0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #40 -: Януари 13, 2008, 18:20:09 pm »
Денис,тия конци във вода ли се правеха?Обясни ,моля те,технологията,че само веднъж гледах Иван Звездев как ги прави ,и съм забравила.

Абе мацка, ти не се ли отказа да четеш в тая тема?Няма да се отрази добре на лентичката ти! :P
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #41 -: Януари 13, 2008, 18:30:42 pm »
Айде повече инфо за баницата от спагети.

И аз това чакам.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #42 -: Януари 13, 2008, 18:32:39 pm »
Денис,тия конци във вода ли се правеха?Обясни ,моля те,технологията,че само веднъж гледах Иван Звездев как ги прави ,и съм забравила.

Абе мацка, ти не се ли отказа да четеш в тая тема?Няма да се отрази добре на лентичката ти! :P
Бе аз готвя,бее,нищо че не ям!Те ядат кифтета,аз моркови и така...
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #43 -: Януари 13, 2008, 19:36:22 pm »
Леща-плеща.
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #44 -: Януари 13, 2008, 19:38:40 pm »
Баница от спагети

То не е точно баница, аз така съм си я кръстила  :lol:

В зависимост от количеството спагети, приготвям смес- яйца, прясно или кисело мляко, натрошено сирене и кисели краставички. В зависимост от настроението и апетита добавям някакъв колбас, печени чушки и каквото друго намеря в хладилника  :lol: Слагам и подправки- риган, мааалко чубрица, босилек или мащерка. След това в намазана с мазнина тавичка се изсипват сварените спагети и се заливат с приготвената смес. Пече се в предварително загрята фурна. Когато са готови се настъргва кашкавал отгоре и се запича.

Да ви е сладко  :eating:
« Последна редакция: Октомври 18, 2013, 13:50:58 pm от mishanta »
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #45 -: Януари 13, 2008, 19:43:14 pm »
Свинско с кисело зеле, заленчукова супичка и бисквитена торта със сметана, кафе и карамелизирани орехи :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #46 -: Януари 13, 2008, 22:32:20 pm »
миш маш
салата от кисело зеле с червен пипер и олио
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #47 -: Януари 14, 2008, 09:23:11 am »
Тая вечер сме на боП  :lol:

Я да ви покажа какво "измайсторих" в събота:




Това е най-добре изглеждащия кекс, който съм правила до сега  :lol:. И вкусен.
Направих го по добре изпитана рецепта от една учителка по практика готварство. Имам рецептата от 1 година, но до този момент още не бях я правила  :oops:
Играчка е, ама си заслужаваше.  :P
Вътре е с череши и орехи - сама измислих да ги сложа и не сгреших.

Оле, сега видях че другите снимки са мънички ама - карай
« Последна редакция: Януари 14, 2008, 09:27:07 am от eli_v »
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #48 -: Януари 14, 2008, 09:25:14 am »
Айде Ели давай рецептата.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #49 -: Януари 14, 2008, 10:19:28 am »
Ние пък тази вечер ще сме на телешко с грах и картофи, и зеленчукова супичка  :)
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #50 -: Януари 14, 2008, 10:22:13 am »
Печолки на скара с див ориз за гарнитура  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #51 -: Януари 14, 2008, 10:37:27 am »
Печолки на скара с див ориз за гарнитура  :lol:
Рали,какво е печолки?
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #52 -: Януари 14, 2008, 11:15:12 am »
Печолки на скара с див ориз за гарнитура  :lol:
Рали,какво е печолки?
Пържолки, ама защото се пекат, а не се пържат стават печолки  :wink:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #53 -: Януари 14, 2008, 11:15:47 am »
Скумрия с доматен сос на фурна.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #54 -: Януари 14, 2008, 11:42:28 am »
Ей такъв готин кекс не мога да направя! :(

*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #55 -: Януари 14, 2008, 13:19:22 pm »
Ей такъв готин кекс не мога да направя! :(

Жени, и аз така си мислех.
Досега всичките ми кексове вътре ставаха с пълнеж от крем :lol: :lol: :lol: т.е. все недоизпечени, все тестени. Мислех, че никога няма да се науча.
Сега обаче спазвах точно технологията на приготвяне и печене /за пръв път в живота си да направя нещо точно по рецепта/. И се получи!  :P

Ето рецептата, ако някой има желание да пробва:

КЕКС С ОЛИО

Продукти: 6 яйца, 2ч.ч захар, 3 ч.ч. брашно, 3/4 ч.ч. олио, 3/4 ч.ч. прясно мляко, 1 бакпулвер, 2 ванилии

Жълтъците се разбиват с 1/2 ч.ч. захар и 2 с.л. прясно мляко до получаване на пухкава смес.
Белтъците се разбиват на твърд сняг с 1 1/2 ч.ч. захар.
Към жълтъците се добавя олиото, ръси постепенно брашно /2 ч.ч./, слага се останалото прясно мляко /леко затоплено/ + бакпулвера в него. Добавя се и ванилията.
След това двете смеси - белтъци и жълтъци се смесват - белтъците постепенно се добавят към жълтъчната смес, непрекъснато бъркане и леко, за да не спадне обема. Постепенно се добавя останалото брашно /1 ч.ч./.
Може да се оцвети една част с какао и да стане мраморен кекса.
Аз лично сложих 1/2 ч.ч. орехи, и череши /имах във фризера/, които предварително овалях в брашно.
Сместа се изсипва в намаслена и набрашнена форма.
Моята е без дупка в средата и някъде прочетох, че за да взема въздух сместа и да се изпече добре, може да се постави фунийка от фолио. Така и направих.
Технология на печене: Първо се загрява фурната на 180 градуса, но само долен реотан. Решетката се слага на най-долното равнище. Така кексът се пече докато леко се пукне. След това фурната се включва и на горно печене, решетката се премества едно ниво по-нагоре и така кекса се пече още около 5-6 минути.
Готовият кекс се поръсва с пудра захар.

Ами да ви е сладко!  :P
« Последна редакция: Януари 14, 2008, 13:20:56 pm от eli_v »
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #56 -: Януари 14, 2008, 14:41:03 pm »
Тази вечер кис.зеле с ориз - ПОСТНО 8)
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #57 -: Януари 14, 2008, 14:41:50 pm »
Eто рецептата, ако някой има желание да пробва:

Ели, непременно ще го пробвам.
Преди няколко дни правих кекс по подобна рецепта и стана много пухкав и вкусен.

А довечера ще бъдем на пържени кюфтета, пържени картофи, шопска салатка и крем- карамел. :)
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #58 -: Януари 14, 2008, 15:22:15 pm »
Ели, кекса изглежда много вкусен. Ще пробвам рецептата ти.
Аз на моя кекс слагам е когато имам де орехи, стафиди, парченца локум и много лимон. А относно печеното след 100-кратно изхвърляне на прасето, налучках верния вариянт. Слагам кекса в незагрята фурна, включвам докато получи шоколадовия загар, тогава го завивам с фолио, пече се още 25-30 мин и го вадя готов. Формата ми е от тези с дупките и печа на 1 рафт.
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #59 -: Януари 14, 2008, 21:05:27 pm »
Ние бяхме на картофена супа,свински шиш4ета с гарнитура ориз със зелен4уци.