0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #100 -: Декември 14, 2007, 10:05:11 am »
За пенисчето, не го пипам. Едвам удържах и съкровището да не го дръпне, сега се опитва да ми приложи психо атаки, но не и се давам. Доколкото разбрах от всичко което прочетох, ако до 2год./среден вариант/ не му падне кожичката сама, се води малкия мъж на детски уролог.
Мога да ви кажа че баба ми има двама сина и нищо не е дърпала.
« Последна редакция: Декември 14, 2007, 10:06:42 am от Cvetelina »
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #101 -: Декември 14, 2007, 10:31:28 am »
Роби, нашата частна педиатърка и Субев делят един и същи кабинет. Намира се на Иван Асен 52 -до пощата. Нашата е страхотна, мога да я препоръчам с чиста съвест, но и за Субев съм чувала само хубави неща. Мисля, че Фуси беше водила Никола при него.
Перденце, дано Тони да се оправи скоро и ти да се поуспокоиш без хапчета.
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #102 -: Декември 14, 2007, 10:48:06 am »
За мъжките майки и пипането там, където не трябва:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=73637.0


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #103 -: Декември 14, 2007, 10:54:12 am »
Субев е нашият частен педиатър. Има един основен недостатък - почти неоткриваем е по телефона. Ако нещо спешно ми се наложи - абсурд да го намеря. Това е доста вбесяващо.
Иначе наистина е добър, в час е с новите неща, но и откровено казано, Никорлата досега не е имал сериозен проблем, да чукна на дърво, за да го тествам в екстремна ситуация. При единствената ни болест досега - онази с високата темп., ни спаси джипката ни.
В очакване ....
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #104 -: Декември 14, 2007, 11:27:43 am »
Интересна тема подхванахме. Уайт, благодаря за линка. Аз знам, че се забелват пишлетата...ама явно нищо не знам :oops:. Явно има две мнения по въпроса. Чувала съм за доста усложнения ако не се извършва тази манипулация, направо стахотии, та и аз не знам вече кво да правя с моите. А това за къпането на момченцата от бащите ми се струва прекалено вече!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #105 -: Декември 14, 2007, 11:38:01 am »
Роби, радвам се, че сте наддали :D
За сокчетата толкоз рано наистина е писано и изписано в темата за захранване - използвай Филип като спи и нямаш друго задължение, да почиташ малко по малко там.
Едва ли има лекар тук , който да не ти каже да ги почваш (въпреки, че нашата най-чистосърдечно си каза жената, че това е бил и нейния подход допреди година - две, но вече се е убедила, че е по-добре да се започнат по-късно!), но това, че някой ти е казал, не означава, че трябва да ги почваш, ако ти самата не желаеш.

Някой коментира по нагоре, че все пак сокът не е храна и следователно не е захранване, т.е., ако почнеш сок на месец и половина, това не означава, че си захранил на месец и половина. Но по моята логика всичко друго, различно от кърма (АМ), е захранване.

Симона сок не пие за сега.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #106 -: Декември 14, 2007, 11:48:55 am »
Някой коментира по нагоре, че все пак сокът не е храна и следователно не е захранване, т.е., ако почнеш сок на месец и половина, това не означава, че си захранил на месец и половина. Но по моята логика всичко друго, различно от кърма (АМ), е захранване.

Симона сок не пие за сега.

Относно даването на сок, след като не е захранване и не заменя хранене, защо не може да се дава между храненията по малко? Тоест защо повечето са против сокчетата? Вредят ли, какво? И нашето педи каза да давам сок, но щяла да ми каже откога. Даже като се замисля, не е ли полезен например сок от ябълки, които са домашно производство и не са тъпкани с какво ли не. Говорим за няколко лъжички на ден. И въобще има ли някъде писано За и Против сока? За да реши човек сам какво да избере за своето дете.
Относно четенето, Цветенце, на мен рядко ми остава време да чета пълноценно и съсредоточено, защото според мен така трябва, а и с паметта малко съм зле напоследък :(. Исками се да има някой, който да гледа цял ден близнаците и аз на спокойствие да прочета по темата :lol:.
« Последна редакция: Декември 14, 2007, 11:52:37 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #107 -: Декември 14, 2007, 11:58:43 am »
Снощи, в 19.32 часа, в дома на Фуси беше разбит таен канал за крадене на бисквити и солети.  Установено беше,че двамата престъпници действат като добре смазана машина. Бях оставила пакети бисквити и солети на високата маса в кухнята, Никола няма как да ги докопа, обаче Хъката - хоп на стола, оттам на масата и бутнал пликовете. Никола го отворил и така ги заварих - Колето бърка вътре с дебелите ръчички - и честно си ги делят - едно на него, едно на кучето  :35:
Солетите обаче не бяха успели да отворят - мууууахахахааааа
В очакване ....
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #108 -: Декември 14, 2007, 12:04:46 pm »
Браво за Колето! :balk_602:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #109 -: Декември 14, 2007, 12:07:23 pm »
Фусси, не съди строго престъпниците. :wink: Мисля че една пробация ще свърши работа. :lol: :lol: :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #110 -: Декември 14, 2007, 12:12:02 pm »
Чак сега стигнах до подфорума, благодаря на Джам за статията на Американската педиатрична асоциация за соковете. Това исках да разбера, доста полезен е подфорума.   :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #111 -: Декември 14, 2007, 12:48:35 pm »
Ядосах се с тея сокове и затова ще кажа и за нашите премеждия. Дано пък вземе някой да чуе. Монито беше със затруднена перисталтика. Два дни папкане два рев докато не напълнеше пампито. Рев разбирайте дране най-накрая. По съвет на педи дадох сок от круша. Резултатът беше плачевен. Обрив по бузите който два месеца едвам изчистих и слуз за момента със силни колики. Резултата от крушата плюс два пъти повече дране и рев от новоизлюпените колики. Та ми идваше да си избия тая тъпа круша в умната главица която слушка Пенка и Станка. Сега вече на годинка започвам по малко да и давам прясно изцеден, но малко. Предпочитам да си гризка ябълка примерно. Ама вие си захранвайте бебетата на два месеца със сокче, може да уцелите шестицата и да им няма нищо на децата, що :D

Фуси целувка на двамата. Радвай се че и солетите са останали :D
Перде благодаря ти за хубавите пожелания. :D

Моля майките които са прибягвали до такива средства да споделят, задължена и благодарна ще съм ви много. Досега не съм пила само от този род хапчета, но всичко с времето си. :? А ако имаше хапче за наваксване на сън, щях да бъда и супер доволна.

Аз понякога пия мента глог и валерян. Не заради детето, заради родителите на мъжа ми. И най-вече като ме вбесят те да не си го изкарам на малката. Стисках зъби до последно, но последния път ми причерня и ми стана лошо. Реших че е по безвредно за мен да започна да пия нещо подобно. Сега скоро не са ме вбесявали, може и затишие пред буря да е, но срешнахме някаква братовчедка на свекърва ми. И тя седна пред мен да чете лекция на мъжа ми защо сме кръстили детето ми на майка ми не на неговата майка 8O. Попитах я тихичко само дали си е оправила всички проблеми и изпрала всички мръсни ризи та се рови в нашите. И изчезна много бързо. Наглеци.
Та как да не пиеш валерян братче с такива идиоти.
Целувки по сладките бузки на всички малчовци.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #112 -: Декември 14, 2007, 13:00:04 pm »
Относно даването на сок, след като не е захранване и не заменя хранене

Аз точно това казах, че за мен даването на сок е захранване, защото даваш нещо, различно от мляко.
Каси, подфорумът е наистина много полезен. А съм си вадила най-важните неща, за да мога за кратко време и концентрирано да прочета по същество. Другата седмица, като ми остане време, мога да ти ги пратя. ако ги искаш, прати ми мейл на лични.
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #113 -: Декември 14, 2007, 13:15:56 pm »
Ехаааааааааа да се запишем и ние :lol: Най-накрая сме в цивилизацията! Да се похваля -  вече сме в новата квартира и сме много щастливи  :party:
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #114 -: Декември 14, 2007, 14:34:23 pm »
И нашата джипи настояваше да давам сок от втория месец. Няма да коментирам колко е безумно това само по себеси, а само ще кажа, че детето тогава все още имаше ужасяващи колики и за никаква нова храна и дума не можеше да става. Така тя на всяка консултация пита: Даваш ли сок? И аз на третия път почнах да й отговарям: Давам, та да ме остави на мира. Иначе за захранването се бях информирала още преди да родя, пък и частната ни педиатърка е в час с късното захранване и съм я слушала нея. Мия беше захранена на 5,5 месеца със зеленчуково пюре. Бях чела как някои деца като свикнат със сладкия вкус и после отказват зеленчука и затова било по-добре първо той да се предложи. Стори ми се логично и затова предпочетох този вариант. сок започна да пие на около 6-7 месеца, когато вече беше захранена и с плодови пюрета. Тя обича адски много сок и до ден днешен си пие и никога не сме имали реакции, предизвикани от сок. Аз не виждам нищо лошо в пиенето на прясно изцеден сок -естествено при по-големи бебета. но, че си е захранване, мисля няма спор.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #115 -: Декември 14, 2007, 15:31:04 pm »
всяко вкарване на друго хранително вещество, освен кърма/АМ в устата на бебето, си е захранване. няма такива филми, че "сокчето не е захранване".

Фусси, сговорна дружина планина повдига, юнак руйно вино пие и лозе не копа ;)
така ти се пада, като криеш стоката. апропо, едно нещо ми беше намекнала, че ще ми кажеш как си направила, ако искам да науча. искам и си чакам ноу-хауто на ЛС!

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #116 -: Декември 14, 2007, 16:31:45 pm »
Да споделя, че днес посетих магазина Джъмбо на бул. България. Основно китайска стока, не съм доволна изобщо по отношение на дрешките. Е, нали съм жена - купих това, онова. 90% от нещата са от кофти материи и са доста кичозни. Действително е много евтино и поне повече хора могат да си позволят, но със серизоно ровене в 10% полукачествена стока. Купих едни бебешки ботушки, не са за ходене, щото са за бебе, стават за март-април, когато Кристина няма да е с космонавт, а с панталонки и не върви да е по чорапи. Купих и едни обущенца по същия повод. Като цена - общо 12 лева. Има готини чорапки на цена 3.99 за три чифта, същите в Мадъркеър в Молл ъф София са 20 лева. Демек за тая цена - 15 чифта от Джъмбо. Купих едно червено боди, което да облека на Кристина на Коледа в комплект с бели гащи, демек ше я правя  джудже. Преди малко изпрах бодито, което не е от най-качественият памук, който съм виждала. Бодито пусна червена боя  8O Най-вероятно да не го облечем. Освен това се размъкна.....За пореден път се убеждавам, че по-добре по-малко дрешки,независимо, че са по-скъпи, но качествени, които може да се ползват с месеци.
Иначе джунджурии колкото щеш - богат избор на коледна украса и има добър избор за дребни коледни подаръци за близките. Магазина не е само за детски и бебешки стоки.
*
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #117 -: Декември 14, 2007, 19:31:36 pm »
Виноват  :oops:, признавам си, че нямам време да чета за захранването, просто интуитивно ми се стори нередно, особено при положение, че сме на кърма! Освен това сме с колики и със сигурност не искам да влошавам нещата с нови елементи! Цвети може ли и на мен да ми пратиш статиите, съжалявам, че така на готово, ама ми се налага и да поработвам от вкъщи и едвам влизам във форума. Е. майла ми го имаш, нали ти пратих снимки  :P

Иначе за пишлето, д-р Спок също казва, че трябва да се остави на мира, обаче аз имам шред очите си племеника ми, който на 1 годинка му се наложи оперативно да му "отворят" пишлето и травмата за детето, да не говоря за по-големи момчета. Нашето педи вчера го заголи леко и после го намаза с реванол на паста. Каза ни след 3-4 дена да повторим и после да го правим един път седмично по време на баня, като всеки път да слагаме паста реванол. Но също ме посъветва да го прави мъжа ми, понеже явно на майките им е жал и тая "половинчата" работа е дори по-лоша! Не става дума за силово забелване обаче!

Иначе днес минах през магазинчето, за което Касси и Сия писаха и наистина е много добро, но за момиченца избора е неставнимо по-голям! Цвети имаше и нещо като лентите, които търсеше за Симона.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #118 -: Декември 14, 2007, 20:15:26 pm »
 :D Роби, вярвай ми на бащите им е много по-жално да дърпат пишата :D
и какво е това НЕзабелване, след което се налага да слагаш реванол?

аз от самото начало дърпам само до съпротива за да измия добре. никога не съм насилвала. смегмата постепенно сама си излиза.
мъжа ми и брат му не са били подлагани на забелване.
в БГ Мама има статия от един детски хирург-уролог от Пирогов, който е забранил на майките да се забавляват с пишурите на синовете си :D
*
Re: Нова седмица 10.12 - 16.12.07
« Отговор #119 -: Декември 14, 2007, 20:18:53 pm »
:D аз от самото начало дърпам само до съпротива за да измия добре. никога не съм насилвала. смегмата постепенно сама си излиза.

Ами ще пробваме така, аз до сега просто го миех отвън, ама надали е достатъчно!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!