0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #540 -: Юни 14, 2011, 02:04:04 am »
В поликлиниката в която ходя, пред всеки кабинет има "джоб" пълен с рекламни брошури, повечето на лекарства. Предполагам ако има такижа на повече места е е лесно  :)

надявам се да има много жени като мен, които не са чули/прочели тази сензационна новина !
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #542 -: Юни 16, 2011, 20:31:45 pm »
нищо изненадващо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #543 -: Юни 16, 2011, 20:34:28 pm »
Цитат
Проверените клиники са шест
Само в плевенската е открито нарушение при набора на донорки.  В други два случая има непълни вирусологични изследвания на донорите и партидите са спрени.

Така упоменато бива, а не всички в кюпа и кал и клевети по репродуктивната медицина въобще.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #544 -: Юни 17, 2011, 07:44:38 am »
Хм, и "В тази сутрин" продължават.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #545 -: Юни 17, 2011, 07:55:12 am »
 :? Тая жена няма да спре...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #546 -: Юни 17, 2011, 09:01:57 am »
Момичета въпросните пари за пропуснати ползи нали са легитимни и кой ги плаща?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #547 -: Юни 17, 2011, 10:03:06 am »
Момичета въпросните пари за пропуснати ползи нали са легитимни и кой ги плаща?

Съгласно действащото законодателство, донорите на яйцеклетки могат да бъдат обезщетени в разумни размери за:
•   пътни разходи;
•   разходи за настаняване и престой;
•   разходи за отсъствие от работа;
•   причинен дискомфорт или болка;
•   пропуснати ползи и др.

обезщетението се плаща от клиниката. а тя от кого си възстановява парите после - това си е нейна вътрешна работа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #548 -: Юни 17, 2011, 10:06:06 am »
И аз го гледах снощи, по късните новини.Вече ми идва доста целенасочено, точно по времето на ДРЗ.Не знам какво да кажа.

Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #549 -: Юни 17, 2011, 10:35:26 am »
Аз не виждам какъв е проблемът, че донорките са получили една сума. Съвсем нормално е.
И не виждам проблем, че реципиентката заплаща някаква сума.

Не разбирам, обаче, какво цели М.Б. с тези "скандални" репортажи всяка година по едно и също време. Какво постига е ясно-настройва общественото мнение срещу ин витро процедурите с донорски яйцеклетки.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #550 -: Юни 17, 2011, 10:43:14 am »
М.Б. цели да си оправдае заплатата.

получили са сега информация за извършената проверка на плевенската клиника, за установените нередности, разгласяват я. аз в това не виждам нищо лошо, напротив - нека да се знае кой е нарушителят. но това трябваше по новините да се съобщи като позитивен факт - че има контрол, че нарушителите се наказват, че останалите клиники са изрядни - а не в поредните "скандални" репортажи, направени така, че като страничен ефект отблъскват обществото от идеята за донорството. това е в абсолютно противоречие с официалната политика на правителството, респективно Министерството на здравеопазването, което прави нарочни седмици в подкрепа на донорството...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #551 -: Юни 18, 2011, 09:53:27 am »
М.Б. цели да си оправдае заплатата.

получили са сега информация за извършената проверка на плевенската клиника, за установените нередности, разгласяват я. аз в това не виждам нищо лошо, напротив - нека да се знае кой е нарушителят. но това трябваше по новините да се съобщи като позитивен факт - че има контрол, че нарушителите се наказват, че останалите клиники са изрядни - а не в поредните "скандални" репортажи, направени така, че като страничен ефект отблъскват обществото от идеята за донорството. това е в абсолютно противоречие с официалната политика на правителството, респективно Министерството на здравеопазването, което прави нарочни седмици в подкрепа на донорството...



Абсолютно подкрепям! С тези репортажи съвсем се обезмисли идеята ни за подкрепа на донорството и се вреди много на двойките принудени единствено по този начин да сбъднат мечтата си за дете ... Болно ми е ...Иначе няма лошо да се правят проверки и съответно да се санкционират нарушителите ... но начинът сякаш трябваше да е друг и репортажът да е с друга насоченост.


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #552 -: Юни 18, 2011, 10:16:55 am »
Брошурите са вече в нас и днес ще ги напускам в торбичките за ДРЗ.
 Мисля също на варненската среща дднес да дам на момичетата за да оставят където може.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #553 -: Юни 21, 2011, 16:09:04 pm »
Извинете.Може ли един въпрос?Милена от Тройка на Разсъмване ще присъства ли!?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #554 -: Юни 21, 2011, 16:15:37 pm »
Извинете.Може ли един въпрос?Милена от Тройка на Разсъмване ще присъства ли!?

не ни е уведомила за това.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #555 -: Юни 28, 2011, 11:27:11 am »
да се отчета за листовките.

5000 броя от листовката, подготвена от Танита, бяха отпечатани от анонимен дарител, на когото благодарим сърдечно! доставени бяха във Варна. поставихме по един екземпляр от листовката в торбичките с материали, които се раздаваха на всички посетители на ДРЗ. отделно от това сложихме листовки за раздаване и на щанда на Зачатие, който беше доста посетен.

останалите листовки разпределихме по градове. оставихме бройки за Варна, други заминаха за Пловдив, Плевен, Стара Загора, Благоевград, Разград, Бургас. момичетата, които ги взеха, поеха ангажимент да се организира разпространението им в тези градове.

в мен са листовките за разпространение в София. предлагам да се видим с онези от вас, които изявиха желание да ги разпространяват, по време на срещата за получаване на рекламните материали. тя ще се проведе на 30 юни, четвъртък, от 18:30 часа, в пицария Дон Домат на ъгъла на ул. Славянска и ул. 6-ти септември.
нарочно не сме давали бройки на представителите на репродуктивните клиники, които бяха на ДРЗ във Варна, защото тук се съгласихме, че е по-удачно листовките да се разпространяват сред джипитата и обикновените гинеколози.

мисля, че имаме и известно количество от брошури за донорството (общо), издадени от МЗ по повод седмицата в подкрепа на донорството. това ще стане ясно като направим ревизия на багажника на СтефиЗ :) ако има - ще разпределим и тях за раздаване.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #556 -: Юни 28, 2011, 12:41:39 pm »
Аз ще съм в Дон домат на 30 и ще взема;-)
Ще се радвам да се видим!
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #557 -: Юни 28, 2011, 13:00:12 pm »
Ето това е списък с всички ДКЦ-та, лаборатории и болници.
http://www.medguide-bg.com/medc.htm
В болниците няма смисъл да носим смятам, изключение може би прави само Токуда, там мога да занеса.
Но в ДКЦ -тата и лабораториите - съм за.
Някой друг има ли желание да се включи в раздаването, за да се разделим по райони. Аз мога да обхвана Лозенец, Студентски град и Дружба.

 
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #558 -: Юни 28, 2011, 17:16:10 pm »
Брошурите за донорство на МЗ бяха малко и ги раздадох по другите градове, обаче можем да вземем още от министерството. До колкото разбрах са отпечатали много :)
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #559 -: Юни 29, 2011, 13:08:24 pm »
Брошурите за донорство на МЗ бяха малко и ги раздадох по другите градове, обаче можем да вземем още от министерството. До колкото разбрах са отпечатали много :)
А като са отпечатали, къде ги разпространяват?
Не е лошо като се оставят листовки - да са и от двата вида