0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #260 -: Февруари 02, 2014, 17:14:56 pm »
Mousyt, броенето започва от деня след трансфера, днес ти е пети ден.
Аз след последния трансфер на бластоцисти изследвах ЧХГ на 9 ден, стойността беше доколкото помня 96 и разбира се, изследвах отново след около 48ч. да видя дали се удвоява. Така че 8-9-10 ден са идеални за първия кръвен тест.
Успех, момичета!

Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #261 -: Февруари 02, 2014, 21:17:44 pm »
Catcat мила мисля да си изчакам датата за теста до 7- ми , дано не ми влязат  мишките в главата и да изтърпя . ти твоят кога ще го правиш .
Mousy и ти беше за 7 - ми нали  , а за резултата всички се вълнуваме и мене ме е страх от резултата . просто не ми се мисли .......... :ask: :bighug: :bighug:
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #262 -: Февруари 02, 2014, 22:32:24 pm »
Да и аз съм за 7ми :)
Сега ми иде ей сега да си направя един, ама ми се струва че като наближи няма да искам да правя от страх да не е отрицателен  :lol: Абе луда работа :P
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #263 -: Февруари 02, 2014, 22:40:59 pm »
Момичета, теста на деня, който са ви казали, сутринта преди работа, ако можете. Емоциите трудно се удържат. Аз като видях положителния, изпаднах в истерия. Още преди да видя резултата вече ревях, а като го видях - съвсем се разциврих и не знаех какво да правя :lol: Изпитвах някаква странна смесица от радост и страх и голям рев му дръпнах докато се успокоя и осъзная какво се случва. Пожелавам на всички ви тези прекрасни емоции, дай Боже!

П.С. Кръвен тест на 9-10 ден е удачен само ако трансфера е бил на 5 ден.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #264 -: Февруари 02, 2014, 23:48:03 pm »
Catcat мила мисля да си изчакам датата за теста до 7- ми , дано не ми влязат  мишките в главата и да изтърпя . ти твоят кога ще го правиш .
Mousy и ти беше за 7 - ми нали  , а за резултата всички се вълнуваме и мене ме е страх от резултата . просто не ми се мисли .......... :ask: :bighug: :bighug:
Аз на 10-ти ще правя тест - в клиниката на кръвен, пада ми се 12 ден от ЕТ. Оххх ама така неискам. Нали сега съм си бременна, защо трябва да се мъча  :D Дано са ни положителни тестовете и голяма радост да падне  :balk_46:
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #265 -: Февруари 03, 2014, 00:43:50 am »
Момичета, моля ви, пишете в темата за текущите процедури, а не тук. Тази тема е за начин на живот след ембриотрансфер.

Благодаря ви за разбирането!

Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #266 -: Февруари 03, 2014, 17:03:36 pm »
момичета отчаяна съм .днес не издържах и си направих уринарен тест на шуар чек - отрицателен . направо ми се подкосиха краката . после като се поуспокоих си казах че може теста грешно да  е отчел и отидох и пуснах и кръвен . сега чакам резултата към 24:00 ще мога да си го проверя направо  в саита на рамус .не-вярвам в чудеса вече. кръвния  няма как да отчете грешно нали момичета :(((  не ми се  мисли какво ще следва ако е неуспешно
« Последна редакция: Февруари 03, 2014, 17:05:50 pm от frani89 »
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #267 -: Февруари 03, 2014, 17:21:56 pm »
Франи,
като за начало се успокой и си изчакай кръвния тест  :bighug:
И ела в другата тема да си приказваме да не спамим тук :)
*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #268 -: Февруари 04, 2014, 11:22:39 am »
Ще си позволя да се включа. Като бивша бременна (успешна бременност с близнаци до средата на 9 месец след ИКСИ) :) и с желание за настояща такава.
Попрочетох темичката и виждам как всички чакащи тестовете са пълни с емоции, нетърпение и как търсят всякакви признаци и НЕпризнаци на бременност. Най-вероятно няма да открия топлата вода, като кажа, че признаци няма. Всеки признак за цикъл може да е такъв за бременност и обратното.
А доколкото нчина на живот след трансфера, може и да разбудя духовете, но съвета на лекаря ми ми помогна много. Съвета беше "Достатъчно промени сме предизвикали с всички тези хормони, напрежение и пр, че ако промениш и начина си на живот и се пазиш като писано яйце, шока за организма ти ще е толкова голям, че е възможно тялото ти дори и само като защитна реакция да "откаже" бременността. Така че прави това, което обичаш и което си правила досега. Ако си свикнала да пиеш много кафе, и сега рязко спреш кафето - това е шок. Ако си свикнала да ходиш доста и изведнъж спреш - пак шок. Та дори и за цигарите е същото. Така че да се намалят "вредните навици" е едно. Но да се спрат е съвсем друго, и неприемливо." Това беше съвета на моя док. Това и правих. Пиех по малко кафе, пушех по 2-3 цигари на ден (преди това пушех почти по цяла кутия за 24 часа). Разхождах се. Излизах с приятелки на кафе. Дори и хоро играх :) И в крайна сметка, понеже няма как да кажа, че и аз не съм го мислила, и не съм се притеснявала, на 10 ден след е.т. гърдите спряха да ме болят. Изпаднах в познатата дупка на отчаяние. Реших, че съм приключила с поредния опит. На 11 ден след е.т. гърдите отново започнаха да ме болят. На 13 ден е издържах и направих тест. Положителен. Така че, промяната в начина на живот, лично по мое мнение, действа по - скоро негативно (налагайки на организма и дори на психиката си, непривични до този момент навици).
Вярвайте - вярата е половината успех. Останалите 50% си ги разделят доктора и природата.
« Последна редакция: Февруари 04, 2014, 11:30:42 am от maggi4ka »

*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #269 -: Февруари 04, 2014, 11:44:59 am »
maggi4ka, благодаря ти за споделения опит. Аз се старая да не търся признаци, а и изобщо според мен такива нямам  8O Единственото, дето започва да ме чопли на моменти е, че след пункцията гърдите ме боляха ужасно и някъде на около 5ден след трансфер на 5 ден (демек 10и ден от пункцията) спряха, омекнаха и сега само зърната ме наболяват  :? Ама то на мен и при нормален цикъл ме болят така от овулацията до 4-5 дни преди МЦ и после спират, т.ч. ходи разбери  :ask:
*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #270 -: Февруари 04, 2014, 12:40:54 pm »
Mousyt съвсем скоро ще разбереш :) Все пак май ти остават само 3 дни, доколкото прочетох по-надолу.

*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #271 -: Февруари 06, 2014, 21:37:03 pm »
Mousyt  :D  не издържа, нали :) Някак си почтиииии си знаех че е станало, докато четях постовете ти по-надолу :) Ми ЧЕСТИТ ти  :bfp: :bfp:. Тихичко, шумничко - както ти харесва. Радвам се и ти пожелавам успешна и лека бременност до термин и пухав вързоп, който ще осмисли живота ти... а защо не и два ;)

*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #272 -: Февруари 07, 2014, 09:48:43 am »
maggi4ka,

Благодаря ти. Мисля си че щях да дочакам днес, ама след като докторката ми каза, че може беше адски трудно  :oops: :lol:
Успех на всички и се изнизвам на пръсти да не спамим темата  :wink:
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #273 -: Февруари 09, 2014, 22:13:57 pm »
Хей момичета, като ви кажат докторите да лежите, какво точно правите? Да лежим, да лежим, колко да лежим, аз наистина ставам само до WC, така разбирам думите "да лежиш", а вие?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #274 -: Февруари 09, 2014, 23:16:17 pm »
В твоето положение, Рени, може би наистина само до тоалетна да ставаш, най-общо. Просто гледай да не се напрягаш и да не правиш движения, които натоварват коремната мускулатура. Зареди се с хубави книжки и филмчета и почивай. Стискам палци всичко да се оправи!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #275 -: Февруари 10, 2014, 10:32:22 am »
Слушам :))))))))))))))))))))
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #276 -: Април 26, 2014, 18:43:30 pm »
Здравейте на всички :) пиша ви защото съм много силно притеснена и имам нужда от съвет: 2-ри ден след ембриотранфер съм и съм с адски  болки в носоглътката и гърлото - слагам капки за нос и смуча Прополки, наливам се и с чай от лайка с мед. Това лош знак ли е? Може ли да повлияе на ембриончетата???  :( :( Благодаря ви предварително
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #277 -: Април 26, 2014, 18:54:44 pm »
Има много момичета, които са забременявали при подобни ситуации. Важно е да не вдигаш висока температура. Можеш да пиеш парацетамол, но ако се влошиш, по-добре се консултирай с доктора ти. Ако се наложи, може да ти изпише и антибиотик. Дано не ти се налага да стигаш до там.
Пожелавам ти бързо оздравяване и положителен резултат.


Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #278 -: Април 26, 2014, 20:07:46 pm »
Благодаря ти за отговора. В момента температурата ми е 37,5 /телесната имам предвид/ и вече пих парацетамол. Направо изперквам  :(. Много ти благодаря!
« Последна редакция: Април 26, 2014, 20:10:08 pm от gablanka »
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #279 -: Април 26, 2014, 20:20:58 pm »
Лекарите препоръчват спорт и секс след ЕТ.
За спорта са категорични, че е много важен и преди започване на процедурата.