0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #740 -: Май 05, 2008, 09:40:35 am »
Аз имам една почти изцяло изядена роза от тая гъсеница и една започната. напръскахме я с вода и веро и след няколко дни изядената роза започва да изкарва нови листа и даже има две пъпки, а тази роза още не ми е цъфтяла и не й знам цвета. Свекито каза, че след 7 дни трябва пак да ги напръскаме, а това е утре. Ако и след второто пръскане не се оправят вече ще ходя до аграрната аптека, но до сега почти винаги действа с верото.
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #741 -: Май 05, 2008, 09:51:50 am »
Аз имам една почти изцяло изядена роза от тая гъсеница и една започната. напръскахме я с вода и веро и след няколко дни изядената роза започва да изкарва нови листа и даже има две пъпки, а тази роза още не ми е цъфтяла и не й знам цвета. Свекито каза, че след 7 дни трябва пак да ги напръскаме, а това е утре. Ако и след второто пръскане не се оправят вече ще ходя до аграрната аптека, но до сега почти винаги действа с верото.
Тамън се чудех дали е тая рецептата :wink:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #742 -: Май 05, 2008, 11:39:17 am »
Дани, много неприятно е това. Купи някакъв препарат против гъсеници. Ама не някакъв спрей, за цветята в къщи, ами за на вън. Тоест, те обикновено са в пакети или шишета, разтварят се (повечето от тях) във вода и се пръска с пръскачка или с лейка. Но на всеки препарат си има указание.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #743 -: Май 05, 2008, 16:20:34 pm »



ето един букет от мен
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #744 -: Май 05, 2008, 18:05:47 pm »
Аз продължавам с лютичетата. Имам и още няколко цвята от тях, ама след няколко дни ще кача снимките. :wink:







Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #745 -: Май 05, 2008, 23:13:06 pm »
Много са ефектни Оси :D
Аз имам само двечки и ги чакам да цъфнат...ако не ги изядат гъсениците :lol:


*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #746 -: Май 05, 2008, 23:25:16 pm »
Озииииииииииии, глей ко си имам бе

А на това не му знам името.
Не знам дали е като твоя нарцис, ама и моя е триглав :lol: :lol: Имам и двуглав :lol:.
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #747 -: Май 05, 2008, 23:57:31 pm »
И Оси имаше триглав нарцис :lol:
Това синичкото се казва "мускари".
Ето един, който незнайно от къде израстна почти на пътеката:

и една пощуряла маргаритена полянка :


*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #748 -: Май 06, 2008, 00:17:57 am »
 :balk_47:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #749 -: Май 06, 2008, 16:48:09 pm »
Азалията, която посях в градината, цъфти, макар че листата и не изглеждат много добре. :?






Кливията, много странно цъфти, без дръжка. Котьо събори саксията, когатo си прокарваше цвят и нещо стана и сега си цъфти така, без дръжка. :lol: Kарах му се на котака, ама нали го обичам, какво да го правя... :lol:





Това е много интересно цъфти като бели камбанки. Като поразцъфти още ще кача снимка. Някой ако знае нещо за него, моля за инфо.





Родендроните ми скоро ще цъфнат, божурите имат пъпки, лилиумите добре са израснали, гладиолите вече се показват.
Розите почти всички имат пъпки. Но аз чакам най-вече рошавите рози, че са ми голям мерак. :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #750 -: Май 06, 2008, 17:23:00 pm »
Оси, това последното, ако не се бъркам е Момкова сълза (Polygonatum latifolium)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #751 -: Май 06, 2008, 17:25:45 pm »
Mary, на това синьото цвете, баба ми му вика "кукувича плюнка"  :lol: и май така е известно по народному  :?
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #752 -: Май 06, 2008, 17:44:19 pm »
Нинче, права си. И ние така му викаме. Тя Мери, като не ходи по гората и не знае. :lol:

Аз едва онзи ден сколасах да посадя гладиолите. :oops: Малката ми помогна - "садиме лука" :lol: 

Ози, подхрани азалията с малко течен тор. Имай предвид, че те не търпят студено, така че е цяло чудо, че ти се е хванала навън. Или е специален сорт? За последното цвете - ако е наистина Момкова сълза, ето какво намерих:
Момкова сълза - Polygonatum
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #753 -: Май 06, 2008, 18:24:50 pm »
Лекси, Кети, мерси, да такова е цветето.
Азалии тук съм виждала големи храсти по градините. Затова я посях вън. Азалията не обича топло. За много студено, не знам.
Трябва да и сложа малко рододендрова пръст, ама нямам в момента.
« Последна редакция: Май 06, 2008, 18:52:50 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #754 -: Май 06, 2008, 19:51:12 pm »
    :D Осинкооо,брависимооооо!
Мери и тя се развихри! Абе Danny ,каква е тази прекрасна цъфнала полянка?Леле,колко е красива!!!
:D
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #755 -: Май 06, 2008, 20:40:05 pm »
Благодаря :D Това е полянката зад бунгалото ни което носи нескромното название "вила" :lol:
Ето го отпред в игличен вариант :wink:


*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #756 -: Май 07, 2008, 18:59:53 pm »
Ей, той татко мъ бъзика, че съм си бала дала парите за горско цвеке, ма аз си мислех че не е вярно, а то к`во излезе...... :lol: :lol:, ма Саше, как шъ ходя в гората като има змии бе, конкуренция не търпя :x 3 год. не съм стъпила в гора от както ма наядоха комарите.
А тая азалия дето Ози я е насяла вън е външна, те са външни родондендрони, които са по издръжливи на студ.
А тия полянки са супер.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #757 -: Май 07, 2008, 22:32:50 pm »
Айде пак малко снимки от мен.  :lol:










Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #758 -: Май 08, 2008, 12:51:29 pm »
Кети, може ли да кажеш колко струва бугенвилията?
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #759 -: Май 08, 2008, 14:15:52 pm »

11 страници снимки на бугенвилии.

http://www.fotosearch.de/bilder-fotos/bougainvillea.html



Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."