0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #60 -: Декември 12, 2007, 12:01:45 pm »
Nina, да не плаша, ама Стефи на вашата възраст й почнаха симптомите за зъб, а първия поникна на 7 м и 23 дни  :? иначе Генгигел е това, от което аз усетих успокоение в детето
То ако е за плашене, аз ще я уплаша повече. Мия започна да се лигави на 4 месеца усилено, а първото ни зъбче излезе почти на 1 година. :wink: Ние ползваме дентинокс и съм доволна от него. Според мен между него и калгел няма съществена разлика, освен че калгела е с 2 лв. по-скъп. Общо взето обаче успокоението е много мимолетно. При по-сериозни зъбни кризи много ни помагат свещичките -вибуркол-н.
Стискам палци на всички, искащи още бебета!
<br />[link=http:
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #61 -: Декември 12, 2007, 12:06:50 pm »
Благодаря ви милички! След тия пожелания - нямам избор  :P. Подновяваме документите и ЕЦ - туй то. Ще чакаме пролетта  :lol:, че зимата не ми е сезон.

Браво, само така, пък може и някоя изненада да стане, докато се подготвяте. Нашата Мия точно така се получи -готвехме се за инвитро на ЕЦ, бяхме платили и таксата и хоп тя реши, че й е време да се роди.
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #62 -: Декември 12, 2007, 13:43:47 pm »
Лелелелел, момичета, възхищавам се на смелостта ви да имате деца с толкова малка разлика. Браво на вас! Ние с мъжа ми ще почакаме поне още годинка. На този етап не мога да деля любовта ми към Венци с друго бебе. Поне така разсъждавам в момента, макар че не мога да отрека, че ми минават такива мисли.
За подсечено дупе - препоръчвам както крема на Авен, така и термалната вода на Авен. Пръска се дупето, подсушава се след минута и готово. Венци имаше разстройство 3 дни, вследствие на което дупето му се беше разранило чак - само с термалната вода го оправих. Друго кремче, което е ужасно ефикасно е Dermalibour на A-derma.
Пожелавам на всички приятен ден и здрави бебоци!
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #63 -: Декември 12, 2007, 13:55:40 pm »
Ние също сме решили да имаме второ детенце, но ще започнем опитите когато Наси стане на две. Междувременно ще се опитаме да подобрим положението с плувците, веднъж ни се усмихна късмета, но за втори път не се знае/а и положението се е влошило в последно време/.
За подсеченото дупе подкрепям Фуси, ние също използваме Ексипиал и съм много доволна.
*
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #64 -: Декември 12, 2007, 14:08:09 pm »
Браво моми4ета направо ви се вазхи6тавам на куража ,аз с моята кукла едвам се справям дано да се справям добре де  :D ,но може би за6тото сме о6те и в на4алото и сме сам сами е и тати (но работи многооо до касни но6ти),пак и толкова многоооооо си я оби4кам(като всяка маика 8)) и незнам дали бих дала са6то толкова лубов на 2 рото дете ,но аз сам друга луда  :lol:,но ако таткото поиска 2 ро и аз сам готова разбира се то 6те да е като малката като трагне на у-6те,но времето 6те покаже.

Касмет на вси4ки бебеправе6ти и иска6ти и в процедури  

4естит рожден ден на Моника да е жива и здрава и много послу6на
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #65 -: Декември 12, 2007, 14:35:27 pm »
  :bighug:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #66 -: Декември 12, 2007, 15:54:41 pm »
Лиде, да ви е здрава, весела и щастлива дъщеричката

Целувки от нас

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #67 -: Декември 12, 2007, 15:56:34 pm »
Трябва да ви споделя, не мога иначе.
Педиатърката ни даде направление за ортопед.Реших да се възползвам от това направление и днес отидохме в поликлиниката на преглед.Доктора каза, че малкият има нещо недооформено на тазобедрените ставички(не помня точно какво беше лекарското наименование на диагнозата :oops:,толкова се притесних).Трябва да носи ортопедични гащички поне 3 месеца.Добре, че утре съм при д-р Алексиев, та да чуя и неговото мнение.
Ако знаете колко ми е криво.Заболяме корема от притеснение, заболяме сърцето, сви ми се душата.Сега разбирам защо хората казват, че децата се обикват със всяка грижа покрай тях.Тепърва разбирам колко много мога да обичам.
Ох,олекна ми!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #68 -: Декември 12, 2007, 16:22:09 pm »
Джоши не се притеснявай, утре ще чуеш и д-р Алексиев!
Митака носи първия месец такива гащи!
Той се роди три седмици по-рано и още в болницата го прегледа ортопед,
който установи, че лявата му ставичка е недозряла!
И препоръча такива ортопедични гащи!
Сега месец по-късно контролната ехография показа че всичко е наред.
И няма повече да ги носим!
 :bighug:Поздрави на Мики от нас!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #69 -: Декември 12, 2007, 16:26:45 pm »
Джоши, спокойно, при много дечица се наблюдава това, недоразвити тазобедрени стави, но хубавото е че се корегира с ортопедичните гащи. Племеницата ми носи такива може би 1-2 м. и всичко е ок, ела да видиш каква фурия е сега :D
*
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #70 -: Декември 12, 2007, 16:32:00 pm »
Джоши, стискам палци утре на прегледа всичко да е ок.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #71 -: Декември 12, 2007, 18:39:43 pm »
Джоши стискам палци утре д-р Алексиев да каже че всичко е наред. Той е перфектен специалист и ще видиш, че каквото и да покаже прегледа, след това ще си спокойна.

Лиди, честит рожден ден на Моника. Да ви е здравичка и много палава  :D

Момичета, споделете кога трябва да заведа Зори на профилактичен преглед при очен лекар?


Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #72 -: Декември 12, 2007, 19:11:02 pm »
Тъкмо влизам да питам за добър ортопед в Пловдив и гледам и Джоши с нашия проблем!Ние правихме и снимка на тазобедрените стави ,но искам още едно мнение,моля момичета ако имате информация за добър ортопед в Пловдив ще съм ви безкрайно благодарна! Лиде,да ти е жива и здрава малката принцеска!!!
*
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #73 -: Декември 12, 2007, 19:17:45 pm »
Здравейте,ако мога да бъда полезна за ортопеда.Аз живея в Пловдив но съм решила да ходя при ортопед в Пазарджик при проф.Пещерлиев не му знам кординатите но ще ги потърся от познати тези дни.Чух че е много добър и че всички бебета от района минава ли през него.
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #74 -: Декември 12, 2007, 19:19:35 pm »
Liubomira* от Пловдив съм, разпитвах преди време и аз насам натам, но две мнение за един ортопед не чух.

И ние сме решили второ дете, но поне малката да стане на годинка. После ще видим кога ще се решим  :D

Гел за зъбки ползвам Pansoral.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #75 -: Декември 12, 2007, 19:28:28 pm »
Денито, аз мисля да водя Алекс след Нова година януари или февруари при д-р Топов, тогава ще е на три четири месеца. Уайт беше дала линка към статия, в която пишеше, че е хубаво първият преглед да е до 6 месечна възраст.
*
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #76 -: Декември 12, 2007, 22:01:01 pm »
Момичета,благодаря ви за подкрепата и окуражителните думи!
Утре ще ви пиша как е минал прегледа.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #77 -: Декември 12, 2007, 22:23:39 pm »
Джоши, дано тревогите ти останат в днешния ден и утре новините да са хубави!

Така е, обикваме дечицата си с всеки изминал ден още повече и още повече. Всеки миг с тях е безценен. И аз установявам, че въпреки трудностите с гледането на две бебета наведнъж, въпреки безсънните нощи, плачът с повод и без повод /повярвайте ми на едно денонощие ми се събират най-много 3-4 часа сън и то не на веднъж/, и въпреки всичко това съм ужасно щастлива. Страхувам се оттова да не са болни и дали ще мога да им дам спокойно детство.

  Искам да ви похваля един нов магазин за детски дрешки близо до пазара на Красно село. Дрехите са внос от Германия и са маркови на Disney, KANZ, s"Oliver, ЕSPRIT, MEXX, Tom Tailor.
  Цените са доста приемвливи, да не кажа ниски с оглед на качеството и марката им. Например аз купих на моите близнаци малки пуловерчета за по 10лв., бодита по 4лв./и то за 12м./, ризки по 12лв., сладурски ръкавички тип мече 4лв. и т.н. И при всяка следваща покупка правят отстъпка 10%. Много съм доволна.
« Последна редакция: Декември 12, 2007, 22:25:32 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #78 -: Декември 12, 2007, 23:16:56 pm »
Касси, честити покупки - със здраве да ги носят момчетата! дай по-подробно координати на магазина?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #79 -: Декември 12, 2007, 23:21:38 pm »
Магазинът се намира на ъгъла на ул. Кюстендил и ул. Хайдушка гора, точно на канала.
http://bgmaps.com/map.asp?sid=ac2bbb874dd69c3e82c0896e3538e170&city=sofia&str=%D5%C0%C9%C4%D3%D8%CA%C0+%C3%CE%D0%C0&num=8&grid=m5k&nType=49&oName=&oType=49&start.x=13&start.y=8