0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #300 -: Август 01, 2014, 10:45:46 am »
Здравейте, момичета!
Чета ви отдавна, не съм много писателствена, но сега имам нужда от съвет и може би малко женска подкрепа (на мъжа ми не му се отдава).
На 22.07 ми бе направена пункция, веднага след която имах ужасяващи болки в корема и в областта на кръста. Подозирам, че е имало някакъв проблем, защото 2-ма лекари дойдоха да ме прегледат в болничната стая (с вагинален ултразвук) и ми биха но-шпа. Болките продължиха до 25.07, когато  ми беше емриотрансфера. Към днешна дата ходя едвам едвам, болките в кръста се засилват, таза ме боли, в зоната на яйчниците усещам огромна тежест ... изобщо щом стигнах да се разрева с глас днес ... Обадих се на спешния номер в болницата и ми казаха да взема аулин  8O или да пия нурофен.  Моля ви, споделете имали ли сте такива премеждия?

ВЕДНАГА отиди в болницата, където са ти правили пункцията!!!
Острите болки след пункция означават кървете в малкия таз, а това, че не ти минава - значи не е спряло.
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #301 -: Август 01, 2014, 11:30:31 am »
Благодаря Ви за отговорите!
marsi бях със 16 дневна стимулация, и едвам сътворих 13 яйцеклетки ...

Здравейте, момичета!
Чета ви отдавна, не съм много писателствена, но сега имам нужда от съвет и може би малко женска подкрепа (на мъжа ми не му се отдава).
На 22.07 ми бе направена пункция, веднага след която имах ужасяващи болки в корема и в областта на кръста. Подозирам, че е имало някакъв проблем, защото 2-ма лекари дойдоха да ме прегледат в болничната стая (с вагинален ултразвук) и ми биха но-шпа. Болките продължиха до 25.07, когато  ми беше емриотрансфера. Към днешна дата ходя едвам едвам, болките в кръста се засилват, таза ме боли, в зоната на яйчниците усещам огромна тежест ... изобщо щом стигнах да се разрева с глас днес ... Обадих се на спешния номер в болницата и ми казаха да взема аулин  8O или да пия нурофен.  Моля ви, споделете имали ли сте такива премеждия?

ВЕДНАГА отиди в болницата, където са ти правили пункцията!!!
Острите болки след пункция означават кървете в малкия таз, а това, че не ти минава - значи не е спряло.

Прегледаха ме за такова кървене след пункцията, но всичко беше нормално. В деня на ембриотрансфера всичко "изглежда прекрасно" по думите на лекаря ми. Смяташ ли, че подобно кървене може да се появи след ембриотрансфер?

Все пак ще се опитам да се свържа с лекаря си, макар че е в отпуска и колко ще ми отговори ...
Благодаря ви!
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #302 -: Август 01, 2014, 11:58:35 am »
Zorinda, при хиперстимулация се получава силно увеличаване на яйчниците, задържане на течност и подуване на корема, като в зависимост от степента, симптомите може да са по-изявени и да провокират усложнения (няма да изброявам, за да не те притесня предварително), но е редно да се свържеш с лекар в клиниката, макар и не твоя лекар, за да те прегледа и да прецени дали е нужно да се взимат спешни мерки. Ако след трансфера е сложена инжекция Прегнил, това може рязко да засили симптомите на хиперстимулация.
Ако пък е неспиращо кървене след пункцията, изисква незабавна лекарска намеса.
При всички случаи, най-добре е да те прегледат още днес.
« Последна редакция: Август 01, 2014, 12:07:45 pm от marsi »

Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #303 -: Август 01, 2014, 13:37:00 pm »
Зоринда, имаш ли някъде резултати от хормоналните ти изследвания по време на стимулацията? Важен е последния резултат за естрадиола - по него може да се разбере дали имаш хиперстимулация.

Дали даден лекар е в отпуск или не, не би трябвало да означава, че цялата болница е в почивка. Все някой ще има, който може да те види. НЕ е нормално да имаш болки, при това толкова силни, че да плачеш от тях. Острите болки означават течност, тя дразни нервните окончания в корема и затова боли. А течност може да се отделя и при хиперстимулация - Марси е права.

Ти в кой град си и къде ти правиха процедурата?
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #304 -: Август 01, 2014, 15:45:40 pm »
За съжаление, резултати от изследванията си нямам. Прегнил ми поставиха 2 дни преди пункцията, след трансфера не са. Както и да е, звънях на спешния телефон в болница "Надежда" отговор - вземете Нурофен ... взех, в действителност болката в кръста намаля, но все още не е отшумяла. Кървене нямам, нито странни течения, освен тези свързани с Утрогестана, а и имах едва 13 яйцеклетки след стимулацията.

Ако и утре сутрин съм така, ще отида направо в болницата.

Благодаря ви много за загрижеността и съветите.  :thankyousign:
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #305 -: Август 01, 2014, 16:05:45 pm »
13 яйцеклетки не са никак малко.
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #306 -: Август 01, 2014, 16:31:27 pm »
13 яйцеклетки не са никак малко.
osi_9
Не съди по това колко Я са извадили за състоянието си. По-добре е да не се рискува и би следвало щом ти имаш болки сериозно да се види какво става. А и за успешна процедура е достатъчна и една Я, не е нужно да си мислиш, че са "само" 13 ;)
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #307 -: Август 01, 2014, 16:38:36 pm »
Ако и утре сутрин съм така, ще отида направо в болницата.

Благодаря ви много за загрижеността и съветите.  :thankyousign:

Има спешен кабинет, ще те прегледат. Длъжни са да се погрижат за теб и ще го направят.

Като отидеш, поискай си от регистратурата изследванията, правени ти по време на стимулацията - включително и ПКК, освен хормоните. Ако имаш кръвоизлив, ще ти пуснат нова ПКК и ще сравнят хемоглобина с този от преди пункцията - хубаво е и ти да си наясно какво става. Пък и ще видиш естрадиола (последния) - над 2500-3000 има риск от хиперстимулация.

Надявам се да си по-добре утре. Дръж ни в течение.

 :bighug:
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #308 -: Август 01, 2014, 20:42:28 pm »
Mousyt - права си, в крайна сметка до трансфер стигнаха 2 Я, успешно оплодени.

little_rabbit - Не издържах и отидох в спешния кабинет. Едвам се дотътрих до там, но все пак стигнах. Наложи се да си повдигна краката с ръце, за да седна на магарето ... ужас. Та оказа се, че имам лека хиперстимулация, която по думите на лекаря, не би трябвало да ме притеснява. Обаче, не допуска от това да идва болката в кръста. Нямам никакви вътрешни кръвоизливи или нетипични течности. Направо забравих да питам за изследванията.

Та, препоръчаха ми свещички Профенид и сме с уговорката, ако не ми подействат, да заминавам да ме приемат за наблюдение в болницата. За сега май ми действат, защото не се наложи да викам мъжа ми да ме вдига от леглото. Май има надежда ...
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #309 -: Август 01, 2014, 20:48:46 pm »
Миличка, браво! Радвам се, че си по-добре! И аз си мислех за свещичките, но не биваше ние да ти даваме лечение.
Не бива да се търпи болката, а трябва веднага да се уведоми лекаря.

(преди 2 години аз така търпях, а като отидох, за малко да ме изпуснат - по моя вина, защото закъснях, нищо че беше лесно за оправяне...)

За хиперстимулацията ти трябва белтъчна храна. Аспержите също помагат (пусни търсене, трябва да има доста писано по въпроса).
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #310 -: Август 01, 2014, 21:04:08 pm »
Благодаря ти за загрижеността  :)
Ами аз 7 дни чаках и си мислех, че ще отмине ... нали все сме жени "героини" ...
Ще прочета какво е подходящо за белтъчна храна. Аз по принцип съм пристрастена към млечни продукти, яйца и т.н. Ще проверя.

ПП: Обух си чорапите сама!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #311 -: Август 02, 2014, 07:14:55 am »
Изварата е най-яката белтъчна храна.Пробвай няколко дни да я консумираш ежедневно.И да не я обичаш много в чист вид,измисли с какво да я смесваш-в шопска салата,вместо сирене, в разядка с варени яйца, кисело мляко ,зехтин и подправки, объркана с тиквички /варени или задушени/ и копър, с пържени бъркани яйца.
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #312 -: Август 02, 2014, 16:23:21 pm »
Здравейте!

Нощес се наложи по спешност да ме закара мъжа ми в спешния кабинет в "Надежда". Болките бяха толкова нетърпими, че и свещичките не помогнаха. След много щателен преглед, доктора ми каза, че причината за болежките не е гинекологична, тъй като матката и яйчниците са ок, с изключение на десния, който има няколко големи яйцеклетки и е леко уголемен. Та вероятната диагноза е дископатия, от която съм страдала и преди, но сякаш бях забравила за това.

Както и да е ... Д-р Персенска настоя да си направя кръвен тест за ЧХГ, макар че съм едва 8-ми ден след ембриотрансфер. Резултатът е 1.59 IU/L, което на практика е отрицателен резултат. Смятате ли, че има надежда да продължавам да се надявам до 14-ти ден при това положение или да приема факта, че и този път не съм бременна? Как е било при вас?
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #313 -: Август 07, 2014, 07:31:05 am »
Зори, не бързай с изводите,  много е рано! Продължавай лекарствата и пожелавам да се похвалиш с  :bfp: след още 8 дни.  :wink:

Ако имаш болки и са нетърпими, предполагам ще ти изпишат нещо обезболяващо, което да е съвместимо с трансфера.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #314 -: Август 07, 2014, 08:38:48 am »
Зоринда, аз имах такива ужасни болки в кръста, оказа се бъбречна криза съчетано с лека хиперстимулация, защото и при мен пунктираха 20 яйцеклетки.


Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #315 -: Август 08, 2014, 23:06:43 pm »
Здравейте, момичета!

Болките поотминаха, оказа се засегнат нерв и златните ръце на физиотерапевт - масажист свършиха чудесна работа.  Благодаря Ви още веднъж за загрижеността и подкрепата.

Иначе, днес 14-ти ден след ЕТ, резултатите от кръвния тест са ми 10.95 IU/L, спряха ми всички лекарства и май си ми дойде нормален цикъл, така че за сега се разминах с двете чертички. Остават надеждите и очакванията за следващия път.
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #316 -: Август 31, 2014, 12:11:39 pm »
Момичета моя трансфер беше вчера,на 5 ден. За сега гледам да се вартя край леглото,но не мисля много да се залежавам.Снощи цяла вечер сънувах разни еротични сънища,дори в съня си сякъш стигнах до оргазъм :(  Малко съм притеснена днес дали не съм навредила на бебо? Сигурно е нелеп вапроса ми,моля да ме извинете.
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #317 -: Септември 03, 2014, 20:43:05 pm »
duster, не се притеснявай, не си навредила с нищо  :) На някои жени се случва, включително и по време на бременността, да сънуват еротични сънища и да получават оргазъм.
Желая ти успех и положителен тест  :P
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #318 -: Февруари 02, 2015, 20:57:33 pm »
Здравейте момичета.Аз съм на втори ден от трансфера и имам някакво странно леко бяло течение,при вас имаше ли го ?
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #319 -: Февруари 03, 2015, 06:25:03 am »
Здравейте момичета.Аз съм на втори ден от трансфера и имам някакво странно леко бяло течение,при вас имаше ли го ?

Здравей  :D
Ако слагаш утрогестан вагинално, вероятно е от него.
Много късмет!