0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #540 -: Август 06, 2008, 14:33:00 pm »
А достатъчен ли е един тест за О на ден,нали О трае около 12-24 часа.Аз обикновенно си правя по 2-един сутрин и един вечер,за по сигурно.
при мен цикъла ми е 35 дни и докато ми настъпи О ми се изчаква чакането!
Ти си като мен с разликата ,че миналия месец цикъла ми беще 28 дни. 8O 8O
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #541 -: Август 06, 2008, 14:39:34 pm »
Рая,прави се по един тест на ден  :DПрепоръчително е да се прави следобед.
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #542 -: Август 06, 2008, 17:15:32 pm »
Здравейте момичета аз съм нова тук досега съм чела само но днес се престраших да ви пиша  :)Виждам че повечето от вас пишат за белтъкообразната слуз по време на овуто и изпаднах в голяма чуденка от моята.В момента съм 13 ден от МЦ и от 2 дни по веднъж на ден имам малко безцветна слуз която при допир се разтяга на хартията а като си проверявам височината на шийката имам и на пръста си но не е много течна а като по гъстичък сопол и никак не ми прилича по течност на белтък  :oops:и не изтича по цял ден нямам и цапане по бельото.Моля ви не ми се смейте всичко изчетох за ЦС но въобще не мога да се ориентирам.Колко течна може да е тази белтъкообразна слуз нормално ли е да е по-гъста?Извинявайте ако въпросът ми не е за тук предварително и ви желая на всички успех.
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #543 -: Август 06, 2008, 17:25:43 pm »
Аз също никога не съм забелязвала цервикална слуз по време на овулация(или не съм се сещала да се загледам),но веднъж когато ходих при доктора на фоликуметрия,той ми каза че имам много добра ц. слуз.Видя също и дебелината на лигавицата,което също е важно.Така че най добре лекаря да провери всичко това-т.е. дали средата е благоприятна за оплождане.Аз изчаквам и тоя месец(без противозачатъчни) и от другия се присъединявам към бебеправячките :wink:
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #544 -: Август 07, 2008, 10:56:08 am »
Днес си измерих бт и е 37 градуса.Според вас колко време трае овуто,че какъвто съм карък довечера съм нощна,а сега милото е на работа :(и ще се видим чак утре вечер!А може да го изненадам сутринта-дали ще е вече късно? :oops:

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #545 -: Август 07, 2008, 11:00:46 am »
Днес си измерих бт и е 37 градуса.Според вас колко време трае овуто,че какъвто съм карък довечера съм нощна,а сега милото е на работа :(и ще се видим чак утре вечер!А може да го изненадам сутринта-дали ще е вече късно? :oops:
Кой ден от МЦ ти е днес?БТ се покачва след ову.
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #546 -: Август 07, 2008, 11:03:17 am »
Днес ми е 16 ден

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #547 -: Август 07, 2008, 11:08:17 am »
Днес ми е 16 ден
Щом е 37.00 според мен / не съм толкова компетентна/ ову ти е минала.
Но фаталчето е доста запозната с това и разчитай тя да ти отговори най-адекватно. :P
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #548 -: Август 07, 2008, 11:11:42 am »
Ами ние 2-3 дни не сме правили нищо :oops:,така,че сигурно сме изтървали момента :x

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #549 -: Август 07, 2008, 13:47:28 pm »
 
Ами ние 2-3 дни не сме правили нищо :oops:,така,че сигурно сме изтървали момента :x
Ако цикъла ти е 28 - 30 дни , най - вероятно овуто е минало преди ден - два.
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #550 -: Август 07, 2008, 14:42:05 pm »
Ми то при мен темп.никога не се е качвала преди 19-20ден,и веднъж ще се случи,а ние нищо.Ако мога сама ще се набия

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #551 -: Август 11, 2008, 15:06:00 pm »
Кога се мери БТ?Вчера следобяд ми беше 36,4,а тая сутрин 36,2.
По принцип колко градуса трябва да е при настъпила О? На мен ми е рано още за О (14сти ден),но да си знам.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #552 -: Август 11, 2008, 16:54:46 pm »
Рая,БТ се мери сутрин веднага след събуждане ,всеки ден по едно и също време.
Овулация има когато има двуфазност в графиката.
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #553 -: Август 11, 2008, 17:24:06 pm »
Рая,БТ се мери сутрин веднага след събуждане ,всеки ден по едно и също време.
Овулация има когато има двуфазност в графиката.

и преди да си станала.
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #554 -: Август 11, 2008, 17:29:04 pm »
Какво означава "двуфазност",една и съща температура два последователни дни ли?
Колко градуса трябва да е?? 8O
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #555 -: Август 11, 2008, 17:44:51 pm »
Какво означава "двуфазност",една и съща температура два последователни дни ли?
Колко градуса трябва да е?? 8O
Не. :D
Двуфазност идва от две фази :D, а те трябва да са хубаво изразени. Всмисъл първата фаза е от началото на МЦ до овулацията, а втората е след овулацията до следващия МЦ.(в деня на овулацията или следващия температурата се покачва рязко или за няколко дни и трябва да се задържи така по-висока)Трябва да я има тази двуфазност, за да сме сигурни, че е имало овулация. Добре е разликата да е около 0.4-0.5 градуса. А това да е еднаква за два дни не е задължително - обикновено в първата фаза температурата "играе" повече, но е добре във втората фаза да е по-стабилна и ако има няколко дни с една и съща температура не бива да те плаши, а само да те радва. Ами това е общо взето от мен. Ако има нещо - питай - другите момичета също ще се включат.


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #556 -: Август 12, 2008, 10:25:40 am »
Благодаря,изясниха ми се малко по вече нещата :)
Паралелно с това си правя и тестове-така че ако има О,няа да ми избяга
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #557 -: Август 12, 2008, 13:40:26 pm »
на някой тези тестове  показвали ли са 2 черти,но да са били и двете тъмни,защото аз 4 месеца правих и все по 2 чертички,но втората винаги по-бледа,а пише че това не е положителен тест.За 4 месеца не видях веднаж положителен тест. :x
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #558 -: Август 12, 2008, 13:47:03 pm »
На мен ми показа предния месец - ясно изразени две черти. Никога до сега не ги бях виждала и тайно се надявах да ги видя и на теста за бременност, но уви...
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #559 -: Август 12, 2008, 13:51:06 pm »
Да показвали са ми 2 чертички.Смени марката,при мен Клиър Овю също не ми показваха 2 наситено чертички,но с ОВю нямах проблем ,а най-добре ходи на фоликулометрия за да си сигурна че има ову.