0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #460 -: Декември 29, 2007, 12:21:30 pm »
Здравейте д-р Бърди. Ето че дойде и моят ред да задам въпросите си към Вас. Първо Честита Коледа и весело посрещане на Новата година!
Въпроса ми е следния:имам дъщеричка на 40 дни., която кърмя. Притесняваме обаче факта, че тя иска да суче през половин-един, най-много до два часа. Суче по около 5-10 минутки най-много и заспива. А след това се събужда след 15-30 минути. Не е спокойна. Първия месец пък бяхме дори и през 15 минути, но сега поувеличи времето между храненията. А има дни /като днешния/, когато повръща доста /ту като фонтанче, ту да и изтича кърмата  от устичката/.Много трудно се оригва, но дори и когато е оригната пак повръща. Иначе първия месец качи 1 кг и порастна 6 см. Притеснявам се че няма никакъв режим на хранене и дали това е вредно нея. Ще съм Ви много благодарна ако дадете някакъв съвет как да и създам режим на хранене. Благодаря Ви предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #461 -: Декември 29, 2007, 12:57:08 pm »
Докторе, а моите въпроси забравихте ли ги?
Положението с окото не се подобрява.
Промийте със стерилна марля да изчезнат жълтеникавите секрети и продължете с "Тобрекс" още два, три дена.

Не е проблем това че хапва оризово брашно-разнообразявайте плодовете.
Може да вземете тези каши, за които пишете.Те са безглутенови и подходящи обикновено от 6 месец.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #462 -: Декември 29, 2007, 12:59:28 pm »
Здравейте докторе. Надявам се сте изкарали прекрасно празниците.Да задам и аз едно въпросче. Моят син яде само Фризовом по около 160гр 5 пъти дневно.В началото,първите месеци, му действаше разхлабващо, но сега вече не е така. Ака на 3 дни, но не се напъва много и не плаче. Просто малко почервенява и готово.Акото у с нормална консистенция, даже малко рядко, мекичко и жълто. Вече ще почваме да се захранваме със зеленчукови пюрета,но се притеснявам да не го запеча още.Какво ще ми препоръчате? Не пием нищо друго.
Да започнете захранване с плодове.
Аз бях започнала да му давам плодови пюрета, но според мен го болеше коремчето и ги спрях.
Да опитаме пак с ябълка +малко круша+ бебешко оризово брашно.
Плодовото пюре според вас замества ли хранене. По колко и по кое време да започна да давам отново пюрето? А зеленчуковите пюрета за кога да ги отложа? Бебо вече е на 5 м и 10 дена. Има ли шанс да закъснея със захранването и да имам проблеми?
Целта на пюрето е да замести хранене с АМ/кърмене.
Може спокойно да отложите зеленчуковото пюре до 6м.
Целта е сега да свикне с лъжичката и да хапва добре с нея. А не да бързаме.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #463 -: Декември 29, 2007, 13:01:51 pm »
Здравейте д-р Бърди. Ето че дойде и моят ред да задам въпросите си към Вас. Първо Честита Коледа и весело посрещане на Новата година!
Въпроса ми е следния:имам дъщеричка на 40 дни., която кърмя. Притесняваме обаче факта, че тя иска да суче през половин-един, най-много до два часа. Суче по около 5-10 минутки най-много и заспива. А след това се събужда след 15-30 минути. Не е спокойна. Първия месец пък бяхме дори и през 15 минути, но сега поувеличи времето между храненията. А има дни /като днешния/, когато повръща доста /ту като фонтанче, ту да и изтича кърмата  от устичката/.Много трудно се оригва, но дори и когато е оригната пак повръща. Иначе първия месец качи 1 кг и порастна 6 см. Притеснявам се че няма никакъв режим на хранене и дали това е вредно нея. Ще съм Ви много благодарна ако дадете някакъв съвет как да и създам режим на хранене. Благодаря Ви предварително!
Няма нужда от "режим".
Кърмете, когато детето иска, но стремете се по възможност да има минимум 2 часа разстояние между храненията. Може да изваждате малко количество кърма преди кърмене-ако детето пие по-гъста кърма по-рядко повръща и е по-заситена. Малко= около 10 мл.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #464 -: Декември 29, 2007, 13:38:54 pm »
благодаря Ви за бързия отговор!!!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #465 -: Декември 29, 2007, 15:06:18 pm »
Докторе, знам, че уж е нормално това, но все пак да питам - вече дъщеря ми е на почти 4 месеца, но продължава да й изтича мляко от устата. Не само след хранене. Дори след сън като я гушим и се движи повече връща мляко. Понякога пресечено. Докога продължава това и може ли да се направи нещо по въпроса?
Благодаря Ви!
А и току що намерих на Нестле оризова каша, безмлечна и безглутенова, но на нея пише след 6 месеца. Преди време ме бяхте съветвали да й слагам в 1-2 хранения в млякото оризово брашно, което тогава не намерих. Това подходящо ли е? Да слагам ли като противорефлуксно или?
Съжалявам за безпокойството и благодаря!
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #466 -: Декември 29, 2007, 16:00:14 pm »
Благодаря за отговора,докторе!Но не разбрах какво искахте да ми кажете със "снимка на очите?".Също така дали хемоглобин за бебе на 6 месеца 117 е добър?А и за бибероните исках да питам-на колко време е хубаво да се сменят бибероните на шишетата и залъгалката?Моето бебе първите 3 месеца беше на каучукови ортодонтски биберони и залъгалка,а сега е на същите силиконови (реши,че предпочита силикона),но все още ползвам тези,които са от 0-6 месеца.Трябва ли да и купя други за над 6 месеца,ако тя продължава да си пие със старите?
Благодаря предварително за отделеното време!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #467 -: Декември 29, 2007, 16:20:43 pm »
Докторе, знам, че уж е нормално това, но все пак да питам - вече дъщеря ми е на почти 4 месеца, но продължава да й изтича мляко от устата. Не само след хранене. Дори след сън като я гушим и се движи повече връща мляко. Понякога пресечено. Докога продължава това и може ли да се направи нещо по въпроса?
Благодаря Ви!
А и току що намерих на Нестле оризова каша, безмлечна и безглутенова, но на нея пише след 6 месеца. Преди време ме бяхте съветвали да й слагам в 1-2 хранения в млякото оризово брашно, което тогава не намерих. Това подходящо ли е? Да слагам ли като противорефлуксно или?
Съжалявам за безпокойството и благодаря!
Ако е чисто оризово бебешко брашно-да, става. Ако е с АМ-пак става. Млечните бебешки каши са с АМ, А НЕ С ПЪЛНОЦЕННО. Все пак предпочитам първото.
"да слагаме оризово брашно"= 1-2 мезурки в 1-2 биберона.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #468 -: Декември 29, 2007, 16:22:06 pm »
Благодаря за отговора,докторе!Но не разбрах какво искахте да ми кажете със "снимка на очите?".Също така дали хемоглобин за бебе на 6 месеца 117 е добър?А и за бибероните исках да питам-на колко време е хубаво да се сменят бибероните на шишетата и залъгалката?Моето бебе първите 3 месеца беше на каучукови ортодонтски биберони и залъгалка,а сега е на същите силиконови (реши,че предпочита силикона),но все още ползвам тези,които са от 0-6 месеца.Трябва ли да и купя други за над 6 месеца,ако тя продължава да си пие със старите?
Благодаря предварително за отделеното време!
Да, снимка на това,което Ви тревожи.
Да, добър е Хб 117 за тази възраст.
Бибероните се сменят тогава, когато започват да "лепнат" ,или губят еластичност.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #469 -: Декември 29, 2007, 16:25:38 pm »
Докторе, знам, че уж е нормално това, но все пак да питам - вече дъщеря ми е на почти 4 месеца, но продължава да й изтича мляко от устата. Не само след хранене. Дори след сън като я гушим и се движи повече връща мляко. Понякога пресечено. Докога продължава това и може ли да се направи нещо по въпроса?
Благодаря Ви!
А и току що намерих на Нестле оризова каша, безмлечна и безглутенова, но на нея пише след 6 месеца. Преди време ме бяхте съветвали да й слагам в 1-2 хранения в млякото оризово брашно, което тогава не намерих. Това подходящо ли е? Да слагам ли като противорефлуксно или?
Съжалявам за безпокойството и благодаря!
Ако е чисто оризово бебешко брашно-да, става. Ако е с АМ-пак става. Млечните бебешки каши са с АМ, А НЕ С ПЪЛНОЦЕННО. Все пак предпочитам първото.
"да слагаме оризово брашно"= 1-2 мезурки в 1-2 биберона.
Да, пише, че е безмлечна и безглутенова, значи това, че е за след 6 мес възраст да не ме притеснява?
Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #470 -: Декември 29, 2007, 16:50:02 pm »
"За след 6м възраст" се има пред вид 6 с.л. с 150 мл вода-каша.
1-2 мезурки  в 1-2 биберона не са проблем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #471 -: Декември 29, 2007, 16:51:56 pm »
"За след 6м възраст" се има пред вид 6 с.л. с 150 мл вода-каша.
1-2 мезурки  в 1-2 биберона не са проблем.
Много благодаря и отново извинете за безбройните въпроси, които задавам!
Последно по темата - замествам лъжичка хумана с лъжичка оризово брашно?
« Последна редакция: Декември 29, 2007, 16:54:11 pm от Mari_Pz »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #472 -: Декември 29, 2007, 17:35:08 pm »
НЕ!!!!
Приготвяте млякото нормално-1 отрязана мезурка/30 мл преварена вода.
Към готовото така АМ (преди да го затворите с биберона) слагате 1-2 мезурки оризово брашно.
Затваряте, разклащате, давате.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #473 -: Декември 29, 2007, 18:46:23 pm »
Привет! :)
Дъщеря ми е на 11 м. и половина.Активна е , мъчи се да ходи (държа я за ръцете), яде прекрасно, но...не може да се изправи сама до седнало положение, кошарката и е от тези сгъваемите-за сън и игра.Няма за къде да се хване, а не може да се набере по мрежата.Вече взех сериозно да се притеснявам.Иначе е стабилна на краката си, стои си седнала, но легне ли-дотам.Почва се едно мрънкане и рев и не може да се изправи.Като я сложа права в кошарата си обикаля без проблем, даже се пуска.На земята не съм я оставяла, защото в детската е само паркет,нямам килим,той ще пристигне чак към края на януари.Съответно не може да се научи да се хваща за някъде и да става.Не знам какво да правя- как да и помогна да се научи.Често си мисля, че аз съм виновна това да се случи, защото не правим гимнастика и почти не сме правили.Дайте съвет, моля . И мислите ли, че има проблем и трябва да се обърна към специалист?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #474 -: Декември 29, 2007, 18:56:00 pm »
Когато детето е:

*право и се опира за стена, може ли да се придвижва по дължината и ? или по дължината на кошарката?
*когато я хванете за ръце "набира ли се" сама за да се изправи?

Детето е родено? секцио? или?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #475 -: Декември 29, 2007, 19:24:06 pm »
Родена е секцио.
Да, няма проблем с обикалянето в кошарката, много се радва да я обикаля постоянно, по стена не съм я пробвала дали може.Като я хвана за ръцете се набира и сяда, а като ги повдигна нагоре и леко я подръпна направо става ама с изправени в колената крака- не се сеща да ги сгъне.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #476 -: Декември 29, 2007, 19:31:01 pm »
Мисля че това,което искате ще стане по-късно, и ще предшества прохождането-тоест първо детето ще почне само да се изправя, захванало се някъде, после ще започне да се придвижва по дължината на една стена, придържайки се за нея, и после ще проходи с трите степени на зрялост на походката.

Сегашното е повече вид поставяне "в готова поза".

Защо да правим "гимнастики", моля? какво ще "гимнастираме"? това, че детето стои самостоятелно изправено и се придвижва по кошарката? не е ли достатъчно насърчителен факт? Косите ми се изправят още щом чуя думата "гимнастики" и що се отнася до здрави деца... .
« Последна редакция: Декември 29, 2007, 21:49:43 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    nani

  • **
  • 74
  • Обичта е това от което имаме най-огромна нужда
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #477 -: Декември 29, 2007, 19:32:51 pm »
 Здравейте д-р Бърди, с Фусикорта екземката ни почти изчезна и сме ви много благодарни. Сега имам ново питне, педиатъра ни изписа да си вземе Sanostol,това е хранителна добавка-мултивитаминен сироп, който много се рекламира в момента, да го даваме на малкия, за да му се повиши имунитета. Какво ви е мението за този сироп? Удачно ли е да му даваме?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #478 -: Декември 29, 2007, 19:37:03 pm »
Здравейте д-р Бърди, с Фусикорта екземката ни почти изчезна и сме ви много благодарни. Сега имам ново питне, педиатъра ни изписа да си вземе Sanostol,това е хранителна добавка-мултивитаминен сироп, който много се рекламира в момента, да го даваме на малкия, за да му се повиши имунитета. Какво ви е мението за този сироп? Удачно ли е да му даваме?
От деня в който екземата изчезна, продължете още 2 дена за траен ефект.
Не, не са нужни неща за "подсилване", ако детето хапва добре, не боледува често и няма липса на желязо, доказана по подходящ начин.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #479 -: Декември 29, 2007, 19:41:05 pm »
Благодаря, успокоихте ме  :D Бях започнала яко да се притеснявам.Ей това много ме рзавесели:  :lol: :lol: :lol:
какво ще "гимнастираме

 :flower: