0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тест овулация
« Отговор #220 -: Март 03, 2008, 11:10:45 am »
аз долу-горе се съобразявам с правилата за тестване , но не стриктно т.е. гледам да не съм пила течности около 2 часа ( някой път не са минали точно 2 часа) и долу-горе в едно и също време. само че когато правя теста (Овю) не чакам 5 мин за отчитане на резултат а вие? ( мисля си че ако има О. ще отчете почти веднага с другата лентичка) моля кажете си мнението..
*
Re: Тест овулация
« Отговор #221 -: Март 03, 2008, 11:15:31 am »
Ми Роси то на мен винаги ми излизат почти веднага и двете черти ,само наситеността се променя(този месец обаче не съм виждала 2-ра черта и много се притеснявам.)
Не го изхвърляй веднага теста а го погледни до към 10-та минута и тогава..Там май пише че след 10-та минута не се отчита резултат.... Хайде успех поне на теб ,защото при мен яко са се объркали нещата..Или ще съм с много късна ову или съм я изпуснала с гадните тестове дето ги смених..
*
Re: Тест овулация
« Отговор #222 -: Март 03, 2008, 11:23:12 am »
аз предполагам че моята ще е по-късно , ама за всеки случай започнах от по-рано! още не съм видяла и следа от 2 чертичка! в срада ще ходя на док да видим как са нещата ( дано да имам О , защото след този диферелин....знам ли!) Успех и на тебе мила! :wink:
Re: Тест овулация
« Отговор #223 -: Март 03, 2008, 11:29:24 am »
аз долу-горе се съобразявам с правилата за тестване , но не стриктно т.е. гледам да не съм пила течности около 2 часа ( някой път не са минали точно 2 часа) и долу-горе в едно и също време. само че когато правя теста (Овю) не чакам 5 мин за отчитане на резултат а вие? ( мисля си че ако има О. ще отчете почти веднага с другата лентичка) моля кажете си мнението..
според мен също трябва да  изчакаш до 10 минута :)!аз ползвам клиър план(които се смята,че по не са хубави от клиър вю),но ми отчита сле д5 минута обикновено към 7-ма..
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: Тест овулация
« Отговор #224 -: Март 03, 2008, 14:45:54 pm »
олееее колко съм зле! ами ако досега съм имала овулация а не съм я засякла от бързане  :BangHead: (макар че бебеправим през ден  :oops:) Засега съм правила 5 теста ( все отрицателни) и днес обиколих 10 аптеки и никъде не намерих Овю (за да не сменям марката на тестовете) . После пак ще ходя да търся , ако не намеря ще трябва да започна Клиър вю (защото имам от тях) Направо се отчайвам е това дебнене на О. :( .Този път ще изчакам поне 5 мин! Благодаря любопитка!
Re: Тест овулация
« Отговор #225 -: Март 03, 2008, 15:01:11 pm »
олееее колко съм зле! ами ако досега съм имала овулация а не съм я засякла от бързане  :BangHead: (макар че бебеправим през ден  :oops:) Засега съм правила 5 теста ( все отрицателни) и днес обиколих 10 аптеки и никъде не намерих Овю (за да не сменям марката на тестовете) . После пак ще ходя да търся , ако не намеря ще трябва да започна Клиър вю (защото имам от тях) Направо се отчайвам е това дебнене на О. :( .Този път ще изчакам поне 5 мин! Благодаря любопитка!
за нищо!но изчакай 10 минути..не 5, наистина трябва да си изчакаш 10 минути,за да се потвърди резултата..щом си го пише на упътването,значи е важно :wink:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: Тест овулация
« Отговор #226 -: Март 03, 2008, 16:14:54 pm »
олееее колко съм зле! ами ако досега съм имала овулация а не съм я засякла от бързане  :BangHead: (макар че бебеправим през ден  :oops:) Засега съм правила 5 теста ( все отрицателни) и днес обиколих 10 аптеки и никъде не намерих Овю (за да не сменям марката на тестовете) . После пак ще ходя да търся , ако не намеря ще трябва да започна Клиър вю (защото имам от тях) Направо се отчайвам е това дебнене на О. :( .Този път ще изчакам поне 5 мин! Благодаря любопитка!

В аптеката на Плиска - посока центъра има такива тестове,но днес работи с намалено работно време
Re: Тест овулация
« Отговор #227 -: Март 03, 2008, 16:50:23 pm »
Засега съм правила 5 теста ( все отрицателни) и днес обиколих 10 аптеки и никъде не намерих Овю (за да не сменям марката на тестовете) .
Не е фатално, ако смениш марката. Въпросът е да спазиш условията. Може да сравниш и дали са с еднаква чувствителност.
*
Re: Тест овулация
« Отговор #228 -: Март 03, 2008, 16:52:35 pm »
олееее колко съм зле! ами ако досега съм имала овулация а не съм я засякла от бързане  :BangHead: (макар че бебеправим през ден  :oops:) Засега съм правила 5 теста ( все отрицателни) и днес обиколих 10 аптеки и никъде не намерих Овю (за да не сменям марката на тестовете) . После пак ще ходя да търся , ако не намеря ще трябва да започна Клиър вю (защото имам от тях) Направо се отчайвам е това дебнене на О. :( .Този път ще изчакам поне 5 мин! Благодаря любопитка!

В аптеката на Плиска - посока центъра има такива тестове,но днес работи с намалено работно време
благодаря ти мила , ама съм доста далече от Плиска! :wink: От Бургас съм! :wink: благодаря все пак!

Засега съм правила 5 теста ( все отрицателни) и днес обиколих 10 аптеки и никъде не намерих Овю (за да не сменям марката на тестовете) .
Не е фатално, ако смениш марката. Въпросът е да спазиш условията. Може да сравниш и дали са с еднаква чувствителност.
благодаря!
определено ще се наложи ...нямам друг избор!
« Последна редакция: Март 03, 2008, 16:55:23 pm от rossy * »
Re: Тест овулация
« Отговор #229 -: Март 03, 2008, 16:58:06 pm »
аз мисля,че за да сравниш чуствителността на марките тестове е необходимо в един ден от една и съща проба урина,да се потопят просто и двете лентички на различните мерки..така ще се види има ли разлика в чуствителността...
ако го правиш в различни дни,невиждам как ще си сигурен примерно ако вчера клиър тест е бил "-",а днес клир план"+",откъде да знам че е нямало днес и клиър тест да отчете "+" като не съм пробвала и с него..
звучи ми по разумно ако ще се сравнява да се правят и от двата вида в един и същи ден,от една и съща проба..иначе резултатите не мисля,че ще са реални..
може и да греша,но аз ако сравнявам,ще го направя в един ден..мисля,че само ще се объркам ако се тествам днес с една марка утре с друга,после пак с първата....по-добре като си почнал един месец с една докрай с нея..но това е моето мнение,може и да няма проблем да ги смесва човек,просто аз не бих си експериментирала... :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: Тест овулация
« Отговор #230 -: Март 03, 2008, 17:04:07 pm »
и  аз така си мисля , ама проблема е че нямам от Овю (не намерих) имам само от другите и няма как да ги сравня(не очаквах че ще е такъв проблем с намирането на теста и имах само 1 кутийка) Ще се наложи да си направя от другите . В срада ще ходя на док - ще видим как са нещата , а дотогава няма да пропускаме ден  :bed: и да се надявам че всичко ще е ок! благодаря на всички  за отговорите!  :thankyousign:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тест овулация
« Отговор #231 -: Март 03, 2008, 19:10:49 pm »
последните  3 месеца съм била на Марвелон/2*1/ в опити да повлияем на киста -посещавам д-р Владимиров-оперирана съм лапароскопски на 12,02,2008 и казаха  веднага да започваме опити-естествено когато вече се чуствам в състояние  след операцията -миналата седмица правихме секс по скоро за удоволствие ,защото след операцията и противозачатъчните въобще нямах представа кога  трябва да  е овулацията.
Последния  цикъл -преди операцията  е на 25,01,2008 и сега  все още  не ми е дошло-д-р владимиров каза да изчакам спокойно и ако  до 10тина дни няма цикъл- тогава за преглед
тези дни  чуствам болки ниско долу -дали има смисъл да правя тест за овулация при условие че предните  дни не съм правила  такъв-и е 38 ден  :?


*
Re: Тест овулация
« Отговор #232 -: Март 03, 2008, 19:54:05 pm »
Нимика ,моя съвет е да пробваш ,нищо не ти пречи ,пък дано подръпванията са заради друго..  :wink:Успех ти желая ,пък ако не този месец другия и така...
*
Re: Тест овулация
« Отговор #233 -: Март 06, 2008, 15:22:03 pm »
Момичета,искам да попитам за нещо много странно с Ову теста.След като този месец си пуснах изследвания на хормони(на 3 ден) и ЛХ беше дооооста завишен,как е възможно теста да отчита отрицателен резултат :ask: Имам предвид,че аз не очаквам реална О.,но поне да отчете пик на ЛХ.
Re: Тест овулация
« Отговор #234 -: Март 06, 2008, 15:24:03 pm »
Момичета,искам да попитам за нещо много странно с Ову теста.След като този месец си пуснах изследвания на хормони(на 3 ден) и ЛХ беше дооооста завишен,как е възможно теста да отчита отрицателен резултат :ask: Имам предвид,че аз не очаквам реална О.,но поне да отчете пик на ЛХ.
колко беше стойноста на ЛХ?и на кой ден прави теста за О.?
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: Тест овулация
« Отговор #235 -: Март 06, 2008, 15:29:29 pm »
ЛХ беше извън референтната стойност дори 16.61(при макс.12.6),а теста го направих на 11 ден от цикъла.Просто от любопитство исках да видя дали теста за Ову наистина ще отчете фалшивия пик.

П.П.Съвсем забравих да спомена,че направих тест още на същия ден,в който излязоха резултатите на хормоните.И теста пак показа отрицателен :ask: Затова наистина съм адски учудена...
« Последна редакция: Март 06, 2008, 15:53:58 pm от ania »
*
Re: Тест овулация
« Отговор #236 -: Март 06, 2008, 15:59:27 pm »
ЛХ беше извън референтната стойност дори 16.61(при макс.12.6),а теста го направих на 11 ден от цикъла.Просто от любопитство исках да видя дали теста за Ову наистина ще отчете фалшивия пик.

П.П.Съвсем забравих да спомена,че направих тест още на същия ден,в който излязоха резултатите на хормоните.И теста пак показа отрицателен :ask: Затова наистина съм адски учудена...

Аз защо си мисля че пика на ЛХ е към 28 а тестовете хващат май от 25...Незнам всичко ,но така мисля...
Re: Тест овулация
« Отговор #237 -: Март 06, 2008, 17:48:11 pm »
ЛХ беше извън референтната стойност дори 16.61(при макс.12.6),а теста го направих на 11 ден от цикъла.Просто от любопитство исках да видя дали теста за Ову наистина ще отчете фалшивия пик.

П.П.Съвсем забравих да спомена,че направих тест още на същия ден,в който излязоха резултатите на хормоните.И теста пак показа отрицателен :ask: Затова наистина съм адски учудена...
първо да кажа,че може и да греша,но мисля,че това че си имала сна 3 ден от МЦ стойност 16,61/при горна граница12.6/ не означава,че ще нарастне хормона достатъчно,за да има пик на ЛХ!
колко ти е ФСХ?питам,защото понякога при разлика повече от 1.5:1 в полза на ЛХ се говори за поликистоза,а при нея няма овулация и съответно няма как да засекат тестовете за О.!
разбира се това са мои разсъждения..ако искаше да го проследиш,трябваше да направиш ФМ и когато нарестне над 17мм фоликул,можеше да провериш дали е започнал пика на ЛХ/пак с пускане на кръв за хормона/ ...,защото немисля че тестовете в твоят случай ще са показателни!
нека ако някой има други предположения да се включи...както и ако греша да ме поправят :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: Тест овулация
« Отговор #238 -: Март 06, 2008, 18:10:59 pm »
Много благодаря,момичета.Сега ми се изясниха нещата :hug2:
*
Re: Тест овулация
« Отговор #239 -: Март 07, 2008, 13:23:06 pm »
един малко тъп въпрос : :oops: възможно ли е според вас теста за овулация да не засече или отчете овулацията? Днес ми е 18-тия ден от МЦ , а нея още я няма  :( Знам че може например да е по-късно , ама се чудех дали не е възможно да не е отчетена  :(