0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #20 -: Декември 02, 2007, 21:24:37 pm »
Ами аз да ти кажа освен морфологията, другите показатели са си абсолютно във норма, тука има доста момичета забременели с показатели на партньорите много под вашите, така че имате много голям шанс това да стане, стига при теб да няма проблем- продължавайте в тази насока, това че спермограмата е ок, не означава че трябва да разчиташ, че ще забременееш, същото е ако има влошени показатели на спермограмата- това не означава, че проблема е открит. Успех!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mimozinq

  • **
  • 52
  • Животът е чудо
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #21 -: Декември 13, 2007, 13:31:18 pm »
Засега пие витамини на Допел-херц със селен и цинк, отделно още 10 мг цинк, и 200 мг вит. Е. Още не сме ходили на лекар, или той или аз сме все на път, и така ще е до средата на януари, не знам....
Сложно е когато не зависиш само от себе си..
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #22 -: Февруари 07, 2008, 13:08:33 pm »
здр.аз съм нова тук.Моят мъж е със същата диагноза,имам една бременност която завърши неуспешно преди почти 3 год.Правихме спермограмата в клиника "Малинов".ако може да погледните резултатите и да споделите вашето мнение ще ви бъда много благодарна.
Въздържание-3дни
Обем-3мл
Цвят-N
Вискозитет-повишен
PH-8,5
концентр.на сперм.-39млн/мл
общ брой-117млн
клетки-2млн/мл
активно подвижни-15%
подвижни-25%
Бавно подвижни-10%
неподвижни-50%
аглутинация-не
нормална морфология-3%
заключение-Asthenozoospermia
*
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #23 -: Февруари 07, 2008, 13:19:07 pm »
Здравей, roksi77! Положението не е чак толкова лошо, а и нали все пак си имала вече една бременност, мака и завършила неуспешно?! Ако искаш професионално мнение и съвет - по-добре си задай въпроса в темата на Мели - д-р Даскалова. Желая ви успех! 

Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #24 -: Февруари 07, 2008, 13:26:00 pm »

нормална морфология-3%
заключение-Asthenozoospermia
Мисля , че заключението трябва да бъде АСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ.
 Морфологията по Крюгер ли е?
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #25 -: Февруари 07, 2008, 14:35:10 pm »
леле, ама аз какво чета попаднала съм в грешна тема :sorry:
морфологията не е по Крюгер.
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #26 -: Февруари 07, 2008, 15:07:21 pm »
леле, ама аз какво чета попаднала съм в грешна тема :sorry:
морфологията не е по Крюгер.
Темата е за астенотератозооспермия , така че си на правилното място. :wink: Добре е да си направите разширена спермограма.Тя дава много повече инфо.
 Иначе резултатите не са лоши.
*
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #27 -: Февруари 08, 2008, 10:41:55 am »
Да се разпиша и аз тук.. Ние правихме спермограма в клиника малинов..

показателите са:
 обем 3.мл
общ брой 68.7млн.
брой на мл. 22.9млн.
активноподвижни 10%
подвижни 5%
бавноподвижни 5%
неподвижни 80%
вискозитет - нормален
цвят жълт
 а диагнозите са астенозооспермия и тератозооспермия... Много мъчно ни стана като видяхме.. Но сега той пие спимен и витамин ц.. Един лекар ми каза че е възможно да стане и по естествен път..
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #28 -: Февруари 08, 2008, 12:33:18 pm »
 Lubaboiko , мисля че трябва да направите разширена спермограма.Тази , която си представила няма морфология , а в заключението имате тератозооспермия (влошена морфология на сперматозоидите) 8O
 Не се отчайвайте ! След адекватно лечение и преглед при уролог , могат да се открият причините и да се коригират.
 Успех ви желая!
*
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #29 -: Февруари 08, 2008, 14:48:08 pm »
Като мине лечението със спимена ще направим една разширена ,за да видим има ли
ефект от него/ако до тогава не сме си направили бебче де... дай боже всеки му/И тигава пак ще отидем на уролог да видим какво ще каже ...
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #30 -: Февруари 10, 2008, 17:37:41 pm »
    Моят съпруг беше със същата диагноза.Тогава д-р Александров от Варна ни каза,че мъжки стерилитет се лекува много трудно,да не кажа изобщо.Затова прибягнахме до ин витро.По думите на доктора,трябвали му 5 бр. "човечета",ама качествени.Е,резултата е налице...принцесите спинкат отатък.Говоря разбира се когато при жената няма проблем.
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #31 -: Април 01, 2008, 11:02:51 am »
 Резултата от последната спермограма на мъжа ми е 11 % по Крюгер. Ноември като казаха , че по естествен път няма да стане, бяхме на 12 % и с куп препоръки за витамини и антиоксиданти , но декември забременях за кратко. Сега нямаме препоръки за някакви медикаменти. Мислите ли , че  е подходящо Аз да му назнача да пие фолиева, вит.С, л- карнитин,чай от бабини зъби , чай от магарешки бодил и антиоксидант на Валмарк , като се има предвид , че може да започнем с бебеправенето през май - юни , евентуално? :?
*

    lawyer

Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #32 -: Април 01, 2008, 15:51:05 pm »
Здравейте и от мен,
(аз да си попитам и тук)

може ли да погледнете и да коментирате нашите спермограми(правени са в клиника Малинов-София), между първата и втората периодът е 5 месеца, в които половинката ми пи Sargenor ... има подобрения, но морфологията....

ПЪРВАТА от 26.10.2007г.:
Период на въздържание -4 дни
Обем на еякулата 2.2 мл
РН 8.0, цвят N ,вискозитет N,
Концентрация на сперматозоидите 47,9 млн
Общ брой сперматозоиди 105.4 млн
клетки 0.2 млн
Аглутинация на сперматозоидите -Не.
активно подвижни 5%, подвижни 30%, бавно подвижни 10%, неподвижни 55%.
с нормална морфология 20 %
(други графи не са попълнени - само по СЗО са, не и по Крюгер)
Заключение: Asthenozoospermia и Влошена морфология


ВТОРАТА от 22.03.2008г.:
Период на въздържание -6 дни
Обем на еякулата 2 мл
РН 7.5, цвят N ,вискозитет N,
Концентрация на сперматозоидите 60,7 млн
Общ брой сперматозоиди 121,4 млн
клетки 0.2 млн
Аглутинация на сперматозоидите -Не.
активно подвижни 15%, подвижни 20%, бавно подвижни 10%, неподвижни 50%.
с нормална морфология 6 %
(други графи не са попълнени)
Заключение: Asthenoteratozoospermia
(при даване на пробата малка част не е попаднала в съда)

Сега към Sargenor-a сме добавили Трибестан, Picnogenol (антиоксидант) и витамини Е и С, подобрения се очакват след около три месеца доколкото разбрах.
Моля ви за мнение за ситуацията, има ли забременели момичета при такива показатели? дали сме безнадежден случай?

...иначе сме тръгнали към инсеминация сега през април...
 
*
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #33 -: Април 01, 2008, 16:06:26 pm »
Според мен има някаква грешка,просто предната ви е само с астено,а е по- лоша от сегашната...Сега имате повече като брой ,повече и като подвицност а и морфологията ви е по -добра... пък е с две диагнози... Но при всички положения имате огромен шанс за успех при инсе....

Ние например сме с отчайващи спермограми и при първата ни казаха че има шанс за инсе...

Успех..
*

    lawyer

Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #34 -: Април 01, 2008, 16:46:03 pm »
lubaboiko, мерси за вниманието. Пожелавам ви мнгого късмет и скоро да се похвалиш с най-хубавата новина. Продължаваме да пробваме да размърдаме плувците с хапченца и ампулки, само дано положението да не се влошава и скоро да си имаме  :bfp: .
Твоя човек пие ли нещо за подобряване на резултатите?  На мойто андрологът му каза да пие изброените неща, като Sargenor-а да се приема няколко дни преди ову-то ми.
*
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #35 -: Април 01, 2008, 16:47:53 pm »
Ми той пи и после спермограмата му беше мнооого по- зле... Как стана така ?! Не разбрахме!!! Утр сме при Кацаров да видим той какво ще каже и така,но ние сме си за икси и ще си я чакаме...
*
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #36 -: Април 01, 2008, 21:34:39 pm »
Мъжете ви да пият и Ел-карнитин, той много влияе на подвижността. Правихме вече две спермограми след приема на Ел-карнитина и определно има подобрение на резултатите.
 
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #37 -: Април 02, 2008, 00:22:31 am »
Цитат на: lawyer link=topic=20289
Заключение: Asthenozoospermia и Влошена морфология

Заключение: Asthenoteratozoospermia

 
[/quote
И двете диагнози са Астенотератозооспермия. Като цяло втората не е по - лоша от първата , като се има предвид периода на въздържание - 6 дни.
« Последна редакция: Април 02, 2008, 00:24:50 am от fatalwoman »
*

    lawyer

Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #38 -: Април 02, 2008, 09:46:03 am »
Даже, въпреки че е пак всичко е под нормите, има видими подобрения, а и милото е изтървало част от пробичката навън  :oops: ... и все пак си е под нормата  :(
От 4-ти април доки започва да ми следи ову-то и когато моментът настъпи заминаваме на инсе. Дано месеца да не се окаже ановулаторен, след толкова чакане и при първи опит ... дано имаме късмет, КЪСМЕТ И УСПЕХ НА ВСИЧКИ  :balk_602:
Re: Asthenoteratozoospermia
« Отговор #39 -: Април 23, 2008, 22:44:19 pm »
Здравейте момичета най-после и аз се осмелявам да пиша тук, макар че съм редовен посетител от повече от половин година. Ето и нашата спермограма, която направихме при д-р Даскалова
Пробата е донесена в лабораторията до 25 мин.
Време на въздържание-3,5 дни
Обем на еякулата-2,8
Време на втечняване-втечнен при постъпване за анализ
рН-7,5
Вискозитет-0
Аглутинация-не
Агрегация-не
Проба за окултна кръв-отрицателна
Левкоцити-под 1х10^6 в мл.
Незрели клетки на сперматогенезата-под 1х10^6 в мл.
Желатинови конгломерати-не
Детрит-да
Концентрация сперматозоиди в мл.-3 525 000
Общ брой сперматозоиди в еякулата-9 870 000
Нормокинетични сперматозоиди-група а и b по СЗО-25%
Хипокинетични сперматозоиди-група с по СЗО-15%
Акинетични сперматозоиди-група d по СЗО-60%
Концентрация нормокинетични сперматозоиди в мл.-881 250
Общ брой нормокинетични сперматозоиди в еякулата-2 467 500
Тест за виталност на сперматозоидите HOS test-45%
Морфология на сперматозоидите по Krugers strict criteria
сперматозоиди с нормална морфология-5%
Тест за антиспермални антитела-отрицателен
Заключение олигоастенотератозооспермия и намалена виталност
в момента съпруга ми приема една шепа витамини и минерали и Тристен, който му изписа уролог след като откри тъй наречения "асансьорен тестис"
Молбата ми към вас е за съвет и подкрепа. Благодаря ви предварително :grouphug2:
Толкова много ли искам ..., искам просто да бъда майка!!!