0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #220 -: Април 08, 2013, 20:49:39 pm »
Здравейте момичета Благодаря ви че ви има аз съм нова в сайта днес ми е 3 ден след трансфера искам да попитам нормално ли е че постоянно усещам придърпване в яйчниците понякога е по слабо но понякога се увеличава и корема ми е подут имам чуството че ще се пръсне пожелавам на всички момичета да видят две чертички :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #221 -: Април 08, 2013, 22:35:13 pm »
Да, нормално е, не се притеснявай. Ако все пак болката се засили сериозно или се чувстваш зле, а коремът ти започне да се подува много, се обади на лекаря си. Пожелавам ти спокойни дни до теста, а той да е с две черти :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #222 -: Май 04, 2013, 23:42:44 pm »
Момичета,Успех на всички чакащи в тези светли празнични дни!Моля се Бог да ни дари с най-мечтания дар. Аз съм 3 ден,ако броя и деня на трансфера. Пътувах в деня след него,за разлика от предните два неуспешни опита. Сега не знам за въпроса с лежането какво ще ме посъветвате? От клиниката ми казаха само без кафе,кола,шоколад и цигари. Още се питам дали да ходя на работа след почивните дни-пред компютър е. Ще се радвам да споделят опита си и мами, вече минали по този път.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #223 -: Май 05, 2013, 09:40:43 am »
В моята клиника ми казаха, че дори по 1-2 кафета на ден не пречат, ако и преди ЕТ си консумирал, не препоръчват плътно лежане а напротив повече разходки, този път и аз хич не лежах, не виждам смисъл и потребности вече, на мен ми е 4 трансфер, надявам се и последен вече :lol:

Христос Воскресе! Нека светлината на неговото воскресение да дари живота ви с много топлина, нежност и разбирателство. В къщата ви винаги да има здраве и любов! :balk_44: :balk_45: :balk_46:


*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #224 -: Май 20, 2013, 19:55:01 pm »
Към мен препоръките бяха същите-живот, колкото е възможно по-близък до досегашния, но относно стимулиращите напитки, резервите си остават. :coffee:
И аз не пазя леглото макар доста да ми се спи, защото от утрогестана ми пада много кръвното, а някак ми е гузно да пия кафенце, нито пък коли и прочие.Знаете ли нещо тонизиращо, което да е позволено в тези случаи?


*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #225 -: Май 27, 2013, 17:59:22 pm »
Най-тонизиращо би било прясно изцеден сок от плодове (избягвай грейпфрут).
За да не ти пада кръвното от утрогестана, не го пий, а го поставян вагинално.
Успех!
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #226 -: Май 27, 2013, 22:17:23 pm »
Благодаря за съвета, Мецани. Ще го запомня за следващия път.Сегашния ми опит завърши с кратка радост и ранен аборт.


*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #227 -: Януари 30, 2014, 14:31:17 pm »
Виждам, че в темата не е писано отдавна, но мисля че е точната за моя въпрос и да не правя нова ;)
Та срам не срам да си призная не знам какви хормони и депресии ме хванаха снощи ама си поревах стабилно :( За щастие беше от "кроткия" ми рев, без да се ме втриса цялото тяло, но все пак си е негативна емоция и колкото повече осъзнавах че трябва да се успокоя и че сама си вредя - толкова по-зле ставаше :( И това на втори ден от ЕТ - какво ще е още 8 дена, или още 9 месеца не знам  :?
Та сега чуденката ми е дали е сериозно да звъня на докторката да я питам какво и е мнението или да не се излагам, щото то каквото е станало - станало  :ask:
Приемам всякакви мнения и съвети, само без "опитай се да бъдеш спокойна" моля, защото ако някой си мисли, че не се опитвам......  :balk_144: :balk_145:
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #228 -: Януари 30, 2014, 14:53:59 pm »
Наистина отдавна не се е писало... Но днес първи ден след трансфера и кафе пих, през ноща и кола пих и постоянно ме прибоцват яйчниците, направо нз ...
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #229 -: Януари 30, 2014, 15:14:19 pm »
Маусче, нормално е да изобилстваш от емоции. Та това са толкова вложени нерви, енергия, надежди, пари... Гледай да се развличаш с неща, различни от бременност и бебета. Даже, ако ти помага, и тук не влизай.

Рени, можеш ли да намалиш кафето и да ограничиш колата? Твърди се, че кофеинът е ембриотоксичен. Просто да ги намалиш, не да ги спираш (е, колата можеш да спреш, има много захар и хич не е полезна; кафето като че ли не е толкова много вредно).
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #230 -: Януари 30, 2014, 16:13:38 pm »
Аз за другите неща не се тревожа - кафе не пия, цигари не пуша, а колата съм я спряла още преди близо месец - само като ми е кофти нещо си сипвам две глътки, защото много ми помага  :)
Храната до колкото мога се съобразявам, но това като цяло ми е тенденция от преди започването на опита, т.ч. не смятам че правя нещо особено.
Но момента с контрола на стреса и емоциите - е не знам вече какво да направя!!! Вече дори не спя добре - будя се посред нощ и така вече една седмица....предполагам е заради инвитрото и мисленето покрай него, пия си чайче от жълт кантарион, но ако опитът е неуспешен, никога няма да разбера дали това е била причината или не :(
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #231 -: Януари 30, 2014, 16:55:05 pm »
Колата опасна била брей... Но иначе съм пийнала не повече от чаша и то на събужданията ми през ноща, но ще я спра няма да имам проблем.... За кафето се чудя, една дозичка нескафе разреждам с прясно мляко на баба в голяма чаша за сутрин и следобяд, но и него мога да спра ако трябва...?
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #232 -: Януари 30, 2014, 17:09:42 pm »
Виждам, че в темата не е писано отдавна, но мисля че е точната за моя въпрос и да не правя нова ;)
Та срам не срам да си призная не знам какви хормони и депресии ме хванаха снощи ама си поревах стабилно :( За щастие беше от "кроткия" ми рев, без да се ме втриса цялото тяло, но все пак си е негативна емоция и колкото повече осъзнавах че трябва да се успокоя и че сама си вредя - толкова по-зле ставаше :( И това на втори ден от ЕТ - какво ще е още 8 дена, или още 9 месеца не знам  :?
Та сега чуденката ми е дали е сериозно да звъня на докторката да я питам какво и е мнението или да не се излагам, щото то каквото е станало - станало  :ask:
Приемам всякакви мнения и съвети, само без "опитай се да бъдеш спокойна" моля, защото ако някой си мисли, че не се опитвам......  :balk_144: :balk_145:
мила не се притеснявай и аз сам така , но при мен е още по зле положението .както си стоя и по4вам без при4ина ей така от нищото. става ми ма4но за нещо , но си мисля 4е много ни се е насъбрало последно време отделно си е и до 4човека . аз сам доста чувствителна . и при самата процедура постоянно рев . по едно време си казвам доктора сигурно се е видял в чудо с мене .целувам те и те гушкам и  скоро 4акам :bfp1: да се похвалиш
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #233 -: Януари 30, 2014, 17:16:07 pm »
Колата опасна била брей... Но иначе съм пийнала не повече от чаша и то на събужданията ми през ноща, но ще я спра няма да имам проблем.... За кафето се чудя, една дозичка нескафе разреждам с прясно мляко на баба в голяма чаша за сутрин и следобяд, но и него мога да спра ако трябва...?
аз пия по едно кафе . пуша по 2- 3 цигари . в4ера изядох и шоколад и половина ... пак грях . на мнение съм че ако е по- малко няма да навреди отколкото допълнително да се изнервям . всеки сам си преценя .
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #234 -: Януари 30, 2014, 17:35:39 pm »
Момичета, нищо прекалено не е полезно  :D
Кафе с мляко, малко шоколад - не е страшно. Въпросът е да не прекаляваме с кофеина.
Важното е да ви е хубаво и спокойно, защото колкото повече ограничения, толкова лично аз повече се изнервям.
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #235 -: Януари 30, 2014, 18:24:35 pm »
Момичета, нищо прекалено не е полезно  :D
Кафе с мляко, малко шоколад - не е страшно. Въпросът е да не прекаляваме с кофеина.
Важното е да ви е хубаво и спокойно, защото колкото повече ограничения, толкова лично аз повече се изнервям.
И аз сам на същото мнение . Днеска си взех един тест смятам да си го направя на 3- ти тайничко . Иначе датата ми е за 7- ми .
Момичета каква е вашата поддържаща терапия след инвитро . Аз слагам утрогестан 3 пъти по 2 на ден . Фолиева киселина  и от утре включвам - естрофем 2мг . 2 пъти по 1 т . чудя се кога да го пия сутрин и вечер ли .
« Последна редакция: Януари 30, 2014, 18:40:39 pm от frani89 »
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #236 -: Януари 30, 2014, 18:50:20 pm »
Момичета, железен закон за след трансфер - НЕ ПРАВЕТЕ УРИННИ ТЕСТОВЕ ПРЕДИ ДА СТЕ ВИДЕЛИ РЕЗУЛТАТА ОТ КРЪВНИЯ. За да имате две четрички на уринния, кръвният трябва да показва над 200. Ако сте нетърпеливи за резултата, ето ви една база данни с резултати: http://www.betabase.info/showBasicChart.php?type=Single. От нея се вижда, че със сигурност ще се разбере на 16 ден след овулацията (в нашия случай - пункцията). Смятате си дните и действате с теста. На половината жени (медианата) им е отчело и на 10-тия ден от ову, но за да сме максимално сигурни - 16 ден (най-ниското ниво).
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #237 -: Януари 30, 2014, 19:03:39 pm »
Момичета, железен закон за след трансфер - НЕ ПРАВЕТЕ УРИННИ ТЕСТОВЕ ПРЕДИ ДА СТЕ ВИДЕЛИ РЕЗУЛТАТА ОТ КРЪВНИЯ. За да имате две четрички на уринния, кръвният трябва да показва над 200. Ако сте нетърпеливи за резултата, ето ви една база данни с резултати: http://www.betabase.info/showBasicChart.php?type=Single. От нея се вижда, че със сигурност ще се разбере на 16 ден след овулацията (в нашия случай - пункцията). Смятате си дните и действате с теста. На половината жени (медианата) им е отчело и на 10-тия ден от ову, но за да сме максимално сигурни - 16 ден (най-ниското ниво).
на мене ми казаха на 7- ми уринарен вземаш един на шуар- чек. ако има бледа втора черта ни звъниш и продължаваш с лекарствата . аз сам при д-р Александров . много странно защо не са ми казали първо  за кръвен.  7- ми се пада 15 ден след трансфера
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #238 -: Януари 30, 2014, 20:29:06 pm »
Франи, ти във Варна ли си? Ако да, значи имаш достъп до лаборатория и можеш да си направиш кръвен тест. Направи го, със сигурност ще имаш отговор. Докато ранен уринен ако е отрицателен - нищо не означава, все едно не си го правила, само дето нервите ти ще са опънати.

Естрофема може сутрин и вечер, щом е предписан два пъти по едно :)
При мен утрогестана винаги е бил два пъти по три, което е много по-удобно, но дали е по-добро - не знам. Фолиевата понякога дава страничен ефект прилошаване, затова е хубаво да е след храна. Но от Неофолик мета и обикновена лично аз не съм имала проблеми.
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #239 -: Януари 30, 2014, 20:55:40 pm »
Франи, ти във Варна ли си? Ако да, значи имаш достъп до лаборатория и можеш да си направиш кръвен тест. Направи го, със сигурност ще имаш отговор. Докато ранен уринен ако е отрицателен - нищо не означава, все едно не си го правила, само дето нервите ти ще са опънати.

Естрофема може сутрин и вечер, щом е предписан два пъти по едно :)
При мен утрогестана винаги е бил два пъти по три, което е много по-удобно, но дали е по-добро - не знам. Фолиевата понякога дава страничен ефект прилошаване, затова е хубаво да е след храна. Но от Неофолик мета и обикновена лично аз не съм имала проблеми.
Не сам от Варна там е проблема  на 200 км от там съм . може и затова така да са ми казали . и моята фолиева е Неофолик мета. иначе нямам проблем с лекарствата тей като не работя и гледам да спазвам и часовете в които трябва да се слагат  тука имаме две лаборатории може в тях да пусна . ама до Варна за един кръвен хич не ми се ходи :Д