0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #40 -: Април 24, 2008, 07:49:01 am »
първата ни спермограма при д-р Даскалова беше с подобни параметри, дори по-лоша, а вече се радваме на едно прекрасно дете, заченато без асистирани репродукции, не съм сигурна при асансьорен тестис доколко може да се подобрят резултатите, но предполагам с подходяща терапия всичко ще се нареди
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #41 -: Април 24, 2008, 20:00:37 pm »
благодаря ти за отговора mini това определено успокоява и мен и съпруга ми, дано и при нас се получи  :D
Толкова много ли искам ..., искам просто да бъда майка!!!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #42 -: Май 12, 2008, 17:28:21 pm »
И ние сме с лоши показатели, диагнозата е тератоолигоастенозооспермия.
Показателите са

обем          3 мл.               норма 2-6
PH            8,5
вискозитет    N
конц.         7,8 млн./мл.        норма 20-250
общ бр.      23,5 млн.            норма над 40
подв.        20                   норма  над 50
активно подв. 5
подв.         5
бавноподв.   10
морфология    5                   норма над 30

общо казано.
Не сме правили по Крюгер.

От някъде четири години пробвахме всякакви комбинация от витамини и билки, операция от варикоцеле, има киста, но д-р Кацаров препоръчва да не се пипа, резултатите са си все същите.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #43 -: Май 12, 2008, 17:30:50 pm »
 Силванченце , къде ви е правена спермограмата? Какво е пил мъжът ти до момента?Не губете надежда!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #44 -: Май 12, 2008, 18:05:11 pm »
В клиника Надежда.Правили сме и в Тина Киркова, в ЦРЗ на Владимиров, резултатите са все същите.На Кацаров съвета е икси, да не се пипа киста.
Непрекъснато ме тормози въпроса, от какво се е получило това, мъжа ми не е боледувал от нещо, предполагам варикоцелето е оказало влияние, но за три години след операцията, няма промяна.
А иначе е пил витамини, селен, трибестан,фолиева, антиоксиданти,не помня вече какви бяха, магарешки бодил, на Кирчева измишльотините, при Миланов ходихме,прегнил биха три месеца, такива са му възможностите, какво да се прави.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #45 -: Октомври 29, 2010, 18:20:49 pm »
Ето и нашата правена в клиника "Малинов".
Период на въздържание - 5 дни.
Обем - 5.50   ( 2<N<6 мл.)
Цвят - нормален
Вискозитет - нормален
pH - 8,2
Концентр. на сперм. - 67,28 (20<N>250 млн/мл)
Общ брой - 370,04 млн.      (N>40млн.)
Клетки - 0,60 млн./мл.         (N<5млн/мл)
а) Активно подвижни - 21 % (>=25%)
б) Подвижни - 22%               (а+б>=50%)
с) Бавно подвижни -13 %
д) Неподвижни - 44 %

Аглутинация - не
Морфологична оценка по Крюгер ( N > 14 % )
Нормална морфология - 12 %
Отдолу са описани дефектите в проценти.
 
Заключение : Лека Астенотератозооспермия

Как ви се струва?
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #46 -: Октомври 30, 2010, 19:59:31 pm »
Направо сте добре.Ако имате проблем,тои не е там,тьрсете го упорито!
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #47 -: Януари 13, 2011, 23:12:58 pm »
Здравейте!
Повече от половин година се опитвам да забременея. Не съм си правила някакви по-специални изследвания- само нормалните прегледи при гинеколог и изследване за прогестерон – в нормата. Трудно, но убедих мъжът ми да си направи спермограма. Още не сме ходили на лекар. Коментарят обаче доста ме уплаши и притесни - Астенозоспермия.
Моля ви за коментар на резултатите от спермограмата.
Правена е обикновена спермограма.
Въздържание – 3- 4 дни
Обем 2.2 мл
Втечняване – частично
Вискозитет 1
рН 7,5
Разреждане 1:0
Аглутинати  типични и атипични

Прогресивност
Статични 48.6%
Непрогресивни 28.1%
Прогресивни 23.3%

Скорост
Бързи 18.5%
Средни 21.7%
Бавни 11.2%
Статични 48.6%
Хиперактивни – 0.9%

Концентрация  - милиони в 1 мл 
253.4

Милиони в целия еякулат
557.4

W.H.O
Type A  3.3%
Type B  20%
Type C  28.1%
Type D 48.6%

VCL 30.8
VSL 9,6
VAP 17.2
Round Cells 9.4

Моля ви за коментар, мога ли да забременея по естествен начин и какво трябва да направя оттук нататък?
Предварително ви благодаря!
С уважение Анета
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #48 -: Януари 14, 2011, 09:30:11 am »
В България ли е правена спермограмата? Ако да, къде? Нищо не можем да ти кажем с тези данни, освен, че не трябва да има аглутинати. Иначе по брой и подвижност не виждам нещо особено притеснително, НО докато не кажеш къде е правена не можем да те посъветваме.
Трябва да си запишете час при специалист заради аглутинатите, ако кажеш от къде сте, евентуално можем да те насочим.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #49 -: Януари 16, 2011, 10:52:59 am »
В клиниката на Щерев
*
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #50 -: Януари 16, 2011, 19:44:31 pm »
Аничка, не се плаши, но потърсете специалист андролог. От тук нататък имаш два варианта или първо отивате на андролог и той ще ви предпише допълнителни изследвания или можете сами да започнете от една повторна спермограма с морфология по крюгер и микробиология и след това андролог. :wink:
Иначе както ти е казала и Зай, показателите са ви добри, само тези аглутинати не трябва да ги има, желая ви късмет.
*
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #51 -: Януари 16, 2011, 19:48:08 pm »
Диагнозата Астенозооспермия означава намалена подвижност, но при вас не е много намелена,а и мисля че високата концентрация я компенсира.
p.s. извинявам се двата поредни поста, исках да редактирам, а се появи нов пост...

« Последна редакция: Януари 16, 2011, 19:50:23 pm от tranka »
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #52 -: Януари 16, 2011, 20:17:14 pm »
mnogo blagodaria!!!!!
Utre mujut mi ima cas pri urolog - d-r Simeonov ot klinikata na Sterev. Da vidim kakvo shte kaje i kak da procedirame ot tuk natatuk.
Mnogo mi e pritesneno!!!
*
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #53 -: Януари 17, 2011, 02:06:50 am »
anicka2011, много е важно, че търсите потвърждение на първоначалните резултати. Диагноза се поставя след няколко спермограми, направени в специализирана клиника.

Това е добро начало и още е рано да се плашиш. Кураж!
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #54 -: Януари 17, 2011, 10:50:39 am »
Това, което пише отдолу на спермограмите - астено-, терато-, олиго- и т.н. зооспермия не диагноза, а моментно състояние.  В следващата спермограма може да пише друго. Не съм убедена, че броят може да компенсира подвижността. Според мен трябва морфология по Крюгер и поне още една спермограма, ако се търси проблема в мъжа.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #55 -: Януари 17, 2011, 11:35:08 am »
Зай, малко диагнози са за цял живот, това не променя факта че се нарича диагноза, но ако държиш да се хващаш за думата, твоя воля. А подвижноста се измерва в процент така че според мен има и то голямо значение върху какъв брой е този процент. :wink:
*
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #56 -: Януари 17, 2011, 11:57:20 am »
Аз съм съгласна със Зай първата ни спермограма беше с 36% подвижност, втората с 52%, разликата между двете е 6 месеца.Също така с добавки подвижността може да се коригира, много по-важно е каква е морфологията по Крюгер.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #57 -: Януари 17, 2011, 14:45:35 pm »
Зай, малко диагнози са за цял живот, това не променя факта че се нарича диагноза, но ако държиш да се хващаш за думата, твоя воля. А подвижноста се измерва в процент така че според мен има и то голямо значение върху какъв брой е този процент. :wink:


Tranka, това не го твърдя аз, прочети във форума, на много места го има написано. Без морфология по Крюгер си говорим празни приказки тука. Може мъжът да вади милиони сперматозоиди, като са с кофти морфология - кел файда. Пък и с добра морфология да са - СДИ теста може да е кофти. Много неща може да са, на база брой, подвижност и автоматично изброена морфология по WHO не бих си правила генерални изводи. За справка - първата ни спермограма без морфология беше с "диагноза" Нормозооспермия. Година по-късно истинската диагноза беше варикоцеле, тироидит на Хашимото и в резултат на това много лоша морфология.

Давам съвети на база собствен опит, има си лекари, които да дават диагнозите.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #58 -: Януари 17, 2011, 19:21:24 pm »
Зай къде точно съм казала, че морфологията не е от значение, че ме убеждаваш в противното? 8O
Преди да ме пращаш да чета из форума, направи си ти труда да прочетеш поне постовете ми в тази тема, защото като гледам съм посъветвала момичето това:

...или можете сами да започнете от една повторна спермограма с морфология по крюгер и микробиология и след това андролог. :wink:
Не мога да си обясня какво целиш,но не ме и вълнува. Аз лично се надявам да съм била полезна на anicka2011. :wink:
 
« Последна редакция: Януари 17, 2011, 19:41:22 pm от tranka »
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #59 -: Януари 17, 2011, 19:47:28 pm »
Зай, малко диагнози са за цял живот, това не променя факта че се нарича диагноза, но ако държиш да се хващаш за думата, твоя воля.
Tranka, прочетох ти много внимателно постовете. Коментарът ми беше за това твое изказване по-горе. Това, което пише отдолу на спермограмите е заключение на ембриолога, не е диагноза. Считам го за важно, защото на незапознат човек може да му звучи много страшно, а всъщност да не е. За това ти казах да прочетеш във форума. Също така, не съм съвсем съгласна, че броят може да компенсира други "недостатъци" на сперматозоидите като подвижност, морфология и т.н. И аз смятах колко броя са нашите 3% нормални и дали ще стигнат да свършат работа, но си останах само със сметките.
Нито се хващам за думите, нито целя нещо особено, опитвам се да помагам доколкото ми стигат възможностите и познанията. Предлагам да приключим темата за това кой какво казал, надявам се да сме се разбрали и да е имало някаква полза за момичето от цялата дискусия.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!