края на миналата седмица, вече доста се бях притеснила за положението.
При моя лекар можех да отида чак в понеделник. А неизвестността на `картинката` вече направо ме побъркваше. Нито можех да ям, нито да спя. Само на цигари и кафе я карах, и ... нерви, разбира се.
Не смеех да направя уринен тест за ЧХГ, защото ме беше страх да не излезе положителен. Пък и нямаше да знам какви са стойностите.

Най-добре беше да направя пак кръвен, поне да разбера дали ЧХГ-то се двиши нагоре или вече е започнало да спада.
Събрах смелост и го направих. В същата лаборатория.
 ЧХГ=10 mIU/ml.
Това е 2 седмици след първото изследване, когато беше 16 mIU/ml.
И вече почти 10 седмици след абразиото.
Ма-а-а-лко се успокоих, поне не растеше нагоре. Не беше спаднало много, и при това положение ясно че цикъл няма да имам, но поне тендецията беше надолу ... и това е горе-долу добре. Малко успокоение, но съмненията и притесненията продължаваха.

В петък направих консултация с друг лекар. (АГ специалист и хирург, с добро име)
И той ми каза, че случая е труден за диагностициране.:dontknow:  
Изказа няколко предположения за  диагнози:
-Вероятнтост за: Asherman syndrome.
-Вероянтост за: Остатъци от абразиото.
-Вероятност за Molla hidatidose. Вероятност не много голяма, около 5%.
Дори теоретично е възможно да е имало 2ри!! мисед, веднага след първия.
Този лекар изказа мнение за Reabrasio + по-силно антибиотично лечение.

На снимката от УЗИ се вижда купчинка от тъмни петна в кухината, които приличат на нещо като островчета с неправилна форма, долепени едно до друго.

= Asherman syndrome – това е образуване сраствания кухината на матката, могат да се получат и `слепвания`. Лигавицата изпълва матката, а същевременно има аменорея.
Четох в англ. и руски сайтове. Там пише, че при това състояние се прилага Хистероскопия.

= Остатъци от абразиото – Обикновенно при тази диагноза има възпаление, което води до болки и повишена температура.
При мен обаче няма никакви такива симптоми. Физически си се чувствам добре и нямам никакви оплаквания освен липса на цикъла.
За това си мисля, че не може да е това.

= Molla hidatidose.(гроздовидна бременност).
Обикновенно при Молла-та ЧХГ-то `хвърчи` нагоре.
При мен не е много високо, но пък доста бавно спада. За да не спада значи има причина. Беше се чул пулса на ембриона в 8ма седмица, пък и ЧХГсега не е мн.високо.  Явно не са точно типичните симптоми за Молла, но пък имало възможност за `частична Молла`.
Възможността за 2ри мисед на мен лично ми се струва практически много малко вероятна. Все пак съм сериозен човек и спазвахме забраната. Вероятността при мъжки фактор, и 5 години опити, точно сега някой самотен плувец да се е промушил покрай презерватива, че даже и да е стигнал целта, ми се струва почти невъзможна. Не че по принцип не може, доктора даже каза че след като 1път е станало, после вече е по-лесно.... ама точно в нашия случай не ми се вярва това да е станало.

В понеделник, разбира се отидох при моя лекар. Диагнозите са горе-долу същите. Трудно е да се сложи диагноза.  :ask:
При прегледа се оказа, че има динамика и лигавицата е започнала да се трансформира. Обикновенно е необходимо да минат дни след спирането на лекарствата за да се появи М. Имаше признаци и вероятност да се появи. Решихме да изчакаме още няколко дни и ако до четвъртък още го няма продължаваме с другите методи.
Не му се щеше да се стига до ре-абразио, защото тогава има по-голяма вероятност от престъргване на лигавицата и да се наруши онзи слой, който след това произвежда ендометриума. ( и после да имам тънка лигавица). Както и се повишава вероятността от сраствания.(Ашерман синдром).
С това съм съгласна.
Страхувам се повече от повторно абразио, защото тогава пак нищо няма да се `види` какво е отвътре, че даже може и нещо да се `повреди`.
Хистероскопията е по-добра за случая.
Достатъчно добър диагностичен метод е, както и интервенцията е по-щадяща.
След нея диагнозата ми ще бъде ясна. А проблемите ще бъдат отстранени по най-добрия начин.
Аз съм на същото мнение, и даже хич нямам притеснения от нея.
Дори предпочитам да ми направят хистероскопия.
Но все пак ще видим утре какво ще кажат докторите. Хирурзите ще кажат какво да бъде, а не аз какво предпочитам.

Преди бях с неизяснен стерлитет. Сега пак неизяснена диагноза.
Късметлийка съм, нали?!?  :roll:  Докторите сигурно вече ще вдигнат ръце от мен....

Надявам се да ми направят хистероскопията и картинката най-накрая да се `изясни`. И това да е последното изпитание през което трябва да премина.


Момичета, стискайте ми палци всичко да мине благополучно.

П.п. Кажете ми  в София кои лекари правят хистероскопия. Горе-долу ги знам, де. Но да не би да пропусна някой. Не знам дали ще имам право на избор, или ще бъда по разпределение. Искам да имам право на избор, де. Как се движат цените на тази операция? Споделете и вашите впечатления от лекарите. Може и на бележка. Или нещо друго около хистероскопията, което сега не се сещам да попитам.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Първи цикъл след абразио?
« Отговор #43 -: Януари 11, 2006, 15:36:38 pm »
Цитат на: Rommi

Преди бях с неизяснен стерлитет. Сега пак неизяснена диагноза.
Късметлийка съм, нали?!?  :roll:  Докторите сигурно вече ще вдигнат ръце от мен....


Мила Ромми, ама вярно откъм яснота на диагнозата много ти върви...
За хистеросскопиите - не би трябвало да има "разпределение" - такова нещо май няма вече.
Имай предвид, че поне миналата година за хистероскопията нямаше клинична пътека по НЗОК, но пък в държавните болници се финансираше от бюджета. От тази година чувам, че болниците минават единствено на финансиране от касата, и какво става в тоя случай с такива процедури? Може би има пътека вече?
Иначе в МЦРЗ за сведение, цените са: диагностична - 300 лева, оперативна - 600 лева :twisted:
Ето къде знам аз че се правят хистероскопии:
В Пета градска небезизвестната д-р Попова. Тя предлага "услугата" и в частния си кабинет, което категорично не препоръчвам. В Пета градска ставаше с направление от личния лекар.
В Майчин дом - дълго време имаха един хистероскоп - мисля д-р Тюфекчиева оперираше - нямам преки впечатления, но тук пишат доволни момичета. Мисля на 5-ти етаж.
Аз правих моята на 9-ти етаж, там имат от половин година хистероскоп. Не съм плащала нищо.

В Шейново сигурно също имат, защото преди време чух, че правели едновременно с лапароскопиите и хистероскопии, подробности не знам.

Хистероскоп има в Първа АГ (бивша Тина Киркова), впечатления и от там нямам.

В някои частни клиники/кабинети също се чува, че имат хистероскопи.


Ромми, дано ти се размине процедурата, но не се притеснявай, която и да се наложи. Както знаеш, аз имам две абразио от преди години, пък лигавица си правя като за световно, а сраствания се доказа, че нямам никакви. Разбира се, хистероскопията мисля е за предпочитане.

Успех Миличка! :D
Благодаря ти, Бени!







*

    Anonymous

Първи цикъл след абразио?
« Отговор #44 -: Януари 11, 2006, 16:41:40 pm »
Цитат на: FreshBreeze

В Майчин дом - дълго време имаха един хистероскоп - мисля д-р Тюфекчиева оперираше - нямам преки впечатления, но тук пишат доволни момичета. Мисля на 5-ти етаж.
Аз правих моята на 9-ти етаж, там имат от половин година хистероскоп. Не съм плащала нищо.

В Шейново сигурно също имат, защото преди време чух, че правели едновременно с лапароскопиите и хистероскопии, подробности не знам.


Благодаря ти, Фреши :)
Очаквах точно ти да се включиш, нали си най-скоро правилата хисеро във форума.
Май се очертава да ме насочат към МД. А за там аз бях чувала само за д-р Тюфекчиева. Исках да събера и за нея мнения, доколкото си спомням от четеното от мен, отзивите за нея бяха добри.
Фреш, ти при кой го прави на 9ти ет.?

За Шейново съм чела за Ненов, Нецов и Попов че правят хистеро. Ако греша нека момичета ме попрявят.

За частна клиника - не смятам да ходя в такава.
Или в МД или в Шейново.
Но ми се иска да е при най-добрите специалисти... че на мен самата ми се струва много оплетена цялата ситуация.
*
Първи цикъл след абразио?
« Отговор #45 -: Януари 11, 2006, 16:45:17 pm »
Госта съм аз... ама като много бързам, така става.

? Според Вас, равностойни ли са като професионализъм и техника (за хистероскопия) докторите от МД и тези от Шейново?
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Първи цикъл след абразио?
« Отговор #46 -: Януари 11, 2006, 16:58:01 pm »
Роми, аз съм си "стар пациент" на доцент Доганов - изключително добър оператор! Той ми я прави. Тюфекчиева прави обаче по-отдавна, не знам това има ли значение.
Благодаря ти, Бени!







*
Първи цикъл след абразио?
« Отговор #47 -: Януари 12, 2006, 02:44:53 am »
Aз правих хистероскопия при д-р Тюфекиева и я препоръчвам на всеки, на когото за съжаление мусе налага. Давам линк към темата, където съм описала как премина операцията при мен.
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1882


*
Първи цикъл след абразио?
« Отговор #48 -: Януари 12, 2006, 08:13:52 am »
Цитат на: gabi32
Aз правих хистероскопия при д-р Тюфекиева и я препоръчвам на всеки, на когото за съжаление мусе налага. Давам линк към темата, където съм описала как премина операцията при мен.
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1882


Бладодаря ти Габи! :)
Думите ти страшно много ме успокояват, че там наистина са добри професионалисти. Дано и при мен всичко мине леко и гладко.
Ще видим и днес какво ще кажат докторите.
По-късно ще пиша за развитието на нещата.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Първи цикъл след абразио?
« Отговор #49 -: Януари 12, 2006, 09:55:06 am »
Стискам ти палци Роми! Дано всичко мине добре!
Целувам те и те прегръщам!
*
Първи цикъл след абразио?
« Отговор #50 -: Януари 12, 2006, 11:06:24 am »
Здравей, Роми!
Аз съм правила две хистероскопии - в Шейново при д-р Попов и в частния кабинет на д-р Божидар Славчев. Втората е амбулаторна и няма опция да преминава в оперативна.
За Шейново: микробиология и кръвна картина + направление от личния лекар за хоспитализация. Влизаш по обед (или както сте се разбрали с лекаря), изчакваш час-два в стая, упойката е пълна, има опция за оперативна хистероскопия. Не съм наясно дали вече функционира дълго чакания нов хистероскоп, но това няма голямо значение. В момента, в който те пусне упойката можеш да си тръгнеш. Не се налага престой там. Аз платих 150 лв. през май миналата година. Не знам дали е толкова и сега..Успех!


Първи цикъл след абразио?
« Отговор #51 -: Януари 12, 2006, 15:37:38 pm »
В МД на 9-ти етаж също лекарите са много печени и уредът им е нов, както каза моята докторка от МЦРЗ, "хубав модерен апарат".
В МД хистерото е със спинална упойка, като се раздвижиш те пускат да се мотаеш насам натам, а на другата сутрин в общия случай можеш да си ходиш. Дават болничен 10-15 дни.
Благодаря ти, Бени!







*
Първи цикъл след абразио?
« Отговор #52 -: Януари 16, 2006, 15:05:35 pm »
Здравейте момичета!!!

Ето малко новини от мен. На прегледите ми в четвъртък, се видя на УЗИ че лигавицата е започнала да се транформира и тъмните петна бяха по-малко, но си ги имаше. Докторът, който ми беше правил абразото първия път и той ме гледа на УЗИ и каза че всичките вероятни диагнози са възможни. Канала ми също е бил затворен. Трябва да ми се направи реабразио и най-добре да си пусна пълна кръвна картина и да го направим още на следващия ден. Питах дали в такива случаи е удачно да се прави хистероскопия, че така съм чела в интернет, но ми каза че трябва да се почисти с кюрета.
Трудно ми е обясня какъв невероятен страх ме тресеше, всичките тези неясни диагнози и това че повече от 20 дена нищо не беше ясно, направо ме бяха изнервили до краен предел.
И в един момент като се сещам, че това “утре” е петък, 13-ти, :evil:  и за капак на комбинацията на всичкото отгоре е и пълноЛудие....а за мен се оказва че това е много важен и решаващ ден....направо изпаднах в нервна криза.:evil: Нищо не можех да променя, адски ме беше страх, дори повече отколкото първия път, даже ми минаваше мисълта (признавам си) да избяхам и да не отида в петък, а чак в понеделник...Ударих му един голям рев....опитвах се да свикна с мисълта, че каквото и да става, просто трабва да го направя. Няма друг начин. Нямам друг избор. Накрая се хванах като удавник за сламка, че щом първото абразио е било на 31ви, а сега на 13ти, може пък това да “обърне” късмета ми и вече да се приключи със всичките тези проблеми. Някак си се опитвах да се успокоя сама себе си, не че много успявах.
Както и да е... толкова за емоционалните ми терзания.
Направиха ми повторното абразио в петък. След това като говорих с доктора ми каза, че това че канала ми е бил слепнал и това се получавало понякога при нераждали жени (след абразио). Това е било причината кръвта вместо да се изчисти като менструация, да се задържи вътре, да стане на нещо като тромб, който се втърдява и не може да “изтече”. Но понеже кръвта е била по-малко, не съм имала болки. Един вид, един цикъл съм пропуснала без М. и сега все едно съм била във втория. На узи-то се виждше 1 фоликул 14 мм, в дясно и един малък в ляво, а при предишните прегледи яйчниците бяха чисти. Звучеше ми успокоително и напълно логично. Питах дали отпада вероятността за този синдром на Ашерман. Каза ми че, ако се говори за Ашерман, то в този случай се има впредвид това слепване на канала на матката, защото иначе ако има сраствания в матката тя ще бъда сплескана, а моята е била раздута. Оставен е материал за хистология, та се надявам и това да осветли малко повече картинката. Вече се чувствам добре, и физически и психически. Надявам се с това да приключат проблемите, че като четях из интернет какви неща пишеха за тия диагнози направо ме побиваха тръпки. Сега трябва да си чакам новия цикъл на 30-40 дена, ако пак се забави, веднага на доктор. Забрана за правене на бебе, още 3 месеца.

На всички благодаря за подкрепата и за стиснатите палци.
 :)
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Първи цикъл след абразио?
« Отговор #53 -: Януари 16, 2006, 15:38:48 pm »
Ромми, хайде дано с това наистина да се приключи вече тая лоша серия!
Обясненията на доктора звучат логично и ми се струва, че това е най-добрият от всички предположени варианти, нали така?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Първи цикъл след абразио?
« Отговор #54 -: Януари 16, 2006, 15:44:13 pm »
Роми, дано вече всичко бъде наред!!!
 :balk_21:
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Първи цикъл след абразио?
« Отговор #55 -: Януари 16, 2006, 15:53:54 pm »
Успех нататък,Роми! :rainbow:
*
Първи цикъл след абразио?
« Отговор #56 -: Януари 16, 2006, 17:24:41 pm »
Всичко от тук на сетне ще е наред :D
целувки
*
Първи цикъл след абразио?
« Отговор #57 -: Януари 16, 2006, 17:27:22 pm »
Rommi, стискам палци!!!
*
Първи цикъл след абразио?
« Отговор #58 -: Януари 16, 2006, 17:50:00 pm »
Успех, Роми! Всичко ще е наред оттук нататък!
 :balk_21:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Първи цикъл след абразио?
« Отговор #59 -: Януари 17, 2006, 12:22:06 pm »
И аз вярвам, че всичко ще е наред от тук нататък. Успех и от мен Роми  :balk_21:  :grouphug2:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!