0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #600 -: Март 01, 2012, 12:01:16 pm »
Момичета, да се отчета и тук. За съжаление с негативен резултат. След чакане от година и половина направихме трети опит с ДЯ. Благодаря от сърце на тази прекрасна жена, която ми дари 6 яйцеклетки, пожелавам и да е жива и здрава, нека Господ я благослови.
За съжаление от 6-те пунктирани яйцеклетки се оплодиха 3, единият ембрион спря развитието си, върнаха ми два, от който не се имплантира нито един.
Ако случайно, всички многознаещи и спекулиращи с темата "дарен генетичен материал" журналистки четат тука - ги призовавам най-човешки да престанат да слагат знак на равенство между пунктирани яйцеклетки, оплодени яйцеклетки (ембриони), развиващи се ембриони, имплантирани ембриони и раждането на здраво дете.
Само за статистиката (като аз за съжаление не съм единичен случай) - до момента са ми дарени 24 яйцеклетки, от които са се оплодили 13, спрели развитието си - 4. Качествените ембриони бяха 8, но от тях се имплантира за малко само един , който също в последствие спря развитието си (биохимична бременност).
Пиша ви всичко това с огромна болка и през сълзи, само и единственно, защото много се спекулира с темата и се преекспонира риска от евентуално бъдещо преплитане на генетичен материл.
Всеки може сам да си направи изводите от така изложените факти!
Бъдете здрави!

 
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #601 -: Март 01, 2012, 12:12:20 pm »
Танита, тъгувам с теб,
прегръщам те, силно и много!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #602 -: Март 01, 2012, 12:38:41 pm »
Благодаря ти, Мише!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #603 -: Март 01, 2012, 16:16:17 pm »
Танче миличка, прегръщам те и искам да ти вдъхна поне малко кураж.
Знам, че си силна жена и ще успееш. Не знам защо този господ на който се молим толкова много, ни поднася толкова много страдание.
Но ние няма да се предадем, каквото и да ни струва ще се преборим.
До болка ми е познато всяко чувство което изпитваш. И аз точно от това се притеснявам, колко опита трябва да направим, за да сме поне малко по-щастливи.
Дано това е последният път на безгранично разочарование :bighug:
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #604 -: Март 01, 2012, 18:23:36 pm »
Felindra, благодаря ти мила!
На един огън се печем ние с теб, пожелавам ти скорошен успех и късмет.
Дали да не си направим един форум на безнадеждните случаи? Майтап...
Няма лесно да се дадем, то е ясно, само се моля да сме живи и здрави, за да можем да продължим.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #605 -: Март 01, 2012, 19:42:01 pm »
Танита силно те прегръщам ... съпреживявам с теб :bighug: Искам да те помоля, никога не се отказвай от мечтата си! Защото те-мечтите се сбъдват! osi_9


*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #606 -: Март 02, 2012, 10:20:12 am »
Krasavicata, благодаря ти от сърце!;-)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #608 -: Март 02, 2012, 14:59:13 pm »
http://curious.actualno.com/news_379341.html

оригиналът на това съобщение е тук:
http://gizmodo.com/5888697/women-might-replenish-their-eggs-like-men-do-sperm

за съжаление, опитите на този екип не са потвърдени засега от други учени.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #609 -: Март 07, 2012, 08:29:53 am »
Ох Танчооо...  :bighug: Ти си знаеш .....

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #610 -: Март 07, 2012, 20:51:03 pm »
Танитка, мила, с голяма болка виждам какво си написала тук... :balk_145: Не знам какво да кажа. Освен, че те прегръщам силно. Съжалявам, че този ужасен удар е трябвало да понесеш за пореден път. Предполагам, как се чувстваш в момента....
Само ще ти кажа, че много, много силно вярвам в теб. Вярвам, че си един от най-силните и смели хора, които познавам! Едно от момичетата, които безкрайно харесвам в този форум.
Когато трябваше да приема мисълта за донорска яйцеклетка, ти ми беше най-голяма опора. Следях всяка твоя стъпка и ти ме караше да вярвам, че този път е верен и не трябва да се отказвам.
През последната година рядко влизам във форума и всеки път ме чакат натрупани много теми, които ме радват - успели момичета, с които преди това години споделях болки и тревоги при най-тежките случаи. Те изстрадаха много, но накрая все пак постигат своето щастие една по една. Чакам всеки момент да прочета такава тема и за теб. Стискам палци и не се отказвам да чакам!!! :crossfingers: Знам, че ще се изправиш отново след този удар и ще продължиш напред.
Останахме много малко, мила, и на нас се полага да доведем работата до край. Трябва да не остане в този форум нито един труден случай, без успешен финал. Случаите може да са ни "безнадеждни", но ние не сме без надежда. :wink:
И още нещо... Знаеш как е работата със статистиките - важни са, но понякога животът ти променя само 1% от статистиката. Следващият път ще е твоят успешен процент и дано е възможно най-скоро. :crossfingers:

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #611 -: Март 12, 2012, 09:33:15 am »
Plumeria, благодаря ти мила, не бях влизала известно време във форума и чак сега  виждам постинга ти, трогна ме до сълзи, безкрайно ти благодаря за подкрепата.
Аз също си направих една подобна статистика и наистина смятам, че ако сме живи и здрави и ако намерим сили да продължим - ще успеем;-))
Много ми липсваш във форума, искренно се надявам да се срещаме по-често и най-важното - с положителни резултати!;-))
Рали, благодаря ти и целувки!;-)


*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #612 -: Март 12, 2012, 14:34:47 pm »
Танита, идва пролет, тежката зима ще отстъпи. Аз успях на четвъртия опит, плюс два старта ,които не стигнаха до края. Трудно е, тежкко е, но такъв е живота. Не гледай назад, миналото не можеш да промениш, следвай целта си и изведнъж нещата просто ще се случат, решението ще дойде по пъя. Горе главата "Съдбата помага на смелите".
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #613 -: Март 12, 2012, 16:46:29 pm »
Altea, сърдечно ти благодаря за куража и съпричастността!;-)
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #614 -: Март 16, 2012, 08:16:33 am »
Танчо, Плъмс ... Нали знаете, че сме от оцеляващите - ще се справим, няма къде да ходим.

И аз така - влизам във форума от дъжд на вятър, но понякога човек трябва да се откъсне, за да може да продължи напред. Чакам хубави новини и от двечките ви, така да знаете  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #615 -: Март 16, 2012, 13:16:42 pm »
Рали и ние от теб!;-))))
Хайде, мисля, че ти е крайно време!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #616 -: Март 16, 2012, 13:18:54 pm »
Хихии, то на всичките ни е крайно Танитхен... Проблем - на два пъти пропускам донорка заради фасони на цикъла... без коментар...  :(

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #617 -: Март 16, 2012, 13:24:01 pm »
Говори ми, говори ми, аз бях така точно 5 пъти, можем да кандидатстваме с теб за карък на годината!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #618 -: Март 28, 2012, 21:51:34 pm »
Като ще си говорим за каръци - и аз кандидатствам за класацията. :D
Цялата ми история до тук минава под едно мото "ако моментът е правилен, мястото ще се окаже неправилно или обратното". Всеки от опитите се е налагало да го отлагам, с по година и повече. То не бяха вируси, хормони, катастрофи, наредби, фондове, финансови кризи... Някои неща се отлагаха дотолкова, че да стане прекалено късно за тях. И като осъзнах това, сега съм си внушила, че докато намеря донорка и стигна до процедура, вече ще е прекалено късно и само ще направя поредния безмислен опит, колкото да се закопая съвсем... :(
Ей за това влизам във форума само да чета. За да не генерирам спам по темите с параноичните си настроения. :)
« Последна редакция: Март 28, 2012, 21:54:14 pm от plumeria »

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #619 -: Март 29, 2012, 11:20:36 am »
Plumeria, познавам историята ти и мисля, че си само на една крачка от успеха. Сигурна съм, че процедура с донорска ще е разковничето. Моля те недей да се разколебаваш и не позволявай да се самонавиваш негативно!
Ако се чувстваш зле - излез, намери рамо ( предлагам и моето ) поплачи, разтовари се, но задължително продължи!;-)