0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #280 -: Април 26, 2014, 20:26:09 pm »
На мен за секса ми казаха, че е абсолютно забранен до + тест. За натоварването също, казаха  ми, че мога да излизам на леки разходки, но да не прекалявам!
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #281 -: Април 27, 2014, 00:48:25 am »
На мен за секса ми казаха, че е абсолютно забранен до + тест. За натоварването също, казаха  ми, че мога да излизам на леки разходки, но да не прекалявам!
И аз така знам. Спортът ми беше абсолютно забранен. Никакви топли грейки на корема. За секса не помня, но не съм си и помисляла да правя нещо.

Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #282 -: Април 27, 2014, 07:36:12 am »
И аз така знаех, но вчера доц. Щерев го каза на ДРЗ.
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #283 -: Април 27, 2014, 09:35:24 am »
А това означава ли, че лап топ върху корема е супер лоша идея тогава?! Аз уж все на краката го слага амаааа  :ask:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #284 -: Април 27, 2014, 10:33:37 am »
Лекарите препоръчват спорт и секс след ЕТ.
За спорта са категорични, че е много важен и преди започване на процедурата.

по-скоро, това, което доц. Щерев каза, беше - "водете нормален живот". а д-р Г.Николов добави - все пак се откажете от екстремните си спортни планове до след теста :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #285 -: Април 27, 2014, 10:34:17 am »
А това означава ли, че лап топ върху корема е супер лоша идея тогава?! Аз уж все на краката го слага амаааа  :ask:

купи си поставка за лаптоп.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #286 -: Април 27, 2014, 11:13:43 am »
Лекарите препоръчват спорт и секс след ЕТ.
За спорта са категорични, че е много важен и преди започване на процедурата.

по-скоро, това, което доц. Щерев каза, беше - "водете нормален живот". а д-р Г.Николов добави - все пак се откажете от екстремните си спортни планове до след теста :)

Аз не го разбрах така. Каза спорт и секс. Не е казвал да намаляваме натоварването.

Д-р Николов се пошегува за бънджито. Никоя нормална жена не го мисли точно за след ЕТ.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #287 -: Април 27, 2014, 11:49:32 am »
Лекарите препоръчват спорт и секс след ЕТ.
За спорта са категорични, че е много важен и преди започване на процедурата.

по-скоро, това, което доц. Щерев каза, беше - "водете нормален живот". а д-р Г.Николов добави - все пак се откажете от екстремните си спортни планове до след теста :)

Аз не го разбрах така. Каза спорт и секс. Не е казвал да намаляваме натоварването.

именно, де - ако нормалният ти живот включва определено натоварване, с което си свикнал, прави си го. категорично отрече лежането.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #288 -: Април 27, 2014, 12:10:39 pm »
И моята докторка отрича лежането :)
Каза да не спортувам усилено, в смисъла да се натоварвам повече от обичайното и да си докарвам мускулна треска ;) Но всичко останало да е все едно нищо по-различно не е станало :)
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #289 -: Април 27, 2014, 13:32:48 pm »
именно, де - ако нормалният ти живот включва определено натоварване, с което си свикнал, прави си го. категорично отрече лежането.

Напротив, каза, че за успешна процедура трябва да се спортува и преди нея. Много е важно редуциране на ИТМ. Това и Николов го потвърди. Не случайно в Турция слагат два Овитрела на по-пълните жени.

Стефка ми разреши 300 коремни преси и 30 минути на кростренажора  :balk_70:

Аз досега винаги съм разбирала, че не трябва да се спортува, може да се разхождам, но не и физическо натоварване. Никога не съм питала директно, обаче. Веднъж попитах за спорта преди процедура - отговорът беше, че heavy exercises вредят. В нета четох, че ако тичаш на пътеката, за да изгориш калориите от тортичката, която си хапнал, тялото смята, че те гони тигър и затова не забременява. Николов спомена нещо такова - за животното, което го гонят или ще се бие и в никакъв случай не иска да забременява в такъв момент, но той го каза в светлината на изтощаващи физически усилия. Но общо взето това, което каза Щерев, ми хареса най-много.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #290 -: Април 27, 2014, 14:21:38 pm »
именно, де - ако нормалният ти живот включва определено натоварване, с което си свикнал, прави си го. категорично отрече лежането.

Напротив, каза, че за успешна процедура трябва да се спортува и преди нея. Много е важно редуциране на ИТМ.

чакай сега, нека не смесваме две различни теми.

едната тема беше за спортуването около инвитро процедура.

друга тема е редуцирането на телесното тегло до нормално като фактор за повишаване на успеха при лечение на репродуктивни проблеми.

така, както ти го написа, излиза, че Щерев е препоръчал на всички, правещи инвитро процедури, да спортуват, а това не е така.

п.п. аз се старах да записвам какво говорят лекарите, ти също имаш доста филмчета, струва ми се, постепенно ще оформим един материал за информационните беседи на ДРЗ 2014 и ще го качим на сайта. но няма да е в близките 10 дни, че ще пътувам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #291 -: Април 27, 2014, 17:51:54 pm »
Беседите не ги снимах. Не ми останаха ръце за тях...
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #292 -: Април 27, 2014, 21:44:53 pm »
А това означава ли, че лап топ върху корема е супер лоша идея тогава?! Аз уж все на краката го слага амаааа  :ask:

Той не ти е точно на корема. Не се впрягай излишно сега!
Джам ти е казала, че можеш да си вземеш поставка занапред.

Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #293 -: Юли 12, 2014, 12:16:05 pm »
Момичета привет:), да попитам деня на трансфера последно брои ли се или не???? Според мен се брои, не би трябвало да е нулев, както след пункцията, защото ембриончето си се развива вече и броенето си продължава....? Трансфера ми беше за 10.07, дефакто днес ми е трети ден нали?
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #294 -: Юли 12, 2014, 18:49:20 pm »
Vaniav86, в клиниката, в която съм аз, деня на трансфера се брои, но съм чела, че в някои клиники е нулев.
Както и да е, един ден не е от значение. Пожелавам ти положителен кръвен тест след седмица  :)


Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #295 -: Юли 13, 2014, 12:34:16 pm »
Vaniav86, в клиниката, в която съм аз, деня на трансфера се брои, но съм чела, че в някои клиники е нулев.
Както и да е, един ден не е от значение. Пожелавам ти положителен кръвен тест след седмица  :)

Благодаря за отговора, мисля да не го броя в крайна сметка си права с един без едни :), не е толкова фатално
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #296 -: Юли 14, 2014, 13:07:36 pm »
Момичета, знаете ли дали един релаксиращ масаж няколко часа преди трансфера е противопоказен за имплантацията или напротив? Просто се чудя какво по-различно да направя този път за да не съм един куп от нерви, но пък не съм сигурна как това би се отразило и да не предизвика контракции или пък да не е добре, че кръвообращението ще се засили.Благодаря!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #297 -: Август 01, 2014, 09:44:53 am »
Здравейте, момичета!
Чета ви отдавна, не съм много писателствена, но сега имам нужда от съвет и може би малко женска подкрепа (на мъжа ми не му се отдава).
На 22.07 ми бе направена пункция, веднага след която имах ужасяващи болки в корема и в областта на кръста. Подозирам, че е имало някакъв проблем, защото 2-ма лекари дойдоха да ме прегледат в болничната стая (с вагинален ултразвук) и ми биха но-шпа. Болките продължиха до 25.07, когато  ми беше емриотрансфера. Към днешна дата ходя едвам едвам, болките в кръста се засилват, таза ме боли, в зоната на яйчниците усещам огромна тежест ... изобщо щом стигнах да се разрева с глас днес ... Обадих се на спешния номер в болницата и ми казаха да взема аулин  8O или да пия нурофен.  Моля ви, споделете имали ли сте такива премеждия?
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #298 -: Август 01, 2014, 10:10:33 am »
Имам 4 опита икси- съответно 4 пункции, ама ужасяващи болки - никога не съм имала...защо не отидеш в болница...
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #299 -: Август 01, 2014, 10:38:06 am »
Zorinda, правена ли ти е стимулация или на ЕЦ? Може да става въпрос за хиперстимулация.
След като симптомите се засилват, свържи се отново с лекаря си, за да прецени състоянието ти !
При хиперстимулация понякога се налага хоспитализиране, зависи от степента.
« Последна редакция: Август 01, 2014, 10:49:18 am от marsi »